رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانشجویان جناحی
با عرض سلام و خسته نباشید.مندر مورد دانشجویان جناحی(مهندسی) که الان مشغول به تحصیل هستن اطلاعات میخواستم.مثلا آقا یا خانم ایکس الان ترم دوم فلان رشته تو فلان دانشگاست.
کسی میتونه کمک کنه؟حداقل تا جایی که اطلاع دارید برایم بنویسید.
یک مثال:
آقای ....? ? ? ? ترم....? ? ? ? رشته....? ? ? ? دانشگاه....

پیشاپیش ممنون.
پاسخ
یکم سخت هست!
دقیقا در چه مورد کمک میخواین؟
هدف از این کار چیه؟
پاسخ
سلام.متاسفانه با اسم کاربری بهار92 نتونستم وارد بشم.یه نام کاربری دیگه ساختم.البته توجه کنید من فقط اسامی دانشجویان مهندسی دانشگاه های دولتی رو میخواهم.
پاسخ
فقط اسامی قبولی های کنکور سالهای قبلی که در جناح آنلاین نوشته شده بر اساس سال ورودی قابل دسترس است : ( ترم اهمیتی نداره اغلب با توجه به سال ورودی میشه مشخص کرد )

نتایج نهایی کنکور سراسری 92 اعلام شد + اسامی و رشته-دانشگاههای قبولی
نتایج نهایی کنکور 91 اعلام شد + اسامی پذیرفته شدگان شهرجناح ،بخش و شهرستان
نتایج نهایی کنکور سراسری 90 اعلام شد + لیست قبولی ها جناح
نتایج اولیه کنکور سراسری 1389 اعلام شد - و جناحی ها در این آزمون چه کردند؟

این لیست ها رو چک کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط abdollah_abi ، armena ، mohammad_p
کاش هدف از این جمع آوری رو هم اعلام میکردید.
پاسخ
طبق آماری که گرفتم:
مهندسی برق 4 نفر
مهندسی کامپیوتر 3 نفر
مهندسی مکانیک 2 نفر
مهندسی معماری 2 نفر
مهندسی صنایع 2 نفر
مهندسی کشاورزی 2 نفر
مهندسی کشتی سازی 2 نفر
مهندسی پزشکی 1 نفر
مهدسی شیمی 1 نفر
مهندسی عمران 1 نفر

کلا 20 نفر.
دلیل جمع آوری:یه جلسه برای مهندسان قرار هستش بزاریم با حضور یک استاد خوب.(فعلا دقیق معلوم نیست).به زودی اطلاع رسانی میکنم.امیدوارم صد در صد معلوم شود.
متاسفانه تعداد دانشجویان مهندسی ما در دانشگاه های درجه یک کم هست.طبق این آمار فقط دو نفر دانشجو در دانشگاه های درجه یک مشغول به تحصیل هستند.
برای راضی کردن یک استاد خوب کارمان سخت شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط abdollah_abi ، vahid ، d.beckham
(۲۸ام مهر ۱۳۹۲، ۱۴:۳۶)baharan92 link نوشته: طبق آماری که گرفتم:
مهندسی برق 4 نفر
مهندسی کامپیوتر 3 نفر
مهندسی مکانیک 2 نفر
مهندسی معماری 2 نفر
مهندسی صنایع 2 نفر
مهندسی کشاورزی 2 نفر
مهندسی کشتی سازی 2 نفر
مهندسی پزشکی 1 نفر
مهدسی شیمی 1 نفر
مهندسی عمران 1 نفر

کلا 20 نفر.
دلیل جمع آوری:یه جلسه برای مهندسان قرار هستش بزاریم با حضور یک استاد خوب.(فعلا دقیق معلوم نیست).به زودی اطلاع رسانی میکنم.امیدوارم صد در صد معلوم شود.
متاسفانه تعداد دانشجویان مهندسی ما در دانشگاه های درجه یک کم هست.طبق این آمار فقط دو نفر دانشجو در دانشگاه های درجه یک(تهران و شیراز و اصفهان) مشغول به تحصیل هستند.
چند نکته :
اول اینکه اون یک نفر مهندسی پزشکی که خودم هستم، الان م. کامپیوتر-نرم افزار هستم ( رشتم رو تغییر دادم، دانشگاه همونه )، پس میتونید به آمار کامپیوتر اضافه کنید و از مهندسی پزشکی کم کنید.
نکته دوم اینکه اگر کارشناسی ارشد و دکترا رو هم اضافه کنید، این تعداد بیشتر خواهد شد. ( مخصوصا اگر فارغ التحصیلان رو هم حساب کنیم )
نکته سوم اینکه میتونید به شهر جناح اختصاص ندید. اگر از بخش و شهرستان هم بیایند فکر میکنم تعداد معقول تر خواهد بود. ( که عده ای در آمار سایت وجود دارد )
نکته چهارم چرا فقط مهندسی؟ ما این همه دانشجویان علوم پزشکی و رشته های دیگری داریم، دلیل خاصی داره که رشته های مهندسی رو در نظر گرفتین؟
نکته پنجم چرا فقط دولتی؟ به نظرم این دسته بندی ها درست نیست، به نظرم اگر برنامه خوبی باشه و بشه تعداد بیشتری استفاده کنند چرا اون رو محدود کنیم؟

به هر حال این سوالات برای کنجکاوی بود و اینکه شاید پیشنهاداتی به کارتون بیاد، وگرنه کارتون قابل تقدیره و امیدوارم این سوالات دلسردتون نکنه.
پاسخ
 سپاس شده توسط d.beckham
(۲۸ام مهر ۱۳۹۲، ۱۴:۳۶)baharan92 link نوشته: طبق آماری که گرفتم:
مهندسی برق 4 نفر
مهندسی کامپیوتر 3 نفر
مهندسی مکانیک 2 نفر
مهندسی معماری 2 نفر
مهندسی صنایع 2 نفر
مهندسی کشاورزی 2 نفر
مهندسی کشتی سازی 2 نفر
مهندسی پزشکی 1 نفر
مهدسی شیمی 1 نفر
مهندسی عمران 1 نفر

کلا 20 نفر.
متاسفانه تعداد دانشجویان مهندسی ما در دانشگاه های درجه یک کم هست.طبق این آمار فقط دو نفر دانشجو در دانشگاه های درجه یک مشغول به تحصیل هستند.

رشته ها رو تفکیک کنید خیلی بهتره چون همونطور که وحید درمیان بحثمون تذکری داد، بعضا پیش میاد که دانشگاهی درمیان دانشگاه های درجه یک کشور نباشه ولی در رشته ایی درجش از برخی دانشگاه های اسم و نامدار بهتر باشه. بنظرم بهتره که حتی بین دانشگاه های دولتی تفکیک خاصی صورت نگیره و اگه هم قرار بر چنین تفکیکی هست دقیق انجام بدید تا ان شا الله مشکلی پیش نیاد.

ضمنا اگه امکانش هست واضح توضیح بدید که این مراسمی که میگید قراره برگزار شه از طرف چه نهادی، با چه هدفی و چرا به این شکل از بین رشته های محدود، به چه مناسبتی و .... درحال تشکیلش هستید؟ . باتشکر از شما
پاسخ
 سپاس شده توسط armena ، d.beckham
بابا دانشگاه درجه یک و دو نداریم که.من دانشجوی کامپیوتر دانشگاه جناح هستم.با این اشخاصی که تهران و شیراز درس میخونن چه تفاوتی دارم؟مدرک کامپیوتر به هممون خواهند داد.
ولی قبول دارم نزد مردم یکی نیستیم و اعتباری که اونا دارند ما نداریم.ولی این تفکیک ها درست نیست.بعدشم مطمءنم بیکارم.تعجب میکنم چرا رتبه های خوب شهر ما رفتن رشته ی کامپیوتر.انتظار داریم رتبه های زیر دو هزار حداقل برن رشته ی برق.کامپیوتر که خیلیها بلد هستند.
ما که دولتی نیستیم یعنی دیگه آدم نیستیم؟آزاد و دولتی فرقی ندارند.مهم مدرک هست
پاسخ
(۲۹ام مهر ۱۳۹۲، ۲:۰۴)kaka link نوشته: بابا دانشگاه درجه یک و دو نداریم که.من دانشجوی کامپیوتر دانشگاه جناح هستم.با این اشخاصی که تهران و شیراز درس میخونن چه تفاوتی دارم؟مدرک کامپیوتر به هممون خواهند داد.
ولی قبول دارم نزد مردم یکی نیستیم و اعتباری که اونا دارند ما نداریم.ولی این تفکیک ها درست نیست.بعدشم مطمءنم بیکارم.تعجب میکنم چرا رتبه های خوب شهر ما رفتن رشته ی کامپیوتر.انتظار داریم رتبه های زیر دو هزار حداقل برن رشته ی برق.کامپیوتر که خیلیها بلد هستند.
ما که دولتی نیستیم یعنی دیگه آدم نیستیم؟آزاد و دولتی فرقی ندارند.مهم مدرک هست
با این توصیفتون معلومه اونجا چی آموزش میدن. من خودم مهندسی پزشکی - بیوالکتریک بودم که 80 درصدش برق الکترونیک بود، ولی با توجه به تصحیح دیدگاهم نسبت به رشته کامپیوتر، به این رشته تغییر رشته دادم. ( اینو گفتم که بدونید هم نسبت به اینکه مهندسی برق چیست و مهندسی کامپیوتر کاملا اطلاع دارم چون خودم تجربه کردم ). بله قبل از اینکه برم دانشگاه دیدم نسبت به کامپیوتر تقریبا مثل شما بود ( نه دقیقا و تا این حد ابتدایی ) وهمچنین دیدم نسبت به برق هم چیزی بود که شما فکر میکنید که هر کی رتبه اش خوب شد برود برق، ولی وقتی رفتم دانشگاه کاملا متفاوت شد. کار یک مهندس کامپیوتر با تعریفی که شما دارید خیلی متفاوته و برای مهندسین کامپیوتر واقعی در حد مهندسین برق واقعی بلکه بیشتر کار حرفه ای وجود داره.

قابل توجه شما در بین رتبه های برتر کنکور به ترتیب رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی کامپیوتر-خصوصا نرم افزار پرطرفدارترین رشته ها هستند.

آخرین جمله شما این بود : "مهم مدرک است". اتفاقا مدرک مهم نیست. چون این دور و زمانه همه مدرک دارند. پس مهم تفاوت هاست و تفاوت در چیزی غیر از مدرک است. مدرک که همه دارند. یک سوال میپرسم، اگر برای یک کار تخصصی به یک مهندس نیاز باشد، فارغ از اینکه مدرک مهم است یا خیر، کار را به کسی میدهند که بیاید و حقوقی بگیرد و هیچی بلد نباشد یا کسی که حقوق بگیرد و کار محول شده را به بهترین وجه انجام شود؟ چه کسی پول مفت دارد که بابت کاری که انجام نشده به شما پول دهد؟ یعنی انتظار داشته باشیم به خاطر روی گل مدرکمان به ما پول بدهند؟
البته باید این دیدگاه هم عوض شود که مخصوصا در رشته های مهندسی کار یعنی یکی آنها را استخدام کند. بلکه باید خود کار ایجاد کند. به هر حال در بعضی رشته ها مثل دبیری و... استخدام شدن کاملا منطقیست.
شما به خودتون نگید آخرش بیکارم. اگه بشینید و مهارتتون رو افزایش بدید چرا بیکار بمونید؟ کسانی بیکار خواهند شد که مثل شما فکر میکنند دانشگاه باید همه کارها را انجام دهد و مدرک گارانتی کار باشد. نه خیر، مدرک بدون دانش و مهارت مفت هم گران است.

پس نه مهندسی برق اون چیزی هست که عامه فکر میکنند و نه مهندسی کامپیوتر و نه مکانیک و... . مثلا مکانیک مردم فکر میکنند بله باید ماشین را به راحتی تعمیر کند و... . اصلا کار مهندس مکانیک این نیست.

صد البته تفاوت در اعتبار به مدرک و دانشگاه طرف بستگی ندارد. ولی به دانش و مهارت کاملا بستگی دارد. از نظر اعتبار و مدرک من هیچ حرفی ندارم که دانشگاه خودم رو با دانشگاه جناح مقایسه کنم و واقعا مهم نیست کی کجا درس خوانده باشد، اما از نظر مهارت و دانش میشه رقابت کرد و این مهمه که چی بارت باشه نه کجا درس خوندی؟
من خودم یادمه سال سوم دبیرستان پروژه درسی یکی از دانشجویان مهندسی کامپیوتر دانشگاه جناح رو انجام دادم. ولی آیا اون پروژه کار یه مهندس کامپیوتر بود؟
پاسخ
 سپاس شده توسط d.beckham ، pce

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان