کد خبر : 1925
تاریخ انتشار : سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 - 21:57

نگاهی بر آمار داوطلبین عضویت در شوراهای شهرستان بستک/ثبت نام ۲۷۹ نفر از بخش جناح

نگاهی بر آمار داوطلبین عضویت در شوراهای شهرستان بستک/ثبت نام ۲۷۹ نفر از بخش جناح

جناح آنلاین: پس از پایان مهلت ثبت نام داوطلبین شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تعداد ۵۴۲ نفر در شهرستان بستک ثبت نام نمودند. محمد مشتاق زاده فرماندار شهرستان بستک تعداد داوطلبین شرکت در انتخابات شوراهای شهر و روستای شهرستان بستک را ۵۴۲ نفر اعلام نمود که از این تعداد ۲۵۹ نفر در

جناح آنلاین: پس از پایان مهلت ثبت نام داوطلبین شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تعداد ۵۴۲ نفر در شهرستان بستک ثبت نام نمودند.

محمد مشتاق زاده فرماندار شهرستان بستک تعداد داوطلبین شرکت در انتخابات شوراهای شهر و روستای شهرستان بستک را ۵۴۲ نفر اعلام نمود که از این تعداد ۲۵۹ نفر در بخش جناح و ۲۰ نفر نیز از شهر جناح ثبت نام نموده اند.
همچنین تعداد داوطلبین بخش مرکزی ۲۴۰ نفر می باشد و تعداد ۲۳ نفر نیز از شهر بستک ثبت نام کرده اند.

وی همچنین افزود از بین کل داوطلبین شهرستان بستک ۱۸ نفر زن و ۵۲۴ نفر دیگر مرد هستند .

فرماندار شهرستان بستک اضافه کرد:” ۲ نفر از ثبت نام شدگان دارای مدرک تحصیلی دکترا، ۱۰ نفر فوق لیسانس، ۱۱۵ نفر لیسانس، ۵۷ نفر فوق دیپلم، ۱۱۰ نفر دیپلم، ۲۰ نفر متوسطه، ۱۶ نفر راهنمایی، ۱۶ نفر ابتدایی و ۱۹۶ نفر دارای سواد خواندن و نوشتن هستند. ”

وی خاطرنشان کرد با توجه به اینکه در دوره سوم شوراهای اسلامی شهر و روستا تعداد ۳۵۶ نفر در شهرستان بستک ثبت نام نمودند تعداد ثبت نام شدگان به نسبت دوره قبل? ، ۵۲ درصد افزایش داشته است.

بررسی آمار داوطلبین بخش جناح:

مطابق استعلام? جناح آنلاین از بخشداری جناح از بین ۲۵۹ نفر داوطلب بخش جناح ۲ نفر زن و ۲۵۷ نفر مرد می باشند.

جوان ترین ثبت نامی در بخش جناح ۲۵ سال از شهر جناح (و در بین توابع از روستای پای تاوه) و مسن ترین آن ها ۸۲ سال سن و از روستای دهنوخواجه می باشد.
همچنین از بین ۲۰ نفر ثبت نامی شهر جناح ۳ نفر زن و ۱۷ نفر مرد می باشند.

از لحاط بیشترین تعداد عضویت در انتخابات شورای شهر و روستای بخش جناح ،پس از شهر جناح مرکز بخش ، روستاهای هنگویه و هرنگ دارای بیشترین تعداد داوطلب می باشند.

از بین روستاهای توابع? بخش جناح برای اولین بار روستای کاشونی دارای شورای اسلامی خواهد شد.ضمن اینکه شورای سه نفره روستاهای کهتویه و فاریاب به شورای ۵ نفره ارتقا پیدا کرده است.

قابل ذکر است نتایج تایید صلاحیت ها پس از بررسی هیئت های نظارت و اجرایی انتخابات شوراهای شهر و روستا در ۲۸ اردیبهشت اعلام خواهد شد. انتخابات چهارمین دوره ی شوراهای شهر و روستا به همراه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در روز ۲۴ خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 13 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
حامی سه شنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۰

مسن ترین که خیلی باحاله.میگن آقای مهمی دنگ و رنگ (محمود پاسلاری)هسش.خیلی آدم باصفییه.دمش گرم.جناحیا هم یاد بگیرن.اسم جناحیا رو نمیذارین؟

abdollah_abi سه شنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۶

اسامی کاندیداها قبل از تایید توسط هیئت های اجرایی و نظارت قانونی نیست. اگرچه بین مردم تقریبا مطرح هست ولی جهت احترام به قانون و روند اجرای مراحل انتخابات، جناح آنلاین از اعلام اسامی معذور است.

vahid سه شنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۲

نکته قابل توجه حضور زنان در این انتخابات است که نشان دهنده پیشرفت فرهنگی شهر و منطقه است و جای بسی خوشحالیست که بانوان را در عرصه های مختلف تصمیم گیری و مدیریتی ببینیم.

andi garcia سه شنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۲

زن ها میگن مردها بخاری نداشتن ما خودمون پا پیش میزاریم. :laugh:? شوخی بود
ایشالا کم کم حضور بانوان در میدان های دیگر هم پررنگ تر بشه. از توانایی بانوان نباید غافل شد.

boy.janah چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰:۴۱

تعداد اعضای شورا در شهر جناح همان ۵ نفر می باشد یا بیشتر شده است ؟ چون کهتویه با وجود روستا بودن و جمعیت کمتر از جناح و دارا بودن ۵ شورا منطقی به نظر نمی اد که جناح هم ۵ نفر داشته باشه .

حضور زنان در جامعه پیشرفت هستش ولی ایا این کار در شان زنان می باشد ؟ نمیگوییم که شورا شدن بد است ولی همه میدانیم که شورا باید در برابر مردم پاسخ گو باشد و گاها بی ادبی ها و ناسزا ها نثارشان می شود . بی ادبی و ناسزا برای هیچ? کس قابل تحمل نیست ولی برای زنان غیر قابل تحمل تر از مردان است . همچنین مسافرت ها و نظارت ها هم برای زنان سخت تر از مردان است و امیدوارم کسانی که کاندید شدند توانایی این همه مشکلات را داشته باشند . (البته کسانی در بین کاندید ها هستند که? شغل های دولتی دارند امیدوارم اگر انها شورا شدند مشکلات کاری برایشان پیش نیاید)

vahid چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲:۱۴

بر عهده گرفتن هر مسئولیتی ، آغاز حرف و حدیث هاست و مطمئنا این اشخاص به این موارد آگاهند.
و نباید همیشه به خاطر ترس از عده ای بی فرهنگ و بی ادب، پا در عرصه امور مدیریتی و تصمیم گیری نگذارند.

بلکه باید مجال توهین و بی احترامی از بی فرهنگان و بی ادبان گرفته شود تا رفته رفته بدانند که حرفشان را با چه ادبیاتی باید بیان کنند.
نکته دیگری که tammana گفتند ولی پستشون رو پاک کردند این است که در جلسات شورا و شهردار از این به بعد بتوانیم شاهد حضور بانوان نیز باشیم. البته باز به گفته ایشان نباید غافل شد که تنها ملاک رای ما لیاقت باشد نه آقا یا خانم بودن کاندید!

مولانا پرسیدن :

حضور زنان در جامعه پیشرفت هستش ولی ایا این کار در شان زنان می باشد ؟

بله در شان زنان میباشد ولی بی ادبی در شان هیچ انسانی نیست.

همچنین مسافرت ها و نظارت ها هم برای زنان سخت تر از مردان است و امیدوارم کسانی که کاندید شدند توانایی این همه مشکلات را داشته باشند

شورا وظایف متعددی دارد و احتمال اینکه یک خانم به خواسته های بانوان شهر آگاهتر باشد بیشتر است. پس این لیوان نیمه پری هم دارد.

به نظر من اصل ثبت نام کردنشان خود جای تحسین است، بقیه اش به رای مردم بستگی دارد.

محسوس چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۳:۳۵

من فکر میکنم مردم اگاهندو طی این چند سال تجربیات زیادی? برای شناخت بهتر? کاندیدها? کسب کردند و میدانند چه کسی کارآمد بهتری دارد و اینکه بعضی از دوستان به کاندیدا شدن بعضی اعتراض دارند رو قبول ندارم? چون بعضی از این کاندید ها با در خواست مردم پا به عرصه گذاشتند واگر از نظر مردم لیاقت نداشته باشند رای نمیاورند .حالا هرکی باشد .از دوستان خواهش دارم به کاندیدها احترام بگذارند? چون همه مصلحت شهرشان برایشان مهم است .بعضی از دوستان هم تهمت وافترا میزنند که باعث تفرقه وغیره میشوند .آیا اگر شما دلیلی بر این افترا دارید بگوئید تا ما هم اگاه باشیم.ودر تصمیماتمان بهتر عمل کنیم .در ضمن هنوز اتفاقی نیفتاده فقط کاندید ها ثبت نام کردند .نیاز به حساسیت نیست و دعا میکنیم اونی که رضای خدا? و مصلحت شهر در ان هست برای شهر ما اتفاق بیفتد حالا نفرات هر کی باشند.

pce چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۴

واقعا باعث خوشحالیست که امسال تعداد کسانی که ثبت نام کردند بیشتر از دوره های گذشته است(اینطور که من اطلاع دارم).و این نشان از اینست که خیلیها میخواهند بیایند و به شهرمان کمک کنند با وجود این که میدانند
چه کار سخت و پر دردسری هست.همچنین حضور زنان در این انتخابات جای خوشحالی دارد و به نظر بنده اگر حداقل یکی از زنان در انتخابات رای بیاورد بر خلاف عقیده خیلیها بد که نیست هیچ بسیار خوب هم می باشد.
انشالله انتخابات خوبی داشته باشیم و برای رسیدن به آن باید همه ی مردم جناح مشارکت کنند.و تعصب هایی که جز ضرر برای شهر عزیزمان جناح ندارد را کنار بگزارند.انشالله…

ابراهیم77 چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۴

با سلام خیلی ممنون که این خبرو به موقع گذاشتین.
به نظر من هم کاندید شدن خانوما مسئله جالب و مثبتیه
یه سؤالی داشتم من سال اولمه که قراره رأی بدم به نظر شما چطوری میشه کاندیدهای شهرمون رو بهتر شناخت؟

راستی اگه امسال موقع انتخابات شورا مثل دفعات قبل مسائل قومیتی پیش نیاد، من بشکرانه این پیشرفت فرهنگی چند دیگ حلیم خیرات میکنم.
:laugh:

محسوس چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۷

به نظر بنده همش هم بحث قومیتی نمیتونه دخیل باشه این یک سیاسته بالاخره به افکار سیاسی مردم هم باید احترام گذاشت .این دلیل نمیشه که اگر کسی یا گروهی چه در ادوار گذشته چه در حال حاضر رای آوردن باید متهم به قوم گرایی بشن مقبولیت وشخصیت وسیاست شخص یا گروه هم میتونه ملاک برتری باشه.در واقع این ذهنیت میتونه بی احترامی به شخصیت مردم هم تلقی بشه? که اونا رو به قوم گرایی متهم کنیم. شاید خود این ذهنیت و دامن زدن به این بحث هم دلیلی برای به وجود آمدن این گونه حساسیتها باشه .

vahid چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۷

دوستان لطف کنند بحث های تاپیک دیگر رو اینجا مطرح نکنند. لطفا عنوان تاپیک را بخوانید.

ضمنا تا اعلام نشدن اسامی نهایی لطفا اسم نبرید.

انتخابات یک امر پذیرفته شده برای هر انسان موافق دموکراسیست، حالا نتیجه ان خوب باشد یا بد، در حال حاضر بهترین روش انتخاب افراد شایسته است.
ما هم باید به رای مردم احترام بگذاریم و این نماینده ها برای خود این مردم است، و اگر کسی رای آورد یعنی مردم میخواهند این فرد نماینده شان باشد نه دیگری که من یا شما بگوییم!

به امید موفقیت برای شورای آینده

abdollah_abi چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۸

دوستانی که مثل همه ما نگران قومیتی شدن فضای انتخابات توسط بعضی ها هستند، از الان بهترین فرصت هست که با سوال پرس و موشکافی شایعات و موضوعات تا روز انتخابات ببینیم چ کسانی به تفرقه ها دامن می زنند و حربه شان مسائل قومیتیست.

چنانچه کسی رو کشف کردیم که چنین کنه، میشه به راحتی و سهولت او را معرفی کرد و نتیجه ی تصمیم مردم برای بایکوت شدن تفکرش را تا کمتر از دو ماه دیگر دید!!

محسوس چهارشنبه , ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۶

حرفایی هست که بعضیا تلفنایی کردن و حرفایی زدن و از الان شروع کردن ودامن زدن به این حرکات

نظرات بسته شده است.