رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حقیقتی تلخ
سلام بر محسوس عزیز و دیگر دوستان . با آنکه شما محسوس عزیز با قسمتی از سخنان بنده مخالفید ولی احساس می کنم که? ? از من بدتون نمیاد و بین ما یک علاقه وجود دارد . ببینید دوست خوبم ،منظورم از این که میگم? یقین من صد در صد نیست این است که اطلاعات من ناشی از شنیده ها و آثار ناشی از انتخابات در جناح و ناشی از کند و کاو بنده بوده است . ولی بنده در میان کاندیداهایی که موج قومی گرایی راه انداخته اند ننشسته بودم که سخنانشان را بدون واسطه شنیده باشم . یقین صددرصد زمانی رخ می دهد که خودم با گوشهای خودم شنیده باشم . مثلا شما سخنی از یکی از دوستانت می شنوی . آیا شما نسبت به آن موضوع یقین پیدا می کنی؟ صد در صد نه . یقین شما در حد شنیدن از دوستت می باشد . شاید دوستت اشتباه کرده باشد و شاید به صورت ناقص بیان کرده باشد .
شما از کجا می دونید منظور من چه کسانی است ؟ اصلا آیا شما از موضع من در مورد جریانات سیاسی جناح آگاه هستید ؟ آیا به نظرتان? من متمایل به گروهی خاص هستم ؟ من سخن و منظور شما را خوب فهمیدم . آیا صرف اینکه پدر بنده از فلان جناح است ، بنده نیز دنباله رو پدرم هستم ؟ آیا این اتهام بدون دلیلی نیست ؟ اگر بنده که یقین 90 درصدی داشتم ، یقین شما در مورد بنده در چه حدی است ؟ بنده نیامده بودم آقای فولادچنگ را تخریب کنم . اصلا در آن مقاله بحثی از سیاست نشد .
لطفا نام ببرید که بنده به چه کسانی چسپیده ام تا همه بفهمند . حتما نام ببرید ولی لطفا با دلیل? .
 سپاس شده توسط vahid ، d.beckham ، armena
نقل قول: جالب اینه که خودتون دارید میگید اوزی وجمسی پس ابتدا باید نام اوزی پاک بشه چون همه ادعای جناحی بودن دارن? چطور آقا وحید نمیگید نام اوزی باید پاک بشه.
من نگفتم نام کسی پاک بشه یا نشه. این اتفاقا پیشنهاد شما از اول بوده. من راه حل رو تو اینی که شما میگید نمیبینم. من فقط گفتم اینکه همگی خودشون رو جناحی میدانند نقطه مشترکیه که باید روی اون مانور داده بشه نه اینکه حالا از کلمه اصیلی که شما میگویید استفاده شود.
کلا من که مشکل رو از اسامی ( به این عظمت که محسوس بحث میکنند ) نمیبینم و هیچ تمایلی هم به ادامه دادن ندارم چون وقت تلف کردنه.

اگر باز فکر میکنید من قانع نشدم یا شما قانع نشدید بهتر است بحث نکنیم چون در مورد چیزی به این کوچکی این همه بحث شد و اگر قرار بود یکی به قناعت میرسید تا الان شده بود و شاید مشکل از تفاوت طرز تفکر دو طرف است!
من که درباره اسم که چندان مهم نیست، هیچ بحث دیگه ای ندارم. تا مهمتر هست چرا خودمان را سر مسئله کم اهمیتی مثل این خسته کنیم؟
تاکید باید روی افرادی باشه که از این مسائل سوء استفاده میکنند. من حس میکنم شما فکر میکنید مثلا من میگویم در قوم مثلا اوزی ها افراد متعصب نیست. اصلا این طور نیست من خودم به شخصه زیاد از این تعصب های بی جا در قوم اوزی ها دیده ام. آقای خورشیدی هم که گفته اند وجود دارد، بحث بر سر این است که چطور دید مردم را نسبت به این مسائل تغییر دهیم و از دید مردم مسائلی پیش و پا افتاده و بی ارزش باشد.ج/ذچ
 سپاس شده توسط armena
سردمداران گروههای سیاسی تو جناح کیا هستن .چه کسانی میتوانند یا قدرت این را دارند که شهروندان رو به سمت خود بکشانند؟خوب این افراد تعدادشون زیاد نیست کاملا هم مشخصه چه کسانی هستند.حالا شما اومدید وگفتید این آقایون برای رسیدن به اهداف ... خودشون مردم رو از طریق قومیت به جون هم انداختن.ودر ادامه گفتین وقتی بهشون گوشزد میشه کتمان میکنند .این رو شما واضح گفتید ونیازی به ذکر نام هم نیست .فقط مونده اثباتش که مهمه من منتظر اثباتشم وگرنه چرا اومدید به این شکل صریح انتقاد کردید.مطمنا تا نتونید 100%اثبات کنید این نود در صد صفر خواهد شد.یعنی 90%هیچ وقت یقین نیست که شما فرمودید.در رابطه با شما من تحقیق کردم و90% اثبات شده برام شما دنباله رو پدرتون هستید. در رابطه با بحث آقای فولادچنگ دقیقا شما در این مورد بهشون طعنه زدید در صورتی که خود آقای فولادچنگ در این راستا در حال مبارز بود ووبارها مطالبی رو نوشته بودن چطور شما با اون لحن طعنه آمیز اونطور به شخصیت ایشون توهین کردین؟
(۲۸ام فروردین ۱۳۹۲، ۱۷:۳۵)محسوس link نوشته: سردمداران گروههای سیاسی تو جناح کیا هستن .چه کسانی میتوانند یا قدرت این را دارند که شهروندان رو به سمت خود بکشانند؟خوب این افراد تعدادشون زیاد نیست کاملا هم مشخصه چه کسانی هستند.حالا شما اومدید وگفتید این آقایون برای رسیدن به اهداف ... خودشون مردم رو از طریق قومیت به جون هم انداختن.ودر ادامه گفتین وقتی بهشون گوشزد میشه کتمان میکنند .این رو شما واضح گفتید ونیازی به ذکر نام هم نیست .فقط مونده اثباتش که مهمه من منتظر اثباتشم وگرنه چرا اومدید به این شکل صریح انتقاد کردید.مطمنا تا نتونید 100%اثبات کنید این نود در صد صفر خواهد شد.یعنی 90%هیچ وقت یقین نیست که شما فرمودید.در رابطه با شما من تحقیق کردم و90% اثبات شده برام شما دنباله رو پدرتون هستید. در رابطه با بحث آقای فولادچنگ دقیقا شما در این مورد بهشون طعنه زدید در صورتی که خود آقای فولادچنگ در این راستا در حال مبارز بود ووبارها مطالبی رو نوشته بودن چطور شما با اون لحن طعنه آمیز اونطور به شخصیت ایشون توهین کردین؟
ببخشید ولی ایشون که قویا تکذیب کردن که منظورشون آقای فولادچنگ بوده تو اون مقاله.اینطور که معلومه ایشون هر دلیلی بیارن باز هم شما حرف خودتونو میزنین.به هر حال موضوع این تاپیک اون مقاله ای که ایشون نوشتن نیست و یه بحث دیگست.شما در مطلب دو اقدام بزرگ شهرداری هم کاری به موضوع تاپیک نداشتین و حرفای خودتونو میزدین.اینجا هم همینطور.ایشون یه مطلب گزاشتن که کاملا درسته حالا شما گیر الکی دادین.
 سپاس شده توسط d.beckham ، armena
جناب محسوس . به نظرم دیگر نیازی به بحث با شما نمی بینم . و به نظرم حرفها زده شده است. در خانه اگر کس است ، یک حرف بس است . ولی پاسخ آخرین سخنانتان را خواهم داد و این آخرین پاسخ من به شماست مگر اینکه موضوعی
حاد را مطرح نمایید.اولا بنده نگفتم تمام رجالی که? نفوذ بر روی مردم دارند ، دیدگاهی قومی دارند . و منظورم از هر دو قوم اوزی و جمسی بوده که صراحتا بیان کرده ام . خدا را شکر با این که صراحتا گفتم از هر دو قوم اوزی و جمسی به قومیت گرایی دامن
می زنند ، با این حال سخن مرا مورد خطاب گروهی خاص می دانید . اگر به صراحت از دو قوم اسم نمی بردم دیگر نمی دانم چه چیزی به من می چسپاندید .
شما که یقینتان نسبت به من در حد 90 درصد است ،تا نتونید یقینتان صد در صد اثبات کنید ، 90 درصدتان صفر است (همان سخنان خودتان). ولی در پاسخ به شما در مورد دنباله روی بنده از جناحی خاص ، چیزی نخواهم گفت
و این اتهامی که به بنده زده اید را به خداوند واگذار خواهم کرد . خداوند در میان ما داوری خواهد کرد .
از خداوند می خواهم که همه ما را با انصاف آشنا گرداند .
 سپاس شده توسط d.beckham ، armena ، abdollah_ahmadi
من هم با آقا یا خانم محسوس موافقم. شما قبل از اینکه بیاین و کل مردم رو نصیحت کنین باید اول از خانواده خودتون بع دوستان و بعد آشنایانتون این فرهنگ سازی رو انجام بدی ولی وقتی رفتار های که بنده با چشم خود دیده ام و اطمینان 100% دارم که از سوی نزدیکان شما در مواقع انتخابات رخ میده هر چقدر هم شما اهل این حرفا نباشی باز زیر سوال میری.
هر کسی موضع خودش رو داره شما هم مطمئنا موضع خودتون رو دارین ولی در این مطلب سعی کردی جوری بنویسی که مثلا از هیچکدوم نیستی
شما بستک رو در نظر بگیر در بستک اوزی هست گوده ای هست فرامرزی هست از فتویه هست از انوه هست و....
ولی همشون وقتی میان بستک با لهجه بستکی صحبت میکنند و زبان میزبان رو می پذیرند ولی در جناح بابای جمسی که اصیل جناح هست باید از حقش بگذره شما نباید کد خدا منشی بکنی در این قضیه جوری که نه سیخ بسوزه نه کباب
مطمئنا اگر تعصبی هست از جانب اوزی هاست زیرا اینها باید از این رفتارشون دست بردارند البته همشون چنین خصلتی ندارند ولی تعداد این افراد کم هم نیست. من اگر حرفی اینجا زدم همش خودم شاهدش بودم .مطمئن باشین تا وقتی خیلی ها از جمسی بدشون میاد و جمسی بودن رو همچون دهاتی بودن یا غربتی بودن میدونند که اگر بخواین براتون اسم هم میبرم مثلا چه کسانی و از کدام طایفه این بساط جناح خواهد بود. اگر قرار باشد کسی کوتاه بیاد این جمسی ها نیستن چون اینها در شهر خودشان و به زبان این شهر گویش میکنند ولی کسانی که از سلام علیک کردن با جمسی هم ناراحت میشن باعث و بانی این کدورت ها هستند که مسلما جمسی ها هم عکس العمل نشان خواهند داد که حق طبیعی آهناست.
در قسمت جوابها گاها مطالبی نوشته شده که نشان میدهد از سر تعصب و قومیت گراییست.با وجود اینکه معنا و مفهوم متن نوشته شده این است که اختلافات و تعصبات را باید نادیده گرفت و همگی از آن دوری کنند.گرچه دوستان نظر دهنده با بیان نظراتشان میخواهند به افرادی بفهمانند که حرکات و کارهایشان از سر تعصب است اما خودشان بدان دامن میزنند.البته که گفته هایشان هم واقعیست و روزانه مردمی شاهد این صحبت ها و طرز فکرهای متعصب و کورکورانه اند اما برای رسیدن به مدینه ی فاضله شاید نادیده گرفتن برخی اقوال مثمر ثمر باشد ولی نباید آنقدر هم بی تفاوت بود که هر موضعی را فراموش کرد و با نگفتن و بی تفاوت بودن نسبت به آنها بر گفته هایی صحه گذاشت .
مگه رجال سیاسی که این قدرت رو دارن چند نفرن حالا از هر قومی که باشن بالاخره همه نگاهها خود به خود به سمت این افراد خواهد رفت چون تبلیغات زیادی نیز علیه این افراد وجود داره .واین که من گفتم 90% دقیقا هدفم این بود که شما به حرف های من استناد کنید که هیچ وقت 90% یقین نمیشود تا اینکه 100%نشود پس تا اینجا قبول دارین که نباید این مطلب رو صریح مینوشتی. حالا فکر کنم متوجه شده باشید که وقتی بدون یقین کامل? به شخصی نسبتی رو میده وناخودآگاه در ذهن عموم تغییراتی روی میده وقسمتی از نوشته شما این ذهنیت رو به وجود میاره...نوشته قبلی شما نیز بدون اینکه هدف اقای ف رو در نظر بگیرید خود را در مقابل این آقا قرار دادید و ازیک طرف امدید.وبه جای اینکه متنی که بعضیا نتونستن درکش کنن رو شما به جای تفهیم بهتر اومدید وبرای دیگران بدتر تحلیل کردید در صورتی که نگارنده به اشخاص خاصی اشاره کرده بودند شما اون رو به تمام خانمها نسبت داده بودید ودر ادامه با جمله طعنه آمیزتون که هیچ توجیهی نداره این آقا را متهم به قوم گرایی کردید اون هم اقای که شناخته شده وتحصیل کرده وخود مبارزی در این سمت وسو است .این توهین نیست ؟مسئولین سایت در آن برهه چند? بار نوشته شما رو نقد کردن ویا شما چند بار امدید واز آقای فولاد چنگ که در دسترس است سوال کردید/مگر نمیشد اول از خود ایشان در مورد اون مطلب سوالاتی رو میکردید وبعد میومدید واون نوشته بی ارزش که فقط بوی انتقام میداد را ارائه میکردید؟ دقیقا در این نوشتت هم فقط اومدید و مطلبی نسنجیده و تند ارائه دادید وبه عواقب آن اصلا توجه نکردید .
 سپاس شده توسط andi garcia
چه خبر از کوچه علی چپ؟!

قبل از اینکه ما تعصب های قومیتی را کنار بگذاریم باید عینک بدبینی را از چشم کاربران اینترنت ( که اکثرا جوانان و با سوادان جامعه اند ) برداریم. و ضمن آن متنی که نوشته میشود را با دقت بیشتری بخوانند.
یکی که می آید از خانواده نویسنده ایراد میگیرد ( اگر نویسنده مانند شما با نام مستعار نوشته بود باز هم میتوانستید ایراد بگیرید؟! ). شما هم لطف کنید بگویید کی هستید تا ما هم چنین ابزار تخریبی دستمان باشد!
محسوس که در کل مطالب گیرش این است که منظورتان آقای فولادچنگ است؟!! ( من نمیدانم در دوره شورای اول آقای فولادچنگ چند سال سن داشتند که ایشان را بزرگان شهر میدانند!!! احتمال زیاد زیر 20 سال بودن )
یکی که گیر داده باید زبانشان عوض شود، نام دیگری انتخاب کنند و مصداقشان بستک است. شاید ایده آل این باشد که میگویید ولی روش تهاجمی شما نتیجه عکس می دهد. باید بر روی اشتراکات تمرکز کرد نه بر روی اختلافات! در ایران اقوام مختلف و زبان های مختلف وجود دارد نیازی به این نیست که همه را از بین برد، بلکه روی اشتراکات که همه ایرانی هستند تمرکز شود.

حرف ما همین است. نیازی به نابودی نیست. اگر اشتراکات را در نظر بگیریم و سعی کنیم ملاک حق و ناحق اعمال و رفتار هر انسان باشد و نه چیزهایی که خود در آن نقشی نداشته ( مانند قوم، نژاد ، رنگ ، خانواده و... ) مطمئنا به هدف خواهیم رسید.
ولی متاسفانه عده ای روش های تهاجمی را راهکار میدانند و متاسفانه اصرار دارند که روش درست همین است ( و باز متاسفانه یکی از ایرادات گروه دیگر را اینقدر میچسبند و میچسبند تا بگویند کل مشکل از طرف مقابل است. و واضح است به عمد به دیگر جنبه ها اشاره نمیکنند تا خدای نکرده پای خودشان وسط نیاید. در صورتی که ما میگوییم از هر دو سه گروه مقصر هستند اما کم و زیاد دارد )

آخر غرض ورزی تا کی؟!
 سپاس شده توسط d.beckham

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان