کد خبر : 1868
تاریخ انتشار : سه شنبه 8 اسفند 1391 - 12:52

همایش مدیران آموزش و پرورش منطقه جناح با حضور جباری + مشروح سخنان جباری و تصاویر

همایش مدیران آموزش و پرورش منطقه جناح با حضور جباری + مشروح سخنان جباری و تصاویر

به گزارش جناح آنلاین جلسه ی مدیران و معاونین مجتمع ها و مراکز آموزشی تحت پوشش آموزش و پرورش منطقه ی جناح با حضور حاج احمد جباری نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی و ناصر توکلی ریاست اداره ی آموزش و پرورش بستک برگزار شد. در ابتدای این جلسه آقایان عبدالله

به گزارش جناح آنلاین جلسه ی مدیران و معاونین مجتمع ها و مراکز آموزشی تحت پوشش آموزش و پرورش منطقه ی جناح با حضور حاج احمد جباری نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی و ناصر توکلی ریاست اداره ی آموزش و پرورش بستک برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آقایان عبدالله عالیان، ناصر احمدیان و سیدمحمد حسینی از مسئولان و معاونین اداره ی آموزش و پرورش جناح مباحث مربوط به امور اجرایی و برنامه های اداره با معاونین و مدیران مراکز آموزشی و پرورشی تحت پوشش سخن گفته و به سوالات آنان پاسخ دادند.

در ادامه ی این جلسه ریاست اداره ی آموزش و پرورش جناح اقای ناصر چمن پیرا در سخنانی ضمن خوش آمد گویی خدمت حضار و مهمانان این جلسه از جمله نماینده ی مردم،‌ سخنانی را در مباحث مختلف اجرایی و آموزشی با معاونین و مدیران درمیان گذاشت.

قسمت بعد این جلسه سخنرانی آقای عقیل مدنی بود. آقای مدنی با برشمردن فواید و اهمیت های مجموعه ی آموزش و پرورش آن را اولویت دار ترین موضوعی دانست که باید مورد توجه مسئولان و تصمیم گیران قرار گیرد.

پس از این سخنان حاج احمد جباری پشت تریبون قرار گرفت. آقای جباری ضمن تمجید مردم و بزرگان منطقه ی جناح سخنان خود را آغاز کرد. نماینده ی مردم سخنان خود را به قسمت های مختلفی درباره موضوعات و دغدغه های مورد نظر فرهنگیان و مردم حوزه ی انتخابیه تقسیم کرده و به سمع حضار رساند.

آقای جباری درباره ی موضوع مهم تعیین تکلیف نیروهای شاغل در آموزش و پرورش گفت: در بحث? استخدامی ها و بکار گیری نیروهای خدماتی خودتان میدانید درمورد وضعیت حق التدریسی ها، نهضتی ها و …. باید عرض کنم که? امروز الحمد لله ما نیرویی در آموزش و پرورش نداریم که دارای وضعبت نامشخص باشد . اگر هست شما عزیزان به ما هم بگویید تا به وزیر بگوییم که آنچه را که در جلسه ی فراکسیون گفتید دقیق نبوده است، این هم لیست کسانی که در آموزش و پرورش هستند و تعیین تکلیف نشده اند .
هفته ی پیش وزیر آموزش و پرورش مجلس بوده اند و گزارش دادند و امروز هم من به زبان ایشان دارم میگویم که هیچ نیرویی بدون اینکه وضعیت او مشخص باشد در اموزش و پرورش نداریم. اگر هستند بگویید تا ما پیگیر باشیم. مدتی قبل بود که از منطقه ی جناح عده ایی از بانوان محترم لیستی را از افرادی که هنوز تعیین تکلیف نشده اند تقدیم کردند، ما خدمت وزیر بردیم و ایشان هم دستور دادند و سرانجام هم با تماسی که شخصا با عده ایی از سرگروه های این عزیزان گرفتم تایید کردند که مشکل حل شده و از پیگیری انجام شده تشکر کردند.

نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی با برشمردن خدمات خیرین بزرگوار منطقه ی جناح و بستک ادامه داد: موضوع بعد خواستم درباره جناح و بخش جناح بگویم . چند شب پیش به اتفاق آقای عباسی خدمت یکی از معاونین خوب و بانشاط رییس جمهور بودیم. جادارد اشاره کنم که در چنین جاهایی وقتی ما می گوییم نماینده شهرستان بستک و بخش جناح هستیم، خیلی خوشحالم که در آنجا هم شهرستان ما و هم خیرین ما آوازه ی بلندی دارند.
ای کاش آقای عباسی اینجا نبودند، اما تا به این معاون رییس جمهور گفتم او پرسید این دوستی که قرار هست همراه شما باشند چه کسی هستند، گفتم آقای عباسی، یکی از خیرین و سرمایه گذاران خوب . آقای معاون گفت که آوازه ی ایشان را خیلی شنیدم . حتما ایشان را بیاورید ملاقاتی داشته باشیم. باید توجه داشت که این به تنهایی برای ما یک افتخار و بلکه یک سرمایه است. معاون رییس جمهور از ریز به ریز مسائل منطقه ما با اطلاع بودند و مطلع شدند بخصوص چگونگی نقش خیرین در منطقه.

جباری با اشاره به موضوع درخواست مسئولین آموزش و پرورش برای سفر مسئولین به منطقه تاکید کرد: آقای چمن پیرا درخواست داشتند که سفر آقای رییسی انجام شود . باید عرض کنم طبق قولی که از وزیر آموزش و پرورش گرفته ام قبل از پایان سال جاری سفر وزیر محترم آموزش و پرورش و معاونین را به شهرستان بستک و بخش جناح خواهیم داشت? مگراینکه برای ایشان مسئله خاصی پیش بیاید ا برای ما در مجلس بخاطر مسئله بودجه و وزرای پیشنهادی مشغولیت خاصی بوجود آید که در این صورت ایشان بعد از تعطیلات سیزده نوروز را برای این سفر پیشنهاد داده اند. آقای رییسی هم ان شا الله بعد از جلسه هفته بعد با آقایان چمن پیرا و توکلی تعیین خواهیم کرد.

حاج احمد جباری با اشاره به فعالیت های خستگی ناپذیر شیخ عقیل مدنی در منطقه و شهر جناح گفت: دوست دارم در اینجا از آقای عقیل مدنی هم بعنوان یک خیر در عرصه ی فکر و اندیشه قدردانی و تجلیل داشته باشم . انصافا که در طول مدتها کمکهای فکری بسیار شایان و ارزشمندی به ما داشته اند .
وقتی ما در تهران با وزرا یا معاونین وزرا ملاقاتی داریم، آقای مدنی دیدگاه های خود را مطرح میکنند بسیار مورد توجه قرار می گیرد . خصوصا آقای حیدری معاون وزیر آموزش و پرورش که هروقت با من رودررو می شوند خاصتا احوال آقای مدنی را جویا می شوند. یا معاون وزیر نیرو در امور آب همواره تصریح می کنند که درطرح های آبشیرین کنی که در جنوب کشور در حال شکل گیریست، کمک فکری آقای مدنی بوده است. من بازهم از این عزیز بزرگوار صمیمانه تشکر می کنم.

نماینده مردم در قسمت دیگری از سخنان خود با طرح موضوع بسیار مهم حق نوار مرزی کارمندان دولت تاکید کرد: یک مورد دیگر را که دوستان مطرح کرده بودند، بحث اختصاص حق نوار مرزی به کارمندان هست . مستحضر هستید که ابتدا این را برای مناطق مرزی مطرح کردند. باتوجه به اعتراضاتی که توسط? همکاران ما در مجلس انجام شد، این موضوع به حق مناطق کمتر توسعه یافته? تبدیل شد. در این قالب چیزی را اختصاص دادند که در واقع حکم نوار مرزی را داشت .
آقای چمن پیرا نامه ایی را در این مورد برای ما فکس کردند که ما رفتیم با آقای دکتر عزیزی مطرح کردیم . ایشان گفتند که باید این را با دولت مطرح کنید تا ما بتوانیم پس از ابلاغ? اجرا کنیم. پس از طرح این نامه با معاون رییس جمهوری ایشان ارجاع دادند به آقای تاجیک و الان در دست اقدام هست . ان شا الله که اینطور که من فکر میکنم تا هفته ی آینده بتوانیم حداقل موردی این مشکل را حل کنیم و خبر خوش ان را چه از طریق دوستانمان در اداره ی آموزش و پرورش و چه از طریق سایتها به اطلاع برسانیم.

آقای جباری گفت:‌ حقیقت امر این هست که ما آمدیم در این محفل تا از حضور عزیزانمان بهره بگیریم . بنشینیم خیلی خودمانی وار اگر دوستان فکر میکنند مشکلی هست که ما بعنوان نماینده شما میتوانیم حل کنیم مطرح شود. بعنوان یک دوست، برادر و خادم و همکار شما و بعنوان یک فرهنگی مسائل را مورد بررسی قراردهیم. بنا بر این بوده که این? جلسه به صورت میزگردی و صمیمانه باشد و ان شا الله که در ادامه جلسه از این قسمت بهره ببریم.

نماینده ی مردم در قسمت دیگر سخنان خود به موضوع راه خور بعنوان موضوعی راهبردی و دغدغه ی همیشگی مردم جناح اشاره کرد.
حاج احمد جباری با طرح موضوع کند شدن روند اجرای طرح های عمرانی کشور با توجه به مشکلات بودجه ایی کشور گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از دوستان فرهنگی ما از فعالان عرصه شوراهای اسلامی و دهیاران هستند، خالی از لطف نیست که اشاره ایی هم به موضوعات عمرانی داشته باشیم خصوصا اینکه در آستانه بررسی بودجه ۹۲ در مجلس هستیم.

همه مستحضر هستید که دشمن غدار هست، اعلام هم کرده که ما تحریمی? سخت و کمرشکن بر علیه ملت ایران وضع خواهیم کرد. شتاب کارهای عمرانی که در دوره قبل مجلس یعنی مجلس هشتم داشتیم، قطع به یقین بالاتر بود . بسیاری از پروژه های ما هم با شتاب خوبی انجام شد . این دوره یعنی مجلس نهم من به جرات میتوانم بگویم که هیچ پروژه عمرانی ما تعطیل نیست، علی رغم آن چیزی که دشمن میگوید که تحریم ما کمرشکن و هوشمند هست. بالاخره تاثیر دارد اما ما سی و چهار سال هست که? تحریمها را تجربه می کنیم.
اما اینبار تحریمها کجا را هدف گرفته؟ جیب مردم، رزق مردم، معیشت مردم و روزی مردم . خب به هرحال نه به آن شکلی که مدنظر غرب بوده ولی تاثیر خودش را تاحدی گذاشته است و تعدادی پروژه های ما معطل مانده است.
همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کرده اند، ما داریم به سمت نوعی اقتصاد مقاومتی به پیش می رویم . بودجه ی سال ۹۲ ان شا الله نوید بخش خوبی برای آینده کشور خواهد بود. ما امیدواریم بتوانیم در سال ۹۲ بخشی از آن طرح هایی که به دنبال آنها بودیم و مسئولان اجرایی به ما قول آن را داده اند، به مرحله اجرا برسانیم .

نماینده مردم ادامه داد: ما چند روز پیش در خدمت معاون محترم وزیر نفت بودیم. در رابطه با جاده ی خور جناح که همیشه آقای مدنی از ما می پرسند که سرانجام این طرح چه شد؟ آن نامه که معاون اول رییس جمهور داده بودند در چه پیچ و خمی گیر کرده؟ باید گفت در پیچ و خم بودجه!
معاون محترم وزیر نفت تاکید کردند که اگر شما با آقای استاندار و … توافق کنید، ما چهل درصد این اعتبار را تامین خواهیم کرد . هر هزینه ایی که شد چهل درصد آن را تامین خواهیم کرد، چه بیست میلیارد و چه سی میلیارد چهل درصد آن را تامین خواهیم کرد.
سرانجام بنا بر این شد که ما با آقای استاندار نیز جلسه ایی داشته باشیم و از طریق بودجه ۹۲ نیز قسمتی از بودجه را تامین کنیم . در بودجه۹۱ گنجانده شد که متاسفانه خزانه چنین بودجه ایی را تخصیص نداد و سرانجام بودجه لازم در سال ۹۱ تامین نشد. اما در بودجه ۹۲ ان شا الله امید ما برآورده خواهد شد.
اگر راه خور جناح به سرانجام برسد ان شا الله افق روشنی در انتظار بخش و منطقه ما خواهد بود.

احمد جباری به موضوع مهم انتقال آب خط محرم به منطقه ی فرامرزان اشاره کرد و ادامه داد: موضوع دیگری که جا دارد اشاره کنم مسئله ی آب فرامرزان است، با توجه به اینکه دوستان ما از منطقه فرامرزان حضور دارند.? اگر خدا کمک کند و مشکل خاصی بوجود نیایید، با نصب دو پمپاژ ان شا الله تا قبل از شروع فصل گرما آب خط محرم به منطقه ی فرامرزان برسد . همچنین بسیاری از پروژه های دیگر که وقتی در بودجه ۹۲ لحاظ شد ما خواهیم آمد و به اطلاع شما خواهیم رساند.
اگر خلل و یا تعللی در روند اجرای پروژه های منطقه بوجود آمده صرفا بخاطر این هست که اعتباراتی که اختصاص پیدا کرده بودند، درواقع به موقع تامین نشد و خزانه هزینه ی لازم را نداد.
نماینده ی مردم با اشاره به موضوع روند استقرار چارت های اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی جناح گفت: یک نامه ی تشکیلاتی را هم جناب اقای چمن پیرا در مورد افزایش هرچه زودتر تعداد دوایر (چارت ها) اداره آموزش و پرورش منطقه ی جناح که? حتما به آن رسیدگی خواهیم کرد، در سفری که وزیر آموزش و پرورش و معاونین به شهرستان بستک و بخش جناح خواهند داشت، موضوع را با کمک هم پیگیری و حل خواهیم کرد.

احمد جباری در پایان تاکید کرد: اینکه امروز در بخش جناح شاهد اداره ایی هستیم آن هم اداره ی آموزش و پرورش که بگفته ی آقای مدنی? رکن اصلی و دستگاه مادر و اولویت داری هست که نقش تولید کننده را ایفا می کند بسیار مهم هست . اداره ایی که نقش تولید کننده ی هر فکر? و اندیشه ایی را در کشور ایفا می کند و همه دستگاه ها را به نوعی تامین می کند.

برچسب ها :

ناموجود