رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حقایقی از وضعیت جوانان

سلام به دوستان

و تشکر از کاریر محترم حرفه ایی و ابا عبدالله و مدیر سایت وحیدخان گل که این بحث ها رو ادامه میدن

بنظر من وقتی تربیت از همان اول درست و طبق اصول باشد هیچ اتفاق بدی برای نو جوانمون نمی افتد , من خانواده هایی میشناسم که نوجوانشون رو در بدترین محیط ها آزاد گذاشتند بدون کوچکترین لغزش وقتی میریم مو شکافی میکنیم می بینم پایه تربیت درست بوده مثلا" دختره تو خونه کمبودی نداشته و این که باید در سنین بلوغ که وقت خودنمایی اش هست بتونه عقده های خودش رو توی خونه خالی کنه و از طرف پدر و مادر هم تشویق و قدردانی از هنرهاش و ...? از تیپ و خوشگلی اش و..... براش کم نذارن و هی به زبان بیارن تا بچه براش این حرفها عادی بشه و اگر در بیرون از یک نامحرم شنید تنش نلرزه که سبب بشه بره دنبالش تا تجربه کنه بقیه مسائل رو ..... مخصوصا" پدرها که متآسفانه در اجتماع ما این چیز خیلی عیب شمرده میشه و دختر را مثل زمان جاهلیت ننگ و عار میدونند که این برادرته درست بشین درست ... و این نمیدونم عموته برو روسری ات رو بپوش و. ...? و دختر نوجوان وقتی وارد محیط خارج شده با کوچکترین کلمه ( متلک ) زیر و رو شده و ...................
و همچین یه پسر نوجوون اگه توی خونه از مادر و خواهرها محبت ببینه و? تحسینش کنند برای هنرهاش و خلاقیتها و حتی قیافه ظاهری اش همچنان که حرفه ایی هم گفتند خیلی موثره? و اینها من به چشم خود و گوش و درکم بهشون رسیدم .
و مطلب های تربیتی در وب سایتم برای عموم گذاشتم بد نیست تا آخر بخونید و منو ببخشید اگه مطالب یه کم طولانیه ولی این بحث ها باید کامل و روشن بیان شوند .
http://www.janahiq8.mihanblog.com/ سر بزنید و استفاده ببرید .

من این موضوع را با ورزش موتور سواری شروع کردم به دلیل اینکه فکر می کنم هر جا اسم از موتور سواری جناح باشه و هر کی تازه از این سایت دیدن می کنه خودبه خود کنجکاو می شه ببینه تو لینک موتور سواری چه چیز هایی هست .... البته بی ربط هم از ورزش نیست که چون ما در موتور سواری نگذاشتیم همچین همچین اختلاف ها و فساد های اخلاقی بوجود بیاد .البته من خورم موتور سوار نیستم ولی اونا رو خیلی دوست دارم و در اینده سعی می کنم من هم یکی از اونها باشم .
خدمت آقای ابا عبدلله عرض کنم که منم اگه از فوتبال اسم بردم چون در این ورزش خیلی از این چیزها رو شاهد بودم بودم و خیلی از این آدمها رو دور و بر فوتبال دیدم چون فوتبال ورزش یازده نفره هست و هر جا تیمی باشه بیشتر از بیست جوون اونجا جمع می شن پس بهترین جا برای گرگها همون جاست ... در ضمن چون در فوتبال تعداد جلسات تمرین و همچنین تجمع ها و بحث بر سر مسایل نسبت به ورزش های دیگر هست برخورد جوون ها با همچین ادم هایی بیشتر خواهد بود . البته منم نگفتم که آدم های پاک وجود ندارند ?اتفاقن خیلی هم هستند که خداپسندانه دارن به این ورزش ها و علاقه مندان خدمت می کنند .
تا زمانی که تعصب نژادی و زبونی بین فوتبالیست ها وجود دارد هیچ وقا فوتبال جناح پیشرفت نخواهد کرد و همین تعصب هاست که جوون ها رو بیشتر به جون هم می اندازد و راه را برای گرگ ها باز تر می کنند ....
زمانی که تو گوش جوون ها تعصب خونده بشه هیچ وقت در یک تیم جمسی و اوزی رابطه خوبی با هم نخواهند داشت و همین امر باعث نفرت بچه ها از همدیگر می شه ... ما باید قبول کنیم که بچه هامون به این اندازه درک ندارند که تعصب جمسی و اوزی خیلی چیز بی خودی هست و ?نباید به ان توجه کنند . .. بچه ها فقط از بزرگتر ها الهام می گیرند و به ما بستگی داره چطور به گوش اونا بخونیم ....
در ورزش های دیگر که تجمع کمتر هست معمولن یک باند یا یک گروه دوستانه اعضای اون تیم رو تشکیل می دن که خیلی کم خطر تر ?از یک تیم هست که هر کدوم از یک جای دیگه یا از باند یا گروه دیگه هست .... چون اعضای یک باند دوستی به هم نزدیکتر هستتند و لازم رفت وامد خانوادگی کم و بیشی هم دارند به خاطر همین کمتر جای نگرانی وجود داره که گرگ ها بتونند به اون نفوذ کنند .....
مثلن بچه های موتور سوار خودمون شاهد هستیم که در یک پیست عضو یک تیم هستند و در خارج از پیست یک باند یا گروه دوستی تشکیل دادند که همیشه با هم هستند البته من از خیلی وقت پیش اونها رو میشناسم و از هر چی بیاد دارم همه اونها عضو یک باند بودند و چند سال هست که با هم دوست هستند و هیچ وقت هم هیچ گرگی به درون اون باند نفوذ نکرده چون با هم صادق هستند ...خلاصه بگذریم
منظور من از مثال زدن تعصب این بود که همین تعصب بسیار برای خراب کردن فکر جوون ها خطرناکه . :'(.. وباید خیلی به ان توجه کنیم ... چیزی که واضحه اینه که در فوتبال از همه ورزش های دیگر با همچین مسئله ای روبه رو هستیم ... من خودم فوتبال هم بازی می کنم پس می دونم چه خبره ...
فکر بچه ها مثل یک ورقه سفید کاغذه که هر چی ما توی اون بنویسیم تا همیشه در اون کاغذ یعنی فکر همون بچه باقی خواهد ماند . پس به خاطر اینده بچه ها که در نهایت به اینده شهرمون برمیگرده باید خیلی توجه داشته باشیم .
********************************************************************************************
? من اسیر واژه محبتم ? ___________________ خالی از کینه دل و حساد تم
عاشق دست های بارفاقتم ________________ زندگی اینجوری داده عادتم ?:-* ?
مطالب خوبی اشاره کردین. اما حس می کنم یکم مسیر ما نامشخصه. حالا که موضوع و ارتباطش با ورزش معلوم شد، پس بیایم و از این مورد بگذریم تا بحث رو جلو ببریم. و از " حرفه ای " در خواست دارم که ادامه مطالبشون رو بگن.
چند سوال که می شه از اونها شروع کرد، اینها می تونه باشه :
چه راه هایی برای دوری از چنین افرادی وجود دارد؟ ( راه های کوتاه مدت و بلند مدت )
چنین افرادی رو چطور شناسایی کنیم؟
چه محیط هایی چنین افرادی بیشتر نفوذ دارند و چه محیط هایی کمتر؟
آیا به نظر شما جز راه های تربیتی، راه های دیگری ( مانند ایجاد کارهای گروهی و... ) می توانند جوانان را در مسیر درست هدایت کند؟
و خیلی سوالات دیگه که می تونید مطالبتون رو در همون مسیر بنویسید.
با تشكر از همه شركت كنندگان اين بحث بايد به عرض برسانم كه با اينكه جناب حرفه ايي به بحث خوبي پرداختن . جالبتر اينه كه ايشون با اتمام يك بحث بحث ديگر را شروع كنند . همونطور كه قبلا درخواست كردم و الان با اشاره جناب حرفه ايي معلوم ميشه موتورسواري و گرگها بهم هيچ ربطي ندارند و لزوم تفكيك آنها بنظر ميرسد

در بحث فوتبال بايد گفت كه صحبت درباره سلماني را به شاطر نميسپارند و بنده سعي ميكنم از نظرات عزيزان استفاده كنم و تا حد امكان زياد شركت نكنم .

جناب حرفه ايي و همينطور وحيد ميخوام كه در تنظيم بحث كوشاتر باشند . هنوز بحث گرگ تمام نشده ما داريم به دهن گرگ ميرويم . دهن گرگ در شهر ما بلا است . بعضي با تعصبات بيجاشان هم باعث انحرافات و عقب ماندگي در جامعه ميشوند كه? بررسي اش لازم است ولي با شروعي مخصوص نه در لابلاي اين بحث .

ناگفته نماند كه منظورم از شروع دوباره . پاسخي مخصوص دهن گرگ و تعصب باشد

در خواب بدم مرا خردمندی گفت
کاز خواب کسی را گل شادی نشکفت
کاری چه کنی که با اجل باشد جفت؟
می خور که به زیر خاک می‌باید خفت
اتفاقا پر محتوا بودن یک بحث، به شرکت داشتن نفرات بیشتر و طرح نظرات مختلف در بحث می باشد. پس اینکه مثلا ما با شما هم عقیده نیستیم، دلیلی بر این نمی شود که شما حرف هایتان را نزنید. ما می توانیم پس از اتمام این بحث بر روی بحث های دیگر هم گفتگو کنیم . ولی فعلا بگذارید این بحث به راهش ادامه دهد.
نقل قول:جالبتر اينه كه ايشون با اتمام يك بحث بحث ديگر را شروع كنند .
ان شاء الله پس از این بحث، بحث های دیگری هم خواهیم داشت.البته اگه "حرفه ای" حوصله حرف های ما رو داشته باشن و بحث های بعدی را پس از این بحث ایجاد کنند. خب برای بحث های دیگه بعدا گفتگو خواهیم کرد. فعلا روی همین بحث، گفتگو می کنیم.
نقل قول:هنوز بحث گرگ تمام نشده ما داريم به دهن گرگ ميرويم . دهن گرگ در شهر ما بلا است . بعضي با تعصبات بيجاشان هم باعث انحرافات و عقب ماندگي در جامعه ميشوند كه ?بررسي اش لازم است ولي با شروعي مخصوص نه در لابلاي اين بحث .
ما داریم تقریبا این مسیر رو پی می گیریم. و اینکه یعنی چه دهن گرگ در این شهر بلاست ؟
منظورتون رو از تعصب در این جمله نفهمیدم. منظورتون از تعصبات بیجا ، تعصب کسانی که با گرگ ها مخالف هستند؟ الان بحث این نیست. اولین چیز رعایت اعتدال در هر امری است که اینها تا حدی مشخص هست و شاید بعدا مورد بحث قرار گیرد.
"حرفه ای" لطفا ادامه بدین.
سلام بر همه

لازم است كه در مورد بعضي گفته هايم توضيح بدهم

نقل قول:اتفاقا پر محتوا بودن یک بحث، به شرکت داشتن نفرات بیشتر و طرح نظرات مختلف در بحث می باشد. پس اینکه مثلا ما با شما هم عقیده نیستیم، دلیلی بر این نمی شود که شما حرف هایتان را نزنید.

من هم نظرم جز اين نيست . مگه من تو همه تاپيك هام يكبار اشاره كردم كه ديگران نظر ندن تا تاپيكمون بي محتوا بشه؟
نقل قول:ما با شما هم عقیده نیستیم،
فكر كنم كه همه رفتن تو جبهه ايي كه عقيده شون مثل هم است . من عقيده ام با همه يكسان بوده تا حالا . تنها تو بحث فوتبال بود كه بنده گفتم كه من با محدود محل هاي فوتبالي كه ارتباط دارم افراد صالح زيادن . مگه من نميدونم كه مسئول يكي از اين تيمهاي فوتبالي مورد خطاب خبر خبرگزاري فارس است ؟((((http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805050447))))
بعد از نظر جناب حرفه ايي من گفتم كه شاطر با دلاك كاري ندارد و برادراني كه بيشتر تو محيط بودن در اينباره صحبت كنند

نقل قول:ان شاء الله پس از این بحث، بحث های دیگری هم خواهیم داشت.البته اگه "حرفه ای" حوصله حرف های ما رو داشته باشن و بحث های بعدی را پس از این بحث ایجاد کنند. خب برای بحث های دیگه بعدا گفتگو خواهیم کرد. فعلا روی همین بحث، گفتگو می کنیم.
تناقض نبايد در صحبت وجود داشته باشد . شما گفتيد رو اين بحث گفتگو ميكنيم . وحيد . مگه شما كه نظر من رو خوندي اين جمله رو نديدي كه"""جالبتر اينه كه ايشون با اتمام يك بحث بحث ديگر را شروع كنند """
صحبت من غير از اين نبود كه ما هنوز اين بحث رو تموم نكرديم جناب حرفه ايي دارن سراغ تعصب ميرن.
نقل قول:هنوز بحث گرگ تمام نشده ما داريم به دهن گرگ ميرويم
. پس من هم نگفتم كه """حرفه ايي لطفا تمام كن""" كه شما گفتي """"حرفه ايي لطفا ادامه بده"""
اگه روشن شدين من برم سراغ اين كه سوالات شما را جواب بدم

1 .
نقل قول:یعنی چه دهن گرگ در این شهر بلاست ؟
منظور من همون طور كه در تاپيك قبلي واضح بود از دهن گرگ تعصب است . چون فكر نميكنم تعصب در هيچ شهردور و بري تا اين حد لطمه به امورشان وارد كرده باشد .اون را يك بلاي مسلم ميدونم كه در هر امري مردم ما را قرباني ميكند .

2 .
نقل قول:منظورتون از تعصبات بیجا ، تعصب کسانی که با گرگ ها مخالف هستند؟
من اگر خودم از اون گرگها باشم با تعصب مخالفانم مخالفم . پس لازمه به اطلاع برسانم كه من از آن گرگها يا مدافع گرگها نيستم . مگر از نظر عزيزان تعصب هم در جايي لازم است كه معني كلمه بيجا را در اين جمله نميدانند؟

نقل قول:الان بحث این نیست
. مگر من نميگم كه جناب حرفه ايي بحث را تنظيم كنند و از اينجا به اونجا نروند؟ . ?اين تذكر متوجه من نبايد باشد .

حالا يك سوال از من :

نقل قول:اولین چیز رعایت اعتدال در هر امری است که اینها تا حدی مشخص هست
اين جمله را متوجه نشدم ?Smile Big Grin

با تشكر
خوب برای اینکه چندان از بحث خارج نشیم، کوتاه جواب می دم.
راستش من منظورتون رو از دهن گرگ و ارتباطش با تعصب در این نوشته ها پیدا نکردم. برای همین این سوال رو پرسیدم و جمله ای که گفتین متوجه نشدین، منظور من اینه که در هر کاری نباید تعصب زیاد داشت و نه بی خیال بی خیال بود. فقط همین.
ببینید روی تمام نوشته های من به شما نبود که شما گفتین متوجهتون نمی شه و منم تایید می کنم. البته به نظر من در این بحث حرفی از تعصب زده نشده و چندان ارتباط مهمی ندارد که بهتر است مطرح نشود. بعدا در مطلبی جداگانه. خوب بگذریم. بیا در مورد حرف هامون در پیغام خصوصی بنویسیم و اینجا رو به بحث قبل برگردونیم . پس شروع می کنیم به بحث قبل.
----------------------------------------------------------------
اما در مورد بحث قبل. با اینکه "حرفه ای" منتظریم که جواب سوالاتمون رو بفرمائید و ادامه مطالبتون رو بنویسید، من گفتم تا چند سوال هم در این رابطه اضافه کنم:
به نظر می رسد که پدر و مادرها در این مناطق مخصوصا بیشتر فرزندان خود را تربیت کوتاه مدت می کنند تا بلند مدت. نظر شما چیست و چرا؟
و به نظر شما مدارس در این زمینه چه وظیفه ای بر عهده دارند؟
البته نیازی نیست حتما به تک تک سوالات جواب بدین. ولی چند تا سوال برای شروع نوشتم. البته از سوالات پست های قبلی شروع کنی بهتره.اگه شما هم سوالی دارید، سعی می کنیم جواب بدیم.
سلام بر همه

نقل قول:البته به نظر من در این بحث حرفی از تعصب زده نشده

فقط به اطلاع برسانم كه فكر كنم جملات زير كه توسط حرفه ايي نوشته شده كمي ربط به تعصب داشته باشد

***((((تا زمانی که تعصب نژادی و زبونی بین فوتبالیست ها وجود دارد هیچ وقا فوتبال جناح پیشرفت نخواهد کرد و همین تعصب هاست که جوون ها رو بیشتر به جون هم می اندازد و راه را برای گرگ ها باز تر می کنند ....
زمانی که تو گوش جوون ها تعصب خونده بشه هیچ وقت در یک تیم جمسی و اوزی رابطه خوبی با هم نخواهند داشت و همین امر باعث نفرت بچه ها از همدیگر می شه ... ما باید قبول کنیم که بچه هامون به این اندازه درک ندارند که تعصب جمسی و اوزی خیلی چیز بی خودی هست و? نباید به ان توجه کنند . .. بچه ها فقط از بزرگتر ها الهام می گیرند و به ما بستگی داره چطور به گوش اونا بخونیم .... )))
****(((منظور من از مثال زدن تعصب این بود که همین تعصب بسیار برای خراب کردن فکر جوون ها خطرناکه . .. وباید خیلی به ان توجه کنیم ... چیزی که واضحه اینه که در فوتبال از همه ورزش های دیگر با همچین مسئله ای روبه رو هستیم ... من خودم فوتبال هم بازی می کنم پس می دونم چه خبره ...))))

باز هم ميگوييد صحبتي نشده است؟

نقل قول:باز هم ميگوييد صحبتي نشده است؟
حرفت رو قبول دارم. ببینید من گفتم که بیا از تو پیغام خصوصی این حرف ها رو بزنیم. چون الان من چیزی بنویسم، دوباره شما جواب می دین و تاپیک شلوغ می شه . ولی خلاصه جوابم اینه که تعصب اینجا یکی از دلایل مایل شدن به گرگ ها است یا به گفته شما دهن گرگ هست و شما هم گفتید که هنوز زوده. منم همین رو می گم. می گم الان درباره چون و چرا تعصب حرف نزنیم. اینجا تعصب فقط عاملی برای کمک به گرگ ها است . بیاید روی همین موضوع تاپیک "حقایقی از وضعیت جوانان" گفتگو کنیم.

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان