رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتقادی از هیئت مدیره سایت/ امیدوارم ناراحت کننده نباشد!
سایت جناح آنلاین به عنوان اولین سایت خبری برای جناح و همچنین پر بازدید کننده ترین وب سایت خبری در سطح شهرستان می باشد. این اصل بر هیچ کس پوشیده نیست . با مدیریت این سایت به صورت انجمنی فضایی برای طرح نظر کاربران فراهم ساخته است. طرح نظر برای کاربر نه این که بد می باشد بلکه در خور خود خوب می باشد و می توان از نظرات دیگران نیز بهره و مشورت برد.

اما جای سوال است که آیا هر نظری باید در فضای مجازی باشد یا نه ؟ اگر باشد فضای احترام نقض می شود و اگر هم نباشد آزادی بیان و دموکراسی نقض می شود. حال باید چه کرد ؟ فضای ادب و احترام بهتر است یا آزادی بیان ؟ کدام یک ؟
البته می توان آزادی بیان به همراه ادب و احترام داشت و ادب و احترام ، هیچ گونه آزادی بیان را نقض نمی کند ولی آزادی مطلق بیان حتما فضای ادب و احترام را نقض می کند. البته به این اصل نیز باید توجه داشت : ((? آزادی بیان ، نه آزادی دهان ))

به عقیده بنده و شاید عموم مردم در ایراد نظر ابتدا باید حرمت ها نگه داشته شود. توهین و بی احترامی و ... نباشد و سپس آزادی بیان باشد . یعنی آزادی بیان زیر سایه ی احترام باشد.

متاسفانه از مطالب گذشته تا به حال سایت دیدم ، بعضی از نظرات فضای ادب و احترام را مختل نموده است. با هر لحن و بیانی هر کاربری به کاربر دیگر یا شخص دیگر پاسخ یا مورد اتهام قرار داده ، جبهه گیری های خاصی گرفته شده ، بعضی از افراد مورد تهمت هایی قرار گرفته شده اند که اکثر آن ها بی پایه و اساس اند. به نظر شما در سایتی که این همه بازدید کننده دارد و پسوند نام شهری که خود را پیشانی فرهنگ هرمزگان می دانند را یدک می کشد، آیا زیبنده است که در نظرات? آن از تهمت ها و? کلمات رکیک استفاده شده باشد ؟ به نظر شما اگر نظرات ناراحت کننده حذف می شد این سایت بازدید کننده و محبوبیت بیشتری نداشت ؟ البته ناگفته نماند ، در بعضی از موارد هیئت مدیره حذف یا ویرایش نموده که اسناد آن موجود است ولی به نظر شما هیئت مدیره سایت آیا این قدر ویرایش کافی است و در نظرات کاربران کلمات رکیک وجود ندارد ؟ آیا فکر نمی کنید هنوز بعضی از کلمات در نظرات وجود دارد که نیازمند به ویرایش یا حذف می باشد ؟?
پاسخ
 سپاس شده توسط d.beckham ، vahid ، abdollah_abi ، farshid.ahmadi ، armena ، yousef_sh ، mohammad_p ، abdollah_ahmadi ، ترنم
مطلبتون کاملا صحیحه و جای بحثی نداره.

انشالله برای انتخابات شورا این امر محقق بشه. البته باید همه همکاری کنند، و نه اینکه اینقدر تذکر ها زیاد شود که بحث به کلاس درس اخلاق شبیه شود.
ولی کلا موافقم، این سایت هدفش آزادی بیان بوده و هست، ولی برخی سوء استفاده میکنند و برای مدیران سایت مسئولیت درست میکنند و باعث ناراحتی مردم از سایت میشود.
پاسخ
 سپاس شده توسط dobagh ، d.beckham
بالاخره معلوم است که در روند نظارت بر مطالب نقص جدی وجود داره و منم این نقص رو اساسی میدونم که یه راهکار هم توی ذهنم هست که انشالله بشه اون رو بکار گرفت.

ازطرفی نمیشه هم فضا رو به شکلی کرد که کاربران احساس کنند فقط وقتی بانظر مدیران وفق و هم راستایی وجود دارد، نظرات قابل انتشار هستند . این خیلی بد است و مدیران هم از این خیلی نگران بوده اند. ولی متاسفانه از طرف دیگه عده ایی سواستفاده میکنند و همین باعث میشه که حتی خود کاربران از این سواستفاده ها به تنگ بیان و درخواست نظارت بیبشتر کنند.

بنظرم در بحث نظارت ها هم باید از طرف ما فکر اساسی بشه و هم کاربران همکاری بیشتری داشته باشند‌(همانطور که دوستان هم گفتند)
پاسخ
 سپاس شده توسط dobagh ، d.beckham
بحث دیگری که می ماند این است که این نظر از طرف چه کسی به عنوان احساس بد می باشد یعنی من یا شما یا ایشان آن را خوب فرض می کنیم یا آن را بد فرض می کنیم . تمام سعی کنترل سایت تا کنون این بوده که حداقل نظراتی که به شخص حقیقی توهین مستقیم باشد حذف شود ولی هر کس را طعم و طبعی خوش است .
مساله بعدی آزادی بیان که مطرح نمودید خوب اولین کسی که این قانون را نقض می کند خود شما هستید آزادی بیان یعنی بیان محتویات فکری یک شخص حقیقی در آسایش خاطر تمام ولی شما ضمن تشکر از مطلبتان محتویات فکری جالبی دارید ولی شخصیتی حقیقی به حساب نمیایید حداقل انتخاب نام دوباغ که اسم خیابانی است و نه اسم یک همشهری دوست عزیز .
همانطور که سعی ما بر این بوده است تا نظرات خود را بیان داریم با اسمی حقیقی از کلیه کاربران نیز همین انتظار را داریم که حقیقتا در سایت حضور داشته باشند چون وقتی شخص حقیقی باشد اولین حرفی که می زند حقیقت است . حقیقتی مستند .
با تشکر از انتقاد شما .
پاسخ
 سپاس شده توسط armena ، d.beckham
تشکر می کنم از وحید و آبی که انتقاد من را پذیرا شدند .
و البته آقای پناه ، شما یک تعریف از آزادی بیان داشتید ولی من هر چه نگاه کردم این تعریف از آزادی بیان که شما آن را نقل کردید ، پیدا نکردم . به دنبال تعریف? دقیق آزادی بیان به این سایت و آن سایت میرفتم هر حکومتی یا قومی برای خود یک تعریف از آزادی بیان داشتند. چکیده آن ها که فکر کنم بشه گفت که در? همه? مشترک بود این بود :? هر شخص آزاد است تا به وسیله قلم یا شفاها هر گونه نظری در هر مورد و به هر شکل بیان کند.
پس هر شخص (چه حقیقی و چه حقوقی) می تواند نظر خود را بیان کند . ولی متاسفانه این تعریف در هیچ جای دنیا ، حتی در آمریکا که دم از دموکراسی و آزادی بیان زده می شود عملی نمی گردد. هر کشور برای سرکوب نظر مخالف خود ، تبصره ای برای این آزادی بیان گذاشته اند . البته نه هر کشور بلکه خود شما هم با ایجاد تبصره در آزادی بیان برای توجیه کار خود استفاده نمودید . البته این تبصره گذاشتن مختص به شما یا حاکمان هر کشور نمی باشد بلکه عموم مردم (اول از خودم) این تبصره ها را قائل می شویم .من نمیدانم شما چرا میگویید باید شخص باید حقیقی باشد تا آزادی بیان برای او باشد. (خوب بگذریم این فکر کنم فقط یک حاشیه بود و متن مورد نظر من این نبود، متن مورد نظر من نباید هر حرفی در سایت زده شود و ویرایش نشود که به نظر بنده متن? هیچ گونه مشکلی نداشت . صرفا? ازادی بیان نباید بدون احترام در نظر گرفته شود . توهین و نا سزا نباشد ، بعد? هر که هر چه دل تنگش میخواهد بگوید. )
پاسخ
حرف دوستان همگی درست است ولی شاید سوء تفاهم شده باشد.
از نظر من Dobagh با انتخاب نام مستعار خلاف آزادی بیان و قوانین سایت عمل نکرده اند. چرا که سایت این امکان را در اختیار کاربران گذاشته، پس استفاده از آن چه ایرادی میتواند داشته باشد؟
از طرفی منظور آقای پناه آنچه که من فهمیدم این است که آزادی بیان به گونه ایست که هر کسی حرف خود را بزند و خود نیز مسئولیت آن را بر عهده بگیرد که باز در بسیاری از موارد درست است و گاهی نیز بسته به جامعه امکان پذیر نیست. ( گرچه در چنین مواردی باید فرهنگ سازی و تشویق شود تا به این سو هدایت شود اما خلاف آن نیز خلاف قانون و آزادی بیان نیست - پس مشکل من و شما نیست، باید جامعه اصلاح شود )

اما شاید در مجموع این حرف صحیح تر باشد :
یکی از اهداف سایت طرح انتقادات مستدل و غیر مخرب ( نمیگویم حتما سازنده باشد ) برای همه افراد چه با نام مستعار و چه غیر مستعار. و مسئولین سایت هم متقابلا سلایق خود را بر روی نظرات کاربران اعمال نکنند ( که کاربران باید بگویند تا چه حد جناح آنلاین موفق بوده است؟ ). اصلا پتانسیل طرح انتقادات در اینترنت همین است. یعنی یکی از اهداف سایت حفظ هویت منتقد در مقابل انتقاد شونده هست ( در صورتی که انتقاد شونده از مسئولین باشد که معمولا چنین است - همان شخصیت حقوقی و حقیقی مد نظر است - )
از طرفی انتقاداتی وجود دارد که برای مسئولین سایت مسئولیت زاست و یا نویسنده مطلب باید با هویت واقعی خود بنویسد، یا اینکه ویرایش یا حذف توسط کنترل های سایت را قبول کند. چون همانطور که او از قبول مسئولیت حرف های خود ابا دارد، مسئولین سایت نیز مختارند مسئولیت بپذیرند یا نپذیرند که مسئولیت نوشته دیگری را برعهده بگیرند.

در کل فکر میکنم نیازی به توضیح آزادی بیان و تعریف دقیق ان نباشد، چون هر کسی نسبتا آن را درک میکند.

- پس سایت در قبال نظرات با نام مستعار و نام واقعی تفاوت قائل میشود، اما نه اینکه استفاده از نام مستعار خلاف قوانین و آزادی بیان باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط mohammad_p ، dobagh
منظور من هم بیشتر بر این است که وقتی شخصیتی حقیقی باشیم در قالب یک نویسنده مطمئنا اولین چیزی را که رعایت می کنیم ادب و احترام در حرف زدن است حداقل به رعایت شناخته شدن و احترام شهروندی .

در قسمت دیگری هم گفتم عملکرد سایت را هر کس به دیدی می نگرد یکی خوب یکی بود حالا بسته به جنبه ی انصاف و همکاری و روحیه و تفکر

البته در قسمت آزادی بیان حق با هرکسی است که تعریفی داشته باشد برای خودش و همه نظریات ارجمند هستند .

نوشته دوباغ ( معذور از استفاده ضمیر مناسب آن ( حقوقی ) یا شما ( حقیقی ) // ) هم جالب و درخور توجه است .
پاسخ
 سپاس شده توسط armena ، dobagh ، d.beckham
از بسکه ازادی بیان دادین مردیم.
پاسخ
مال شورا نظر دادم پاک کردی.الان نمیتونم نظر شورا بدم.این ازادی بیانه ؟ شما یک نفر مخالفت حرف بزنه قبول نمیکنی.حالا میگی ازادی؟خیلی الکی هستین
پاسخ
(۳۰ام اردیبهشت ۱۳۹۲، ۰:۲۸)shams link نوشته: مال شورا نظر دادم پاک کردی.الان نمیتونم نظر شورا بدم.این ازادی بیانه ؟ شما یک نفر مخالفت حرف بزنه قبول نمیکنی.حالا میگی ازادی؟خیلی الکی هستین

نظر شما در اطلاعیه قوانین سایت برای انتخابات شورا:

(۳۰ام اردیبهشت ۱۳۹۲، ۱:۴۱)shams link نوشته: توی تایید صلاحیت نظر دادم و حذف کردین و حالا کاملا بسته شده که نظری بدم.شما مخالف نمی تونید تحمل بکنید.هرکی نوشت مهندس و مهندس حرفش تاید میکنید و من یک حرف دل مردم زدم کاملا قطع کردین.این انصاف است؟

جناب شمس, دو نکته رو جا داره به شما متذکر بشم .

اولا طبق استعلامی که از کنترل های سایت شده نظر شما بر اثر مشکل فنی سایت حذف شده . گویا نظر شما حاوی توهین به شخصیت های حقیقی و حقوقی بوده که آن رو با نام مستعار بیان کرده بودید. نیاز به ویرایش داشته, اما به دلیل مشکل سایت در ویرایش مطالب, کنترل ها مجبور به حذف شده اند.

دوما با احترام عرض میکنم نظر شما قطعا حرف دل مردمی که ذکر میکنید نیست!! . مردمدر انتخابات ها و ... نظر خود را اعلام میکنند لذا سعی کنید از طرف یک جمع کلی که یا هیچ برآیند مشخصی از نظر آنها وجود ندارد و یا طبق برخی نشانه ها برخلاف نظر شماست, اظهار نظر نفرمایید.

اگر ابهامی داشتید مطرح کنید انشالله مدیران جواب خواهند داد. با تشکر
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid ، محسوس ، mohammad_p

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان