رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هشدار!!!! مردم به هوش باشید دام اعتیاد در کمین جوانان ما
اتفاقا به این موضوع که ( خشت اول گر نهد معمار ...)فکر کرده بودم ولی به نظرم آدم ها یه ویژگی بسیار خوبی که دارن اینه که تغییر پذیرن و میتونن خودشون رو راست کنن و تا ثریا کج نره ولی مطمأنا سخت تره. بعد یه مساله خیلی مهمی که هست اینه که جامعه خودمون با افزایش ارتباطات و تعامل با مردم شهر های بزرگی که اکثر مردم? به اونجا ها رفت و آمد دارن مثل شیراز و بندر تاثیر پذیرفته وجای اینکه رفتار های در ست اونجا رو بگیرن رفتار های اجتماعی بد رو متاسفانه می پذیرن(نه همه!). مطمأنا? قبلا مردم نسبت به اسکان شخصی که پخش کننده مواد مخدر هست بی تفاوت نبودن ولی الآن دیگه واسه کسی مهم نیس و به اجاره خونه اش فکر می کنه و از طرف دیگه مساله یا غافله یا بی خیالش میشه. ???
 سپاس شده توسط محسوس ، mammad764 ، عبدالله
من هم به نوبه خود تشکر میکنم از محسوس جان که مطلب بسیار مهم و حیاتی یادآور شدن به نظر بنده همه چیزهایی که گفته شد درسته اما اگه میشد یه فراخوان داده میشد از تمام اعضای مختلف در شهرمون از جمله جوانان کاسب معمار دکتر فرهنگی روحانی مسئولین تا جلسه ای گرفته بشه تا با هم فکری خود بتونیم مجدانه تصمیمی بگیریم که مشکلمون حل بشه اگه منتظر مسئولینمون یا نیروی انتظامی بشینیم که هیچ گاه این کار اتفاق نمی افته
(۱۴ام آذر ۱۳۹۱، ۱۷:۳۲)وحید link نوشته: [quote author=ArmenA link=topic=2591.msg8635#msg8635 da1354624111]
امر به معروف و نهی از منکر دیگه خریدار نداره.
باید از خانواده ها شروع به...خانواده ها به فرزندان خودشون توجه زیادی ندارن.نظارتی ندارن!!!!البته پول تو جیبی میدن.ولی نمیدونن اون جوون داره کجا میره و چکار میکنه.
مشکل از خانواده هست.
هم حق با فرشید است و هم حق با تو. امر به معروف و نهی از منکر باید بشه ولی به گفته آرمین خریدار نداره. یعنی امر به معروفی که با گفتن چند جمله باشه مسلما خریداری هم نداره. باید امر به معروف به صورت عملی باشه. یعنی عملمون جوری باشه که بقیه از اعتیاد یا حالا در موارد دیگه از عادت های بد دیگه دور بشن. با گفتن درست نمیشه و شاید کمترین تاثیر رو داشته باشه.

ولی اگه بیایم به ورزش اهمیت بدیم، عادی شدن دود و قلیون رو از بین ببریم و بین مردم منفور بشه، شاید مشکلات کمتر بشه.
[/quote]
سلام خدمت دوست گرامی دومین خطربزرگی که متاسفانه جامعه ماراتحدیدمیکنه فیلم های است که ازشبکه ماهواره ای پخش میشه وخانواده های زیادی رامشغول تماشای این سریالهای ترکیه ای کرده ودرآن به طورخیلی وسیع وبه طورماهرانه ای به ایجادروابط نامشروع وبی بند وباری دامن میزنه به طورمثال وقتی توی یه کلاس درس معلم ازدانش آموزان می خواهدبایه کلمه جمله بسازنند همه یه جمله درباره بازیگرآن سریالها رامی نویسند.
منشاه تمام این سریالها ودست اندرکاران وکانال ها وحتی ماهواره ها یه شخص اسرائیلی که 200 شبکه رادیو وتلوزیون داره ویکی ارثروتمندان دنیا میباشدوساکن استرالیا وبازیگران آن نیزصهیونیست میباشند .
واینان مستقیم مسلمانان راهدف قرار داده اند چون بزرگترین خطربرای آنها میباشد
سلام و درود به همه شاید سومین مسئله ای که در شهرمان داره اتفاق می افته و خیلی هم نابهنجار ه و وقتی آن را شنیدم بسیار متأثر شدم و? نمی دانستم چگونه و چطوری آن را تذکر بدهم به خاطر این چاره ای جز این نداشتم که از طریق این سایت موضوع را باز کنم? در مورد تعداد محدود افرادی (هویتشون مشخصه)? متأسفانه دخترانی را از جاهای دیگر مثل شیراز به اینجا می آرند تا از آنان سوء استفاده بشه و جوانان ما نیز در این دام بیاندازند این افراد فقط جیب خود را در نظر گرفته و نگاه به عمق مسئله نمی کنند که چقدر خطرناکه و خانه فساد و فحشاء را در شهری به این کوچکی تأسیس کرده اند با این مسئله مهم چه کار باید کرد؟
دو صد دانا در این محفل سخن گفت***سخن نازک تر از برگ سمن گفت***ولی با من بگو آن دیده ور کیست***که خاری دید و احوال چمن گفت.

بسیار نکته ی مهمی است.از جناب "محسوس" سپاسگزارم.
اکثر دوستان به انواع مختلف سعی در نشان دادن راه کار و راه های پیشگیری و درمان کرده اند.
بنده با نظر آقای"حسین" موافقم.
بایستی کنار هم جمع شد و چاره ای اندیشید و بدان عمل کرد.تا کی نشستن و گفتن؟اشخاص حقیقی یا حقوقی(شورا یا شهرداری یا درمانگاه یا یکی از مساجد شهر)، می توانند چنین اجلاسی را میزبانی کنند.حتی به دوستان در سایت نیز پیشنهاد می کنم در صورت توان از جانب سایت چنین جلسه ای را برگزار کنند.
ابتدا آن چه لازم است تعیین تاریخ و مکان برای نشست است که امیدوارم دیگر کاربران و دوستان در این مهم شرکت کرده و به آینده ی خود و دیگران اهمیت وافر دهند.
میان ترم می تونه موقع خوبی باشد به نظرم یا هم نوروز.این نظر شماست که مهمه پس لطفا نظر بدین.
 سپاس شده توسط vahid ، محسوس ، armena ، mammad764 ، عبدالله
حالا که این موضوع باز شده نیازه که بیشتر اطلاع رسانی کنیم تا این مهم به ثمر بنشینه اگه به هر طریقی مسئولین شهر (بخشدار شورا امام جمعه نیروی انتظامی ریاست آموزش و پرورش و دانشگاه پزشکان روحانی ...) را متقاعد کنیم که این مسئله حیاتیه و هر چه سریعتر انجام بگیره احتمال دور هم جمع شدن بیشتره بیاییم با پیگیری این سایت کاری مهم برای جامعه مون بکنیم اگه فقط چیزی نوشته یا گفته بشه و بعد ولش کنیم شاید ارزش چندانی نداشته باشه
 سپاس شده توسط محسوس ، abdollah_ahmadi
به نظز من اگر یک همایشی باشه? که خانواده ها رو از عمق فاجعه مطلع کنه خیلی خوبه.
بازم میگم متاسفانه مشکلات از خانواده هست که بچه خودشون رو ولش کردن!!!با این که میدونن حتی با شخصی در ارتباطه که در جامعه نرمال نیست(یه جورایی میشه بهش گفت خلاف کار)
 سپاس شده توسط محسوس ، vahid ، tamanna ، ekhlas ، abdollah_ahmadi
به نظر من اگه خانواده ها از همون دوران كودكي با بچه هاشون دوستاي صميمي هم باشن(چه دخترا چه پسرا كه متاسفانه در خانواده هاي امروزي اينگونه ديده نميشه!!) تا ديگه فرزندان مشكلاتشونو به جاي اينكه برن به يك غريبه بگن با اونا در ميون بذارن خيلي بهتره! چون وقتي ديگه دوست ناباب پيدا كردن ديگه برگشتشون خيلي خيلي مشكله !!!از همون اول بايد جلوشو بگيرن!
هر آدمي به همچين وضعي دچار نميشه! قطعا يه جاي زندگيش مشكلي داره..........!!!
 سپاس شده توسط armena ، محسوس ، vahid ، tamanna ، abdollah_ahmadi
نقل قول:به نظر من اگه خانواده ها از همون دوران كودكي با بچه هاشون دوستاي صميمي هم باشن(چه دخترا چه پسرا كه متاسفانه در خانواده هاي امروزي اينگونه ديده نميشه!!) تا ديگه فرزندان مشكلاتشونو به جاي اينكه برن به يك غريبه بگن با اونا در ميون بذارن خيلي بهتره!
دقیقا...البته باید در خانواده های امروزی بیشتر رابطه دوستانه داشته باشن با فرزندان!!!باید پیشرفت کنن و نه پسرفت
 سپاس شده توسط ekhlas ، محسوس ، tamanna ، abdollah_ahmadi
نقل قول:به نظر من اگه خانواده ها از همون دوران كودكي با بچه هاشون دوستاي صميمي هم باشن
حرف کاملا درستی بود. در جامعه واقعا چنین رابطه ای در کمتر خانواده ای دیده میشه. البته به نظر من الانه بهتر شده و این یه راه حل خیلی خوبه که در بلند مدت جواب میده.

اما در مقطع فعلی به نظرم اگر چنین گردهمایی انجام بشه، خود گردهمایی صرف نظر از موضوع مورد بحث ، خیلی خیلی مهمه که خانواده ها این دغدغه رو دارند و برای فرزندانشون اهمیت قائلند و نه مثل جلسات در گذشته که جلسات تشریفاتی بود و صرفا انجام یک بخش نامه بود و آن هم با اینکه حضور والدین اجباری بود و دست آخر چیزی هم درست نمیشد.

نقل قول:دقیقا...البته باید در خانواده های امروزی بیشتر رابطه دوستانه داشته باشن با فرزندان!!!باید پیشرفت کنن و نه پسرفت
Ekhlas هم همینو گفته بودند، مگه غیر از اینه؟
 سپاس شده توسط ekhlas ، محسوس ، abdollah_ahmadi ، FOX

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان