رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتقادی از هیئت مدیره سایت/ امیدوارم ناراحت کننده نباشد!
متاسفانه جامعه ما هنوز پتانسیل با اسم حقیقی در دنیای مجازی را ندارد . شما نگاه کنید جناح انلاین چند تا کاربر دارد و از این چند تا کاربر چند تا به نام خودشان آمده اند؟ تعداد بسیار کمی به نام های خود ثبت نام نموده اند یا شناخته شده هستند و تعداد زیادی ناشناخته . یا در وبلاگ های جناح ، چند تا وبلاگ وجد دارد و چند تا با نام خود مطلب می نویسند ؟ همچنین نظرات این وبلاگ ها را ببینید . پس هنوز ما ان پتانسیل نوشتن با نام حقیقی خود نداریم . به گفته ی شما که نام حقیقی کمتر توهین می شود درست ولی متاسفانه تعداد کمی نام خود را فاش می سازند . و این دلیل، دلیل بنده بر انتخاب نکردن نام خود بود و نه چیز دیگری . (این را بگوییم می توانستم نام خود را بگویم ولی چون کاربرانی هستند که با نام خود نمی ایند شاید اگر من را بشناسند اراجیف ها و توهین ها کنند خالی از این که مطلبم ایراد داشت یا نه . یعنی قضاوت روی شخص میکنند نه قضاوت روی نوشته)
خوب حالا که نمیتوان همه را وادار به نوشتن نام حقیقی خودشان کرد ، آیا نمی توان از اتهامات جلوگیری کرد ؟ یعنی اگر شخص نام خودش را می نوشت میتوان جلوگیری از تهمت و توهین گرفت ولی با نام مستعار امدن نمی شود جلوگیری کرد؟!!!
ما در جامعه ی چند هزار نفری زندگی می کنیم و همه ما میدانیم که در این چند هزار نفر آدم نظر ها و سلیقه ها و نحوه بیان ها و ... متفاوت است . یعضی ها نحوه بیانشان خوب و بعضی ها نحوه بیانشان بد . ما نباید انتظار داشته باشیم که همه نظرات بوی احترام و بدون توهین باشد و این خودش به وضوح پیداست که بعضی از نظرات محترمانه و منصفانه و بعضی ها غیر محترمانه نوشته شده اند . در خواست بنده از هیئت مدیره این بود که نظراتی که بوی توهین و بی احترامی و از کلمات رکیک و امقال اینها بیان شده را حذف یا ویرایش نماید. زیرا با این کار محفلی بهتر برای ایراد نظرات دیگر کاربران و همچنین محبوبیت جناح انلاین دو چندان می شود . یعنی این انتقاد نبود ، یک پیشنهاد بود . حال اگر خواستید به حرف هایم گوش دهید نخواستید هم گوش ندهید و انجام ندهید . من نمیتوانم شما را به زور و اجبار مجبور به انجام کاری کنم . پیشنهادی برادرانه بود زیرا نظرات موجود در سایت را زیبنده ندیدم !!
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid
اقا ابی حالا نظرم? قسمت صلاخیت حذف کردی و چرا حالا نظرم بسته؟نمیتوانم بنویسم و نظرم بگم.مشکل سایت هست؟یا مشکل من هست؟
پاسخ
نقل قول:اقا ابی حالا نظرم? قسمت صلاخیت حذف کردی و چرا حالا نظرم بسته؟نمیتوانم بنویسم و نظرم بگم.مشکل سایت هست؟یا مشکل من هست؟
اولا شما از کجا میگویید آقای آبی نظر شما را حذف کرده است؟ دوما نیازی نیست در تاپیک های مختلف نظرات بدون ارتباط با تاپیک بنویسید.
شما میتوانید تاپیک جداگانه ای باز کنید و حرفتان را محترمانه و مستدل بنویسید و نیازی نیست در تاپیک دیگران حرفهای نامرتب بنویسید. ( هر تاپیک مختص یک موضوع است )

فکر کنم تا الان چندین بار توضیح داده شده است و شما الان هم دارید در تاپیک یکی از دوستان که پیشنهاد خوبی را ارائه کرده اند و روی آن بحث هست، نظرات متفرقه و مشکلات خودتان را مطرح میکنید که به این تاپیک ارتباطی ندارد. حرف خصوصی هست هم برای مخاطبتان پیغام خصوصی کنید. اینجا کلیک کنید
سوال دارید هم در تاپیک جداگانه در همین انجمن "انتقادات و پیشنهادات" مطرح کنید. مطلب انتقادی دارید نسبت به شورا در انجمن "شورا و شهردار" تاپیک بزنید.
واگر هم تاپیک زدن بلد نیستید بگویید تا برایتان پیغام خصوصی کنم!
پاسخ
 سپاس شده توسط mohammad_p
من معتقدم نام کاربری باید نام حقیقی باشه.یا مثلا مثل نام کاربری من و چنتا از دوستان دیگه باشه که مشخص هستن.
کاربر محترم (دوباغ) که میگین پتانسیلش موجود نیست...خوب کم کم باید به وجود بیاد...به چه صورت؟اگه همه با نام خودشون بیان فرهنگ سازی میشه...همون پتانسیلش به وجود میاد...بلاخره باید از یه جا شروع کرد...اول راه هم با مشکلاتی احتمالش هست که رو به رو بشیم...مثل همین که گفتین کاربرای دیگه مثلا انتقاد از خود شخص میکنن و نه نوشته...مثل بعضی از کاربرا که تو این سایت چند بار دیدم از همین حرفا زدن(به جا نقد نوشته...از خود شخص و خانوادش و .... انتقاد کردن)ولی خوب این موارد کم هست...و کمتر هم خواهد شد...
بعد یک مسئله جالب که هست یه مقایسه کنم جناح انلاین با فیسبوک.
در فیسبوک انواع مطالب بی ارزش و کم ارزش و حتی مستهجن و غیر اخلاقی و مطالبی که در شان یک انسان نیست(واقعا انسان تاسف میخوره)منتشر میشه توسط کاربرای فیسبوک که همه نام خودشون رو نوشتن و ما هم میبینیم و میشناسیمشون و هیچ مشکلی هم نیست!
از طرفی سایتی مثل جناح انلاین که یک سایت عالی در ضمینه اخبار و مسائل منطقه و علل خصوص جناح هست...ما میترسیم اسم خودمون رو بنویسیم!میترسیم دیگران بدونن کی هستیم!میخوایم مخفی بمونیم.برای من عجیبه...هنوز نتونستم هضمش کنم.
به امید ارتقای فرهنگ استفاده درست از اینترنت و شبکه های اجتماعی در جامعه.
موفق باشید.
پاسخ
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi ، dobagh ، abdollah_abi ، vahid ، d.beckham
(۳۱ام اردیبهشت ۱۳۹۲، ۰:۲۰)dobagh link نوشته: متاسفانه جامعه ما هنوز پتانسیل با اسم حقیقی در دنیای مجازی را ندارد . شما نگاه کنید جناح انلاین چند تا کاربر دارد و از این چند تا کاربر چند تا به نام خودشان آمده اند؟ تعداد بسیار کمی به نام های خود ثبت نام نموده اند یا شناخته شده هستند و تعداد زیادی ناشناخته . یا در وبلاگ های جناح ، چند تا وبلاگ وجد دارد و چند تا با نام خود مطلب می نویسند ؟ همچنین نظرات این وبلاگ ها را ببینید . پس هنوز ما ان پتانسیل نوشتن با نام حقیقی خود نداریم . به گفته ی شما که نام حقیقی کمتر توهین می شود درست ولی متاسفانه تعداد کمی نام خود را فاش می سازند . و این دلیل، دلیل بنده بر انتخاب نکردن نام خود بود و نه چیز دیگری . (این را بگوییم می توانستم نام خود را بگویم ولی چون کاربرانی هستند که با نام خود نمی ایند شاید اگر من را بشناسند اراجیف ها و توهین ها کنند خالی از این که مطلبم ایراد داشت یا نه . یعنی قضاوت روی شخص میکنند نه قضاوت روی نوشته)
خوب حالا که نمیتوان همه را وادار به نوشتن نام حقیقی خودشان کرد ، آیا نمی توان از اتهامات جلوگیری کرد ؟ یعنی اگر شخص نام خودش را می نوشت میتوان جلوگیری از تهمت و توهین گرفت ولی با نام مستعار امدن نمی شود جلوگیری کرد؟!!!
ما در جامعه ی چند هزار نفری زندگی می کنیم و همه ما میدانیم که در این چند هزار نفر آدم نظر ها و سلیقه ها و نحوه بیان ها و ... متفاوت است . یعضی ها نحوه بیانشان خوب و بعضی ها نحوه بیانشان بد . ما نباید انتظار داشته باشیم که همه نظرات بوی احترام و بدون توهین باشد و این خودش به وضوح پیداست که بعضی از نظرات محترمانه و منصفانه و بعضی ها غیر محترمانه نوشته شده اند . در خواست بنده از هیئت مدیره این بود که نظراتی که بوی توهین و بی احترامی و از کلمات رکیک و امقال اینها بیان شده را حذف یا ویرایش نماید. زیرا با این کار محفلی بهتر برای ایراد نظرات دیگر کاربران و همچنین محبوبیت جناح انلاین دو چندان می شود . یعنی این انتقاد نبود ، یک پیشنهاد بود . حال اگر خواستید به حرف هایم گوش دهید نخواستید هم گوش ندهید و انجام ندهید . من نمیتوانم شما را به زور و اجبار مجبور به انجام کاری کنم . پیشنهادی برادرانه بود زیرا نظرات موجود در سایت را زیبنده ندیدم !!
حرفتون کاملا درسته.یکی از دلایلی که خیلیها با نام حقیقی خود عضو نمیشوند همین است.بعدش هم عضو شدن با نام حقیقی این مشکلو داره که خیلی وقتها هم نمیتونی حرف دلت رو بزنی(البته این نظر منه).چون تو جامعه ی ما دیده شده که کسی که تو فضای مجازی مطلبی یا انتقادی مینویسد و بعضی افراد که تحمل شنیدن هیچ انتقادی رو ندارند بیرون از فضای مجازی مشکلاتی رو برای شخص منتقد به وجود می آورند.که این خودش باعث میشه خیلیها نخوان به خودشون دردسر بدن و با نام واقعی خودشون مطلب نمینویسند.
همین طور که پتانسیل نوشتن مطلب با اسم حقیقی در فضای مجازی وحود ندارد برای بعضی ها هم پتانسیل شنیدن انتقاد وجود ندارد و با کوچکترین انتقادی از کوره در می روند و ممکن است مشکلاتی رو برای نویسنده مطلب به وجود بیاورند.
پاسخ
 سپاس شده توسط dobagh
ضمن احترام به تمامی نظرات armena و pce? حرف شما دوستان درست . armena? حرف هایت عالی ولی بحث اصلی من این نبود . (بحث اصلی من ویرایش برخی از? مطالب بود که آقای پناه بحث نوشتن اسم حقیقی را وارد کردن و من هم پاسخشان دادم.) و همچنین pce? شما هم درست فرمودید متاسفانه جامعه ما پتانسیل شنیدن انتقاد را ندارد و بعضا با انتقاد ناراحت می شویم.
بهتره بحث رو به پایان ببریم، من حرف هایم را زدم و تا ان جایی که توانستم جانب انصاف و ادب را رعایت کردم و بحث های شما دوستان از این بحث جداست (به نظرم).
ان شا الله ما انتقاد هایمان را محترمانه بنویسیم و بعد? مردم طاقت شنیدن انتقاد را داشته باشند تا این که فضا ، فضای توهین نباشد و دیگر ما خودمان را معرفی خواهیم کرد .
همچنین در فیس بوک که گفتید یک اشاره کوچکی داشته باشم ، من تا به حال مطالب مستهجن در فیس بوک ندیده ام اگر می شود برای مثال ادرسش را در اینجا پیغام خصوصی کنید . حالا به فرض باشد و من ندیده باشم .چون به اعتقاد من و pce? و خیلی های دیگر جامعه ما هنوز انتقاد پذیر نمی باشد و اگر از کسی? انتقاد کنیم از ما ناراحت می شوند پس نمی توان با اسم خود امد .مطالب نوشته شده در فیس بوک چون جنبه انتقادی ندارد به نظر بنده میتوان با نام حقیقی آمد به فیس بوک . در سایت جناح انلاین بیشتر انتقاد و نقد می شود ، بنا بر دلایل که گفته شد از نوشتن نام معذور می مانیم !? ?
پاسخ
dobagh در مورد هدف اصلی این تاپیک و موضوعات مطرح شده نکته خوبی گفتند. و پیشنهادشون هم دوستان در اولین قدم در نظر گرفته اند. ( به تاپیک "قوانین سایت در ایام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا سال 92" مراجعه کنید)

در مورد دیگر نظرات مخصوصا آرمین نکته هایی گفت که به نظرم ما شاهد پیشرفت در این سمت هستیم و تعداد افرادی که با نام حقیقی خود مینویسند بیشتر شده است.

به نظرم پیشنهاد همگی حالا با شتاب کمتر یا بیشتر در حال وقوع است.

موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط abdollah_ahmadi

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان