رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حقیقتی تلخ
سلام عرض می کنم خدمت محسوس عزیز . بنده احساس می کنم که شما یک خورده از این نوشته ناراحتید در حالی که انگشت بنده رو به شما نبوده . چون شما را نمی شناسم .
من از هیچ جناح خاصی دفاع نمی کنم که بخواهم شما را محکوم کنم .دوست داشتن زبان و شهر خود گناه نیست . بنده توضیح داده ام که قومیت گرایی مضر چگونه ویژگی هایی دارد و فکر می کنم که خود شما هم می دانید. قومیت گرایی که
در حوزه سیاسی و اجتماعی باعث دو قطبی شدن جناح شده را بنده مضر می دانم .
دوست گرامی ، کسی که در مقابل قومیت گرایی یک جناح خاص بایستد را ما محکوم نمی کنیم بلکه ما شخصی را محکوم می کنیم که برای مقابله با قومیت گرایی جناحی خاص ، خود نیز رو به قومیت گرایی بیاورد و از آن طرف بام بیفتد .
اما در مورد سخنان من در مورد جناحهای سیاسی باید عرض کنم که سخن بنده این است که برخی از جناحهای سیاسی از هر دو قوم اوزی و جمسی به دنبال ایجاد شکاف بین مردم هستند تا به اهداف خود برسند . برای این سخنم دلیل دارم
که البته قوت آنها صد در صد نمی باشد در حدود 90 در صد می باشد و بنده نمی توانم به افرادی که یقین صد در صد در اثبات گناهشان ندارم اتهام بزنم .و اگر یقین هم بر گناهکار بودن آنها می داشتم? از ذکر نام آنها خودداری می کردم .
به همین دلیل از ذکر آن با جزییات معذورم .ولی به نظر من همین دلیل کافی است که در جریانات سیاسی و در ایام انتخابات ، بیش از پیش بوی متعفن قومی گرایی به مشام ما می رسد .
 سپاس شده توسط d.beckham ، free girl
آقا قومیت گرایی یه بحث بسیار پیش و پا افتادس!!! اون قدیما بود الان که نباید باشه !!!! ما همه جناحی هستیم !!! (حالا من بدبخت چه کنم در این شهر به دنیا اومدم !!! ) هی این حرفا رو میزنید احساس نا امیدی به ادم دست میده !!!
آقا تو یه شهر هر کس از جایی اومده بلاخره !!!! که اون شهر بزرگ شده و پیشرفت کرده...مثل همه شهر های دیگه !!!! برادر محسوس شما که میگینSadالبته بعضی از همشریا تا بهشون میگن جمسی بهشون بر میخوره ومیگن ما اوزی هستیم)
تا دیروز میگفتیم جناحی هستیم دوستان با ساطور و قمه میفتادن دنبالمون !!! ( اینجاش یکم حماسی شد ببخشید ) میگفتن همانا جمسی جناحیست و بس !!! شما بیا ابتدا بپذیر منه انسان ( مثل خودتم ) تو جناح بزرگ شدم پس جناحی هستم...همین قدر کافیه!!!
نیاز نیست پیچیدش کنیم...قبول دارین؟؟؟
....البته یه چیز بگم در مورد عقیده خودم:
یه زمانی خیلی تعصب داشتم رو شهر جناح...میشه گفت از 19 سالگی کم شد!!! چون متوجه شدم هر جا ادم احساس راحتی کنه همون جا بهترین مکان برا زندگیش هست و دیارشه...به همین سادگی!!!نیازی نیست زیاد غیرتی بشیم برا زادگاهمون!!!
چندان شهر پیشرفته و مترقی هم نیست!!!جا برای زندگی زیاده...موندن تو شهر جناح یه فشار روانی ایجاد میکنه رو ادم...جدا از بحث قومیت گرایی که اشاره کردین...اصلا تو یه شهر کوچک مثل شهر جناح هر اتفاقی بیفته سریع یک کلاغ چهل کلاغ میشه و حرفای خاله زنک بازی و ....
یه چیز جالب بعد پنج شش ماه بیا تو شهر(مثلا خواستیم یه ساعتی به دوستان در متر کردن خیابان کمک کنیم)یه طور نگات میکنن آدم میترسه به خدا!!!!انگار آدم فضایی دیدن.
........................................
اینم نظر من بود...گفتم شرکت کنم تو بحث...بسیار کلی صحبت کردم...نیاین جو سازی کنینا!!!!خوشم نمیاد...بعد بگین آرمنا زادگاه فروشه!!!!(وطن فروش)
 سپاس شده توسط حامی ، d.beckham ، abdollah_ahmadi
آقایون خیلی بحث بعضی از دوستان الکیه خب جناحی یعنی همون جمسی یا جنسی مثلا شما بخواین با زبون جناحی بگی ؛ چی میگی همون جمسی میشه دیگه پس انگلیسی که نمیشه بحث کاملا الکیه که واقعا بعضی از همشهریان واقعا براشون متاسفم که میان تفرقه میندازن و تعصبات بیخود به خرج میدن که اخر سر هم ضررشو خودشون میکنند الان جالبه که این جبهه ها شده 3تا
ولی امیدوارم یک روزی این مشکلات حل بشه گرچه الان جلو انتخابات شورا هست و بدتر هم خواهد? شد :021: :035: :035: :035: :035: :035: :banghead: Smile :laugh:
اه اه اه اه اه.خداییش دوره این حرفا گذشته داداش.ارمین جون راس میگه.ما دلمون واسه شهرمون جلز و ولز میکنه و شما ا این حرفا تحویل ملت میدین؟وقتی جناح نیسین دلتون واسه کوچه پس کوچه هاش و متریدن خیابوناش و تک چرخ زدناش و رفیقاتون تنگ میشه.کاری هم نداره جمسی باشه یا اوزی . فقط دوس دارین با همه چاق سلامتی کنی و بری بگردی.
یوسف جون? دوره اول شورا چی شده حالا؟چطو بوده؟ما که سن و سالمون قد نمیده.خو شما یه چی بگین بدونیم.این دفه هم اینجوریه؟
یوسف خان مسئله ای ک در ان شبهه است رو نباید خودت به یقین تبدیل کنی وبیای اینجا واشخاص سیاسی رو زیر سوال ببری از نوشتت مشخصه که منظورت کیا هستن .تو هم تحت تاثیر تبلیغات دوستانت قرار گرفتی و اومدی تو فضای مجازی اونا رو زیر سوال بردی نیازی به ذکر نام نیست چون شما فقط اسم نبردی وگرنه اشخاص سیاسی که مشخصنشما که اینقدر جرات داری باید اسناد ومدارکت رو هم رو کنی من نمیتونم? راحت ازت قبول کنم? از یه طرف هم داری میگی 90% مطمئنی پس لطفا اثبات کن . اقای خورشیدی شما1. ابتدا خودت که در مقاله قبلیت اومده بودی و آقای فولاد چنگ رو با طعنه محکوم کرده بودی رو اصلاح کن چون یقینا با این ذهنیتت خودت هم تعصب کاذب داری ونمیتونی واقعیتها رو لمس کنی .2.بعد خانوادت رو اصلاح کن( در این مورد )3.بعد اقوام نزدیک4.بعد اقوام دور(اونایی که تا رای میارن لهجشون عوض میشه).امیدوارم منظورم رو گرفته باشی .ماشالله دور وبرت پر ادم سیاسی هستن که خودت به اونا چسبیدی و همه هم خورده شیشه دارن پس برو اونا رو درست کن بعد بیا به اینور گیر بده.نوشته قبلیت وحشتناک بوی سیاست میداد یعنی اومده بودی آقای فولاد چنگ رو تخریب کنی نه اینکه خیری برسونی.الان هم اومدی تکمیلش کردی و مشخصه نوک پیکانت به سمت چه کساییه و بیشتر هدفت تخریبه تا تصحیح? .
 سپاس شده توسط andi garcia
من میخوام بگم جمسی یعنی جمسی تا وقتی که دوستان از این کلمه جندششون میشه ما هم از ایشون چندشمون میشه چطور ما باید از اصل ونام خودمون کوتاه بیاییم تا بقیه که خودشون رو اوزی مینامند دلشون خنک بشه جالب اینه که خودتون دارید میگید اوزی وجمسی پس ابتدا باید نام اوزی پاک بشه چون همه ادعای جناحی بودن دارن? چطور آقا وحید نمیگید نام اوزی باید پاک بشه.آقا آرمین شما گناهی ندارید بزرگتراتون گناه کارن که همچین فکر و ایده ای دارن لابد شما هم تحت تاثیر قرار گرفتین واز کلمه جمسی جندشتون میشه
احساس میکنم بحث تا حدودی منحرف شده . علی القاعده وقتی ما میدانیم که مثلا جمسی یعنی همان جناحی و چون کلمه ایی بومی هم هست پس برای مطرح کردن اون هیچ مشکلی نباید وجود داشته باشد. وقتی این ترویج بشه خودبخود نام شهرهای دیگر هم بر روی اقوام جناحی نخواهد بود.
اینطور که من دیدم هیچ جوان جناحی هم بر کلمه ی جمسی یا جنسی که میگویند به جناحی ها حساسیتی نداره - خصوصا بعد از مطلبی که محمد پناه گذاشت- پس با بحث هامون به این ضربه نزنیم . بعضی از ما اساسا با پیشفرض اینکه این جوان از فلان اقوام هست پس لابد چنین اعتقادی دارد، وارد بحث میشویم که بنظرم این درست نیست.

این بحث بنظرم همینجا تمامه? و جای بحث بیشتری هم نداره چون اساسا بیهوده بنظر میاد که بهش پروبال داده بشه

امروز نیاز ما شناختن کسانی هست که با توجه به جایگاه اجتماعی ایی یا قدرت و ثروتی که دارند، از بحث قومیت ها که به خودی خود چیز بدی نیست، سواستفاده می کنند؟ . چه کسانی تحمل یک ذره مخالفت با خود را ندارند و چون یک حربه ی منطقی برای وایسادن جلوی مخالفان? ندارند، به ابزار برانگیختن احساسات قومی متوسل میشوند؟؟ چه افرادی ابایی از زیر پا گذاشتن مروت و اخلاق برای مطرح کردن خود و رسیدن به هدف سیاسی شان ندارند؟

البته جای تذکر داره که باید همیشه کسانی که دیگران را قبول ندارند و ازدم مهدورالدم می دانند با کسانی که نمیخواهند در مقابل حق خود کوتاه بیایند جدا کرد.

یک بحث دیگه هم که بنظرم باید توجه کنیم اینه که در کارسیاسی از مخالفتها باید استقبال کرد . وقتی مشکل بوجود میاد این مخالفتها تبدیل به کارشکنی، تخریب، توهین و تحقیر گروهی از طریق برانگیختن احساسات تعصبی گروهی دیگر شود .
آقای آبی در اون قسمت تذکرتون فکر کنم چیزی فرق نکرد یعنی در هر صورت هیچکدام از این اشخاص حقی برای مردم در نظر ندارن وهمه به خودشون چسبیدن .که من قبول ندارم.یعنی هیچکدام برای مردم نیامدند ؟!!!
من منظورم تشیخص دو طرف بود . یعنی نگفتم که افرادی می توانند هردو خاصیت رو داشته باشند چون خیلی طبیعیه که کسی که "دیگران را قبول ندارند و ازدم مهدورالدم می دانند" نمی توانند مثل کسانی باشند که "نمیخواهند در مقابل حق خود کوتاه بیایند" . چون این سری افراد زیادتر از حق و حقوق خود می خواهند و برای همین هم معمولا به حقوق دیگران تجاوز میکند .

برای این تجاوز و منفعت طلبی شان هم هست که مجبورند از حربه ی برانگیختن تعصبات بهره بگیرند .
 سپاس شده توسط محسوس
تو پست اول "محسوس" ذکر شده بود که تعصب از نوع دوست داشتن خوبه. خواستم بگم که دوست داشتن هیچ اشکالی نداره ( تعصب شاید بشه گفت دوست داشتنی که به بی منطقی میرسه باشه ) ولی تعصب حتی روی شهر هم این دور و زمونه مضره ( که شجاعتش رو نداشتم بگم و آرمین لطف کرد گفت و منم موافقم. چون کافیه اینو بگی تا کج فهمی ها شروع بشه)
ولی ما نمیتونیم کلمات رو اونطور که دوست داریم معنی کنیم. من روی شهرم تعصب ندارم ( به معنی دوست داشتن بی منطق ) و باعث بشه جایی که حق با کسی دیگست فقط به خاطر تعصب رو شهرم حق رو پایمال کنم، در مواردی که حق و ناحقی نیست که اصلا چنین چیزی مطرح نمی شود، ولی میبینید که در حد خودم هم برای شهرم فعالم. چون آدم باید به جامعه ای که بهش خدمت شده خدمت کنه. و این وقتی بیشتر میشه که شهرت رو واقعا دوست داشته باشی به خاطر مردمش.

همه در برابر تغییر مقاومت میکنند ( چه درست چه اشتباه ) حالا میخواهد اوزی باشد، جمسی باشد یا شیخان. این ویژگی مشترک همه آدم هاست ولی باز شما الان میاید یک گروه را مستثنی میکنید.

ببینید به طور رسمی اسم شهر ما جناح هست. پس شما نمیتونید از کسی که خودش رو جناحی میدونه ایراد بگیرید و بخواهید لغت دیگه ای رو انتخاب کنه تا وقتی نتونید اسم کنونی ایرادی ازش بگیرید ( هر کسی که 5 سال بیشتر در یک شهر زندگی کنه شهروند اونجا به حساب میاد )
این از این.
از طرفی چرا شما کل مشکل رو در یک لغت میبینید؟! به نظرم کوچکترین مشکل تو این زمینه است. اینکه اسم یه گروهی عوض بشه هویتشون عوض نشده و همواره به طرق مختلف از این هویت برای ضربه زدن یا منفعت طلبی استفاده میکنند نه اسم گروه.

ضمنا میدونید مشکل الان چیه؟ اینه که آقای خورشیدی میگن از بزرگان که این قومیت گرایی رو گسترش دادن و... "محسوس" میان و میگن شما منظورتون فلانیه. اگه قرار باشه هر کسی اونی که مورد پسندشه رو مصداق این جمله قرار بده و باز اون تعصبش رو نشون بده هیچ وقت درست نمیشه. هیچ وقت گفته نشده همه ی بزرگان اینجورین، بلکه بین این افراد عده ای وجود دارند. ضمنا آقای فولادچنگی که مثال زدید به نظرم بدبینانه که به متن آقای خورشیدی نگاه کنید هم نمیتوان ایشان را مصداق جمله آقای خورشیدی بدانید. چون آقای فولادچنگ تا الان که در مسائلی که بحث قومیت گرایی مطرح بوده نقشی نداشتند. پس لطف کنید با مطرح کردن اسم اشخاص و بر هم زدن تاپیک، هدف خوبی که این بحث داره رو منحرف و نابود نکنید!

یعنی شما قبول ندارید که از سه یا چهار قومی که در جناح متداولند ، کسانی هستند که از مسائل قومیت گرایی سوء استفاده میکنند؟ اگر بله خب ما هم میخواهیم این ابزار را از همین تعداد ، فارغ از اینکه از کدام قوم باشند بگیریم و کم کم بحث قومیت گرایی بی ارزش شود. (لطفا به این سوال جواب بدید )
 سپاس شده توسط d.beckham

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان