رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استاد حسن صالح , نامی آشنا برای مبتلایان به شکستگی و یا ناراحتی استخوان + 2عکس
جناح آنلاین: استاد حسن صالح نامی آشنا برای کسانیست که دچار ناراحتی یا ضربه استخوان ها و مفاصل شده اند.

پیرمردی در آستانه ی حدود 90 سالگی که هنوز شادابی و سرحال بودن خود را حفظ کرده است . بسیاری ایشان را به واسطه ی پسر بزرگش آقای شیخ محمد درزند میشناسند اما بسیاری دیگر استاد حسن صالح را به خاطر هنر بی نظیر دستانش در رفع مشکلات مفصل ها و استخوان میشناسند.

حسن صالح را شاید با عصا در هنگام نماز در مسجد مارکه جناح میبینید. یا در روزهای جمعه که او همیشه در محلی خاص در صف دوم و روبروی محراب مینشیند .

[عکس: hasan-saleh.jpg]

بنده شخصا بارها برای این قبیل مشکلات سراغ حسن صالح رفته ام. ایشان درس نخوانده اما از نظر استادی در رسیدگی به مشکلات مفاصل و استخوانها, میتواند با بسیاری پزشکان دارای مدرک دکترا رقابت کند . همین موضوع اهمیت تجربه اندوزی و درس گرفتن از آنها را به ما نشان میدهد.

خوشرویی و هم صحبت شدن ایشان با مراجعین از دیگر خصائل زیباست. اتاقی تقریبا کوچک که کولر ندارد محل اقامت اوست . در این اتاق تقریبا تمام لوازم زندگی عادی در کنار هم وجود دارد.? این اتاق مستقیما به کوچه درب دارد و محل رفت آمد همین درب است. پرسیدم چرا کولر ندارید؟ میگفت من هیچوقت از کولر خوشم نمی آمده و الان هم یک کولر در اتاق بغلی هست ولی من هوای آزاد یا پنکه را بسیار بیشتر ترجیح میدهم.

در این اتاق همواره صدای تلاوت قرآن و گاها شرواهای محلی از یک دستگاه پخش کننده به گوش میرسد.

ما در بدو ورود به اتاق توسط استاد به سبد خرما تعارف شدیم. رطبی که شیرینی آن برایم خاص و خاکی بود! . بنظر من رمز سلامت و سرحال بودن حسن صالح در این سن, همین سادگی زندگیست.

الان فقط یک روز از این دیدار گذشته .دیداری که پیچ خوردگی شدید پایم دلیل آن بود. برای من همه این زیبایی های یک زندگی ساده به یک طرف, بهبود تقریبا زودهنگام قسمت زیادی از درد مچ پایم طی این مدت اندک یک روزه, به یک طرف . بنظر من حسن صالح میتواند استادی ماندگار لقب گیرد که کار خورد را حقیقتا بلد است.

[عکس: hasan-saleh1.jpg]
 سپاس شده توسط mohammad ، abdollah_ahmadi ، mohammad_p ، armena ، vahid ، مرد دانا ، farshid.ahmadi ، yousef_sh ، محمدرضا ، karim ، yas
خداش واهرت.
 سپاس شده توسط abdollah_abi
گپ رادیو نزد برات یه عکس از رادیوش هم می گرفتی
انشاءالله زودتر شفا پیدا کنی میدیدم چندروزه ناپیدایی بگو پس چی شد .
استاد خیلی آدم خوبیه .
 سپاس شده توسط abdollah_abi
این را باید بفمند مردم این شهرکه? تنها دکتر ومهندس ومعلم و.... مایه افتخار شهر ومردمش نیستند،میتوان همه بود ولقبی خاص نداشت.نام ایشان را سالهاست بااینکه افتخار همنشینی با ایشان را نداشته ام میشنوم،امیدوارم خداخیرش بدهد وعمرش بی پایان باشد.
آقای آبی واقعا سپاسگذار به خاطر این مطلبتان که این مطلب خیلی با ارزش تر از همه ی افتتاحیه ها وکلنگ زنی هاو مراسم ها و.... بود.
کاش قدر بزرگانمان را تا هستند بیشتر بدانیم.

هرکسی تا وقتیکه زنده است شناختن و درک کردن

به احساس و محبتش پاسخ دادن

و مهر ورزیدن و قدردانی نمودن

شرط انسانیت است

نه پس از نبودنش مرده پرستی کردن

و برایش مقام و کرامات ساختن و معجزه تراشیدن
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi ، abdollah_abi ، vahid ، yousef_sh ، محمدرضا
(۲۲ام تير ۱۳۹۱، ۲۲:۳۶)مرد دانا link نوشته: این را باید بفمند مردم این شهرکه? تنها دکتر ومهندس ومعلم و.... مایه افتخار شهر ومردمش نیستند،میتوان همه بود ولقبی خاص نداشت.نام ایشان را سالهاست بااینکه افتخار همنشینی با ایشان را نداشته ام میشنوم،امیدوارم خداخیرش بدهد وعمرش بی پایان باشد.
آقای آبی واقعا سپاسگذار به خاطر این مطلبتان که این مطلب خیلی با ارزش تر از همه ی افتتاحیه ها وکلنگ زنی هاو مراسم ها و.... بود.
کاش قدر بزرگانمان را تا هستند بیشتر بدانیم.

هرکسی تا وقتیکه زنده است شناختن و درک کردن

به احساس و محبتش پاسخ دادن

و مهر ورزیدن و قدردانی نمودن

شرط انسانیت است

نه پس از نبودنش مرده پرستی کردن

و برایش مقام و کرامات ساختن و معجزه تراشیدن

البته که اینطوره . من برام جالبه که هر لحظه بیشتر به استادی حسن صالح ایمان پیدا میکنم . شما حال دیروز من رو با امشب مقایسه کنید . تا دیشب خداییش پام رو به سختی میگذاشتم روی زمین ولی امشب خیلی راحت سوار موتور بودم!

حسن صالح گذشته از این جنبه شخصیت بزرگوارش, اطلاعاتی که درباره طبیعت جناح و ... داره هم بسیار جالب و قابل توجه هستش .

من امیدوارم که با انتشار چنین مطالبی بتوانیم حداقل یک از هزاران بزرگان جناح رو اگرچه ناقابل تجلیل کنیم.
 سپاس شده توسط farshid.ahmadi ، abdollah_ahmadi ، مرد دانا
اقاي ابي ضمن عرض تشكر از شما و با ارزوي بهبودي كامل شما .
? در اين دوران كه پزشكاني براي بر طرف نمودن سرما خوردگي قادر به تجويز مناسب نيستد? داشتن استاد حسن صالح? موهبتي است بسيار بزرگ .
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi
واقعا خیلی تو این کار واردن.خدا حفظش کنه.
یادمه منم وقتی بچه بودم? هنوز مدرسه نرفته? بودم? یه بار پام پیچ خورد نمی تونستم راه برم پدرم منو برد پیش حسن صالح فردا صبحش پام خوب شد خدا نگهش داره
?

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان