رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هشدار!!!! مردم به هوش باشید دام اعتیاد در کمین جوانان ما
چند روز پیش وقتی از خیابان میگذشتم چشمم به نوجوانی افتاد که در گوشه خیابان با چهره ولباسی به هم ریخته نشسته ونای بلند شدن ندارد وبرای بلند شدن از دیوار کمک میگیرد از چند نفر دیگه پرسیدم وداستان زندگیش را برایم بازگو کردند بسیار متاثر ومتاسف شدم. بعد از آن فکر کردم که این اولین جوانی نیست که به این روز افتاده ومطمئنا آخرین جوان هم نمیتواند باشد زیرا نه ما ونه مسئولینمان کنترلی بر همچین انسانهایی نداریم .سالهاست انسانهایی در جوار ما در حال زندگی کردن هستند که جوانان زیادی را با مواد مخدر به کام مرگ برده اند اما ما نه تنها صدایمان در نیامد بلکه اجازه دادیم اشخاص غیر بومی هم در شهرمان? از سکوت ما سو استفاده کرده? وجگر گوشه هایمان را به سوی بلای خانمان سوز اعتیاد پیش ببرند .همچنان چشمانمان را بسته ایم ونمیبینیم وحتی فکر نمیکنیم که شاید یک روز نوبت به فرزندان ما برسد .از مردم فهیم وبا فرهنگ جناح انتظار میرود در برابر این گونه فعالیتها واکنش نشان دهند تا این مفسدان نتوانند به راحتی در شهر ما دارای مسکن شوند وسعی کنیم در صورت سکونت آنها را کوچ دهیم یا اینکه دست از کارشان بردارند!!
 سپاس شده توسط farshid.ahmadi ، vahid ، armena ، FOX ، ekhlas ، محمد تموک ، mohammad ، d.beckham ، yousef_sh ، tamanna ، yas ، ali2222 ، mohammad_p ، mammad764 ، ترنم ، abdollah_ahmadi ، عبدالله
بله . واقعا درسته . متاسفانه جامعه ما امر به معروف و نهی از منکر را فراموش کرده است .
 سپاس شده توسط FOX ، vahid ، ekhlas ، محسوس ، d.beckham ، armena ، mammad764 ، عبدالله
امر به معروف و نهی از منکر دیگه خریدار نداره.
باید از خانواده ها شروع به...خانواده ها به فرزندان خودشون توجه زیادی ندارن.نظارتی ندارن!!!!البته پول تو جیبی میدن.ولی نمیدونن اون جوون داره کجا میره و چکار میکنه.
مشکل از خانواده هست.
 سپاس شده توسط FOX ، vahid ، ekhlas ، محسوس ، d.beckham ، tamanna ، mammad764 ، عبدالله
با سلام، اول از همه تشکر میکنم از جناب محسوس به خاطر بحث بسیار مهمی که مطرح کردند. و بع از اون از آقا فرشید به سبب یاد آوری مساُله مهم امر به معروف و نهی از منکر. و در نهایت با مستر آرمین که? با نظر ایشون کاملا موافقم. واقعا اینجوریه، آخه اولش یکی باید باشه واسه یه بار هم که شده به طور جدی با بچه شون برخورد کنن؟ وقتی نمیان از کوچکی رو بچه هاشون کار کنن ، بزرگ که میشن دیگه نمیشه باهاشون کاری کرد که، میشن یه گوجه خرابه که هر چی گوجه هست رو به گند می کشن.
 سپاس شده توسط vahid ، ekhlas ، محسوس ، d.beckham ، tamanna ، armena ، farshid.ahmadi ، mammad764 ، عبدالله
(۱۴ام آذر ۱۳۹۱، ۱۶:۵۸)ArmenA link نوشته: امر به معروف و نهی از منکر دیگه خریدار نداره.
باید از خانواده ها شروع به...خانواده ها به فرزندان خودشون توجه زیادی ندارن.نظارتی ندارن!!!!البته پول تو جیبی میدن.ولی نمیدونن اون جوون داره کجا میره و چکار میکنه.
مشکل از خانواده هست.
هم حق با فرشید است و هم حق با تو. امر به معروف و نهی از منکر باید بشه ولی به گفته آرمین خریدار نداره. یعنی امر به معروفی که با گفتن چند جمله باشه مسلما خریداری هم نداره. باید امر به معروف به صورت عملی باشه. یعنی عملمون جوری باشه که بقیه از اعتیاد یا حالا در موارد دیگه از عادت های بد دیگه دور بشن. با گفتن درست نمیشه و شاید کمترین تاثیر رو داشته باشه.

ولی اگه بیایم به ورزش اهمیت بدیم، عادی شدن دود و قلیون رو از بین ببریم و بین مردم منفور بشه، شاید مشکلات کمتر بشه.
 سپاس شده توسط ekhlas ، محسوس ، d.beckham ، FOX ، armena ، mammad764 ، عبدالله
دوستان راه حل هایی که به ذهنشون میرسه رو پیشنهاد بدن شاید با همفکری بتونیم اندک سهمی در پیشگیری و درمان این معضل داشته باشیم وحتی الامکان این معضلات رو جدی بگیریم ودر محافل ومجالس بیشتر مانور بدیم تا اذهان نسبت به آن حساس تر شده ودرک این موضوعات برای مردم راحت تر باشد تا راحت تر بتوان با آن مقابله کرد
 سپاس شده توسط d.beckham ، mammad764 ، عبدالله
خب همين ورزش به نظرم يكي از بهترين راه حلهاست كه اكثر جوونا هم بهش علاقه دارن ! ولي خب بازم اينم نه همشون!
خيلي هاشون به چيزا وكارهاي ديگه اي علاقه دارن!
مثلا يكي به موتورسيكلت خيلي علاقه داره! ميتونه در كنار درسش به تعمبر موتور هم بپردازه كه برا خودش تجربه اي هم ميشه برا آيندش!
متاسفانه شنيده ميشه محيط تعمير گاههاي مكانيكي زياد جالب نيس! واسه همين در چنين شرايطي؛ اينكار فرديش شايد جالبتر باشه! يا هم با تعدادي از دوستاشون!
 سپاس شده توسط محسوس ، armena ، mammad764 ، d.beckham ، عبدالله
آفرین برشما بخاطر دلسوزیتان جناب محسوس که نکته ی مهمی رو به بحث کشاندید

البته من معتقدم دوستان که پاسخ دادن هم به قسمتهای مهمی اشاره کردن اما باید این رو هم تذکر بدم که فکرمیکنم از موضوع اصلی و راس مشکلات کمی دور شدیم

اینکه خانواده ها آموزش بدهند ی وظیفه ی ما امر به معروف و نهی از منکر هست بسیار واضح هست و زیاد هم گفته شده، مشکل اصلی اینجاست که چطور ما جلوی چشمانمان میبینیم که عده ایی مشغول فروش انواع سنتی و حتی بسیار خطرناک صنعتی مواد مخدر هستند و ما خیلی عجیب بی تفاوتیم
من خیلی دلم میخواد مطلبی درباره این افراد بنویسم و برایبرخورد با انها تذکری بدهم اما هنوز توفیق آن حاصل نشده

این افرادی که با کارهاشون زندگی مردم ما رو به بازی گرفتند لایق برخوردهای سریع و موثر هستند که مسئولین نباید از آن غافل باشند . حتی جناب عقیل فتحی در نماز جمعه چندبار درباره این افراد معروف تذکر دادند و خبر از جلسه ایی با بخشدار و ... درباره برخورد با آنها دادند اما متاسفانه باید گفت این افراد معروف همچنان با قدرت به فساد خود مشغولند!!
 سپاس شده توسط yousef_sh ، FOX ، محسوس ، mohammad ، mohammad_p ، mammad764 ، d.beckham ، عبدالله
از کاربر،محسوس به خاطر ایجاد این بحث تشکر میکنم.موضوع واقعا مهمیه.چه بسا کسایی که به دام اعتیاد میفتن برای خودشون نابغه ای میشدن و گره ای از کار مردم باز میکردن.
فقط اینکه در مورد غیربومی ها همه-ش هم مقصر اونا نیستن و اگر بخشی هم مقصر اونا باشن برای ما این امکان وجود نداره که اولا تشخیص بدیم از غیربومی ها کی معتاده و کی نیست! و اینکه اجازه ندیم ساکن بشن.راه مناسبش درمان کردن و در تنگنا قرار دادن اونهاست که بازم شرایط خاص خودش رو داره.

تا الان دوستان به نکته های خیلی خوبی اشاره کردن از جمله:امر به معروف و نهی از منکر، ورزش کردن،برخورد با توزیع کنندگان و . . . .
اما نکته ای که من میخوام به این مسائل اضافه کنم اینه که : خشت اول گر نهد معمار کج/تا ثریا میرود دیوار کج ،یعنی برای اینکه جوونا به دام اعتیاد کشیده نشن نباید مقدماتش رو آماده کرد.مقدمه مخدرات ، دخانیاته.به نظر من یک فرد سیگاری یا قلیونی پتانسیل معتاد شدنش خیلی بالاتر از کسای دیگه است.
یک موضوع خوشحال کننده که در شهر ما هست اینه که فروشندگان سیگار خیلی کم شدن.حالا این به هر دلیلی میتونه باشه چه از این لحاظ که بهداشت گیر میده و یا بالا رفتن قیمت و یا عدم استقبال از اون? و . .. .
بارها دیده شده غیربومی ها برای پیدا کردن سیگار شاید چندساعت باید مغازه ها رو بگردند و از این نظر خیلی هم شاکی میشن!!!

(۱۴ام آذر ۱۳۹۱، ۲۰:۰۱)عبدالله آبی link نوشته: مشکل اصلی اینجاست که چطور ما جلوی چشمانمان میبینیم که عده ایی مشغول فروش انواع سنتی و حتی بسیار خطرناک صنعتی مواد مخدر هستند و ما خیلی عجیب بی تفاوتیم

[b]در مورد پخش کننده های مواد مخدر نکته جالبی که هست بعضا پخش کننده خودش معتاد نیست اما دهها نفر رو معتاد میکنه و جوری هم معتادشون میکنه که تا مدتها به خودش وابسته بشن!!!

جای بحث روی این موضوع زیاده? . .? . تا ببینیم نظر دیگر دوستان چیه
 سپاس شده توسط محسوس ، FOX ، mohammad_p ، mammad764 ، d.beckham ، عبدالله
باید به عرض برسانم در شهر ما غیر بومیهایی هستند که کارشان فقط فروش مواد مخدره وجالب اینجاست که اکثر مردم ما هم میدانند که این خانواده ها به خاطر فساد و...از شهرهای دیگر دیپورت شدن وما? خیلی راحت اونها رو پذیرفتیم وبه اونا جا دادیم وبا اینکه گند کارشون در اومده باز هم سکوت کردیم
 سپاس شده توسط FOX ، mammad764

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان