جناح آنلاین
اولین جلسه شورای دوره چهارم و شهردار با مردم برگزار شد + تصاویر - نسخه قابل چاپ

+- جناح آنلاین (http://janahonline.ir)
+-- انجمن: خبرها (http://janahonline.ir/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: اخبار منطقه جناح و شهرستان بستک (http://janahonline.ir/forumdisplay.php?fid=13)
+--- موضوع: اولین جلسه شورای دوره چهارم و شهردار با مردم برگزار شد + تصاویر (/showthread.php?tid=2272)

صفحات 1 2 3 4

اولین جلسه شورای دوره چهارم و شهردار با مردم برگزار شد + تصاویر - جلسه شورا با مردم - ۱ام فروردین ۱۳۹۳

به گزارش جناح آنلاین بنا به وعده ی اعضای شورای شهر در دوران فعالیت های انتخاباتی؛ اولین جلسه پرسش و پاسخ شورای اسلامی دوره چهارم شهر جناح و شهردار با مردم برگزار شد.

این دیدار مورخ 27 اسفندماه 92 در محل مسجد جامع و با حضور جمعی از مردم و اعضای شورای شهر برگزار شد.

دکتر درخشنده در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای شورای شهر در روزهای بعد از قبول مسئولیت از حضور مردم و حساسیت آنها نسبت به مسائل شهر تقدیر و تشکر کرد.

همچنین عبدالرحیم قادری شهردار جناح در سخنانی ضمن بیان اینکه در سخنرانی اخیر خود گفتنی ها را گفته است؛ تاکید کرد: آماده ام اگر سوالی در ذهن مردم مطرح باشد به مقدار اطلاعم پاسخ های لازم را بدهم.

آقایان محمدعقیل مدنی؛ یوسف مربوطی و محمدعلی رضایی نیز در سخنانی؛ نکات و دغدغه های خود را با مردم در میان گذاشتند.

در ادامه این دیدار سوالات کتبی و شفاهی حضار مطرح و از جانب اعضای شورای شهر و شهردار مورد پاسخ و بحث و بررسی قرارگرفت.

تصاویری از این جلسه :
عکس 1.
[عکس: 4%5Bshora-jaanah%5D.JPG]

عکس 2.
[عکس: 1%5Bshora-jaanah%5D.JPG]

عکس 3.
[عکس: 2%5Bshora-jaanah%5D.JPG]

عکس 4.
[عکس: 3%5Bshora-jaanah%5D.JPG]

عکس 5.
[عکس: 10%5Bshora-jaanah%5D.JPG]

عکس 6.
[عکس: 5%5Bshora-jaanah%5D.JPG]

عکس 7.
[عکس: 6%5Bshora-jaanah%5D.JPG]

عکس 8.
[عکس: 7%5Bshora-jaanah%5D.JPG]

عکس 9.
[عکس: 8%5Bshora-jaanah%5D.JPG]

عکس 10.
[عکس: 9%5Bshora-jaanah%5D.JPG]

عکس 11.
[عکس: 11%5Bshora-jaanah%5D.JPG]

اولین جلسه شورای دوره چهارم و شهردار با مردم / تصویر نامه رضایی به شورای شهر - vahid - ۳ام فروردین ۱۳۹۳

فارغ از اهمیت داشتن یا نداشتن محتوا، متن نامه ای که آقای رضایی در مورد ساخت خیابان پلی در جلسه قرائت کرد، عکس آن در ادامه قرار دادم چون فکر میکنم عده زیادی مثل من متوجه متن نامه نشدند. گفتم شاید نکته ای یا قسمتی برای مخاطبین مبهم باشد تا از این طریق بتوانند به متن نامه دسترسی داشته باشند. متن نامه "محمدعلی رضایی [ به عنوان مدیرعامل شرکت جناح دشت بندر و عضو شورای شهر ] به شورای اسلامی شهر جناح در تاریخ 7 آذر 92 در خصوص تحویل پروژه ساخت خیابان پلی به شرکت جناح دشت بندر" در ادامه به صورت تصویری قابل مطالعه است.

برای بزرگنمایی بر روی تصویر کلیک کنید و یا در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

صفحه اول :
[عکس: thumb]

صفحه دوم :
[عکس: thumb]

پاسخ : اولین جلسه شورای دوره چهارم و شهردار با مردم برگزار شد + تصاویر - andi garcia - ۴ام فروردین ۱۳۹۳

مطابق معمول آقای رضایی جلسه رو به هم زد و به نوعی به مردم توهین کرد. همچنان که در جلسه قبل از انتخابات این کار رو کرد ایشون نمیدونم پیش خودشون چی فکر میکنن که با این رفتار دارن میرن جلو.

پاسخ : اولین جلسه شورای دوره چهارم و شهردار با مردم برگزار شد + تصاویر - محسوس - ۴ام فروردین ۱۳۹۳

باز هم سکوت جناح انلاینی ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ : اولین جلسه شورای دوره چهارم و شهردار با مردم برگزار شد + تصاویر - abdollah_abi - ۴ام فروردین ۱۳۹۳

(۴ام فروردین ۱۳۹۳، ۱۳:۱۰)محسوس link نوشته: باز هم سکوت جناح انلاینی ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در نوشتن خبر وظیفه خود را انجام دادیم.. ولی شما بهتر از ما می دانید که اگر قسمتی از مذاکرات داخل جلسه را منتشر کنیم؛ راهی نداریم جز اینکه جزء به جزء دقیق جلسه را بنویسیم و حتی عطسه های سخنرانان هم منعکس شود تا مبادا کسی احساس کند در حق او اجحاف شده!

درضمن وظیفه ما قضاوت درباره محتوای جلسه نیست و اگر هم کسی نظری بدهد که فلانی جلسه را به هم ریخت یا بد و بیراه گفت و.... ، فقط نظر شخصی او خواهد بود که طبیعتا هرکسی دیدگاهی برای خود دارد. منظورم هست درهرصورت وظیفه ما قضاوت درباره آن اتفاقات و تحرکاتی که در جلسه انجام شد؛ نیست.

مثلا? همین نامه آقای رضایی که منتشر شده است در حد یک کامنت و بعنوان یک سند است برای? میزان محق بودن ایشان در سخنانشان ، اینکه آیا قانونی حرف می زنند یا نه؟ و آیا آقای رضایی درخواستی منطقی را مکتوب کرده اند یا غیرمنطقی است و همکاران ایشان در شورا حق دارند به این نامه ایشان توجهی نکنند و یا اصلا با آن مخالف باشند؟ اگر غیرقانونی یا غیرقابل توجیه و یا غیر منطقی باشد؛ نقش آگاهی مردم و وظیفه ایی که در این میان دارند چیست؟ و یا احیانا بالعکس..

بنظرم اینها موضوعاتی هستند که باید به سمت بررسی آنها برویم و نه اینکه دنبال این باشیم که فلانی نظرش درباره آن عضو و این عضو شورا چیست...

پاسخ : اولین جلسه شورای دوره چهارم و شهردار با مردم برگزار شد + تصاویر - pce - ۴ام فروردین ۱۳۹۳

من تعجب میکنم از آقای رضایی که وقت زیادی از مردم میگیرن و در مورد یک درخواست غیرقانونی با بقیه اعضای شورا بحث میکنند.
آقای رضایی عزیز مگه شما نمیدونین که اعضای شورا و حتی فرزندان اعضای شورا از نظر قانونی نمیتونن پیمانکار پروژه های شهرداری بشن!؟؟شما یک ساعت وقت گرفتی و رفتی حتی نامه ی درخواستت به شورا رو آوردی و بعدش کلشو خوندی آخرشم وسط مسجد وایسادی و با صدای بلند حرف زدی و جلسه رو به هم ریختی.اونم به خاطر یک درخواست غیر قانونی؟؟؟در دوره ی گذشته هم پسر یکی از اعضای شورا پیمانکار یک طرح شده بودن که کلی حرف و حدیث به وجود اومد.
شما که خودت عضو شورا هستی.نکن این کارا رو آقای رضایی.البته در یک مورد دیگه هم سوتی دادی.شما قبل از این که نامه رو بیاری به مردم گفتی من از جیب خودم اینکارو انجام میدم.ولی تو نامت که زمین های دورش و 200 میلیون تومان درخواست کردی.این کجاش از جیب خود خرج کردنه!!؟؟حداقل دیگه منتشو سر مردم نزار.

پاسخ : اولین جلسه شورای دوره چهارم و شهردار با مردم برگزار شد + تصاویر - janah aabad - ۵ام فروردین ۱۳۹۳

Pce عزیز جایی برای تعجب نیست،رضایی تو کل جلسه فقط میخواست بحث رو منحرف کنه و با فرافکنی جلسه به نتیجه ای نرسه. در جلسه بجز بی اخلاقی،تحقیر و توهین به شعور مردم جناح? چیزی دیگه ای از رضایی ندیدم.
در مورد این نامه هم گذشته از مشکلات نوشتاری و گنگ بودن آن که البته با شناختی که از رضایی دارم کاملا عمدی هستش و همیشه با مبهم نویسی جایی را برای فرار از زیر تعهداتش میگذارد،چند نکته وجود دارد:
_ (انجام پروژه در قبال اخذ زمین های طرفین محور) اولا گذشته از این که پیشنهاد ایشان کلا مشکل قانونی دارد،طول این خیابان حدود 850متر میباشد که اگر دو طرف را حساب کنیم میشود 1700 متر،حالا اینکه آقای رضایی تو ذهنشون چند متر عرض برای زمین های متصرفی در نظر گرفتن،6متر،10 متر،15 متر...؟? الله اعلم(با یک حساب سر انگشتی و بدست اوردن مساحت این زمین ها و قیمت هر مترمربع زمین تجاری مسکونی در شهر به عدد ورقم هایی میرسه که آدم به خودش میگه ای تف... عجب آدمیه)
_5متر پیاده رو برای دو طرف یعنی برای هر طرف 2.5 متر!! اونم برای یکی از خیابانهای اصلی،چرا باز باید اشتباهات گذشته تکرار شود؟
_کانال فعلی آب 7متر نیست البته ایشون نوشتن سطح مقطع کانال که اونم با چیزی که نوشتن جور در نمیاد.در ضمن واحد سطح مقطع مترمربع هست جناب مهندس رضایی

پاسخ : اولین جلسه شورای دوره چهارم و شهردار با مردم برگزار شد + تصاویر - milan2014 - ۵ام فروردین ۱۳۹۳

همه جای دنیا شهرداری ها به دنبال کسی میگردن تا با هربهانه ای طرح هاشو انجام بده ما اینجا? کسشو داریم به هربهانه ای شده میخوان طرح انجام نشه.واقعا که

پاسخ : اولین جلسه شورای دوره چهارم و شهردار با مردم برگزار شد + تصاویر - محسوس - ۵ام فروردین ۱۳۹۳

کلا اطلاع رسانیتون کامل نیست یعنی هیچی دسگیر خواننده نمیشه شما بنویسین اونی رو که اتفاق افتاده برداشت با کاربراست نه اینکه اصلا از محتوای اصلی جلسه نمینویسین چندنفر باهم بشینین و گزیده ای از اصل بحثها رو خلاصه نویسی کنین.

پاسخ : اولین جلسه شورای دوره چهارم و شهردار با مردم برگزار شد + تصاویر - صادق - ۶ام فروردین ۱۳۹۳

(۵ام فروردین ۱۳۹۳، ۲۰:۱۶)milan2014 link نوشته: همه جای دنیا شهرداری ها به دنبال کسی میگردن تا با هربهانه ای طرح هاشو انجام بده ما اینجا? کسشو داریم به هربهانه ای شده میخوان طرح انجام نشه.واقعا که
هیچ جای دنیا اینطور نیست. هیچ کسی به هر بهایی حاضر نیست. اتفاقا هر کاری بهایی و ارزشی دارد. مجال بررسی کامل در این مطلب نیست ولی در ادامه به بخشی اشاره میکنم.

در هر کاری اول از همه باید قانون حاکم باشد ( شما عاقبت کارهای غیرقانونی در سطح کلان را دیده اید که الان چگونه مردم را درگیر کرده است -منظورم در شهر خودمان است و قضیه زمین ها و... -). مخصوصا برای نهادی مثل شهرداری. اگر شهرداری از قانون سرپیچی کند ( که البته با شهرداری مثل آقای قادری که خود حقوق دان هستند چنین چیزی نخواهیم دید انشالله ) چگونه میتواند از شهروندان انتظار پای بندی به قانون را داشته باشد؟ چگونه میتواند از مردم مالیات به عنوان درآمدی قانونی برای شهرداری طلب کند؟
مطمئن باشید قوانین کار به خاطر ضرر و زیانی که برای مردم در آینده به وجود خواهد آمد پیش بینی شده است و صاحب نظران بر روی آن اجماع دارند. حال نمیدانم دوستی که از جای جای دنیا صحبت میکنند چگونه قوانین حاکم بر اکثر کشورهای جهان به منظور جلوگیری از رانت خواری و ویژه خواری رو نادیده میگیرند.

در این نامه چند نکته غیر قانونی وجود دارد :

1- اولین و مهمترین نکته، عضوی از شورای شهر نامه نوشته و به فرماندار و نماینده حتی رونوشت فرستاده برای درخواستی کاملا غیرقانونی. رانت خواری در روز روشن و در جلو نماینده های دولت در منطقه! کجای دنیا چنین چیزی دیده شده است؟
2- کارهای شهرداری از طریق مناقصه به شرکت ها واگذار میشود، ارسال نامه "من حاضرم ..." کجای روال قانونی است؟ پس دیگر شرکت ها چه؟
3- به جای مشخص کردن مبلغ قرارداد، تعیین اخذ اراضی باعث عدم شفافیت کل درخواست میشود. به گونه ای که برای هیچ کسی ارزش واقعی و سودی که شرکت پیمانکار صاحب میشود مشخص نیست. آیا شفافیتی در این موضوع وجود دارد؟
4- اراضی فعلی به صورت مسکونی یا هر چیز دیگری با قیمت پایینتری خواهد بود، پس از احداث خیابان، به وضوح قیمت چند برابر میشود و آنوقت کدام یک مبنای قرار داد است؟ فکر نمیکنید جمله "از جیب خودم ..." اغراق آمیز است؟

علاوه بر اینها میبینیم که قانون به درستی پیش بینی کرده که پیمانکاری کارهای شهرداری به اعضای شورا و شهردار ( و بستگان درجه یک ) داده نشود. چرا که در جلسه شورا و شهردار هم دیدیم که عضو شورا نامه درخواست یک شرکت پیمانکاری که خود مدیرعامل آن است را ابزاری برای تخریب شورا به کار میبرد و از یک درخواست غیرقانونی به دلیل اینکه خود صاحب آن است علیه مجموعه شورا که خود عضوی از ان است استفاده میکند. و همچنین عضو شورا میگوید این کار را به من بدهید. چرا فقط از طرح خود نمیگوید و نمیگوید که این طرح من است و هر شرکتی که برنده مناقصه شد انجام دهد؟ چرا میگوید "بدهید به من"؟

رضایی هرچقدر هم در کارکردن و امور فنی سابقه درخشانی داشته باشد، انتظار مردم از شورا تمکین به قانون است. اگر چنانچه شورای شهر یا شهردار به درخواست های غیرقانونی تن در دهد، بداند که مردم از آنها بازخواست خواهند کرد. خیابان پلی آنقدر ضروری نیست که هر بهایی و هر عمل غیرقانونی برای آن انجام شود. امیدوارم شورا به فشار و جوسازی ها اهمیت ندهد و پایان دوران کارهای احساسی باشد. امروزه کار بر اساس منطق و قانون است. و با تمکین به قانون است که شورا در هر زمانی میتواند از تصمیمات خود دفاع کند چون میتواند با افتخار بگوید که ما بر اساس قانون با فلان درخواست موافقت یا مخالفت کرده ایم.