رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سواستفاده از واتس آپ.چرا ما بی فرهنگ هستیم؟
سلام
مدتیه قصد دارم یک مطلب براتون قرار بدم.که کمی سهلانگاری کردم.نمیدونم چرا هر چند وقت به چند وقت تو واتس آپ مطالب و بیانیه ها و عکس هایی پخش میشه که
جز توهین چیزی ازش برداشت نمیشه.فکر کنم همتون دیدین تا الان.به راستی چرا ما اینقدر بی فرهنگ هستیم و به جای استفاده درست از یک وسیله میایم از اون وسیله
سواستفاده میکنیم؟مثلا مطالبی که با عنوان شیخ فضول الدین و مارادونای جناحی و? ارابه جناحی و چند مطلب دیگر.چندتا بیکار هستن قصد دارن با این مطالب نماینده شهرمون
در شورا رو بکوبونن.درست نیست کسی که چند سال برای جناح زحمت کشیده رو اینجوری ناجوانمردانه به تمسخر بگیریم.همشون هم نمیدونم چرا قصد دارن آقای رضایی رو بکوبونند.
از این طرف طرفداران آقای رضایی هم دارن فرهنگ خودشونو ثابت میکنن و هیچ جوابی نمیدهند.به راستی چه چیزی باعث شده عده ای بیایند و عقده ی خود را اینگونه با مطالب توهین آمیز خالی کنند؟خدا همه ی این افراد رو دیده و مطمئنا تو سر همشون میزنه.
پاسخ
متاسفانه خودمان فرهنگ استفاده از هیچ چیز را یاد نگرفته ایم چون فرهنگ نمیدانیم چیست? . نه ر واتساپ و نه در چیز های دیگر . چون اکثرمان در جامعه کوچک زندگی کرده ایم و فرهنگ با استفاده درست از تکنولژی در تضاد است .
پاسخ
 سپاس شده توسط montaghedan
اولا شما تکنولوژی رو درست بنویس بعد حرف از فرهنگ استفاده اش بزن.ثانیا شما ابتدا بانی و شروع کننده اش را بازخاست بکن بعد بیا به این و اون بپر.تا زمانی که (......) مثل رضایی تو شورای این شهره دیگه چه انتظاری از دوتا جوون داری.شماها انتظار دارید امثال رضایی هر (......) که دلشون می خاد بکنن و همه خفه باشند و هیچی نگن،نه جانم از این خبرا نیست. نگاهی به شبنامه های سراسر توهین رضایی بنداز(اگه ندیدی بگو تا برای نمونه چند تاشو بزارم واست .همشو بایگانی کردم) پس لطفا فرافکنی نکنید.(......)رضایی رو کنترل کنید همه چی حله

----------------------
کنترل سایت:این پست به دلیل مغایرت با قوانین سایت ویرایش شد
پاسخ
عزیزم قبل از اینکه وارد سایت جناح انلاین بشی نوشیدن یک لیوان چای یا اب جهت ارام نمودن اعصابتون توصیه میکنم .
دوست عزیز حالا اعصابتان زیاد خورد نکنید به اشتباه تایپی یا غلط املایی یا هر چیز دیگری که اسمش را میگذارید . این اش تباه را بگذارید بر عدم داشتن? سواد کافی . ولی از من بیسواد یک نصیحت که همیشه با کمال احترام صحبت های خود را بگویید .
در نوشته من بحث بحث سر واتس اپ بود نه سر مساءل سیاسی. دوست عزیر با فرهنگ و با ادب لطفا زمانی از بی ادبی دیگران صحبت کنید و گله داشته باشید که زبانتان به بی ادبی آلوده نشده باشد .
در ضمن مردم آگاه اند که دیگران در شبنامه های خودشان چه نوشته اند و خوانده اند و بر مبنای ان شبنامه و شناخت از قبل به ایشان رای داده اند . اینگونه که شما داد و هوار راه انداخته اید مردم فکر میکنند آن شب نامه کذایی همین دیشب نوشته شده و فقط شما دیده اید . لفظ تند شما به یک شخص که از طرف هزار و خورده ای نفر رفته شورای یک شهر شده چندان جالب نیست برادر من !
پاسخ
 سپاس شده توسط montaghedan
به نظرم از دو جنبه میشه در مورد این مطلبتون بحث کرد.یکی در مورد فرهنگ استفاده از واتس آپ.دیگری در مورد این که چرا فقط در این مطالب روی آقای رضایی زوم شده.
در مورد فرهنگ استفاده از واتس آپ که فکر کنم اگه بازش کنیم بحث های زیادی به وجود خواهد اومد.فقط در همین حد بگم که ما اگه فرهنگ استفاده از واتس آپ را نداریم ظرفیت خواندن یک مطلب طنز را هم نداریم.
اول بیایید یکی یکی مطلب این دوستان را بررسی کنیم.
در مورد مطلب شیخ فضول الدین میگویم.که مطلبی طنزبود.فکر نکنم طنزنویسی عقده خالی کردن باشد.اتفاقا طنز یکی از تاثیرگزارترین نوشته ها است که در همه جای دنیا رایج است و اتفاقا طرفداران زیادی هم دارد.فقط ما کمی بی ظرفیت تشریف داریم(البته همه نه.بلکه کسانی که طنزپردازان را عقده ای که به نظرم واژه ی جالبی نیست خطاب می کنند).
اول باید تعریف طنز را برای شما بنویسم:
((طنز? عبارت از این است که زشتیها یا کمبودهای کسی یا گروهی یا اجتماعی را بر شمارند، و فرق آن با هجو در این است که صراحت تعبیرات هجو در آن نیست، و اغلب به طور غیر مستقیم و به تعریض عیوب کاری یا کسی یا گروهی را بازگو می کنند.))
همین چند وقت پیش بود که برنامه ای به نام خنده بازار از شبکه ی سه پخش می شد و به شوخی با افراد مشهور جامعه می پرداخت.حالا در این بین عده ای هم بودند که از این که باهاشون شوخی می کردند بدشون میومد(به اصطلاح بی ظرفیت تر از بقیه بودند).عزیزم طنزنویسی با توهین فرق می کند.
پس طنزنویسی را با بی فرهنگی اشتباه نگیرید.البته مطمئنا در مطلب شیخ فضول الدین نقص هایی وجود داشت ولی انتظار نداریم یک طنزپرداز ماهر آن مطلب را نوشته باشد.
در مورد مطلب مارادونا و ارابه هم باید گفت که این عزیزان به صورت خیلی محترمانه انتقاد های خودشون رو از آقای رضایی نوشتند بدون هیچ توهینی.
پس انتقاد را با توهین اشتباه نگیرید!
خب حالا به این مسئله می پردازیم که چرا در این گونه بیانیه ها و نوشته ها زوم بیشتری روی آقای رضایی هست!
واقعا دلیل این مسئله را نمیدونید؟
این آقای رضایی بودند که شروع کننده بودند.این آقای رضایی بودند که در مطالبشان توهین دیده میشد.این آقای رضایی بودند که با به کار بردن واژه هایی مثل"گداپرور","کذاب","مرتیکه" و ... به طرف مقابل توهین کردند.صدالبته مردم ما در مقابل این نوع حرف زدن جبهه گیری بیشتری خواهند داشت.حتی جواب توهین را با توهین دادن هر چند کار ناپسندی است ولی شاید بعضی وقتها نیاز باشد.البته باز هم میگویم من در مطالب این اشخاص از جمله ارابه توهینی ندیدم.البته خود آقای رضایی هم جواب این شخص را داده بودند که در مطلبشون قصد داشتند نویسنده ی مطلب را تحریک کنند!مثلا این که گفته بودند"زود باش خودتو معرفی کن.ما منتظریم"این گونه سخن گفتن به نظرم برای کسی که به قول شما زحمات زیادی برای شهرمون کشیدند و عضو شورا شهر هستند اندکی زشت است.مگر مهم است فرد منتقد چه کسی باشد؟آقای رضایی به عنوان یک فرد زحمتکش برای شهرمون نباید براشون مهم باشه چه کسی اون مطلب رو نوشته.فکر کنم اگر ایشون به جای این که جواب یک انتقاد را با تندی و با لحنی تحقیرآمیز میدادند و همینطور به جای اینکه به دنبال این بودند که چه کسی نویسنده مطلب است میرفتند همون زحمت هایی که شما میگید را برای شهرمون میکشیدند بهتر بود!به هر حال وظیفه ایشان زحمت کشیدن است نه جبهه گرفتن در برابر شهروندان شهر.مردم به ایشان رای دادند و قطعا از ایشان انتظارات زیادی دارند(هر چند عده ای از رای دهندهان به ایشان الان جناح تشریف ندارند و مطمئنا به جای آقای رضایی باید از شورای روستای خودشون انتظار داشته باشند!!!).
در ضمن درسته.خدا همه چیز رو دیده.ولی فکر نکنم برای همچین مسئله کوچکی خدا تو سر کسی بزند.بی زحمت خدا را وارد این قضایا نکنید!!!خدا هنوز تو سر ظالمانی که ظلم های زیادی به مردم کردند و دارند می کنند و روزانه عده ی زیادی از مردم را قتل عام میکنند نزده بعد بیاد تو سر چندتا طنزپرداز و منتقد بزنه!!!عزیز صبر خدا خیلی زیاده.خیلی بیشتر از اون چیزی که تو فکرش رو میکنی!!!اگه خدا هم به خاطر این نوشته ها تو سرشون زد فکر نمیکنی اونا به خدا هم اعتراض میکنند و شاید در واتس آپ منتقد خدا هم بشوند!!!که چرا به جای این که تو سر کسانی که خیانت های بزرگی به مردم کردند و ظلم های زیادی میکنند و حق های زیادی رو میخورند و پایمال می کنند تو سر چندتا طنزپرداز و منتقد بدبخت که احتمالا آسیبشون به مورچه هم نرسیده زده!!! Wink Wink Wink
خیلی زیاد شد.ولی خیلی وقت بود متن بلندی ننوشته بودم.آخیش راحت شدم.
الله اعلم.شاید هم حق با شما باشد Wink Wink Wink
پاسخ
 سپاس شده توسط my janah of sale
این مطلب هم نمونه دیگر یک قضاوت یک طرفه هواداران رضایی هستش. آقای رضایی خودشون مطالب رو در واتساپ نوشته و پخش کردند آن هم با ادبیات نا مناسب که البته بنده به ایشون خرده نمی گیرم چون انتظار بیشتری از ایشون ندارم. بعدش اون مطلب توسط حامیان ایشون منتشر شده و در جواب ایشون مطالبی منتشر شده و با ادبیات خوب جواب ایشون رو دادن . نمیدونم شخصی که این تاپیک رو نوشته از بین این همه مشکل در واتساپ فقط جواب دادن به رضایی رو بی فرهنگی دونسته؟ البته چیزی که من فکر میکنم این هستش که نه آقای رضایی و نه هوادارنشون تحمل انتقاد و جواب رو ندارن نمونه بارز این حرف هم جلسه مسجد جامع که آقای رضایی پس از حدود یک ساعت و اندی صحبت کردن تا نوبت به آقای مدنی رسید که جوابشون رو بدن مطابق معمول یا سرو صدا نظم جلسه رو بهم زدن و به شعور مردمی که آن همه وقت پای حرفای ایشون نشستن توهین کردند. آقای رضایی تو جلسات که حاضر نیست حرف مدنی رو گوش کنه فقط و فقط خودش صحبت کنه و وقتی طرف بخواد حرف بزنه با زیرکی و شگرد همیشگیشون یعنی سر و صدا (........) در میره از میدون تازه جالب اینجاست که ادعای مناظره رو هم داره . اینجاست که فرهنگ مناظره نداشتن ایشون هم مشخص میشه. حال وقتی در واتساپ کسی جواب توهین هاشون رو میده هم جوش میاره .
آقای رضایی به جای اینکه بشینی دم به دقیقه شبنامه بنویسی یک درصد به کار شورا بپرداز و تمرکزت رو اونجا بزار مردم به شما رای ندادن که واسشون داستان بنویسی.
کلکسیونی از بی فرهنگی رو تا حالا در ایشون دیدیم اول خودشون که ادعای بزرگی و خدمت دارن رو اصلاح کنن اون چهار تا جوون که جواب ایشون رو میدن هم مطمئنا وقتی بزرگی چون ایشون اصلاح بشه خود به خود اصلاح میشن.
--------------------------
پاسخ
کمبود هایی شاید در عرصه فرهنگی داشته باشیم، اما در این زمینه که مطرح کردید به نظرم چنین چیزی صحت ندارد.
من هم با رد و بدل کردن مطالب گروهی در واتس آپ مخالفم چون امکان تحریف وجود دارد و اعتبار مطلب و... از بین میرود. اما مانند شما یک طرف به قاضی نمیروم و از نظر من این برای هر دو طرف صادق است.

ارسال بیانیه از طریق واتس آپ مطمئنا جوابی ( چه به طنز چه جدی ) از آن طریق هم خواهد داشت. محل بحث در مناظره و... است که خواننده سوال و جواب دو طرف را یکجا میتوانند بشنوند، نه واتس آپ که ارسال گروهی به دیگران، هم بازگشت جواب آن زمان بر و وقت مردم را تلف میکند و هم مشخص نیست کسی که مطلبی به دستش رسیده و ادعاهایی شده آیا جواب آن هم بدستش میرسد یا خیر و از این طریق روال مباحثه عادلانه رعایت نمی شود.

پس بهتر است به چنین روندی خاتمه داد. ( اما نه یک طرفه )
پاسخ
(۲۶ام اردیبهشت ۱۳۹۳، ۳:۲۶)my janah of sale link نوشته: اولا شما تکنولوژی رو درست بنویس بعد حرف از فرهنگ استفاده اش بزن.ثانیا شما ابتدا بانی و شروع کننده اش را بازخاست بکن بعد بیا به این و اون بپر.تا زمانی که شخص بی ادب و بی ترییتی مثل رضایی تو شورای این شهره دیگه چه انتظاری از دوتا جوون داری.شماها انتظار دارید امثال رضایی هر گنده گویی که دلشون می خاد بکنن و همه خفه باشند و هیچی نگن،نه جانم از این خبرا نیست. نگاهی به شبنامه های سراسر توهین رضایی بنداز(اگه ندیدی بگو تا برای نمونه چند تاشو بزارم واست .همشو بایگانی کردم) پس لطفا فرافکنی نکنید.منافقی مثل رضایی رو کنترل کنید همه چی حله
شما که به آقای رضایی می پرید اول خودتان لحن حرف زدنتان را درست کنید.جواب انسان دو رویی مثل شما را نمی دهم.

(۲۶ام اردیبهشت ۱۳۹۳، ۵:۲۹)pce link نوشته: در ضمن درسته.خدا همه چیز رو دیده.ولی فکر نکنم برای همچین مسئله کوچکی خدا تو سر کسی بزند.بی زحمت خدا را وارد این قضایا نکنید!!!خدا هنوز تو سر ظالمانی که ظلم های زیادی به مردم کردند و دارند می کنند و روزانه عده ی زیادی از مردم را قتل عام میکنند نزده بعد بیاد تو سر چندتا طنزپرداز و منتقد بزنه!!!عزیز صبر خدا خیلی زیاده.خیلی بیشتر از اون چیزی که تو فکرش رو میکنی!!!اگه خدا هم به خاطر این نوشته ها تو سرشون زد فکر نمیکنی اونا به خدا هم اعتراض میکنند و شاید در واتس آپ منتقد خدا هم بشوند!!!که چرا به جای این که تو سر کسانی که خیانت های بزرگی به مردم کردند و ظلم های زیادی میکنند و حق های زیادی رو میخورند و پایمال می کنند تو سر چندتا طنزپرداز و منتقد بدبخت که احتمالا آسیبشون به مورچه هم نرسیده زده!!! Wink Wink Wink
خیلی زیاد شد.ولی خیلی وقت بود متن بلندی ننوشته بودم.آخیش راحت شدم.
الله اعلم.شاید هم حق با شما باشد Wink Wink Wink
راستش را بخواهید اول که مطلب شما را خواندم خوشحال شدم که خیلی منطقی و با ادب در مورد مطلب من نظر داده بودید.و منم قصد داشتم کاملا محترمانه جوابتان بدم و برایتان شفاف سازی کنم ولی قسمت آخر حرف هایتان را که دیدم پی بردم شما زیاد پایبند دین نیستید و احتمالا وجود خدا را هم زیاد اعتقادی ندارید(نعوذبالله).چون این لحن حرف زدنتان کاملا احمقانه بود.کسی را ندیدم جرات داشته باشد اینگونه در مورد خدای عالم حرف بزند.احتمالا خودتان را هم جسور می دانید.ولی بدانید خدا بدجوری تو سر شما خواهد زد.و جواب یک شخص بی خدا را دادن کاملا احمقانه است.کسی که خدا را قبول ندارد احتمالا انسانیت و ادب را قبول ندارد و من دوست ندارم بحثمان به بی ادبی کشیده شود.به جای نگران بودن برای فرهنگمتن برای افکار و اعتقادات خود نگران باشید بهتر است.

(۲۶ام اردیبهشت ۱۳۹۳، ۵:۵۲)andi garcia link نوشته: آقای رضایی به جای اینکه بشینی دم به دقیقه شبنامه بنویسی یک درصد به کار شورا بپرداز و تمرکزت رو اونجا بزار مردم به شما رای ندادن که واسشون داستان بنویسی.
کلکسیونی از بی فرهنگی رو تا حالا در ایشون دیدیم اول خودشون که ادعای بزرگی و خدمت دارن رو اصلاح کنن اون چهار تا جوون که جواب ایشون رو میدن هم مطمئنا وقتی بزرگی چون ایشون اصلاح بشه خود به خود اصلاح میشن.
شما نگران نباشید.ایشان فقط جواب چهارتا جوان عقده ای را دادند.مگر بیانیه های مخالفان رضایی را نخواندین.همون که رضایی را به زمین خواری متهم کرده بودن.بیانیه ای که احمدیان نوشت.شیخ فضول الدین.ارابه و .... .چندین شخص در مقابل یک شخص.این جوانمردانه است؟اگر رضایی جواب ندهد که شما به هدفتان میرسید و میگید رضایی کم اورد جواب نداد.رضایی مجبوره جواب این متن های توخالی و دروغین رو بده.

(۲۶ام اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۳:۴۶)وحید link نوشته: ارسال بیانیه از طریق واتس آپ مطمئنا جوابی ( چه به طنز چه جدی ) از آن طریق هم خواهد داشت. محل بحث در مناظره و... است که خواننده سوال و جواب دو طرف را یکجا میتوانند بشنوند، نه واتس آپ که ارسال گروهی به دیگران، هم بازگشت جواب آن زمان بر و وقت مردم را تلف میکند و هم مشخص نیست کسی که مطلبی به دستش رسیده و ادعاهایی شده آیا جواب آن هم بدستش میرسد یا خیر و از این طریق روال مباحثه عادلانه رعایت نمی شود.
پس بهتر است به چنین روندی خاتمه داد. ( اما نه یک طرفه )
مثلا میخواستی با لحن محترمانه ات از کار چهارتا بی ادب دفاع کنی؟یعنی یک بیانیه رضایی باید باعث شود چندین و چند بیانیه با تهمت زنی نوشته بشه.رضایی حرف دلش ر زد و این باید باعث بشه شخصیتش به مسخره گرفته بشه.انصافتون کجاست؟
البته شما در تمام مطالبتان قصد دارید فقط ادای انسان های روشن فکر را در بیاورید.همیشه می خواهید خود را یک روشن فکر جا بزنید.در صورتی که ادا در آوردن معلوم است.من هم جواب یک بازیگر را نمی دهم.لطفا دو رو نباشید.از طرفی میگویید کار درستی نیست.از طرفی می گویید این کار بی فرهنگی نیست و این بیانیه ها بر علیه رضایی طبیعیست.
پاسخ
شما در جواب my janah of sale گفتیذ : "جواب انسان دو رویی مثل شما را نمی دهم."
در جواب pce گفتید : "و جواب یک شخص بی خدا را دادن کاملا احمقانه است."
در جواب من گفتید : "من هم جواب یک بازیگر را نمی دهم"

دوست عزیز منطقتان را خلاصه و چکیده آوردم. شما ظاهرا حرف خودتان را بسیار قبول دارید. ( اولی رو به دورویی، دومی را به بی خدایی و سومی ( خود من ) رو به بازیگری و ادای روشنفکران در آوردن متهم کردید )
بهتر است این مطلبی که نوشتید اول خودتان رعایت کنید بعد از دیگران انتظار داشته باشید.

به سلامت

نقل قول:بیانیه ای که احمدیان نوشت
این مورد که نام فرد رو بریدین، زیر بیانیه خودش اسمشو نوشته یا شما حدس زدید؟ چون نام بردن از افراد حقیقی اون هم بر اساس حدس و گمان کاملا با قوانین سایت در تضاد است.
پاسخ
 سپاس شده توسط mohammad_p ، abdollah_abi
آقا جان شما فکر کنم اشتباه داری میکنی . این رضایی هستش که این بازی رو شروع کرده که من میزارم به حساب ترس ایشون. چون ایشون تو جمع در میرن خخخخ
اگه جوابی هم شنیده جواب (......) که خیلی هم خوب جوابش رو دادن.
در مورد چند نفر به یک نفر هم که گفتی خیلی خنده داره اگه واقعا رضایی راست میگه اگه سیصد نفر هم جوابشو بدن میتونه حقیقت و روشن کنه ولی باز هم ایشون تو جمع از شنیدن جواب دروغهایی که میگه در میره خخخخخ در ضمن این جونا هستن که مجبورن واسه روشن شدن زهن مردم جواب رضایی رو بدن نه رضایی جواب اینا رو کلا برعکس میبینی همه چیزو خخخ
از نظر من ایشون وقتی شبنامه میده کم آورده چون این کار رو زمان هایی از رضایی دیدم که کسی قبولشش نداره و اینجوری میخواد ذهن مردم رو خراب کنه (.......)
راستی سهممون از 10 میلیارد کزایی چی شد به کجا رسید؟ قضیه اون (...) و اینا رو یادمون نرفته ها شش ماه هم تموم شده فک کنم؟

----------------------------
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان