رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال/غریزه های دوران نوجوانی
سلام.نمیدانم کام درسته یا خیر که میخوام یک مشکلی که سه چهار ماهه در من وجود داره را اینجا مطرح کنم یا نه.اول باید بگم که شرمنده ام که اینجا می گم.
ولی زندگی برام معنی ندارد.از خودم میترسم.از خودم بدم می اد.من پسری 19 ساله هستم. [...] اگه میتونید خواهش میکنم راهنماییم کنید.چه کار کنم از این فلاکت بیرون بیایم؟چه کار کنم این مشکل حل شود؟تو را خدا کمکم کنید.از دوستانم خجالت میکشم.من از شدت فشار مجبور شدم اینجا مطرح کنم.شاید کسی بتونه راهنمایی کنه.شرمنده ام.

-----------
کنترل سایت : اتفاقا جای سرزنش کردن خودتان، سوال بسیار خوبی پرسیدید. اما موقتا بخشی از متنتون ویرایش میشود و در صورت تایید مسئولان سایت برگردانده میشود.
کسانی که تمایل به پاسخگویی دارند، به صورت پیغام خصوصی سوالتان برایشان ارسال میشود و پاسخ را نیز به صورت پیغام خصوصی دریافت خواهید کرد.
فقط تکرار میشود ویرایش متن شما، هیچ دلیلی بر نادرست بودن نوشته تان نیست و تنها به خاطر اینکه شاید اینگونه سوالات برای فرهنگ منطقه جدید باشد و رنج مخاطبانمان مشخص نیست برداشته شده ( که با تصمیم مدیران سایت احتمالا برگردانده میشود )
پیغام خصوصیتان را به صورت روزانه چک کنید.
 سپاس شده توسط vahid ، armena
من دیشب سوللتو خوندم.ولی بله از خودت? خجالت بکش. [...] انسان درستی نیست.

-------
کنترل سایت : بخشی از متن ویرایش شد.
(۲۶ام آذر ۱۳۹۲، ۱۵:۳۸)kaka link نوشته: من دیشب سوللتو خوندم.ولی بله از خودت? خجالت بکش.کسی که نسبت به دوستانش همچین حسی دارد انستن درستی نیست.
منم دیشب سوال ایشون رو خوندم.جناب kaka کسی انسان درستی نیست که با آگاهی کامل و از عمد نسبت به دوستش چنین حسی داشته باشد و حتی هدف اصلیش از دوستی این مسائل باشدچنین شخصی باید از خودش خجالت بکشد نه کسی که خودش اومده و مشکلشو مطرح کرده و میدونه این حس طبیعی نیست و حتی باعث آزار خودش شده.چنین شخصی که اینقدر به خاطر این مشکل به قول خودش عذاب وجدان داره و شرمنده ی خودش شده اتفاقا انسان کاملا درستی هست!لطفا با این برخوردهای تند که در جامعه ی ما نسبت به این مسایل وجود داره باعث سردرگمی بیشتر این اشخاص نشیم.بلکه با رفتار درست نسبت به این افراد و شنیدن حرفهاشون به آن ها کمکی کنیم.انسان در زندگی ممکنه دچار مشکلات زیادی بشه.بهتر نیست به جای برخورد تند و سرزنش یک برخورد منطقی با این افراد داشته باشیم؟شما یک لحظه خودتان را جای ایشان بگزارید.اگر کسی جوابی مثل جواب خودتون به ایشون میداد چه احساسی داشتید!؟؟
به نظر من بررسی مسائل مربوط به جوانان مثل این مشکلی که دوستمون گفتند در این سایت میتونه کمک زیادی کنه.
 سپاس شده توسط ترنم ، d.beckham ، vahid ، sib ، armena
انصاف نبود از سوال sib تشکر نکنم.
تشکر بابت اینکه ایشون جز اندک کسانی است که میداند پرسیدن عیب نیست.
در مقابل این همه صفات بدی که به خودتون نسبت دادید به نظرم بیشترین صفتی که شما دارید فکر کردن هست ( و از بدترین صفاتتون هم سرزنش برخواسته از احساسات نه عقل ). ولی متاسفانه یکم جلو فکرتون رو گرفتید و به جای فکر کردن زودتر تصمیم میگیرید. مثلا جمله ای که گفتید "ولی زندگی برام معنی ندارد." نشان دهنده آن است که شما "فکر میکنید" و حاصل این فکر کردنتون به این نتیجه رسیدید که زندگی بی معنی است. گرچه نتیجه اشتباهی است. ( البته این نظر شخصی من است، به صورت مطلق نگفتم )

حرفهای "Kaka" رو دوست دارم از بس رک و پوست کنده، حرف دلشو میزنه و یکم هم کوتاه نمیاد Smile . فرضا حرف شما درست که ایشان انسان درستی نیستند، ولی ایشون اومدن راهکار خواستند، شما باید راهکار میدادید. از نظر من خیلی هم انسان درستی هستند که صادقانه سوال پرسیدند، ولی اگه این سوال رو از افراد مطلع تر ( مانند روانشناسان معتبر ) میپرسیدند بیشتر به جواب میرسیدند.

بر خلاف حرف "kaka" که گفتند چنین کسی انسان درستی نیست، از نظر من در ابتدا جامعه، جامعه درستی نیست. و چنین کسی در این مورد اشتباه میکند. مگر هر کسی اشتباه کند، انسان نادرستی است؟ یعنی همه مصون از اشتباه هستند و ایشون فقط اشتباه کردند؟

شما تا حالا فکر کردید اینکه از دید پسران جامعه خودمان دخترها با بت های متحرک بی سخن چقدر متفاوتند؟ اینا هم جای بحث داره که متاسفانه یه سری حرفها به صورت بدی فهمیده شده و باعث این مسائل شده است. البته قصد باز کردن این مطلب رو ندارم.

دیگر نادرستی های جوامع سنتی و کوچک، محدودیت در هر چیزیست، حتی "پرسش" و گاهی برای ما در "پاسخ".
و...
چگونه بدون در نظر گرفتن این عوامل قضاوت میشود؟ متاسفانه ما عادت داریم به جای ریشه یابی، مقصر یابی میکنیم.

اگر جلو ذهن کنجکاو آدم را بگیرند، مطمئنا ذهن انسان به نتایج نادرست میرسد و به خاطر افکار طبیعی برهه ای از عمر انسان ( جوانی ) گاهی به این نتیجه میرسد که "زندگی بی معنیست" . در صورتی که دوره نوجوانی و جوانی دوره افکار عجیب و غریب است و این از نظر من از خوبی های این دوره است نه بدیهایش! ( مثل کسانی که میگویند جوان جاهل!!! )
البته از قبل باید این آگاهی داده شود که شما در این دوره هر چیزی که دوست دارید فکر کنید ( و در فکر خود آزاد باشید ). چون جلو فکر کردن را گرفتن، آدم را بی سواد میسازد، بلکه باید فکر کنیم تا پخته تر شویم.

به نظرم ما از لغات و عبارات مختلفی استفاده میکنیم که تعریف درستی از آن را نداریم، و آنوقت حکم هم میکنیم. این فضا، فضای علمی نیست و بحثمان هم علمی نمیشود. مثلا به مراتب از "غریزه"، "فکر"، "حس"، "درست و نادرست" و... استفاده میکنیم بدون در نظر گرفتن معنی آن! . مثلا غریزه یعنی چه و اگر چیزی غریزی است به چه معناست؟ مثلا درست و نادرستی استفاده میکنیم، بدون اینکه بگوییم نسبت به چه چیزی؟ بر چه مبنایی؟ آنوقت چطور انتظار داریم برای حرفهایمان دلیل بیاوریم؟

سوال دیگری داشتید پیغام خصوصی کنید تا فارغ از در نظر گرفتن رنج سنی مخاطبان سایت، جواب بدیم. - البته پیشنهادم این است از افراد متخصص در این زمینه مشورت بگیرید، چون ما همگی نظرات شخصیمان ( که احتمالا علمی هم نیست ) را گفتیم -
 سپاس شده توسط sib ، محمد جباری ، armena
KAKA من الان روحیم خوب نیست.لطف کن با اینجر حرف زدن من را بهفکر فرو نبر.
از محمد و وحید هم به خاطر جوابشون ممنونم.
یه متنو میذارم،شاید زیاد مرتبط نباشه،اما بی ربطم نیست...اینو امروز توی یک هفته نامه ی قدیمی دیدم و گفتم براتون بنویسم...
قبل خوندنش اینو بهتون بگم که توی این جامعه ای که هرکسی هرکاری میخوادمیکنه و به روی خودش هم نمیاره،واقعا مطرح کردن این موضوع توسط شما شجاعانه بود...و یه نکته ی دیگه مقاومت شما در برابر این احساسه که ستودنیه...
راجب حل مشکلتون،دوستان یه سری توضیحات دادن...ولی بنظرم سعی کنین برین پیش یه مشاور...نه اینجا،توی یه شهر بزرگتر...اینجوری نگران شناخته شدن هم نیستین که بترسین که اسمتون پخش بشه...بنظرم یه مشاور? بهتر میتونه کمک کنه،چون مطمئنا همچین مواردی داشته و بهتر میتونه شما رو راهنمایی کنه...سوالی بود،تا جایی که بتونم کمک میکنم...
اینم متنی که گفتم،فقط? یه جورایی کلی هستش..

" چرا ناراحتی،چرا اضطراب داری؟ چرا استرس داری؟ چرا اعتماد به نفست رو از دست دادی؟ چرا احساس میکنی که هیچی نیستی؟ چرا هیچ دلیلی برای ادامه نداری؟ تو خیلی بزرگی،اونقدر که حتی فکرش رو هم نمیتونی بکنی،این متن رو تا آخر بخون تا بهت? ثابت کنم...همین دلشوره ها و ناراحتی هایی که به خاطر کارهایی که کردی یا حرفایی که زدی داری،آره همین ناراحتی? ها که باعث شده از خودت بدت بیاد.همه ی اینها یه نشونه است،همه ی اینها نشونه ی اینه که تو هنوز خوبی،قلبت هنوزپاکه و روحت هنوز آرومه،اگر اینطور نبود بیخیال میشدی،اصلا کارای بدت رو نمیدیدی که بخوای به خاطرش ناراحت بشی...اگر غمگین هستی،نشونه ی اینه که قلب صافت تحمل سیاهی? رونداره،پس دیگه چرا از خودت ناراحت هستی ؟ همین که متوجه کارهایی شدی که نباید میکردی،همین که ناراحت شدی،همین که پشیمون شدی،باید خوشحال باشی و خدا رو شکر کنی که دلت هنوز سفیده و میتونی لکه های سیاه رو روش ببینی،مثل یه راننده که پیچ و خم های جاده باعث شده که خوابش نبره،پیچ و خم های زندگی? هم باعث میشه که تو هم خوابت نبره و? اسیر تکرار و روزمرگی نشی،باعث میشه که اگه چشمات بسته شد و خوابت برد،پیچ و خم ها بیدار نگهت داره،پس خدا رو شکر کن که توی یه جاده ی بی پیچ وخم? رهات نکرده... "

سپاس شده توسط vahid ، sib ، محمد جباری
حالا قضیه چی هست؟
ما که نفهمیدیم Confusedmiley_confused1:
آقا ببخشید.بچه بودم اشتباه کردم.
از بچه های کامپیوتری انتظار بیشتری داشتم.خیلی راحت محکومم کردند!!
من فقط نظر شخصیمو بیان کردم Sad
 سپاس شده توسط vahid
(۲۸ام آذر ۱۳۹۲، ۲:۲۵)kaka link نوشته: آقا ببخشید.بچه بودم اشتباه کردم.
از بچه های کامپیوتری انتظار بیشتری داشتم.خیلی راحت محکومم کردند!!
من فقط نظر شخصیمو بیان کردم Sad

چیزی که نوشتی نظر شخصی نبودا Smile من بیام? بد و بیراه بگم بعد بگم نظر شخصیم بود? Wink
کسی که خودشو داره سرزنش میکنه نباید ما هم سرزنش کنیم و یا بکوبیمش.

به هر حال زیاد مهم نیست من قبول کردم نظر شخصیت بود ( فقط اینقدر رک نظر شخصیتو نگو، طرفو به فنا دادی? ;D ).( البته من شما رو محکوم نکردم و سوالات و خطاب به جامعه است. با یه شکلک Smile و گفتن این جمله "حرفهای "Kaka" رو دوست دارم از بس رک و پوست کنده، حرف دلشو میزنه و یکم هم کوتاه نمیاد" فکر کردم دیگه سوء تفاهمی پیش نیاد.)

همانطور چیزهایی که من نوشتم هم نظر شخصیم بود و اصلا ادعایی بر درست بودنش ندارم چون تخصصی تو این زمینه ندارم. به گفته ای از کامپیوتریا انتظار دیگه ای میره? :c017:

کلا بیخیال.
موفق باشید.
وحید من روی حرفم بیشتر با اون یکی کامپیوتری بود!اصلا سوتفاهم به وجود نیومده.من شوخی میکردم Smile
حالا وقتی سوال برنامه نویسی براتون فرستادم جبران کنید Smile
 سپاس شده توسط vahid

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان