رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا جامعه ی جناح آماده ی مسئولیت پذیری در نهاد نچندان بزرگی مانند شهرداری نباشد؟
نقل قول:اگر آقای مهندس حاتمی مصالح رو از یزد خریدن اون مصالح با هزینه حمل تا جناح با قیمتی کمتر از نرخ جناح خریداری شده اگر یکم فکر کنین میفهمین که مقداری پول اینجوری حروم نمیشه و خرج خودتون میشه. مطمئن باشین اگر خرید از یزد به صرفه نبود ایشون هیچوقت این کار رو نمیکرد پس تهمت مفت نزنید و اگر مدرک دارید رو کنید که گرون تر خریده.
گرچه فکر نمیکنم مصالح فروشی های جناح اینقدر گران بفروشند که خرید مصالح از جاهای دورتر بعلاوه هزینه حمل و نقل باز هم به صرفه تر باشد، اما به نظرم اگر چنین بود هم باید فروشندگان جناحی رو به قیمت منصفانه تر مجاب میکردند.
این جنبه ای بود که همه مورد توافقشان هست.
اما نظر شخصی من این است اگر دیدمان جامعتر باشد و مسائل اقتصادی و کلیات شهر را در نظر بگیریم میتوان چنین گفت، با فرض اینکه اگر مقدار تفاوت قیمت مصالح فروشی های جناح از جاهای دیگر مانند یزد و... زیاد نباشد، به نظرم از مصالح فروشی های جناح خرید میشد توجیه پذیر است. جنبه هایی که میتوان در نظر گرفت :
1- بودجه دولتی برای ساخت و ساز شهر جناح استفاده میشد.
2- بودجه دولتی که صرف عمران شهر شده، به فروشندگان و شهروندان شهر جناح میرسید و علاوه بر آبادانی عمرانی شهر جناح، رونق اقتصادی نیز برای شهروندان جناح خواهد داشت. ( به هر نسبتی )
3- شاید با برنامه ریزی صحیح و مدیریت آن، با این رونقی که شهرداری برای مصالح فروشی ها و کارگاهها ایجاد میکرد، از آن طرف همین فروشندگان و کارگاهها هم رغبت بیشتری برای پرداخت عوارض به خرج میدادند.

شهرداری فراتر از یک کارفرماست و به نظرم باید به تمام جنبه های شهری رسیدگی کند، که به خرید و عدم خرید، انتخاب پیمانکار و... خلاصه نمیشود، بلکه باید بتواند در تمام جنبه های اقتصادی، عمرانی، اجتماعی-فرهنگی و... با برنامه ریزی و فکر، تغییر مثبت ایجاد کند.

امیدوارم شهردار آینده جناح، به این مسائل بیشتر بپردازد و ایده ها و فکرهای جدید و خلاقانه ای داشته باشد.

ضمنا چندان در زمینه اقتصادی ادعایی ندارم و کسانی که اطلاعات بیشتری دارند این نظر را در صورت نیاز تصحیح کنند.
 سپاس شده توسط abdollah_abi ، d.beckham ، pce
اولین بار این موارد درباره ی نحوه ی انجام کارها توسط آقای مهندس حاتمی در مطلب منتشر شده توسط آقای رضایی بهش اشاره شده بود.

بدهی های شهرداری در شرایط اقتصادی فعلی بسیار چیز طبیعی هستش بنظرم . همچنانکه آقای دستپاک هم در اواخر کار بدهی های فراوانی رو در شهرداری از محل فروش زمینهای متعلق به شهرداری با مجوز شورا؛ پرداختش کردند.

اینکه حالا آقای مهندس حاتمی در شرایط غیر مترقبه ایی به یکباره تصمیم به ترک شهرداری گرفته بود, نه فرصت این رو داشت که بدهی ها رو پرداخت کنه و نه اینکه مجوزی برای تامین مبلغ این بدهی ها.

ضمنا ما اگه از جنبه? پیمانکاری شهرداری رو نگاه کنیم, میشه او رو با بقیه پیمانکارها مقایسه کرد که در شهر ما حضور دارند. معمولا همه آنها اولویت شان انجام کار هست و پرداخت بدهی ها همیشه مهمترین بحث حاشیه ایی پیمانکاران ما بوده. خیلی از پیمانکاران عزیز ما در پرداخت حقوق کارگرانشون تاخیر یا بدقولی فراوان کردن و همین باید ما رو برای نقد هامون به واقعیت نزدیکتر کنه که این بدهی ها تا حد زیادیش طبیعی هست. مثل نرخ بیکاری که در یک کشور همیشه مقداری طبیعی داره که اگه در اون نرخ باشیم, وضعیت ما بسیار خوبه و کسی بابت این نرخ از افراد بیکار که باقی موندن, نمیتونه از نظر علمی دولت رو تخطئه یا نقد علمی بکنه.

صورتحساب های دوره آقای مهندس حاتمی در شهرداری جناح وجود داره و بر طبق دعوت آقای مربوطی از تعدادی از دوستان که در خدمت ایشان بودیم؛ اکثرا قابل بررسی هم هست. بنظرم اگر واقعا درباره تامین ماشین آلات یا نهاده های کشاورزی و ... که حاتمی از یزد آورده شبهه ی دقیقی وجود داره, بریم و این مدارکرو بررسی کنیم. چون واقعا اگه از این طریق هزینه ایی بر بیت المال مردم تحمیل شده قابل بخشش نیست.

یک مورد را زمانی بعد از نامه آقای رضایی از یکی از اعضای شورا پرسیدیم, بدنیست بهش اشاره ایی کنم. آقای رضایی گفته بودن که من بلوار ورودی را روکش میکنم با فلان مقدار ولی شهردار رفته با قیمت خیلی بالاتری فقط یک باند بلوار را روکش کرده. گویا اعتقاد آقای حاتمی بر این بوده که چنین مقداری قابل انجام نیست و از هزینه هایی که لازم هست بسیار کمتره, لذا پیمانکاری حاضر نیست که چنین پیشنهادی که آقای رضایی دادن رو بپذیره.
برای همین هم قراردادی رو آماده میکنند و میفرستن دفتر حاج آقای عالیان تا با دقت ایشان؛ آقای رضایی مبلغی را که ذکر کرده بودن را بیان و? قرارداد ببندن. این مورد گویا علی رغم اینکه آقای رضایی در نامه مطرح کرده بودن ولی حاضر به بستن قرارداد نمیشن.

دوست دارم که توضیح ایشان هم بشنویم چون اگر چنین مطلبی درست باشه, این نامه ها بیشتر به جوسازی شبیهه تا روشنگری و دفاع از حق مردم و این خیلی خطرناک و غیرقابل قبول خواهد بود وگرنه هم اصرار بر آمدن حاتمی معنایی ندارد چون استنادهای آقای رضایی قبول و بادلیل تلقی میشن

سپاس شده توسط janah e man ، pce
من که فکر میکنم اینجا هر کسی حرف خودش را میزند و چندان به موضوعی که مطرح کردم اهمیتی نمیدهند و شاید هم متوجه نشده اند چه گفته شد.

اینکه الان شهرداری بومی انتخاب شود یا نشود، چندان مهم نیست. اصل مطلب خیلی مهمتر از این حرفهاست که یا باید به فکر جامعه ای پرورشگر باشیم یا هم قید زندگی در این جامعه را بزنیم.

ما گفتیم، فردا روز ضرر آن را مثل امروز که در زمینه شهری و منطقه ای میبینیم، بیشتر هم خواهد شد.
 سپاس شده توسط pce
وحید:
گرچه فکر نمیکنم مصالح فروشی های جناح اینقدر گران بفروشند که خرید مصالح از جاهای دورتر بعلاوه هزینه حمل و نقل باز هم به صرفه تر باشد، اما به نظرم اگر چنین بود هم باید فروشندگان جناحی رو به قیمت منصفانه تر مجاب میکردند.
این جنبه ای بود که همه مورد توافقشان هست.
اما نظر شخصی من این است اگر دیدمان جامعتر باشد و مسائل اقتصادی و کلیات شهر را در نظر بگیریم میتوان چنین گفت، با فرض اینکه اگر مقدار تفاوت قیمت مصالح فروشی های جناح از جاهای دیگر مانند یزد و... زیاد نباشد، به نظرم از مصالح فروشی های جناح خرید میشد توجیه پذیر است. جنبه هایی که میتوان در نظر گرفت :
1- بودجه دولتی برای ساخت و ساز شهر جناح استفاده میشد.
2- بودجه دولتی که صرف عمران شهر شده، به فروشندگان و شهروندان شهر جناح میرسید و علاوه بر آبادانی عمرانی شهر جناح، رونق اقتصادی نیز برای شهروندان جناح خواهد داشت. ( به هر نسبتی )
3- شاید با برنامه ریزی صحیح و مدیریت آن، با این رونقی که شهرداری برای مصالح فروشی ها و کارگاهها ایجاد میکرد، از آن طرف همین فروشندگان و کارگاهها هم رغبت بیشتری برای پرداخت عوارض به خرج میدادند.

شهرداری فراتر از یک کارفرماست و به نظرم باید به تمام جنبه های شهری رسیدگی کند، که به خرید و عدم خرید، انتخاب پیمانکار و... خلاصه نمیشود، بلکه باید بتواند در تمام جنبه های اقتصادی، عمرانی، اجتماعی-فرهنگی و... با برنامه ریزی و فکر، تغییر مثبت ایجاد کند.

..............................................................
این شد حرف حساب.andi garcia یاد بگیر.پولی که با هزار زحمت از دولت گرفته میشه و با این درآمد کم شهرداری باید در خود شهر خرج بشه و غیرمستقیم همه مردم ازش استفاده کنن نباید بره شهر دیگه.این علاوه بر استفاده ایه که مردم به طور مستقیم از اون پروژه دارن

(۲۲ام مهر ۱۳۹۲، ۱۳:۲۶)صادق link نوشته: من که فکر میکنم اینجا هر کسی حرف خودش را میزند و چندان به موضوعی که مطرح کردم اهمیتی نمیدهند و شاید هم متوجه نشده اند چه گفته شد.

اینکه الان شهرداری بومی انتخاب شود یا نشود، چندان مهم نیست. اصل مطلب خیلی مهمتر از این حرفهاست که یا باید به فکر جامعه ای پرورشگر باشیم یا هم قید زندگی در این جامعه را بزنیم.

ما گفتیم، فردا روز ضرر آن را مثل امروز که در زمینه شهری و منطقه ای میبینیم، بیشتر هم خواهد شد.
متاسفانه این از بدعادتی بعضی از دوستان هست که تا اسم شهرداری میاد کاری به نوشته ندارن و به جای نقد نوشته میان و مسائل حاشیه ای که ربطی به مطلب نداره رو مطرح میکنند.حالا هدفشون از این کار چیه الله اعلم...!!!
به نظرم این تاپیک قفل شود و اگر حرفی باقی مانده دوستان از اینجا نقل قول کنند و در تاپیک دیگری حرفشان یا پاسخشان را بدهند.

به نظر من بحث مفیدی بود، گرچه زیاد به موضوع اصلی تاپیک نزدیک نبود. Smile

سعی کنیم این هشدار که از الان باید برای آینده بسازیم وگرنه سرمان کلاه رفته را به یاد داشته باشیم و برای این منظور اقدام کنیم نه مثل الان که هیچ کاری صورت نمیگیرد. ببینیم چه میشود.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان