رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حقایقی از وضعیت جوانان
با سلام وعرض خسته نباشید خدمت تمامی دوستان بیننده و کاربران سایت جناح اونلاین و مدیران سایت .... خواهش می کنم حرف های من را نمایش بدهید و سوال های منو پاسخ بدهید .... من می خواهم چند مورد سوال در مورد ورزش در شهر خودمون بپرسم می خوام بدونم نظر شما چیه ؟

1 ) به نظر شما چرا خیلی از جوانان با اینکه به خیلی از ورزش ها علاقه دارند اما به دنبال اون نمی رن و فقط از دور انرا تماشا می کنند ؟

2 ) در حال حاضر یکی از ورزش های پرطرفدار موتور سواری هست اما باز هم شاهد هستیم به جای اینکه روز به روز به تعداد اونا افزوده بشه از تعداد اونا کم میشه . به نظر شما چه دلایلی غیر از پر خطر بودن آن وجود دارد ؟

شما نظرات خودتون را بدهید تا ببینم چقدر به مسایل اصلی آگاهی دارید ....*****...&
نقل قول:خواهش می کنم حرف های من را نمایش بدهید و سوال های منو پاسخ بدهید
دلیلی برای نمایش ندادنش وجود نداره.
نقل قول:1 ) به نظر شما چرا خیلی از جوانان با اینکه به خیلی از ورزش ها علاقه دارند اما به دنبال اون نمی رن و فقط از دور انرا تماشا می کنند ؟
احتمالا هر کسی به خیلی از ورزش ها علاقه داره، و مطمئنا نمی تونه دنبال همه ورزش ها بره. و یا هم اینکه از دیدن آن لذت می برند.
نقل قول:2 ) در حال حاضر یکی از ورزش های پرطرفدار موتور سواری هست اما باز هم شاهد هستیم به جای اینکه روز به روز به تعداد اونا افزوده بشه از تعداد اونا کم میشه . به نظر شما چه دلایلی غیر از پر خطر بودن آن وجود دارد ؟
من جواب قبلی رو کامل ندادم، چون حس کردم هدف از سوال قبلی شما، همین سوال دوم باشه. ولی در همین مورد اگه بخوام بگم، یکی از دلایلش همون پر خطر بودنشه که شما گفتید، صرف نظر از خطرش، ولی من می گم یکی از دلایل مهمش همینه.
شاید دلیل دیگر اون هزینه های سنگینش باشه. یه موتور خودش چند میلیون تومان است که در تمرین ها احتمال صدمه دیدن و اضافه شدن هزینه ها خواهد بود.
و به نظر من چنین ورزش هایی که معمولا برای مسابقات تمرین می کنند، نیاز به وقت زیادی دارد و اکثر مردم و حتی جوانان ورزش را یکی از فعالیت های فرعی خود قرار می دن و چنین ورزش هایی نیاز به تمرکز بیشتری در این مورد خواهد داشت.
اما من از وضع استقبال از ورزش ها منتقدم که در این باره هم مطلبی نوشتم : پیست فراموش شده جناح!
اگه نکته دیگه ای به ذهنم رسید، حتما می گم.
البته در مورد موتور سواری شما درست می فرمایید که علاوه بر پرخطر بودنش هزینه های سنگینی هم دارد . اما دلایلی دیگری هم وجود دارد که کسانی که به این ورزش علاقه دارن نمی تونند به اون بپردازند ...... مثلن یکی از دلایل این است که اکثر خانواده ها اصلن موتور سواری رو به عنوان ورزش نمی شناسند و اون رو فقط وسیله ای برای ایجاد سروصدا و سرگرمی مضر می دونند و باوجود توانمند بودن از تهیه ی این وسیله برای فرزندانشون پرهیز می کنند ...
درسته که ورزش پر خطری هست اما اگر با اصول و ایمنی کامل این ورزش را انجام بدن به نظر من کمتر از ورزشی مثل فوتبال به ادم صدمه می زنه . البته رو فوتبال مثال زدم چون بارها شاهد خرد شدن دست و پا و بینی و ... اعضای مختلف بدن در ورزشی چون فوتبال شاهد بودیم . حتی در شهر خودمون جناح .
حداقل این ورزشی هست جدید و نیاز به حمایت داره تا هم جون بگیره هم استعدادهاش رو نشون بده . اما با مخالف های شدید خانواده روبه رو می شیم ..... خانواده ها باید بدونند که تنها فوتبال ورزش نیست و همه نمی تونند به فوتبال بپردازند و هر شخص باتوجه به میل درونیش به ورزشی رو میاره ....
قبلن همه فکر میکردن فوتبال ورزشی سالمی بود اما از این غافل بودند که فرزندانشون رو به چنگال چه ادم های گرگی فرستاده بودند و? اونها از بچه های مردم سو استفاده می کردند .... به بهانه فوتبال و تجمع های الکی خیلی از جوون ها به راه فساد کشیده شدند که درست نمی دونم بیشتر از این این بحث رو ادامه بدم . فقط گفتم تا یاداوریی شده باشد ........
خیلی از جوون های علاقه مند به ورزش های مختلف را من دیدم که شور و اشتیاق خاصی نسبت به ورزشی دارن اما موقعی که تصمیم می گیرند به اون بپردازن بنا به دلایل اخلاقی و حرف و حدیث هایی که پشت سرش می سازند دیگر دلسرد شده و از ان منصرف میشوند چه بسا ممکن بود اون فرد به یکی از ستاره های در اون ورزش تبدیل می شد ..... دوست دارم در مورد اون حرف و حدیث ها و انحرافات اخلاقی در امر ورزش جناح که احتمالن این مشکل را سایر جاهای دیگر هم داشته باشند حرف بزنم اما از قبل از مدیر وبلاگ اجازه این کار را می خوام . البته اصول اخلاقی را رعایت خواهم کرد .?
در ابتدا از دیگر دوستان درخواست می کنم که در این بحث با ما شرکت کنند. و من هم سعی می کنم تو بحث فعال باشم.
نقل قول:درسته که ورزش پر خطری هست اما اگر با اصول و ایمنی کامل این ورزش را انجام بدن به نظر من کمتر از ورزشی مثل فوتبال به ادم صدمه می زنه . البته رو فوتبال مثال زدم چون بارها شاهد خرد شدن دست و پا و بینی و ... اعضای مختلف بدن در ورزشی چون فوتبال شاهد بودیم . حتی در شهر خودمون جناح .
با اینکه به نظر من موتورسواری واقعا خطرناکه، ولی خب، هر کسی بهر کاری ساخته اند و اگر کسی خودش و خانوادش راضی باشن و همونطور که گفتین، نکات ایمنی رو رعایت کنه، به نظر من می تونه موفقیت هایی در پی داشته باشه. اما شما مثال فوتبال رو زدین. من گفتم که وقتی ورزش برای مسابقات باشه، این مشکلات همراه آن خواهد بود. اما اگر ورزش برای سرگرمی و سلامتی باشد، به نظر من چندان هم خطرناک نیست. همچنین به نظر من بازیکنان باید خودشون بیشتر مواظب باشند. اما من هم مثل شما فوتبال رو تنها ورزش نمی دونم. ورزش های دیگه ای هم هست. مثل والیبال ، تنیس ، ورزش های رزمی و...
نقل قول:قبلن همه فکر میکردن فوتبال ورزشی سالمی بود اما از این غافل بودند که فرزندانشون رو به چنگال چه ادم های گرگی فرستاده بودند و? اونها از بچه های مردم سو استفاده می کردند ...
شما گفتید که فوتبال ورزش سالمی نیست. اما این که شما گفتید دلیلش نمی تونه باشه. ولی خطرات هنگام مسابقات به نظر من کمی جای تامل و به جلوگیری نیاز دارد. و به نظر من خانواده ها باید بیشتر به فکر باشن و آدم های گرگی که شما گفتید، شاید در هر جایی وجود داشته باشه. باید نوجوان و خانواده ها عاقل باشن.
نقل قول:خیلی از جوون های علاقه مند به ورزش های مختلف را من دیدم که شور و اشتیاق خاصی نسبت به ورزشی دارن اما موقعی که تصمیم می گیرند به اون بپردازن بنا به دلایل اخلاقی و حرف و حدیث هایی که پشت سرش می سازند دیگر دلسرد شده و از ان منصرف میشوند چه بسا ممکن بود اون فرد به یکی از ستاره های در اون ورزش تبدیل می شد ...
مردم ممکنه همه چیز بگن. باید دید کی راست می گه و کی دروغ.
نقل قول:دوست دارم در مورد اون حرف و حدیث ها و انحرافات اخلاقی در امر ورزش جناح که احتمالن این مشکل را سایر جاهای دیگر هم داشته باشند حرف بزنم اما از قبل از مدیر وبلاگ اجازه این کار را می خوام . البته اصول اخلاقی را رعایت خواهم کرد .
من شرایطش رو طبق قوانین براتون توی پیغام خصوصی شرح دادم. کلا باید ببینیم چطور می شه جامعه رو هوشیار کرد و با هوشیاری جامعه در مقابل عواملی که می گید مبارزه کرد.
با سلام

ابتدا بايد بگم كه من با كليت بحث ها موافقم . ولي من فكر نميكنم در حال حاضر ظرفيت انجام موتورسواري بعنوان يك ورزش وجود داشته باشه .
بحث فوتبال شد . فوتبال رو كسي به زور به فرد ديگر تحميل نميكنه و در حالي كه امكان انجام اون به راحتي است و پر طرفدارترين ورزش هم هست نميشه به راحتي از اون گذر كرد .
يه چيزي كه هست امكانات ورزشهاي ديگر مگر در شهر ما چقدر است كه بايد چشممان را به روي حقايق ببنديم و بقيه را دعوت به بازي واليبال . تنيس . يا ورزشهاي رزمي كنيم . اكثر اين ورزشها مقطعي فعال اند و نميشود آنها را بعنوان ورزش اول به مردم ديكته كرد.

حالا بايد بريم سروقت گرگ ها . اين گرگ ها براي ما نا آشنايند. بايد وحيد اجازه بده كه آقاي حرفه ايي توضيح بيشتري بدن . نميشه گفت كه داره سواستفاده ميشه بعد هم بگيم كه همه عاقل باشن . اينجور حرف زدن كارساز نيست . بايد ريشه ايي بحث شه . مثل اين لينك كه من تو جناح 83 ديدم

حداقل در اين مورد . خبر در بنگاه """دروغگويي فارس """منتشر شده و 120 بار هم اسم جناح رو آوردن . حالا چندتا تون از حقيقت خبر دارين؟

پس من درخواست دارم كه به گرگ ها در پست ديگه ايي پرداخته بشود . باتشكر
منم که گفتم نمی شه گفت به علت گرگها( به گفته حرفه ای) فوتبال رو بد بدونیم و از این نظر کاملا با ابا عبدالله موافقم.
نقل قول:يه چيزي كه هست امكانات ورزشهاي ديگر مگر در شهر ما چقدر است كه بايد چشممان را به روي حقايق ببنديم و بقيه را دعوت به بازي واليبال . تنيس . يا ورزشهاي رزمي كنيم .
من نگفتم این ورزشها رو به عنوان ورزش اول معرفی کنیم. من می گم کسانی که فوتبال رو پر خطر می دونن ( حتما دلایلی برای خودشون دارن ) می تونن ورزش های دیگه ای هم انجام بدن. یکی از بهترین ورزش ها که همش به خودت بستگی داره، می تونه بدنسازی باشه و امکانش در جناح وجود داره.
نقل قول:ايد وحيد اجازه بده كه آقاي حرفه ايي توضيح بيشتري بدن
منم که نگفتم اجازه ندارن. اینجا تالار گفتگو است و نیازی به اجازه نیست. ایشون خودشون چنین احساسی دارن که باید اجازه بگیرن. فقط گفتم قوانین باید رعایت بشه. یعنی اگر به کسی توهین نشود و با رعایت اصول اخلاقی ( و دیگر قوانین ) نیازی به اجازه گرفتن از من ندارن. راحت می تونید مطلبتون رو بیان کنید و پس از اون اگر نکته ای بود ، به شما تذکر خواهیم داد. همین? Wink
نقل قول:http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805050447
منم این خبر رو خونده بودم و اگر حقیقت باشد که جای تاسف دارد و اگر نه برای این خبرگزاری جای تاسف دارد.
بنده تها بگم كه اين خبر خبرگزاري صداقت پيشه ي دروغگوي فارس صحت كامل دارد Smile
من کاملن می دونم که به هیچ عنوان نباید در بحث هامون از کسی نام ببرم و فقط به طور کلی به بحث و گفتگو بپردازیم ..منظورم از گرگ کسانی هستند که در ظاهر بسیار آدم های خوب می شناسیمشون اما ادم های هستند که واقعن به جوانان ضربه می زنند .. اونهایی که با چرب زبونی جوون ها رو جذب خودشون می کنند و بعد از اینکه موقعیت براشون فراهم شد از اونا سو استفاده می کنند . ما باید به جوون هامون یاد بدیم که در نگاه اول به هیچ کس اعتماد نکنند و دوستایی که انتخاب می کنند از همون اول دوستی اونا رو با شیوه های مختلف امتحان کنند تا هویت واقعیشون مشخص بشه ... چون در حال حاضر به دلیل پیشرفت وسایل رسانه ای و بالا رفتن سطح سواد بچه های ده دوازده ساله امروز اندازه یک جوون بیست ساله ی ده سال قبل از همه چیز هم سر در میاره همه چیز چه از روابط عاشقی چه از روابط اخلاقی چه جنسی و...? برای همین خیلی پر روو تر و خیلی جسور تر هستند به خاطر همین هست که سریع هویت شون معلوم میشه ....
و چیز دیگه ای که مشکل جوون هامون به حساب میاد و من از اون خیلی دیدم و خیلی هم می ترسم اینه که الان هر جوونی جو یای نام و شهرت هست که البته هر جوونی به طور ذاتی غرورش اونو به سمت مشهور شدن می کشونه اما این به نظر من خطرناک ترین راهی هست که جوون ها رو به سمت فساد می کشونه ....
منظورم از جوون ها از سن 14 تا 18 سال هست که خطرناک ترین و در عین حال بهترین دوران جوونی و زندگی ماست ...
ما باید جوون هامون را درس بدیم و به اون ها یاد بدیم که با کسانی که اولن در سن و سال خودشون نیستند نگردند چون بزرگ ترها به دلیل فساد اخلاقی از کوچک تر ها سو استفاده می کنند البته نه همه ولی با وضعی که شهر خودمون داره با جرئت می تونم بگم که از ده نفر شاید 3 نفر پاک باشند ..
من خودم جویای نام و شهرت بودم و تا حدودی نام و شهرت اندکی بدست آوردم اما چون دوستان زیادی داشتم که مثل من در پی نام و نشون بودند و خیلی هاشون به راه های بد کشیده شدند از اونها درس گرفتم و دوستام رو با دقت انتخاب کردم و همه اونها را به روش های مختلف امتحان کردم ..
خیلی ها متاسفانه به دلیل اینکه در زندگی خانوادگیشون هیچ وقت از اونها تعریف نشده و پدر و مادرشون یا خواهرو برادرشون حتی برای یک بار برای اینکه دل طرف خوش بشه از اون تعریف نکردند هیچ اعتماد به نفسی ندارند و همیشه فکر می کنند مثل هیچ کس نیستند و معمولن چنین افرادی هستند که کم روو بار میاییند ...
وقتی چنین جوونی بیاد در جامعه و با افراد مختلف روبه رو بشه و همه اونها رو پر روو ببینه و خودش رو در میون اونها خیلی کم روو و هیچ ببینه از خودش ناامید میشه و فکر میکنه واقعن از همه کمتره ....
حالا اگر در همچین موقعیتی کسی پیدا بشه که از اون خوشش بیاد یا قلبن از اون خوشش بیاد یا برای گول زدن اون یا هر چیز دیگه ای . اگر از اون یه کم تعریف کنه و حرف های امید بخش به اون بزنه طرف واقعن تحت تاثیر قرار می گیره و در خودش گیچ می شه و هر چی بیشتر از اون تعریف بشه حالت خوشی به اون دست میده و تو عالم دیگه ای میره آخه اون تشنه ی این حرف هاست و تا حالا تو زندگیش همچین حرف هایی رو از هیچ کس نشنیده ... ناگهان جرقه ای در قلبش وارد می شه که نسبت به کسی که ازش تعریف کرده فکر می کنه تنها کسی که می تونه بهش اعتماد کنه و دوست خودش بدونه همون کسی هست که ازش تعریف کرده و دیگر براش مهم نیست که اون چه فکری دربارش می کنه فقط می خواد کاری بکنه که همیشه از طرف مقابلش تعریف بشنوه ..حالا تصور کنید اگر طرف همچین جوونی آدم گرگی باشه می تونه این جوون رو به چه راههایی بکشونه ....می دونم سرتون رو درد آوردم و شاید هم خیلی از اینها را متوجه منظورم? نشدید پس منو ببخشید چون بهتر از این بلد نیستم مطالب رو بنو یسم .
هنوز خیلی حرف ها دارم که وقت نیست الان بنویسم ولی در روزهای آینده خواهم نوشت چون دوست دارم جوون ها همه پاک و هوشیار باشن و هرگز دچار آدم های گرگ نشوند و اگر شدند بدونند چجوری باهاشون برخورد کنند ......

*********** من یک جوون حرفه ای هستم و به نامردی نامردان قسم می خورم نامردی کنم در حق نامردان عالم **************
در مطلب های بعدی سعی می کنم بهتر و واضخ تر بنویسم ... البته حرف هایی که گفتم واقعن با اونه مواجه شدم و تجربه کردم
واقعا مطلب خوبی نوشتید و عکس اون که فکر می کنید مبهمه، اتفاقا خیلی واضح و رسا بود و باید بگم گرچه در نگاه اول طولانی به نظر می رسه، اما مطالب خیلی خوبی نوشتین که ارزشش رو داره.
نقل قول:ما چون دوستان زیادی داشتم که مثل من در پی نام و نشون بودند و خیلی هاشون به راه های بد کشیده شدند از اونها درس گرفتم و دوستام رو با دقت انتخاب کردم و همه اونها را به روش های مختلف امتحان کردم ..
هوشیاری شما از همین جا معلوم می شه و این کاریه که کمتر جوونی امروزا زحمت به خودش می ده و امتحان می کنه.
نقل قول:ما باید جوون هامون را درس بدیم و به اون ها یاد بدیم که با کسانی که اولن در سن و سال خودشون نیستند نگردند
این حرف شما رو کاملا قبول دارم. خیلی ها وقتی چنین نصیحتی بشنوند ، تو ذهنشون می گن، اینا هم دو کلمه از مدرسه یاد گرفتند و دارن بازگو می کنند. به نظر من اگر کسی هر حرفی یا نصیحتی که می شنوه واقعا روی اون فکر کنه، می بینه که چند کلمه نیست، بلکه حرف هایست واقعا بدرد بخور.
نقل قول:خیلی ها متاسفانه به دلیل اینکه در زندگی خانوادگیشون هیچ وقت از اونها تعریف نشده و پدر و مادرشون یا خواهرو برادرشون حتی برای یک بار برای اینکه دل طرف خوش بشه از اون تعریف نکردند هیچ اعتماد به نفسی ندارند و همیشه فکر می کنند مثل هیچ کس نیستند
منم گفتم که یکی از اساسی ترین راه های مبارزه با آدم های گرگ صفت همین تربیت خانوادگیست و متاسفانه خانواده ها کمتر دقت می کنند. اما از شما ممنونم که به فکر بودین و شروع کردین تا بقیه رو هوشیار کنید. حتما ادامه بدین.

نقل قول:هنوز خیلی حرف ها دارم که وقت نیست الان بنویسم ولی در روزهای آینده خواهم نوشت چون دوست دارم جوون ها همه پاک و هوشیار باشن و هرگز دچار آدم های گرگ نشوند و اگر شدند بدونند چجوری باهاشون برخورد کنند ......
حتما حتما ادامه بدین. و این آرزوی قلبی همه ماست که خوشبختانه شما هم چنین قصدی رو دارین. و حالا تعجب می کنم چرا اجازه گرفتین. در صورتی که مطلب شما جز هوشیار کردن مردم چیز دیگری نیست. به همین سبک ادامه بدین.
نقل قول:الان هر جوونی جو یای نام و شهرت هست که البته هر جوونی به طور ذاتی غرورش اونو به سمت مشهور شدن می کشونه اما این به نظر من خطرناک ترین راهی هست که جوون ها رو به سمت فساد می کشونه ....
باید جوانان بودنن که راه های دیگه ای وجود داره. آدم اگه بیاد و استعداد ها و توانایی های خودش رو استفاده کنه می تونه به همین واسطه بین مردم زبان زد بشه به طریق درست.
این مطلب رو به انجمن جوانان انتقال می دم چون اول فکر کردم تنها در مورد ورزش است اما با مطلبتون انجمن جوانان رو مناسب دیدم. ( همچنین مطلب رو به صورت مهم قرار می دم. )
راستی یه سوال :
ظاهرا این مطلب از ابتدا هدف هوشیار کردن مردم بود، اما چرا در اول بحث بر روی ورزش موتورسواری استدلالاتتون رو می گفتین و روی ورزشش متمرکز بودین؟
البته شاید هم مقدمه بوده ?;D
با عرض سلام
قبل از همه چي من اعتقاد دارم نبايد مطلب گرگها در دنباله همون ورزش ميومد و اين را هم گفته بودم . عنوان اين مطلب زياد به اون بحث ورزش نميخوره . جناب حرفه ايي ميتونن عنواني جداگانه پيشنهاد بدن تا اين دومطلب از هم تفكيك بشه .

اما در مورد بحث ها بايد گفت كه گرگها در كل جهان وجود دارند . در جوامع غربي به علت هنجارهاي رفتاري و عرفي شان بنظر ميرسد? به اين مسائل اهميت نميدهند ولي هميشه در آمار آنها سر و كله ايي از ما به عنوان جامعه ايي اسلامي جلوتر نباشند ولي از ما بدتر هم نيستند.
در شهر كوچك ما امكان جلوگيري از اين مشكل وجود دارد . در جامعه ي كوچك ما آموزش سهل تر است . برنامه ايي كلان نميخواهد و با يك آموزش ساده ولي هدفمند امكان كاهش اين مشكلات وجود دارد .?
بنظر ميرسد كه بحث سو استفاده هاي مختلف از كوچكترها و سواستفاده اخلاقي و رفتاري از بزرگترها به چند محل ورزشي محدود نميشود . همانطور كه در مطلب مثال زده شده(http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805050447) اين سواستفاده ها هيچ ربطي به برخي تجمعات ورزشي نداشته است و اينطور كه ما حداقل از مسئولان تعداد اندكي از اين محلها خبر داريم افراد صالح هم در آنجا زيادند و نبايد اينطور قلم را بر دفتر بكشيم كه سياه نمايي برداشت شود .

در اين مورد همانند همه ارتباطات اجتماعي يك فرد نقش خانواده بسيار موثر است و طبق گفته هاي دوستان عدم دوستي در خانواده باعث دوستي با گرگها ميشود .
اعتماد بنفس بسيار مهم است و همانطور كه ميدانيد افتادن در كام يك گرگ خود به خود ديگر گرگها را به اين فكر مي اندازد كه بيايند با ترساندن اين بچه او را مورد سو استفاده قرار دهند . ميبينيد كه رفتار خانواده چقدر مهم است .
اگر بچه اين اعتماد را داشته باشد كه به خاطر يك اشتباه گذشته اش مورد رفتار ناسنجيده پدر يا مادرش قرار نميگيرد چطور راضي ميشود خود را قرباني كند ؟

با تشكر

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان