رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پای تاوه،دهکده ای خالی از سکنه!
مطمئنا براتون پیش اومده که بعد از شنیدن اسم «گرگو» اسم «پای تاوه» رو هم شنیده باشین.همیشه فکر میکردم هر دوتا اسم واسه همین روستا هستش،اما با دیدن دهکده ی پای تاوه فهمیدم از هم مجزا هستن.
سال ها پیش مردم گرگو در اینجا زندگی میکردن ،ولی بعدها این مکان رو رها کردن و به مکان امروزی گرگو اومدن.
در بازدید از پای تاوه،نوع ساخت و ساز و معماری خونه ها خیلی جالب بود برام،به همین دلیل گفتم عکساشو بذارم براتون.
کلی از خونه ها فقط با گذاشتن سنگ های صاف بر روی هم که توی اون منطقه پیدا میشه ساخته شدن. و جالب مقاومت اونها در برابر زلزله هستش
امیدوارم که خوشتون بیاد و نظر هم یادتون نره لطفا! :-)

ورودی پای تاوه:
عکس 1:
[عکس: pt1.jpg]

گورستان پای تاوه:
عکس 2:
[عکس: pt2.jpg]

نمایی از خانه های این دهکده:
عکس 3:
[عکس: pt3.jpg]
عکس4:
[عکس: pt5.jpg]
عکس5:
[عکس: pt11.jpg]
عکس6:
[عکس: pt13.jpg]
عکس7:
[عکس: pt17.jpg]

مدرسه ی اونجا:
عکس8:
[عکس: pt14.jpg]

عکسی از تخته سیاه کلاس:
عکس9:
[عکس: pt15.jpg]

نمایی از پشت کلاس در قالب سیخ های پنجره:
عکس10:
[عکس: pt16.jpg]

باغچه ی یک خونه:توضیح اینکه باغچه خیلی عمیق بود،مثل چاه میموند.
عکس11:
[عکس: pt4.jpg]

سقف در حال فروریختن یک اتاق:
عکس12:
[عکس: pt6.jpg]

عکسی از پنجره ای قدیمی:
عکس13:
[عکس: pt7.jpg]

نمایی از مسجد تخریب شده و محرابش:
عکس14:
[عکس: pt8.jpg]
عکس15:
[عکس: pt9.jpg]

ورودی مسجد جدید:
عکس16:
[عکس: pt10.jpg]

نمایی از پله ی خونه ها:
عکس17:
[عکس: pt19.jpg]
عکس18:
[عکس: pt24.jpg]

عکسی از دستشویی یک خانه:
عکس19:
[عکس: pt18.jpg]

عکس از داخل حیاط و وسایل موجود در اون:
عکس20:
[عکس: pt25.jpg]
عکس21:
[عکس: pt23.jpg]
عکس از جای در و جا کلیدی:
عکس22:
[عکس: pt20.jpg]
عکس23:
[عکس: pt21.jpg]

عکس از درون اتاق ها:
عکس24:
[عکس: pt26.jpg]
عکس25:
[عکس: pt22.jpg]
یک در قدیمی:
عکس26:
[عکس: pt27.jpg]

یک چاه در حوالی دهکده:
عکس27:
[عکس: pt28.jpg]

سپاس شده توسط yousef_sh ، vahid ، d.beckham ، armena ، ekhlas ، mohammad_p ، mohammad ، hajar
دوستان این آخرین تاپیک عکسیه که قرار میدم.اگه توی این مدت کوتاهی و قصوری دیدین به بزرگواری خودتون ببخشین.
ممنون از حمایت هایی که انجام دادین :c017:

باآرزوی موفقیت و سربلندی برای تک تک عزیزان.
خیلی خوب بود : ) مرسی
همیشه دوست داشتم برم ببینم ، تعریفشو شنیده بودم
شنیده بودم ک خونه هاشونو با گذاشتن سنگ روی هم ساخته بودن ولی من تو تمام عکسها میبینم ک ملات استفاده شده مگر عکس 7 ک دیگه جزئیاتش مشخص نیست !! ولی بازم خیلی جالبه . یه روز حتما باید برم ببینم : )
پست خوبی بود? Confusedign0098:
 سپاس شده توسط armena ، ترنم ، hajar
نقل قول:دوستان این آخرین تاپیک عکسیه که قرار میدم.اگه توی این مدت کوتاهی و قصوری دیدین به بزرگواری خودتون ببخشین.
ممنون از حمایت هایی که انجام دادین :c017:

باآرزوی موفقیت و سربلندی برای تک تک عزیزان.

سایت زیاد کاربر فعال نداره ها : )? مخصوصا در مورد عکس : ) شما هم برین دیگه هییچ? ;D
 سپاس شده توسط armena ، ترنم ، vahid
نقل قول:شنیده بودم ک خونه هاشونو با گذاشتن سنگ روی هم ساخته بودن ولی من تو تمام عکسها میبینم ک ملات استفاده شده مگر عکس 7 ک دیگه جزئیاتش مشخص نیست !!
اگه دقت کرده باشین از ملات بیشتر واسه پوشش سنگها استفاده شده.این سنگها گردشدگی ندارن و در نتیجه بین سنگها از ملات استفاده نمیشه.ولی میبینیم که سنگهایی که پیش خودمون استفاده میشه گردشدگی دارن و برای پرکردن منافذ از ملات استفاده میکنن.
البته جاهایی که خواسته بودن خیلی محکم باشه،بین سنگها هم از ملات استفاده کرده بودن.
راستش منم همچین سوالی برام پیش اومد،گفتم پس فرقش چیه که همه حرفشو میزنن،وقتی دقت کردم دیدم اونجا به خاطر نوع سنگها اکثرا از ملات واسه روپوش دیوارها استفاده شده،در صورتی که واسه چیزی که خودمون اکثرا دیدیم(استفاده از سنگهای دارای گردشدگی)،علاوه بر استفاده ی ملات واسه پوشش دیوار،ازش بین سنگ ها واسه پوشوندن منافذ هم استفاده میشه.
البته میدونم شما خودتون اوستاتر هستین.:-)

نقل قول:سایت زیاد کاربر فعال نداره ها : )? مخصوصا در مورد عکس : ) شما هم برین دیگه هییچ? ;D
ممنون از شما. :-)
نگران نباشین دوستان جامونو پر میکنن.
 سپاس شده توسط d.beckham ، armena
کلا من با توجه ب تعریفی ک شنیده بودم ذهنیت کاملا متفاوتی داشتم و بیشتر از این انتظار داشتم Smile شایدم خیلی بیشتر? :Smile
دیگه باید رفت و دید : ) و پرسید ...
 سپاس شده توسط ترنم
کو،کجاست،من که عکسی نمیبینم؛
شما میبینین؟؟ :Smile
قبلا بود...الان نیست!!!!

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان