رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اعتیاد
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین
اینجانب می خواهم موضوعی را مطرح کنم که هر چند می تواند تکراری باشد و با بحث و نظر دهی در این وبسایت نیز قابل اصلاح نمی باشد و شاید !! مسئولین عزیز و بزرگوار با دیدن این موضوع و بحث هایی که ان شاءالله درباره ی این موضوع خواهد شد به فکر بیفتند و به اقدامی جدی دست بزنند
موضوع قابل بحث موضوع اعتیاد جوانان و فروش و توزیع مواد مخدر و همچنین مشروب خواری و فروش مشروبات الکلی در شهر عزیزمان جناح می باشد . میدانیم که این مشکل خانمان سوز? به عنوان یک بیماری شناخته می شود و معتادان عزیز !!!!را یک بیمار به شمار می آورند? :a102:
این به نظر بنده کاملا اشتباه است بلکه آدم معتاد نه تنها بیمار بلکه آدم و مسلمان نیز نمی باشدو دلیل بنده برای این نظر این است که اولا خداوندبزگوار به بشریت عقل و شعور و فهم داده است و خداوند عزوجل از بندگانش خواسته که از نعمت هایش به خوبی استفاده کندو خداوند عزوجل این ها را به دلیل ضرر وزیانی که دارند حرام کرده است و ثانیا کسی که انسان است مطمئنا صاحب عقل می باشد و خود را دچار چنین معضلی نمیکندو...(ممکن مطلب خیلی طولانی شود )
برخی می گویند دوستان و افراد ناباب سبب می شوند اما آنها فکر نمی کنند عقل و اختیار انسان در اختیار خود انسان می باشد و نه در اختیار دوستان و افراد دیگر
متأسفانه و بدبختانه این معضل و به قول بعضی ها بیماری !!! دامن گیر جوانان عزیز این شهر شده است و اگر از آن جلوگیر ی نشود مانند سایر معضلات به طور کاملا عادی مصرف میشود همان طور که هم اکنون سیگار و تناکو و قلیون میوه ای و... عادی شده است البته شیشه و تریاک و... نیز به احتمال 80% عادی خواهد شد...
اما راه حل از نظر بنده ...(البته امیدوارم دوستان عزیز نظرات بهتری نسبت به بنده پیشنهاد کنند)
اول این را بگویم که بعضی ها هستند که می گویند باید آنها (موادفروشان) را از جناح بیرون کنیم که این هم کاملا جواب خواهد داد اما تا جایی که بنده اطلاع دارم مردم این منطقه نمی توانند یک مورچه را از خانه ی خود بیرون کنند و به بجای بیرون کردن ان را می کشند !!!!!!!! دیگر چه برسد به بیرون کردن کله گنده هایی مثل این ها? Confused_good:
و اینکه کسی که در خانواده و فامیلشان معتادی نیست می گوید که مگر بنده مرض دارم بیام بیرونشون کنم اصلا به من چههههه !!!!!!!خوب انسان عزیز بچه ات که بزرگ شد هیچ
بچه ی بچه ات (نوه ات )? چی؟؟؟؟؟!!!!!!! به نظر بنده هم این راه حل بهتر از راه حل های دیگر است
یه راه حل دیگه .... بریم مرجع قضایی نامه بگیریم بیرونشون کنیم یا خونشونو پلمب کنیم ..... ولی مطمئن باشید همیشه عمل از راه زووور بهتر جواب میده !!!البته الان دیگه کسایی که شماها و من میشناسیم دیگه جز خرده فروشا به حساب میان ... بنده از جوونهایی خبر دارم که حدود 17 تا 20 سال دارند و مشغول این شغل شریف هستند !!
البته خانواده ها هم بی تأثیر نیستن ها!! وقتی بچه شون تا 5 صبح بیرونه بعد هم یا تو فضا هه یا از خود بی خبر .... یه لحظه به خود اجازه نمیدن ازش بپرسن استاد تا الآن کدوم گوری تشریف داشتین اخرش هم همین میشه دیگه...?
ما آدم داریم داشته تا دیروز در خفایا و پنهانی عرق و شراب و انواع مشروبات می فروخته امروز داره به صورتی کاملا? آشکار میفروشه .. حالا همه موندن چجوریه که اینو نمی گیرن واقعا برای منم سواله چرا آقای م.ر رو نمیگیرننننننن ؟؟؟؟؟؟؟یا خونواده ی گوده ای رو جمع نمیکنند ؟؟؟؟؟ یا معروفترین انها ح.م رو نمیگیرن؟؟؟؟ اینها که دیگه کاملا معروفن و نیازی به اسم بردن نیست همین اول اسمشو گفتی بچه ی 5 ساله هم میفهمه .... واقعا باید بزنیم تو سر خودمون
البته این موضوع ریشه ای اجدادی دارد و مختص این دوره و? زمان نمی باشد. زمانی آدم هایی بزرگ رو میبینی که سنی ازشون گذشته و دارای شخصیتن یه روز میبینی? اونا رو که با دوستان خویش گرد هم اومدن و مشغول پیک پیک کردن هستندو...
اول باید بزرگامون آدم بشن دیگه جوونا مطمئنا آدم خواهند شد
پس از خداوند عزوجل خواهانیم که ما را مورد عنایت و بخشش ورحمت خود قرار دهد
ومن الله توفیق
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid
آفرین به شما.چجوری باید جلوگیری شود؟من از بین دوستانم بعضی ها را می شناسم که معتاد شدند.از قلیون شروع کردند بعدش رفتند سراغ سیگار بعدش هم رفتند سراغ مواد مخدر دیگر.خیلی نگرانشونم.
پاسخ
نگرانی شما خیلی به جاست و از نحوه نوشتن شما مشخص است از این موضوع خیلی نگران و عصبی هستید. این خیلی خوبه.امیدواریم همه چنین دیدگاهی نسبت به اعتیاد پیدا کنند و نه خدایی نکرده گاهی اوقات برخی گویا به آن افتخار هم می کنند!
اگر چنین دیدگاهی باب بشه که اعتیاد یک نقطه ضعف بزرگ برای هر کسی هست، شاید تعداد کمتری حاضر شوند صفت "معتاد" را با خود یدک بکشند. به نظر من چنین راه حل هایی هم موثر است و برخوردهای جبری و فیزیکی فقط برای فروشندگان شاید جوابگو باشد، نه برای کسی که به سمت مصرف آن روی می آورد. در حال حاضر کشیدن قلیان و سیگار در دسته بندی اعتیاد نیست. برای همین هم خیلی ها راحت استفاده میکنند. شاید اگر با تعاریفی حداقل قلیان که ضرر آن نسبت به سیگار بیشتر است هم در دسته بندی اعتیاد آورده شود، از همان اول خیلی ها به خود جرئت ندهند به سمت قلیان بروند که در آینده به مواد دیگر کشیده شود!

نقل قول:میدانیم که این مشکل خانمان سوز? به عنوان یک بیماری شناخته می شود و معتادان عزیز !!!!را یک بیمار به شمار می آورند? :a102:
این به نظر بنده کاملا اشتباه است بلکه آدم معتاد نه تنها بیمار بلکه آدم و مسلمان نیز نمی باشدو دلیل بنده برای این نظر این است که اولا خداوندبزگوار به بشریت عقل و شعور و فهم داده است
با این حرف شما مخالفم. اعتیاد دقیقا یک بیماری است. چرا که منشا آن علاوه بر عوامل روحی روانی، فعالیت های شیمیایی است که در اثر استفاده مواد مخدر، بدن به آن وابسته می شود.
شما با بحث عقل و شعور و... در اصل عوامل اجتماعی را نادیده می گیرید. کارشناسان و متخصصان علوم اجتماعی و جامعه شناسی اتفاقا بر روی این موضوعات مطالعه می کنند که چرا با وجود قوه تعقل، عوامل محیطی می تواند بر آن غلبه کند و چه عواملی توانایی چنین کاری را دارد که حتی انسان به خود ضرر برساند.
اتفاقا اعتیاد هم بیماری روحی است و هم جسمی. اما خب بیماری باید درمان شود، نه اینکه بگوییم معتاد آدم نیست. کسانی هستند که از کودکی معتاد شده اند و قابل درمان است، چرا بگوییم چنین کسی آدم نیست؟ یا هر کس دیگری.
اعتیاد بیماری است، چون قابل درمان است، همانطور که خیلی ها درمان شده اند.

اما میدانم شما چه میخواهید بگویید ولی فکر میکنم شما "معتاد" و "مواد فروش" را به یک چوب رانده اید. شاید حرف های شما برای مواد فروش صدق کند، اما برای معتاد کمی سختگیرانست. معتاد بیمار است، اما مواد فروش بیمار نیست و حق با شماست. فروش مواد مخدر یک تجارت و شغل کاذب است، مثل اینکه درآمد آن بد هم نیست!
پاسخ
 سپاس شده توسط kerio vpn client ، ekhlas
نقل قول:آفرین به شما.چجوری باید جلوگیری شود؟من از بین دوستانم بعضی ها را می شناسم که معتاد شدند.از قلیون شروع کردند بعدش رفتند سراغ سیگار بعدش هم رفتند سراغ مواد مخدر دیگر.خیلی نگرانشونم.
هر چی بلا است، از همین قلیون شروع میشه!
پاسخ
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین
حرف شما کاملا درست آقا وحید عزیز بنده زیاده روی کرده ام و خواستارم که عذر بنده را پذیرا باشند
اما بنده بیشتر معتادانی را که در سطح شهر دیده ام خود به فروش آن روی آورده اند
راه حلی که به نظرم می رسد این است که در مرکز توانبخشی شهر جناح قسمتی برای ترک اعتیاد در نظر گرفته شود( والبته این مکان میتواند در جاهای دیگر شهر نیز دایر شود )
و به زور معتادان جوان رو برد اونجا تا کاملا ترک کنن و با مواد فروشان برخوردی قاطع و شدید کرد و درضمن باید این مشروب? فروشی به اصطلاح (...) رو کلا بعد از یه نماز جمعه تعطیل کرد تا کمی از مشروب فروشی کاسته شود
میدونی مشکل اینجا چیه آقا وحید ؟؟؟؟؟؟
اینه که من و تو چنتا جوون? دیگه که نگران آینده ی خودمون و شهرمون هستیم باید به قولی توئون بدیم و بقیه اینجا تماشاگرن و فقط تماشاگر !!!!!
بعدم که یه کاری میکنی تا یه کمی اوضاع چنج بشه یاروو میکنه اله اخو ماهم مونشابی بکنام !!!!
حالا کسی نیس بگه استاد تا حالا کدوم گوری بودی
ودر آخر ممنون از نظ رات دوستان....
ومن الله توفیق

------------
کنترل سایت : بخشی از متن به دلیل مغایرت با قوانین سایت ویرایش شد.
پاسخ
نویسنده ی عزیز، با این که اعتیاد مشکل بزرگی است و خواسته یا ناخواسته همه به نوعی درگیر این بلا برای رفع آن هستیم شکی نیست.
اما غلو در مورد این موضوع باعث میشه عواقبی نا مناسب در بر داشته باشه.
مثلا این که آدم نیستند یا مسلمان نیستند.
به اتفاق علمای تاریخ اسلام، مرتکب گناه کبیره کافر نیست و از دایره ی اسلام خارج نمیشه.(البته به جز خوارج که معتقدند مرتکب گناه کبیره کافره، که البته تکلیف خوارج هم معلومه).
پس لطفا در برچسب هایی که به این افراد می زنین دقت کنین.که خدایی نکرده اگر کسی تهمت کفر به کسی دیگه بزنه و طرف کافر نباشه، این تهمت به خودش برمیگرده طبق نص حدیث و باید توبه کنه.
جزاکم الله خیرا
پاسخ
 سپاس شده توسط ekhlas
داشتن اولیای باسواد در زمینه شناسایی مواد مخدر ، شناخت دوستان و همسالان ، شناخت عوامل روحی و جسمی و اجتماعی اعتیادآور می تواند جلوگیری کننده همه موارد باشند ولی از اونجایی که مردم شهرمون همه اینها را می دانند و در جلسات مروبط که برای اولیای محترم توسط آموزش و پرورش گذاشته می شود شرکت نمی کنند دیگر نمی دانم چگونه به اعتیاد دچار می گردند به نظر شما اولیایی که همه چیز را می دانند آیا می شود چیز دیگر به آنها یاد داد یا نه ؟ عدم حوصله شرکت در این جلسات که بطور فصلی در مدارس برگزار گردید به چشم خودشان فرو می رود .
اولیای محترم خواهشمندم از آنجاییکه همه چیز را می دانید یک بار هم شده یادهای خودرا تمرین مجدد دهید که تکرار باعث یادآوریست !!!!!!!!
پاسخ
در حال حاضر قلیان که سرگرمیه!!!!
سیگار که خطرش کمتر از قلیان هست پس مشکلی نداره!!!
مشروبات الکلی که طبق نسخه ای که عزیزان مینویسن نه تنها ضرر نداره بلکه مفید هم هست!!!! :دی
شما میخواین کیا رو منصرف کنید!!!!!!!
پاسخ
(۳۰ام تير ۱۳۹۳، ۵:۴۵)ArmenA link نوشته: در حال حاضر قلیان که سرگرمیه!!!!
سیگار که خطرش کمتر از قلیان هست پس مشکلی نداره!!!
مشروبات الکلی که طبق نسخه ای که عزیزان مینویسن نه تنها ضرر نداره بلکه مفید هم هست!!!! :دی
شما میخواین کیا رو منصرف کنید!!!!!!!
منظور مواد مخدر خطرناک دیگر است که بیشتر معتاد به چنین آدمهایی گفته می شود.

ولی سیگار و قلیان برای جوانترها زمینه استفاده از مواد مخدر خطرناکتر در سال های بعد می شود. کسانی که سن و سالی ازشان گذشته، همان قلیان یا سیگار را همیشه استفاده می کنند و به بقیه مواد روی نمی آورند لااقل.
مشکل اصلی زمینه ساز بودن است تا خود این مواد. گرچه قلیان و سیگار هم مضر است!
مشروبات الکلی هم در درجه بعد ضرر رسانی به بدن قرار دارد. مخصوصا در این مناطق که دست ساز است و حدود آن رعایت نمی شود و با "زیاده روی + غیراستاندارد بودن" گاهی ضرر همیشگی آن بیشتر شده و مانند سم کشنده عمل می کند!

اگر سیاه و سفید نگاه نکنیم، هر کدام به اندازه ای خطری جدی است که باید پیشگیری و یا درمان شود. مسلما اولویت وجود دارد نسبت به تریاک تا سیگار!
پاسخ
(۲۷ام تير ۱۳۹۳، ۲۳:۱۹)عبدالله احمدی link نوشته: نویسنده ی عزیز، با این که اعتیاد مشکل بزرگی است و خواسته یا ناخواسته همه به نوعی درگیر این بلا برای رفع آن هستیم شکی نیست.
اما غلو در مورد این موضوع باعث میشه عواقبی نا مناسب در بر داشته باشه.
مثلا این که آدم نیستند یا مسلمان نیستند.
به اتفاق علمای تاریخ اسلام، مرتکب گناه کبیره کافر نیست و از دایره ی اسلام خارج نمیشه.(البته به جز خوارج که معتقدند مرتکب گناه کبیره کافره، که البته تکلیف خوارج هم معلومه).
پس لطفا در برچسب هایی که به این افراد می زنین دقت کنین.که خدایی نکرده اگر کسی تهمت کفر به کسی دیگه بزنه و طرف کافر نباشه، این تهمت به خودش برمیگرده طبق نص حدیث و باید توبه کنه.
جزاکم الله خیرا
بسم الله الرحمن الرحیم وبه نستعین
کلام شما کاملا صحیح آقای احمدی عزیز
من فکر میکنم سواد و مدرک شما در حد دیپلم هم نباشه !!!!!
خوب آقای عزیز این چه? وضعشه من از شما خواستم نظر بدید و راه حل پیشنهاد کنید نه گفتم که متن بنده رو مورد نقد قرار بدید !!!! اگر نقدی دارید بفرمایید pm شخصی بدید نه اینگونه !!!!!!!!!!! الان دیگه دیپلمه هم میفهمه جایی که سواله جواب میدن نه صورت سوالو مورد نقد قرار میدن
حال اگر کسی مشروب خواری کند . نماز نخواند . روزه نگیرد . عمل ناپسند زنا انجام بدهد . و هزار کار ناپسند و زشت و حرام? ....
حالا این کجاش به مسلمون میاد ؟؟؟؟؟ اگه اینا نشانه های مسلمون بودنه پس ما شدیم? ...
ومن الله توفیق
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان