رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عکسهای به جا مانده از لایروبی برکه ی سید
چندتا عکس از? لایروبی برکه ی سید به جا مونده بود،گفتم بذارم تا دوستان هم ببینن...
پیش آ پیش به خاطر کیفیت پایین بعضی عکسا ازتون عذر میخوام...
عکس شماره ی 1:
[عکس: la1.jpg]

عکس شماره ی 2:
[عکس: la2.jpg]

عکس شماره ی3:
[عکس: la3.jpg]

عکس شماره ی4:
[عکس: la5.jpg]

عکس شماره ی5:
[عکس: la7.jpg]

عکس شماره ی6:
[عکس: la8.jpg]

عکس شماره ی7:
[عکس: la6.jpg]

سپاس شده توسط yas ، abdollah_abi ، farshid.ahmadi ، abdollah_ahmadi ، janahi57 ، d.beckham ، mohammad_p ، vahid ، pce ، زندانم آرزوست ، yousef_sh ، mohammad ، free girl ، abeed ، tamanna ، armena
از عکس های خوبتون متشکرم !
مثل اینکه در گذشته خیلی بیشتر به اب انبار ها و لایروبی آن توجه می شده ولی الان که هیچ کس حاظر نیست همکاری در تمیز کردن آب انبار هایی کنند که خودشان آب آن را استفاده کرده اند و می کنند!
 سپاس شده توسط ترنم ، vahid
تشکر بابت عکسهای قشنگت
ما رو برد به سالهای دور
تاریخ دقیق گرفته شدن عکسها رو میدونی؟
فکر کنم حدود سال 65-66 باشه
البته شور و شوق و خوشحالی که تو عکسها میبینین در پایان روز به ناراحتی ختم میشه
خدا بیامرز عبدالله حسینی در پایان همون روز میفته تو برکه سید و خفه میشه
خدا رحمت کند
 سپاس شده توسط farshid.ahmadi ، ترنم ، d.beckham
عبدالله حسینی تو عکس کدومه؟
راستش عکسای مربوط به لایروبی،خودش که تاریخ نداره...عکاسش هم نمیدونم کی بوده...اما یکی از عکسا که از منبع جدید بودش،تاریخ زده? ۲۵/۶/۱۹۹۰،اگه با استناد به این عکس بگم،میشه حدودا ۲۳سال و دوماه قبل،یعنی حدودا خرداد سال ۱۳۶۹...البته نمیشه گفت که حتما همون تاریخه،چون دوربیناش مطمئنا متفاوته...از اون جایی که یکیش تاریخ? رو چاپ میکرده کنار عکسا و اون یکی این امکانو نداشته....راجب آقای عبدالله حسینی هم? متاسفانه توی همین برکه افتادن...اما،من پرسیدم ،گفتن که این اتفاق بعد از لایروبی بوده،راستشم منطقیه،آخه موقع لایروبی،آب برکه رو خالی میکنن،چجوری اخر اون روز میتونه بیفته توی برکه و خفه? بشه؟!? اگه شما اطلاعات دقیق تری دارین،ممنون میشم واسه ما هم بنویسین....

آقا فرشید تا حدودی حق با شماست ...اما بازم نمیشه همه رو به یک چوب راند...درسته که همکاری ها کم شده،اما هنوز هم هستن کسایی که در اینجور کارا همکاری میکنن و از هیچ کمکی دریغ ندارن...

آقای احمدی،فکر نکنم بتونین آقای حسینی رو توی این عکسا پیدا? کنین...
 سپاس شده توسط farshid.ahmadi
در پاسخ به اقای احمدی
تصویر مرحوم عبدالله حسینی تو عکسها نیست

در مورد تاریخ عکسها فکر کنم? سال 64-65 درست تر باشه
چون تو یکی دو تا از عکسها آقای ابراهیم بی باک (ابراهیم صالح طالب)حضور دارن و این مربوط به قبل از خدمت سربازی رفتن ایشان هست
آقای بی باک? سال 67 اسیر(آزاده) شدن؛نتیجه این که تاریخ عکسها قطعا قبل از سال 67 هست.
در مورد زمان فوت عبدالله? حسینی هم تو همون روز یا روز بعدش بوده(احتمالا پایان روز لایروبی بوده)
اب برکه سید رو خالی میکنن? تو برکه گچن(روبروی خونه مدنی)(دقیقا نمیدونم چرا اون برکه خالی بوده)و بعد از لایروبی برکه سید دوباره همون اب رو از برکه گچن پمپاژ میکنن تو برکه سید و هنوز برکه سید کاملا پر نشده بوده که اون? اتفاق میفته :'(

سپاس شده توسط ترنم ، yas ، farshid.ahmadi
نمیدونم راستش...حالا منم چیزی رو که شنیدم،مینویسم...میگن اون موقع که همچین اتفاقی افتاده گویا بارون اومده بوده و برکه ی سید و حتی برکه ی گچن لبریز ازآب بودن...و اینکه ایشون موقعی که خواستن با دستشون آب ور دارن از برکه،این اتفاق افتاده...
من و هم انداختین تو شک
واسه اینکه مطمئن بشین
میتونین از کسانی که تو عکس حضور دارن بپرسین
فکر کنم اقای احمد تنر هم تو یکی از عکسها بودن
یا اقای عبدالرحمن عبداللهی-یا آقای علی بوزن (پدر محمد-سوپر شهروند)که جسد مرحوم و ایشان از برکه آوردن بیرون
اتفاقا این ماجرا رو از دهن کسی شنیدم که خودشون توی لایروبی همکاری داشتن...
اما بازم از اشخاص دیگه ای که مطلعن،میپرسم...
در مورد قضیه مرحوم عبدالله حسینی تحقیق کردم
در زمان لایروبی برکه گچن بوده
اب برکه گچن رو میریزن تو برکه سید(هر دو برکه نصفه اب داشته)
زمانی که برکه سید در حال پر شدن بوده این اتفاق میفته
پس از اتمام لایروبی برکه گچن ,دوباره اب و از برکه سید میریزن تو برکه گچن
و برکه سید چند ماهی خالی بوده و در تابستان همان سال لایروبی میشه
 سپاس شده توسط vahid ، yas ، ترنم

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان