کد خبر : 1617
تاریخ انتشار : پنجشنبه 16 شهریور 1391 - 21:32

زمین لرزه های امروز بخش جناح خسارتی در پی نداشت

زمین لرزه های امروز بخش جناح خسارتی در پی نداشت

به گزارش جناح آنلاین ،صبح امروز چندین زمین لرزه کوچک و بزرگ ، شهر و بخش جناح را لرزاند تا پس از چند ماه آرامش ، دوباره موجب نگرانی مردم شود. اولین زمین لرزه که بزرگترین آنها نیز بود در ساعت ۶:۲۷ دقیقه صبح امروز به وقوع پیوست که مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به

به گزارش جناح آنلاین ،صبح امروز چندین زمین لرزه کوچک و بزرگ ، شهر و بخش جناح را لرزاند تا پس از چند ماه آرامش ، دوباره موجب نگرانی مردم شود.

اولین زمین لرزه که بزرگترین آنها نیز بود در ساعت ۶:۲۷ دقیقه صبح امروز به وقوع پیوست که مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران بزرگی آن را ۵.۳ ریشتر اعلام کرد.محل وقوع این زمین لرزه در فاصله ۲۸ کیلومتری اهل ، حد فاصل استان هرمزگان و استان فارس و در عمق ۲۸ کیلومتری زمین گزارش شد.
همچنین در ساعت ۸:۱۳ دقیقه زمین لرزه نسبتا بزرگ دیگری به قدرت ۴.۹ ریشتر در عمق ۱۷ کیلومتری زمین این منطقه را لرزاند.
پس از این دو زمین لرزه بزرگ ، پس لرزه های زیادی بخش جناح و بخصوص منطقه فرامزران را لرزانده است که بزرگی اغلب آنها بالای ۳.۴ ریشتر بوده است.در بزرگترین این پس لرزه ها در ساعت ۸:۵۶ صبح در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر جناح زلزله ای به بزرگی ۳.۵ ریشتر رخ داد.پس لرزه دیگری نیز در ساعت ۱۸:۱۱ در ۳۱ کیلومتری شهر جناح رخ داد که بزرگی آن ۴.۲ ریشتر به ثبت رسید.

با توجه به اینکه مرکز اکثر این زمین لرزه ها در حواشی ارتفاعات منطقه بوده است، به جز ریزش کوه و گردوخاک ناشی از آن ، خسارتی از شهرها و روستاهای منطقه گزارش نشده است.

گفتنیست که حدود سه ماه قبل نیز شهر جناح و منطقه فرامرزان بخش جناح ،چندین روز متوالی شاهد زمین لرزه های کوچک و بزرگی بود که خسارات قابل توجهی نیز به همراه داشت.با وقوع زمین لرزه های امروز مردم از این نگرانند که باز هم این زمین لرزه ها ادامه دار باشد.نکته جالب هم اینکه محل وقوع زمین لرزه های امروز شباهت زیادی به زمین لرزه های سه ماه پیش دارد.

ضمنا خبر زمین لرزه های امروز بخش جناح در اکثر خبرگزاری های استانی و کشوری بازتاب داشت که در ادامه لینک برخی از این خبرها ، آمده است:

خبرگزاری مهر :
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1690376
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1690619
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1690432
خبرگزاری فارس:
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910616000188
خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا):
زلزله های جناح هرمزگان تلفات جانی دربر نداشته است
هرمزگان نیوز:
http://hormozgannews.com/Pages/News-4653.html
http://hormozgannews.com/Pages/News-4654.html

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 16 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۶
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
مرد دانا پنجشنبه , ۱۶ شهریور ۱۳۹۱ - ۲۲:۱۰

واقعا ابدا نتونستم دلیلی برای زلزله های اخیر پیدا کنم.البته زلزله در منطقه ما معمولا رخ میداده اما نه تا این حد زیاد.
در یک سال اخیر بیش از چندین زلزله در شهر ما رخ داده و هنگویه هنوز که هنوز دارن در خیمه زندگی میکنن وهر روزه شهرشون میلرزه.
با دائمی شدن این اوضاع مردم هنگویه دارن کانکس های که قیمتش به ۳ میلیون میرسه خریداری میکنن تا در زمستان پیش رو اذیت نشن.

farshid.ahmadi جمعه , ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۲:۵۰

بعضي از خبرگزاري ها ۵ بار گفتن ولي مرکز لرزه نگاری کشور ۱۰ بار گزارش داده . ولي من كه يكي هم متوجه نشدم !
خدا به خير كنه و پشت و پناهمون باشه .

boy.janah جمعه , ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۳:۱۲

شكر خدا كه خسارتي نداشته .

محسوس جمعه , ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۳:۵۳

تحلیل بنده از باران وزلزله اخیر اینه که خداوند با اینکه لایق باران نبودیم به ما رحم کرد ورحمتش نازل شد اما بجای شکر وسپاس وبازگشت بسوی خدا باز راه خود را پیش گرفتیم پس الله متعال اینبار تذکر داد که ما رحمت خود را نازل کردیم که شاید را ه حق را بیابید اما بندگان عاصی هیچ نفهمیدند پس دوباره ما را از عذاب خود مطلع ساخت که مبادا فراموش کنید که همانا شما گنه کارید ورحمت در شما هیچ اثر نکرد پس منتظر عذاب الی باشید این تذکر جدی خداوند به ماست

مرد دانا جمعه , ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۴:۳۵

دیشب هم تقریبا ساعت حوالی ۳ شهرما حدود ۲ دقیقه لرزید.ولی قدرتی نداشت وفکر نکنم کسی رو از خواب بیدار کرده باشه.

صلح جمعه , ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۳

چرا مطلبی که گذاشته بودم را حذف کردین؟یه مطلب در مورد آموزش پرورش گذاشتم و سریعا برداشته شده.دلیلش هم گفته نشده.این دومین مطلبیست که دارم میذارم و سانسور میشه.

abdollah_ahmadi جمعه , ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۶

قبلا آقای پناه در مورد حذف مطلب قبلی گفته بودن تا ۲۰ شهریور همه چیز در مورد آموزش و پرورش جناح معلوم میشه….وبهتره تا ۲۰ شهریور حاشیه سازی نشه(ناگفته نماند که گفتن مطالب شما بعد از مشخص شدن قضایا دوباره در سایت قرار داده خواهد شد).البته بهتره به جای ایشون حرف نزنم.ازشون خواهش دارم دلیل حذف مطلب “صلح” را هر چه سریعتر به ایشان توضیح دهند. ممنون

vahid جمعه , ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۹:۴۵

جناب محسوس منظور مرد دانا فکر نکنم این باشه که میفرمایید. چون من حس میکنم شما جواب شک و سوال ایشون رو دادید اینو گفتم(شاید هم نظرتون مستقل بوده، نمیدانم ). احتمالا مرددانا اشارشون به قضایای رخ داده در هنگویه است و ارتباط آن با شرکت نفت . که البته در این راستا مصاحبه و خبرهای کوتاهی در سایت موجوده.

محسوس جمعه , ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۹:۵۵

تحلیل بنده به نظر کسی ربط نداشت وفقط حرف خودم بود ونظر خودم

صلح شنبه , ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱:۴۰

یک پیام از آقای آبی دریافت کرده بودم که نوشته بودن
(مطلب آخری که گذاشته بودین کاملا غیرمستند، کلی و همراه با ایراد اتهاماتی به افراد بود و به همین خاطر طبق گزارشی که به مدیران سایت داده شده، توسط یکی از کنترلهای سایت حذف شد)
لااقل میگفتین کجاش و به چه کسایی تهمت زده شده؟
کلی گویی بودنش را هم بیان کنید.
سندش هم همینه که تا الانش همین اتفاقات افتاده.دیگه سند از این قویتر میخواین شما؟
آقای احمدی بسیار ممنون از پاسختان

mohammad_p شنبه , ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۸:۳۳
یک پیام از آقای آبی دریافت کرده بودم که نوشته بودن
 (مطلب آخری که گذاشته بودین کاملا غیرمستند، کلی و همراه با ایراد اتهاماتی به افراد بود و به همین خاطر طبق گزارشی که به مدیران سایت داده شده، توسط یکی از کنترلهای سایت حذف شد)
لااقل میگفتین کجاش و به چه کسایی تهمت زده شده؟
کلی گویی بودنش را هم بیان کنید.
سندش هم همینه که تا الانش همین اتفاقات افتاده.دیگه سند از این قویتر میخواین شما؟
آقای احمدی بسیار ممنون از پاسختان

ــــــــــــــــــــــــــــــــ
اول از آقای آبی بابت کنترل خوب مطالب تشکر می کنم .
دوما حرف شما کاملا غیر مستند می باشد . مستند یعنی طبق کدام بخشنامه ، نامه و یا سخن مدیر کل ، نماینده و سایر مسئولین رده بالا . این یعنی مستند .
اداره و محدوده آن توسط دولت تعیین می شود و کسانی که مسئول آن هستند فقط وظیفه اجرای وظایف دارند و حق دخالت در این محدوده ندارند مانند اینکه شما بازیکن فوتبال باشی و بخواهی در کار و استراتژی مربی دخالت کنی . با این وجود مسئولینی که نام بردید پیگیر این امر خارج از وظیفه هستند .
واستعینوا باالصبر و الصلاة .

صلح شنبه , ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۶

می بایست خدمت شما عرض کنم که اتفاقا چون از این مسئولین اداره آموزش و پرورش جناح هیچ نامه ای بابت باز پس گیری مناطق جدا شده وجود ندارد پس شما هیچ گونه مدرک و مستندی برای ارائه به مردم جناح ندارید که این مورد کاملا واضح میباشد.اگر مدارکی دال بر فعالیتتان دارید چرا ارائه نمی کنید؟
موضوع حائز اهمیت دیگر این است که شما میگویید اداره و محدوده آن توسط دولت تعیین میگردد.البته که همین است ولی بعضی ها (بستکی ها)پا را از این فراتر گذاشته و محدوده ای که دولت تعیین کرده بود را از شما ستانده اند.اگر همان به اصطلاح محدوده تان را به شما واگذار کرده بودند که الان مشکلی نبود.
در آخر گفته بودید مسئولین خارج از حیطه وظایفی خود پیگیر این امر میباشند.فکر میکنم هنوز مسئولینتان وظایف خود را نمی شناسند چون می بایست این امر خطیر و مهم را جز وظایف خودشان به حساب می آوردند که البته وظیفه یک مسئول همین است.

mohammad_p شنبه , ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۶
می بایست خدمت شما عرض کنم که اتفاقا چون از این مسئولین اداره آموزش و پرورش جناح هیچ نامه ای بابت باز پس گیری مناطق جدا شده وجود ندارد پس شما هیچ گونه مدرک و مستندی برای ارائه به مردم جناح ندارید که این مورد کاملا واضح میباشد.اگر مدارکی دال بر فعالیتتان دارید چرا ارائه نمی کنید؟

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
شما از کجا می دانید که وجود ندارد ؟ هست ولی نیازی نمی بینم که در سایت ارائه بشود . بلکه مکاتبات اداری ادارات بین خودشان است و نیازی به رسانه ای شدن نیست . همین و بس . در ضمن هنوز که جدانشدن که نوشتید جداشده . لطفا مدارک مستند و احیانا نامه ای چیزی در این خصوص دارید رو کنید فضای مجازی برای شما باز است و تا دلتان بخواهد جای خالی .
در ضمن فقط به شما بگویم در این قضیه به جز اداره ، از طرف شورا و سایر مسئولین مکاتبه های لازم انجام گرفته و بگذارید مسئولین ذیربط نگران موضوع باشند هرچه صلاح است اتفاق می افتد .

صلح شنبه , ۱۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۰

جوجه ها را آخر پاییز خواهند شمرد.
آقای پناه چرا خودتان را به کوچه علی چپ میزنید؟واضح است که هرنگ و کوخرد و دیگر روستاها را از جناح گرفته اند.همین که میبینیم تا کنون نتوانسته اید آنها را برگردانید بهترین مدرک میباشد.
تمام این مشکلات برگرفته از سو مدیریت مدیران در آموزش و پرورش میباشد.اگر مدیران قدری بودند که بعد از ۴ماه از حضور رئیس جدید و اعلام نهایی آن تا کنون اداره جناح تثبیت شده بود.

farshid.ahmadi یکشنبه , ۱۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۱:۴۴

بحث زلزله بود رفت بحث اموزش و پرورش !? هر سخن مكاني دارد .
مردم منطقه فرامرزان هنوز از زلزله بيم دارند و هنگامي كه ميخواهند بخوابند يا در كانكس يا در زير سقف اسماني ميخوابند .
الان زلزله ها خيلي مشكوك شده ، مركز همه زلزله ها در كوه هاي اطراف شهر اتفاق مي افته . جالب تر از اون كه دوستان در هنگام كوهنوردي لوله هاي شركت نفت را ديده اند و ميگويند مرتبط است با به كار بردن ديناميك . درسته با مسئولين مصاحبه شده و زلزله ها را رد كرده اند ولي اين موضوع را نبايد چشم پوشي كنيم كه نبايد انتظار داشت مسئولين ان را تاييد نمايند .
به هر حال چه زلزله ساخت بشر باشد و چه عذاب الهي ، اميدوارم? خسارتي نداشته باشه و خدا خودش به همه رحم كنه .

vahid یکشنبه , ۱۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۵
الان زلزله ها خيلي مشكوك شده ، مركز همه زلزله ها در كوه هاي اطراف شهر اتفاق مي افته . 

فکر نکنم اینش مشکوک باشه. چون اصولا زادگاه زلزله کوههای نمکیه ( البته محلی مناسب برای تولید نفت و گاز هم هست ). از جهات دیگه مشکوک باشه، اونوقت قضیه فرق میکنه.

نظرات بسته شده است.