نظرسنجی: به نظر شما منشا اختلاف بین ما جناحی ها تفاوت لهجه است ؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بله
14.29%
1 14.29%
خیر
85.71%
6 85.71%
مجموع 7 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اختلاف و دو دستگی بین ما جناحی ها
کمتر کسی است که اختلاف و دو دستگی بین ما جناحی ها را نداند .اختلافی که بین زبان و لهجه وجود دارد. ولی چرا اختلاف قومیتی در شهری که حدود 7000 نفر جمعیت بیشتر ندارد رخ دهد و ان هم اختلافی شدید ؟
اختلافی که در بین تیم های فوتبال بیشتر نشان می دهد . اختلافی که از قدیم تا حال دامن گیر شورا نیز? بوده و تاثیر منفی خود را کم و بیش نشان داده است .
ایا تا به حال شنیده اید که کسی از خوبی این اختلافات سخن به زبان بیاورد ؟ پاسخ بدون شک خیر است . ولی چرا ما گامی برای کم کردن یا به پایان رساندن این اختلافات بر نمی داریم ؟
مگر غیر از این است که ما همگی به خدای یگانه ایمان داریم و همه مسلمان و مذهبمان یکی است ؟
مگر غیر از این است که ما همگی در شهری زندگی می کنیم که خود را فرهنگی و فرهنگ پرور می دانند ؟

به امید ان که? بتوانیم که در این نسل ریشه های این نوع اختلافات را بزنیم یا ان را به حداقل برسانیم و همه خود را در برابر دیگری همان گونه که دینمان گفته برابر و برادر بدانیم. و از ادامه دادن این اختلافات مضر صرف نظر کنیم و خود را برای اتحادی یک پارچه اماده و مهیا کنیم .
 سپاس شده توسط vahid ، seyed_h ، abdollah_ahmadi ، star ، عبدالله
حق باشماست. بله اختلاف وجود دارد و همه هم میدانند و هر کسی هم منکر آن شود نشان از آن است که میخواهد عیب ها را بپوشاند و پوشاندن عیب باعث از بین رفتن آن نمی شود.

اما اینکه شما میگویید هیچ کس گامی برای از بین بردن این اختلافات بر نمیدارد را موافق نیستم. اتفاقا و خوشبختانه نسل امروز از هر جناح و گروهی وجود دارند که پی از بین بردن این اختلافاتند.

اما کدام راه حل درست است؟
راه حلی کارآمد است که آهسته اما پیوسته باشد. نه با تند روی اوضاع را بدتر کنیم و یا در مقاطع زمانی خاص دست به اقداماتی برای کم کردن اختلافات برداریم و دو روز بعد متوقف شود.
باید کاری کرد که اولا با فکر قبلی انجام شده باشد. عواقب و نتایج آن را سنجیده باشیم و با برنامه ریزی و کارهای جزئی به مرور زمان بتوانیم گام بلندی برداریم.

به نظر من همین سایت جناح آنلاین خود یکی از این گام هاست که با صبر و اقدامات جزئی و گاها کلی اما سنجیده و در حد توان و با استفاده از همه همشهریان عزیزی که به پیشرفت شهر خود فکر میکنند و این همشهریان جز نسل امروز و متفکرین نسل دیروز نیستند به نظر من که توانسته به اندازه توان خود که البته شاید اندک باشد اما مهم، در کم کردن این اختلافات موثر باشد.

بهتر است مطلب طولانی نشود تا از نظر بقیه دوستان هم مطلع شویم.
 سپاس شده توسط farshid.ahmadi ، seyed_h
اقا وحید من با نظر شما موافقم، این اختلافات مال یک سال ودوسال پیش نیست بلکه مدت های زیادیه که این اختلافات وجود داره وبعضی اوقات کمرنگ وبعضی وقتها مخصوصا در زمان انتخابات شورا ومجلس پررنگ تر شده،پس باید یواش یواش اون رو حل کرد ویه اقدام لحظه ای به هیچ وجه نمیتونه گره گشای این مشکل باشه.
یادمه چندین سال پیش یه عده متشکل از چند نفر عزمشون رو جزم کردن تا اختلافات بین دو تیم گازال وبهزیستی رو که بی ربط به مسائل قومیتی هم نیست حل کنن.
این چند نفر تلاش های زیادی برای حل این اختلافات حتی در کوچکترین مسائل میکردن،چند روز پیش وقتی با یکی از این اقایون صحبت میکردم میگفت مسئله اختلاف یه عقیده ثابت و چیز بدون تغییری بود که به راحتی داشتیم از پس حلش بر میومدیم اما یه عده نمیدونم چرا ولی مثل کسانی که منفعتشون در خطره همواره مارو اذیت میکردن وآخر سر? هم ،سر قضیه بازی بهزیستی وگازال معروف آخر زهر خودشون رو ریختن وهرچی رشته کرده بودیم پنبه شد.
خودم سخت باورم میشه یه روزی این اختلافات تموم میشه.
 سپاس شده توسط سیاستمدار ، farshid.ahmadi ، vahid ، seyed_h
به نظر بنده کسانی که گام برداشتن هیچ نتیجه ای سودمند نداشته اند .
چند وقت پیش هم شنیدم که بعضی از مسولان تیم های جناح به بازیکنانشان می گویند همراه فلان کس نروید چون طرف اوزی است !!! اگر این شنیده صحت داشته باشد واقعا تاسف اور است .
به نظر بنده این اختلافات در زمان های خاص بیشتر نشان می دهد مثلا در زمان بازی های فوتبال یا انتخابات شورا یا نماینده . بعضی ها هم به خاطر انتخابات نماینده نیز اختلاف پیدا کرده اند و حتی با هم صحبت نمی کنند و دشمن یک دیگر شده اند . به نظر بنده همان گونه که اقای جباری در مسجد جامع شهر جناح گفتند زمان رقابت پایان یافته و زمان رفاقت است ولی گویا بعضی ها نمی دانند .
 سپاس شده توسط مرد دانا
فقط لحجه نيست...جالبه كه گروهي ميگن فقط ما جناحي هستيم و بعيه هويج تشريف دارن!
چطور ميخواين اينا رو ارشاد كنين من نميدونم
به نظر من درست نميشه!
 سپاس شده توسط farshid.ahmadi
آقایون فرشید وارمنا قضیه به اون اندازه که شما میگید هم بد نیست درسته عده ای در زمان انتخابات برای زیاد کردن طرفداران خود سوای بودن جنگ قومیتی از قبل، جنگ تیمی وباشگاهی رو نیز شروع کردن ولی این نشون از کم بودن سطح اگاهی ماست که تا یه چیزی میشنویم رگ غیرتمون باد میکنه.
الان آقای جباری منسوب به طرفداری از تیم گازال هستند ولی میبینید ایشون در اختتامیه جام فرهاد با دعوت مسئولین تیم بهزیستی حضور پیدا کردن ومن شنیدم کمک های ناچیز مالی هم به این تیم میکنن، پس حرف از طرفداری اقای جباری از یه تیم خاص چیز درستی نیست.
درپایان اگه برای مسابقات لیگ یک به زمین گازال اومده باشین میبینید که تعداد بسیار زیادی از هواداران ،بازیکنان و مسئولین تیم بهزیستی حضور دارن،من نمیگم دارن گازال رو تشویق میکنن ولی حضورشون به معنای کم بودن اختلافاته.همینطور برعکس بازیکنان،هواداران وطرفدارن گازال همیشه در بازی های جام فرهاد حضور دارن.
راجع به اون که گفتین این همه تعصب جمسی واوزی در تیم ها هست هم باید بگم اشتباه فکر میکنید،محمدصالح جان جان،مجید ریزپوران و محمدکتابی که از بازیکنان اصلی گازال هستن مگه اوزی نیستن یا یوسف جویبار وسید احمد وخیلی های دیگه مگه جمسی نیستن وهر وقت یک بازیکن از یه تیم جدا شده طرف مقابل در پذیرفتن اون صبر نکرده حالا سوای این قضیه که ایا این کار درسته یا نه،پس این اختلافات به اون اندازه که شما میگید هم شدید نیست.

دوستی را دوست، معنی می دهد
قهر هم با دوست، معنی می دهد
هیچ کس با دشمن خود، قهر نیست
قهری او هم نشان دوستی است …
 سپاس شده توسط vahid ، محمدرضا ، abdollah_abi ، عبدالله
البته منظور بنده اقای جباری نبود .
به نظر بنده بود و نظر شما هم احترام خودش دارد و باز میگم به نظر بنده اختلافات زیاد است ان گونه که من دیدم
 سپاس شده توسط مرد دانا
دقیقا. یکی از چیزهایی که جلو از بین رفتن این اختلافات میشه همین است که شما هم که نسل جوان امروز و متفکر و باسواد فردا هستین هم دارید تکرار می کنید که :
نقل قول:به نظر من درست نميشه!
نقل قول:به نظر بنده کسانی که گام برداشتن هیچ نتیجه ای سودمند نداشته اند .

این خود بدترین تفکریست که باعث می شود همچنان آتش اختلاف شعله ور باشد. با "مرد دانا" موافقم برای اینکه خوشبختانه خیلی از تعصبات گذشته حداقل در ظاهر (که مقدمه باطن است) از بین رفته است و نباید اینقدر بدبینانه نگاه کنیم که حرف های چند نفر را ملاک بر کل جامعه بگیریم.

به نظرم اینکه گام هایی که برداشته شده هیچ نتیجه ی سودمندی نداشته، بی انصافیست.

نقل قول:فقط لحجه نيست...جالبه كه گروهي ميگن فقط ما جناحي هستيم و بعيه هويج تشريف دارن!
چطور ميخواين اينا رو ارشاد كنين من نميدونم
اول اینکه من که چنین چیزی نشنیدم تا به حال. حالا فرض کنیم وجود داشته باشد. ولی نیازی به ارشاد به آن صورت که میگویید هم نیست. کافیست که اکثریت جامعه آگاه شوند که آنوقت این گروهی که مثال زدید با در اقلیت قرار گرفتنشان مجبور خواهند شد که دست از این تعصبات بردارند.

ولی خیلی کارهای بزرگ تر از این شدنی شد، این مورد که حتما شدنیست.
 سپاس شده توسط مرد دانا ، mohammad_p ، محمدرضا
به نظرم مردم جناح آنچنان كه ميگي اختلافاتي ندارن اكثريت با هم روابط اجتماي خوبي دارن? ولي خدا نكه كه معركه اي( انتخاباتي فوتبالي .. ) از راه برسه براي حضور تو لشكر چپ و راست صف ميكشن ملت (من وتو هم يكي از اونايم مث بقيه)

:021:
 سپاس شده توسط مرد دانا ، vahid
البته این سخنان اتش اختلافات را زیاد نمی کنند ولی به امیدی ان که این اختلافات پایان یابد و به نظر بنده چه بهتر که سایت جناح انلاین و مسولینش بانی کم کردن این اختلافات باشند .
 سپاس شده توسط vahid ، yousef_sh

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان