رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث در مورد رشته مهندسی کامپیوتر و برق + موضوعات مرتبط با آن
یکی از دوستان به صورت پیامک تذکر خوبی دادن و اینکه تو این تاپیک بحث از کلیات و در ارتباط با رشته به سمت بحث فردی میره و اینطوری برای کسی جز دو نفر بحث کننده فایده ای نخواهد داشت. ( که خودم هم رعایت نکردم ولی از این به بعد سعی میکنم رعایت کنم )

یعنی اینکه من چی میخونم یا چه پروژه ای انجام میدم و ... همش بحث فردیه. سعی کنیم سوال و جوابمون کلی باشه تا مفید تر بشه.
اگر سوال شخصی هست یا راهنمایی میخواید به کاربر مورد نظرتون پیغام خصوصی کنید و سوالات عمومی رو اینجا بپرسید.

مثلا یه سوال عمومی این میتونه باشه :
داشتن چه مبانی و پایه هایی برای وارد شدن به هر یک از زمینه های تخصصی که گفته شد یا حتی گفته نشد لازم است؟ از مهارت های کامپیوتری گرفته تا دانش ریاضیات، فیزیک و... . چون زمینه های تخصصی که بالا ذکر شد، مستقیم نمیتوان وارد شد و باید پایه های کار رو بلد بود. این پایه ها چیستند و چگونه میتوانیم به آن برسیم؟
پاسخ
ممنون از جواب هاتون.برای این که در برنامه نویسی قوی بشم چه راهکاری دارین؟
پاسخ
(۳۰ام مهر ۱۳۹۲، ۱۵:۵۲)kaka link نوشته: ممنون از جواب هاتون.برای این که در برنامه نویسی قوی بشم چه راهکاری دارین؟
اولش سخته.ولی باید زیاد کار کنی.فقط تمرین کن.برنامه ای که به فکرت رسید یا ذهنتو مشغول کرد خودت برو حل کن.خیلی از برنامه ها ممکنه در نگاه اول حلش غیرممکن به نظر برسه و شما از حلش منصرف بشین.ولی اگه حوصله داشته باشی و کمی فکر کنی(بعضی برنامه ها در حدود چند روز) به احتمال زیاد به نتیجه ی خوبی میرسی.یعنی تو یه جمله بگم فقط بشین کد بزن و ایده هاتو پیاده سازی کن.من خودم هنوز اول راهم واسه همین شاید زیاد نتونم راهنماییتون کنم.خودت یه برنامه ای رو که نوشتی بعد برو تو اینترنت سرچ کن ببین کداون برنامه هست یا نه.اگه بود کدشو با برنامه ای که خودت نوشتی مقایسه کن.تضمین میکنم با انجام این کار تکنینک های برنامه نویسی زیادی رو یاد خواهی گرفت.سعی کن تو انجمن ها یا هر جای دیگه با یه برنامه نویس خوب در ارتباط باشی تا وقتی به مشکل خوردی کمکت کنه.(البته نه این که تا به مشکل خوردی سریع بری از دیگران بپرسی چون با این کار هیچ وقت در برنامه نویسی موفق نمیشی).در مورد زبان های برنامه نویسی هم براتون پیغام خصوصی میکنم و بهتون میگم چه زبان هایی بهتره.از این به بعد در پیغام خصوصی سوالات مربوط به برنامه نویسی یا سوالات تخصصی در مورد این رشته رو بپرسین چون به نظرم بقیه استفاده ای نمیبرن.

موفق باشید.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان