رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حقیقتی تلخ
واقعا متاسفم برا کسانی که در این عصر بر سر این موضوعات پیش و پا افتاده تعصب خرج میدن و تمام دغدغه و مشغله فکریشون بحث بر سر جمسی و اوزی بودن است کمی نگاه به دور و برشون نمیندازن که دیگران به کجاها رسیدن و ما الان کجاییم ???

سپاس شده توسط vahid
(۲ام اردیبهشت ۱۳۹۲، ۱۹:۱۳)سام23 link نوشته: واقعا متاسفم برا کسانی که در این عصر بر سر این موضوعات پیش و پا افتاده تعصب خرج میدن و تمام دغدغه و مشغله فکریشون بحث بر سر جمسی و اوزی بودن است کمی نگاه به دور و برشون نمیندازن که دیگران به کجاها رسیدن و ما الان کجاییم ???
دقیقا.شما از هر قومی باشی مگه چه برتری نسبت به دیگران داری!!!؟؟؟؟؟فقط یکی جواب این سوال منو بده!!
در این مکان باید محفلی برای اتحاد و همبستگی باشد نه برای توجیه کار های فلان قوم . همه با هم دست در دست هم باید جناح را در نظر بگیریم نه فلان قوم و گروه . حرف زدن از فلان قوم یعنی عقب ماندگی ذهنی . نباید بگوییم فلانی از فلان قوم هست . همه جناحی هستیم و هر کس با هر زبان و لهجه ای که دلش میخواهد صحبت کند بکند .
خواهشا همشهریان خودمون رو با جناحی بودنشان و همشهری بودن بشناسید نه از فلان قوم و طایفه. چوب این تعصبات را خورده ایم نمیخواهیم که بار دیگر بخوریم . ما نسل جوان و تحصیل کرده نباید بگذاریم که چهار تا ادم نادان سر به? بحث های قومیتی و ناسزا گفتن به قوم های دیگر باشد/
 سپاس شده توسط vahid
نظرات همه دوستان رو از سر دلسوزی میبینم . مطمئنم که هیچ کاربری غیر از دایره منافع شهر و مردمش نظرات خودش رو مطرح نمیکنه اگرچه تفسیرها متفاوت هستند و پایه بحث ها همینه. الان هم حس میکنم علی رغم اینکه نظرات مختلف ابراز شده، تکراری شدن مباحث حوصله مخاطبان رو به سر خواهد برد. پیشنهاد میدم که مطلب دیگه قفل بشه و نظرات رو به قضاوت افکار عمومی بگذاریم.

یکی از دوستان از ما انتقاد کردن که چطور کوچکترین نقدی به مطلب آقای خورشیدی نگرفتیم . من شخصا حتما نقدهایی به مطلب یوسف داشتم که از همان ابتدا هم دلم میخواست مطرح کنم ولی وقتی دیدم که مطلب عملا داره با بحث هایی که تقریبا ربطی نداشت، به حاشیه برده میشه، بیشتر تمرکزم رو گذاشتم تا غالب رویه نظرات به سمت و سوی اصلی هدایت بشه.

یکیش همین که یوسف شاید با اطلاعات محدود به نوشتن مطلب پرداخت آنجا که بار اصلی رو به گردن انتخابات شورای دوره ی اول گذاشته بود. بنظرم بحث های مربوط به آن خیلی زیاد هست و بد نبود که نگارنده با دوطرف آن دوره ی شورا صحبت میکرد. همینکه یوسف با اطلاعات کلی از مصداق نام برده و ذهن ها رو به سمت یک اتهام اثبات نشده هدایت میکرد، میتواند اشکال مطلب او باشد . برای همین هم نظرات برخی دوستان رو تایید کردم.

یک نظر که منو خیلی درگیر خودش میکنه این هست که قرارنیست این مطلب اولین و آخرین باشه . بنظرم همین مطلب میتواند با تحقیقاتی که نگارنده یا بقیه کاربران انجام خواهند داد به نتیجه ی بسیار خوبی که همان روشن شدن بسیاری از قضایای مطرح اجتماعی شهر ماست ختم بشه و ریشه ی بداخلاقی ها رو پس از آگاه شدن جوانان از بن و بنیان بخشکانه .

این مردم هوش و درک سیاسی بالایی دارند و بنظرم بدترین ظلم در حق آنها همین بوده که برخی اتهام تعصب قومی رو گفتند و گفتند تا خودشان و برخی دیگر هم باورشان شد!!‌ . الان جو عمومی جامعه بنظر من بسیار تغییر کرده که مفصل اون رو خدمت یکی از نخبگان هم طرح کردم و به وقتش در فضایی عمومی تر هم خواهم گفت، دیگر مردم به طور عام و جوانان به طور خاص هیچ چیزی رو با دیدگاه خودشون که ترقی شخصی و مردم و دیارشان هست، معامله نخواهند کرد و این نشان هم داده شده.

جالب اینکه در میان غیر جناحی ها مردم ما به همبستگی مثال زدنی شهرت دارند و اگر به شکل کلان به موضوع بنگریم، انصافا همین طور است.

بنظرم عرصه ی انتخابات شورا هم به صحنه ایی بدل خواهد شد که عموم مردم همه را با معیار مصلحت عام شهر خواهند سنجید که در آن قوم و گروه کوچکترین جایگاهی ندارد.

آقای خورشیدی باز حرفی عجولانه زدید. در مورد باشگاهها خواهشا باشگاه گازال را مورد اتهام قرار ندهید چون به هیچ عنوان این مسائل در گازال جایی ندارد. ولی بنده با مدرک میتوانم ثابت کنم و به موقع هم این کار خواهم کرد که از سوی چه کسانی اختلافات قومی در تیم ها شعله ور میشود. ولی از این میترسم که با رو کردن آن مدارک جر و بحثی شدید در جناح صورت بگیرد.
در یکی از مطالب سایت که در مورد گازال بود خودتون دیدین که چندیدن گازالی اومدن و نظر دادن که مدارکی در دست داریم که اگر رو بشود آبروی باشگاه و خیلی از بازیکنان هواداران و حتی مسولین زیر سوال خواهد رفت و خودتون هم شاهد بودید که از سوی مقابل هیچ یک جرات پیدا نکرد که از خود دفاع کند .
پس بهتره در این یه مورد کمی با احتیاط و با مدرک صحبت کنید.
دلایل? زیادی برای اثبات اینکه مسبب اختلافات چه کسی هست در دست عزیزان گازالی هست اما گازالی ها باید بدانند تا حالا که صبر کردند و باز? دوستی را از سر گرفتند نشان از شخصیت انهاست وگرنه آنانی که سعی در تخریب گازال دارند واز هر حربه ای برای دشمنی با گازال استفاده میکنند خود میدانند یک روز فرا میرسد که روسیاهیشان را همه میبینند و مکر ونیرنگشان آشکار میشود که جوان هایی را که چگونه در قلب آنها عقد وکینه کاشتند واز اهداف زیبا ورویای خود دور ساختند.رو نمودن هر گونه حقایق به نظر بنده در فضای مجازی? و حتی در مکان عمومی به شکل رسوا سازی صحیح نباشد .چون شان و شخصیت گازال وگازالی خیلی فراتر از این است که بیاییم ومثلا از اینگونه تهدید ها بکنیم .صبر و گذشت همیشه نتیجه میده .مطمئن باشید روزی میرسد که اخلاق وشخصیت ما باعث میشود خیلی از این مسائل را برای خود انها اشکار شود . در این گونه کارها مقابله به مثل و هر گونه رسوا سازی رو من تایید نمیکنم چون باعث میشه نونهالان و نوجوان وجوان ما نیز درگیر این گونه مسائل بشن و بهتر است سعی کنیم همیشه درس احترام واخلاق سر لوحه کارمان باشد چون اگر تا الان ما هم مانند ایشان قرار بود عمل کنیم شاید اوضاع از این بدتر بود. وباز این اخلاق وشخصیت مجموعه ما بود که به ان دامن نزد بلکه باز دست دوستی ما دراز است ولو که باز جواب رد بشنویم.
 سپاس شده توسط andi garcia

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان