جناح آنلاین
صف طویل گردشگران برای معماری وغذای جنوبی ایران در دوبی! - نسخه قابل چاپ

+- جناح آنلاین (http://janahonline.ir)
+-- انجمن: خبرها (http://janahonline.ir/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: اخبار منطقه جناح و شهرستان بستک (http://janahonline.ir/forumdisplay.php?fid=13)
+--- موضوع: صف طویل گردشگران برای معماری وغذای جنوبی ایران در دوبی! (/showthread.php?tid=2958)صف طویل گردشگران برای معماری وغذای جنوبی ایران در دوبی! - جناح آنلاین - ۷ام بهمن ۱۳۹۷

صف طویل گردشگران برای معماری وغذای جنوبی ایران در دوبی!

این روزها به مناسب برگزاری جام ملتهای آسیا،بسیاری ازفعالان رسانه ای و اجتماعی کشورمان ازجمله مسترتیستر به این کشور سفر کرده اند ودرکنار تماشای فوتبال، به بازدید از جاذبه های تفریحی و گردشگری آن می پردازند.

[عکس: mrtaster-dubai-ghazaye-khodmooni-97-11.jpg]

اما نکته ی جالب در این‌میان این است که اغلب مکان های گردشگری بالاخص در بخش های معماری و غذاها و آداب و رسوم محلی امارات،برای مردمان جنوب کشورما آشناست.گویی کسی دارد از معماری و اداب و رسوم و غذاهای محلی هرمزگان و بوشهر و جنوب فارس و...حرف می زند! معماری بومی نشان داده میشود که هنوز در خانه های کوچک و کوچه وخیابانهای خودمان قابل رویت است! غذاهایی نمایش داده می شوند که هر روز بر سفره مردم ما  خودنمایی می کند! حتی نام غذاها با اسامی رایج در هرمزگان تفاوتی ندارد!

اخیرا اعلام شد امارات در سال ۲۰۱۸ درآمدهای چندمیلیارددلاری از محل جذب گردشگر داشته است.اماچرا در خواستگاه این جاذبه هاواستعدادها، پیشرفت حداقلی در زمینه جذب گردشگر و تثبیت برند های گردشگری و معرفی مناسب میراث فرهنگی، حاصل نشده است؟