رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حقیقتی تلخ
روی این مطلب اصلا منظورم آقای فولاد چنگ نیست این یادآور شوم تا شما دچار اشتباه نشین
 سپاس شده توسط andi garcia
در جناح مگر چند گروه سیاسی داریم همش دو جبهه همه هم میدونن مگر هر جبهه چند نفر ادم دارد که قدرت این رو داشته باشه که مردم رو به طرف خود بکشاند خب این افراد هم مشخص هستن گیر من هم همین هستیعنی آقای خورشیدی ناخاسته این افراد را معرفی کرده فقط مستقیما اسم اشخاص رو نیاورده.مطمئنا همه نگاهها به سمت این اشخاص میرود .یا باذکر نام ودلیل 100%صحیح بیان واعلام کنن یا اصلا اشاره نکنن .چون خود به خود نگاهها به این سمت میرود بدون این مطالب جناحهای مخالف سران همدیگر رو قوم گرایی متهم میکنن والان شما هم بدون دلیل بر این مطلب صحه گذاشتین?
 سپاس شده توسط استاد طوفان ، andi garcia
نوشتن همچین مطلبی قبل از انتخابات خیلی میشه ازش استنباط کرد. ان هم توسط شما اقای خورشیدی
 سپاس شده توسط استاد طوفان ، andi garcia
(۲۹ام فروردین ۱۳۹۲، ۱۶:۱۸)وحید link نوشته: یکی که گیر داده باید زبانشان عوض شود، نام دیگری انتخاب کنند و مصداقشان بستک است. شاید ایده آل این باشد که میگویید ولی روش تهاجمی شما نتیجه عکس می دهد. باید بر روی اشتراکات تمرکز کرد نه بر روی اختلافات! در ایران اقوام مختلف و زبان های مختلف وجود دارد نیازی به این نیست که همه را از بین برد، بلکه روی اشتراکات که همه ایرانی هستند تمرکز شود.

وحید جان شما خودتون اوزی هستید و در اینجا دارین پشت اوزی ها را میگیرین . خب محسوس هم یک جمسی و طبیعتا پشت جمسی ها را می گیرد .
در اینکه جناح باید جمسی صحبت کنه هیچ شکی نیست . اوزی ها باید این رو قبول داشته باشن.
اما الآن خیلی از اوزی ها هستن خود رو برتر از جمسی ها میدونن و خیلی از مشکلاتی که بین این دو قوم صورت می گیره از همین جا منشا می گیره
با حرف jabar هم کاملا موافقم
ببینید آقایون این بحث قومیت هیچ وقت تمون نمیشه چون الان مثلا در خیلی از مکان های عمومی تفرقه اندازی وجود داره به طور شدید
ولی جناح یعنی جمس و جناحی یعنی جمسی
من نمیخوام از قشری حمایت کنم ولی نظر بنده در این مورد همیناست ک گفتم وبا شناختی که از اقا وحید دارم مطمئنم که ایشون اصلا قوم گرا نیستن و به بقیه این کاربرا این یقین رو میدم که ایشون از این اخلاقیات بری هستن ویک جوان روشنفکر وآزاد اندیشن و من شخصا دوست ندارم به شخصیت ایشون توهین بشه? ولی امیدوارم به بعضی مسائل عمیقتر نگاه کنن مثلا از خودشون وخونوادشون در باره تفهیم واژه جمسی شروع کنن . ایشون گفتن چرا به جای جمسی نگیم جناحی چون اشتراک بین دو طرفه مشکل تو جناحی بودن ختم نمیشه همه ادعای جناحی بودن دارن ولی دربرابر کلمه جمسی حساسن و همه اوزی میشن فکر کنم فهموندن این واژه بیشتر ارزش داره چونکلمه جمسی مشکلی نداره ونمیشه هم از بین بردش .البته این سوال برام پیش میاد که ایشون تا به حال خودشون برای فهماندن این واژه حداقل کاری انجام دادن تا از حساسیت به این کلمه کم بشه ؟
(۲۹ام فروردین ۱۳۹۲، ۲۳:۱۱)محسوس link نوشته: من نمیخوام از قشری حمایت کنم ولی نظر بنده در این مورد همیناست ک گفتم وبا شناختی که از اقا وحید دارم مطمئنم که ایشون اصلا قوم گرا نیستن و به بقیه این کاربرا این یقین رو میدم که ایشون از این اخلاقیات بری هستن ویک جوان روشنفکر وآزاد اندیشن و من شخصا دوست ندارم به شخصیت ایشون توهین بشه? ولی امیدوارم به بعضی مسائل عمیقتر نگاه کنن مثلا از خودشون وخونوادشون در باره تفهیم واژه جمسی شروع کنن . ایشون گفتن چرا به جای جمسی نگیم جناحی چون اشتراک بین دو طرفه مشکل تو جناحی بودن ختم نمیشه همه ادعای جناحی بودن دارن ولی دربرابر کلمه جمسی حساسن و همه اوزی میشن فکر کنم فهموندن این واژه بیشتر ارزش داره چونکلمه جمسی مشکلی نداره ونمیشه هم از بین بردش .البته این سوال برام پیش میاد که ایشون تا به حال خودشون برای فهماندن این واژه حداقل کاری انجام دادن تا از حساسیت به این کلمه کم بشه ؟
محسوس جان من کی به وحید و شخصیت ایشون توهین کردم ؟
شما هم عزیزم تا الآن از قشر جمسی دفاع کردی و داری از این قشر دفاع میکنی
من فقط گفتم یک اوزی از قوم خودش دفاع می کنه و یک جمسی هم از قوم خودش
این بحث ها هم به هیچ جا نمی رسه و همیشه بوده و خواهد بود
استاد طوفان عزیز من هم نگفتم شما توهین کردید گفتم دوست ندارم به ایشان توهین بشه.من از قوم جمسی به دید یک قوم گرا دفاع نمیکنم من نحوه تنش ها رو باز کردم وتوضیح دادم که بیشتر رو واژه جمسی بود نه قوم جمسی.امیدواریم نکته نظرات همه باعث بش مشکلی رو حل کنه اگه قرار باشه بحثی نشه مطمئنا نتیجه ای هم به دست نمیاد حالا اینجا هرکی چیزی به نظرش میرسه میگه یا بدرد میخوره یا نمیخوره مهم اینه که با خیلی از دیدگاهها? آشنا میشیم که ممکنه در ارائه راه حل به درد بخوره.
من فکر کنم همه کسایی که اوزی صحبت میکنن هم قبول دارن که معنای کلمه چون جناحی هستن جمسی هم هستن .حداقلش اینه که وقتی یک غیر جناحی یک جناحی رو مورد خاط قرار میده میگه جنسی یا جمسی.
بالاخره دلیل های اجتماعی و جامعه شناختی وجود داشته که این لهجه تا حدودی مونده در شهرمون.هرچندکه لهجه اوزی جناح با اوزی که در اوز صحبت میشه خیلی فرق کرده.چه از لحاظ واژه چه از لحاظ آهنگ و چه از لحاظ تیکه کلام ها.یعنی شما شروع به صحبت کنین چه اوزی صحبت کنین چه جمسی میگن شما جناحی هستین.

چقدر خوب میشد اگه همه مردم شهرمون با یک زبان صحبت میکردن اما روند نزدیک شدن زبان های مهاجرتی به زبان اصلی شهر میزبان در مواردی که تعداد زیادن ممکنه مدتها طول بکشه.که لازمه اون ایجاد ارتباط و محبت و دوستی بین مردمه.دوران اختلاف ده پانزده سال قبل رو اگه با دوران صمیمیت و اتحاد الان مقایسه کنین میبینین که خیلی از این مسائل حل شده و اکثر اوزی زبون ها با جمسی زبون ها جمسی صحبت میکنن که این بسیار پسندیده است.مخصوصا در قشر جوان و نونهال جامعه

سپاس شده توسط abdollah_ahmadi
در جواب به آقا وحید که خیلی ایشون رو دوست دارم باید بگم من اگر خودمو معرفی نکردم نمیام چنین متن بلند بالایی رو بنویسم و دلیلی هم نداره که خودمو معرفی کنم ولی کسی که میاد چنین مطلبی رو مینویسه خواسته یا ناخواسته اول خود طرف و نزدیکانش مورد بررسی قرار میگیرن که آیا این شخص یا نزدیکان ایشون تا چه اندازه در راه این مطلب قدم برداشتند.
من با حرف های این دوستمون که عرض کرد در جناحی بودن همه اشتراک دارن ولی وقتی کلمه جمسی میاد همه قیافه هاشون میره تو هم و حساسیت به این کلمه نشون میدن بسیار موافقم. شما گفتین که بیایم در اشتراک ها را در نظر بگیریم اشتراک در جناحی بودن رو که همه داریم این حرف شما همچون مسکنی موقتی است و دردی از کینه های عمیق بر نمیداره باز هم میگم تا وقتی خیلی ها جمسی بودن رو کوچک بودن میدونند این بساط جناح خواهد بود. زیرا این عمل هکس العمل جمسی ها رو خواه یا ناخواه در بر داره که البته طبیعی هم هست.
 سپاس شده توسط جناح پرست

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان