رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای قبولی در رشته های مهندسی چیکار کنم؟
سلام.یک مقایسه بین سال 92 و بقیه سال ها هم انجام بدید.
من امسال کنکور ریاضی دارم.استرسم خیلی زیاد است.چه کار کنم؟دوست دارم رشته مهندسی قبول بشم.چه رتبه ای باید بیارم؟
کمکم کنید لطفا.
پاسخ
(۱۵ام آبان ۱۳۹۲، ۲۰:۱۸)مقایسه link نوشته: سلام.یک مقایسه بین سال 92 و بقیه سال ها هم انجام بدید.
من امسال کنکور ریاضی دارم.استرسم خیلی زیاد است.چه کار کنم؟دوست دارم رشته مهندسی قبول بشم.چه رتبه ای باید بیارم؟
کمکم کنید لطفا.
سلام
با تلاش و کوشش خودتون و توکل بر خدا ان شاالله به رشته و دانشگاهی که لیاقتشو دارین میرسین!
ننوشتید به چه مهندسیی علاقه دارید؟! ولی خب اگه منظورتون مهندسی رشته های پرطرفدار هستش به گمونم زیر دو هزار باید باشه...البته دو هزار و خرده ای هم چندسال اخیر مهندسی بوده... ولی بازم اگه دقیق مشخص کنید کدوم مهندسی بهتر میتونید جواب بگیرید.
موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد جباری
(۱۵ام آبان ۱۳۹۲، ۲۰:۱۸)مقایسه link نوشته: سلام.یک مقایسه بین سال 92 و بقیه سال ها هم انجام بدید.
کمکم کنید لطفا.
باید بگم استرس کنکور کاملا طبیعیه البته نه زیادیش!شما هنوز وقت زیادی دارین که اگه به صورت مفید از این وقتتون استفاده کنین مطمئنا به نتیجه ی دلخواهتون میرسین.
برای قبولی در رشته های مهندسی هم شما تا نگین کدام مهندسی ها نمیشه دقیق گفت.بستگی داره چه مهندسی بخواین و این که دانشگاه واستون مهمه یا نه.
شما میتونین از لینک زیر یادگار ماندگار سال 91 (که تقریبا مشخص میکنه برای قبولی در یک رشته در یک دانشگاه به چه رتبه ای نیاز دارین) رو دانلود کنین:
http://www.kanoon.ir/Common/Handler/Arti...9&aid=2774

موفق باشید
پاسخ
شما باید درس بخونی همین!!!!اونم زیاد!!!!
پاسخ
نقل قول:دوست دارم رشته مهندسی قبول بشم.چه رتبه ای باید بیارم؟
رشته مهندسی؟ چنین رشته ای وجود نداره. اکثر رشته هایی که از گروه ریاضی-فیزیک میرن، مهندسیه و شما اینجوری برای خودتون هدف نذارین که هر رشته مهندسی که شد.
گاهی اوقات شاید شما برای رشته مدیریت یا هر رشته دیگری که مهندسی نباشه ساخته شده باشین و تو اون رشته موفق باشین. الان هم مهندس ها اینقدر زیاد شدن که دیگه به خاطر "مهندس" بودن کسی انتخاب رشته نمیکنه.

از اینها گذشته برای قبولی در رشته مورد علاقتون، بیشتر از توقعی که دارید باید تلاش کنید تا مطمئن باشید در اون رشته قبول میشید. ضمنا دنبال راه میانبر نباشید چون وجود نداره.
شما با مطالعه دروس دبیرستان و تمرین تستهای کنکورهای سال های قبل میتونید مهارتتون رو افزایش بدید. مطمئنا بین افراد متفاوته و کسی که تازه بخواد مفاهیم درس رو یاد بگیره مطمئنا باید زمان بیشتری نسبت به کسی که مفاهیم رو یادگرفته و الان میخواد فقط تسلطش رو بیشتر کنه صرف کنه. پس هیچ وقت از نظر زمانی و ... خودتون رو با بقیه مقایسه نکنید.

تازه درمان استرس فقط دونستن این موضوع هست که هر کسی زحمت کشیده به نتیجه هم رسیده. این رو هر سال میبینیم و برای کنکور 93 قانون جهان عوض نخواهد شد Smile ( مگر موارد استثنایی که مشکلاتی براشون پیش اومده باشه که نتونسته باشند به اندازه زحمتشون نتیجه بگیرن، که اونم? خیلی خیلی استثناست )

این جمله خیلی مهمیه و سر سری از کنارش نگذرین. بهش? خوب فکر کنید و دقت کنید که شما هیچ وقت نباید بیشتر از تلاشتون انتظار موفقیت داشته باشید ( انتظار داشته باشید هم بهش نخواهید رسید. اما به اندازه تلاشتون اگر توقع داشته باشید به آن خواهید رسید ). این خودش خیلی مهمه. کسانی که میگن زحمت بیشتری کشیده اند ولی نتیجه لازم رو نگرفتن، دچار اشتباه هستند، چرا که معمولا اشتباهشان این است که تلاش و درس خوندن رو مختص یک سال قبل از کنکور میبینند در صورتی که اینطور نیست. تازه این موضوع به کنکور اختصاص نداره و در طول زندگی این چرخه وجود دارد و معجزه نخواهد شد : ( تلاش + توقع به اندازه تلاش = نتیجه دلخواه )

به نظرم اگر دقیق و واقع بینانه این مطلب که نوشتم رو بخونید، انگیزه خواهید گرفت، اما بعضی ها هستند با دانستن حقایق بی انگیزه میشوند، امیدوارم شما اینطور نباشید و دوست ندارم با گفتن جملات انگیزه بخش توخالی به شما انگیزه الکی بدم. ولی درک کامل جمله "هر کسی زحمت کشیده به همون اندازه به نتیجه هم رسیده" به نظرم بهترین انگیزه و موتور محرک خواهد بود.

موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسط d.beckham ، armena

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان