رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.:: جناح آنلاین 7 ساله شد ::.
جناح آنلاین امسال در حالی 7 ساله می شود که فعالیتش از سال های گذشته اندکی ( و شاید بیش از اندکی ) کاهش یافته است.
اما علل و عواملی دارد که اینجا مجال طرح آن نیست.

امسال در طراحی سایت و در بخش خبرهای کوتاه تغییرات اندکی انجام شده است.(که استقبال نسبتا خوبی از آن شده، که نمود آن در رای های مثبت و منفی به خبرهای کوتاه میتوان مشاهده کرد)

و اما آمار و ارقام از ابتدای فعالیت سایت تا کنون :
تعداد کاربران : 1718 نفر
تعداد تاپیک ها : 2539
مجموع ارسال ها : 11525
تعداد بازدید ها ( طبق آمارگیر وبگذر ) : 883228 بازدید
تعداد صفحات بازدید شده ( طبق آمارگیر سایت ) : 4548931 بازدید
بیشتر...

بیشترین تعداد کاربران آنلاین و بازدید روزانه در سال گذشته نیز همراه با اعلام نتایج نهایی کنکور در شهریور 93 بوده است.
با توجه به رویدادهای امسال، پیش بینی می شود فعالیت ها افزایش یابد.

*** طرح امسال، با چند روز تاخیر در این قسمت قرار میگیرد ***
پاسخ
 سپاس شده توسط yousef_sh ، d.beckham ، masoud ، ابراهیم77 ، mohammad_p ، کدخدا ، jabar ، ترنم ، محمد جویبار
مبارکن
پاسخ
 سپاس شده توسط jabar
سلام بر هفت سال فرهنگ و هفت سال اطلاع رسانی و هفت سال دور هم بودن
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid ، mohammad_p
ابتدا عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیران این سایت و تبریک بابت هفت سال خبردهی و خبرسانی. چند انتقاد کوچک دارم که امیدوارم به کسی بر نخورد. اول این که سایت اول و آخر جناح در زمینه مسایل فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی به بن بستی همه جانبه رسیده است . به روز رسانی کند و لاک پشتی ، اطلاع رسانی های ضعیف و بعضا اشکالات فنی انبوهی از بینندگان جناح آنلاین را به سمت سایت های نه چندان معتبر و با موضع گیری های جناحی سطح منطقه کشانده است.به نظر باید تجدید نظری جدی در وبسایت بشود . اگر دوستان خسته اند که باید سایت را تعطیل نمود و یا در چیدمان هیات مدیره و مسولین تحولاتی داشته باشند.برای مثال بنده زمانی روزی دوبار به این وبسایت سر می زدم ولی حالا تنها هنگام اعلام نتایج کنکور به سایت سر می زنم.تا چندی پیش اقای شجاعی مطالبی در وبسایت قرار می دادند که ضمن تشکر گویا ایشان نیز بریده اند از این کار.نه از تحلیل ها و مصاحبه های گذشته خبری هست و نه از اخبار شهر. برای مثال شهرداری جناح در حال حاضر انبوهی از پرژوه های تکمیلی و در دست تکمیل دارد که متاسفانه هیچ خبری از آنها نمی شنویم. ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی اعضا و مدیران? این وبسایت یاد آور می شوم که این رویه به وثوق جناح انلاین لطمه وارد می نماید و در جنگ مجازی امروز به دست آوردن جایگاه نخست وبسایت دیگر کار مشکلی خواهد شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid ، yousef_sh ، mohammad_p
ضمن تشکر از دوست عزیز به عرض می رساند این سایت یک سایت انجمنی بوده و از مطالب همه ی کاربران استقبال می شود تشکیل هیئت مدیره صرف اینکه فقط ایشان مطلب بگذارند نبوده بلکه در راستای ساماندهی و نظارت بیشتر بوده است . البته کم شدن مطالب را قبول داشته و برنامه هایی مد نظر است ان شاءالله تغییراتی حاصل می گردد . در مورد شهرداری که فرمودید ما تاحدودی پوشش میدیم ولی چون در همه ی پروژه های ایشان حضور نداشته و یا خبردار نمی شویم انتظار از روایط عمومی شهرداری داریم که مطالب را در سایت شهرداری جناح انعکاس بدن و ما نیز به نقل از ایشان قرار خواهیم داد . مانند اداراتی که این امر در آنها انجام امی گیرد ./ م . پ
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid ، my janah of sale
(۵ام تير ۱۳۹۴، ۰:۴۶)jabar link نوشته: ابتدا عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیران این سایت و تبریک بابت هفت سال خبردهی و خبرسانی. چند انتقاد کوچک دارم که امیدوارم به کسی بر نخورد. اول این که سایت اول و آخر جناح در زمینه مسایل فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی به بن بستی همه جانبه رسیده است . به روز رسانی کند و لاک پشتی ، اطلاع رسانی های ضعیف و بعضا اشکالات فنی انبوهی از بینندگان جناح آنلاین را به سمت سایت های نه چندان معتبر و با موضع گیری های جناحی سطح منطقه کشانده است.به نظر باید تجدید نظری جدی در وبسایت بشود . اگر دوستان خسته اند که باید سایت را تعطیل نمود و یا در چیدمان هیات مدیره و مسولین تحولاتی داشته باشند.برای مثال بنده زمانی روزی دوبار به این وبسایت سر می زدم ولی حالا تنها هنگام اعلام نتایج کنکور به سایت سر می زنم.تا چندی پیش اقای شجاعی مطالبی در وبسایت قرار می دادند که ضمن تشکر گویا ایشان نیز بریده اند از این کار.نه از تحلیل ها و مصاحبه های گذشته خبری هست و نه از اخبار شهر. برای مثال شهرداری جناح در حال حاضر انبوهی از پرژوه های تکمیلی و در دست تکمیل دارد که متاسفانه هیچ خبری از آنها نمی شنویم. ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی اعضا و مدیران این وبسایت یاد آور می شوم که این رویه به وثوق جناح انلاین لطمه وارد می نماید و در جنگ مجازی امروز به دست آوردن جایگاه نخست وبسایت دیگر کار مشکلی خواهد شد.
تمامی انتقادات درست و به جاست. متاسفانه بخشی از این مسائل به دلیل مشغله دوستان است و همچنین کمرنگ شدن همکاری دیگر کاربران؛ اما نه همه آن. بخشی شاید به گذران اوقات در شبکه های اجتماعی دیگر ارتباط داشته باشد و همانطور که گفتید، منبع موثق و معتبری برای دریافت خبرها نیست. انتشار اخبار بدون دریافت بازخورد از مخاطب، انگیزه نویسنده را کاهش خواهد داد. تصور میکنم جامعه یا بی دغدغه است یا به فکر راه حلی برای آن نیست!

البته قابل ذکر است ما هر سال در مواقعی زیر و بم های این چنینی را شاهدیم (به دلیل مسائل و مشغله قشر دانشجو)، اما امسال اندکی بیش از پیش بوده است. متاسفانه ذهنیت در مورد سایت یک طرفه شده و تصور می شود افرادی نویسنده اند و بقیه خواننده و مخاطب. در صورتی که ما از آنجایی که حدس میزدیم سایتی که بخواهد مردمی بماند باید از همان مردم استفاده کند و میزان فعالیت من یا دیگری ممکن است در مواقعی به دلیل کمبود وقت یا حتی به دلایلی از قبیل دوری از منابع خبری و... بر فعالیت کل سایت اثر بگذارد، پس مانند بسیاری از سایت ها نویسنده یا نویسندگان ثابتی تعیین نکرده ایم و هدف ما مشارکت بقیه کاربران در تولید محتوا (نه فقط استفاده کننده از محتوا) است.

امیدوارم در آینده نزدیک هیئت مدیره سایت در این زمینه جلسه ای داشته باشد. پس خوشحال می شویم راهکارهایی که در زمینه جلب مشارکت کاربران برای تولید محتوا دارید بشنویم و در جلسه (در صورت برگزاری) مورد بحث قرار گیرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط mohammad_p
(۵ام تير ۱۳۹۴، ۰:۴۶)jabar link نوشته: ابتدا عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیران این سایت و تبریک بابت هفت سال خبردهی و خبرسانی. چند انتقاد کوچک دارم که امیدوارم به کسی بر نخورد. اول این که سایت اول و آخر جناح در زمینه مسایل فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی به بن بستی همه جانبه رسیده است . به روز رسانی کند و لاک پشتی ، اطلاع رسانی های ضعیف و بعضا اشکالات فنی انبوهی از بینندگان جناح آنلاین را به سمت سایت های نه چندان معتبر و با موضع گیری های جناحی سطح منطقه کشانده است.به نظر باید تجدید نظری جدی در وبسایت بشود . اگر دوستان خسته اند که باید سایت را تعطیل نمود و یا در چیدمان هیات مدیره و مسولین تحولاتی داشته باشند.برای مثال بنده زمانی روزی دوبار به این وبسایت سر می زدم ولی حالا تنها هنگام اعلام نتایج کنکور به سایت سر می زنم.تا چندی پیش اقای شجاعی مطالبی در وبسایت قرار می دادند که ضمن تشکر گویا ایشان نیز بریده اند از این کار.نه از تحلیل ها و مصاحبه های گذشته خبری هست و نه از اخبار شهر. برای مثال شهرداری جناح در حال حاضر انبوهی از پرژوه های تکمیلی و در دست تکمیل دارد که متاسفانه هیچ خبری از آنها نمی شنویم. ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی اعضا و مدیران? این وبسایت یاد آور می شوم که این رویه به وثوق جناح انلاین لطمه وارد می نماید و در جنگ مجازی امروز به دست آوردن جایگاه نخست وبسایت دیگر کار مشکلی خواهد شد.

عرض سلام دارم خدمت جنابعالی و تشکر از طرح دغدغه برای سایت.به نکات مهمی اشاره کردید.
فکر میکنم اکثر قسمت ها رو دوستان پاسخ دادند تنها قسمتی که مربوط به بنده بود عرض کنم بحث بریدن از خبررسانی نیست.اتفاقا فعالیت های خبری را دوست دارم و وقتی کم فعالیت میشوم احساس کمبود می کنم!! اما در شرایط فعلی مجبورم به دلایلی که از طرح آنها معذورم مدتی از فضای مجازی و حواشی آن فاصله بگیرم و از دوستان هیات مدیره سایت رخصت خواستم تامدتی فعالیت درسایت را کم کنم و در این بازه سایر مدیران زحمت این کار را بکشند. از آخرین مطلبی که منتشر کردم هم حدود دوماه میگذره و احتمالا چندهفته دیگر شاید بیشتر نیز ادامه کند!!
ان شاءالله با پایان فصل امتحانات دانشگاه و فراغت دیگر مدیران بار مسئولیت سایت را به عهده خواهند گرفت و علاوه بر حل مشکلات فنی سایت? انتشار خبرها،مصاحبه ها و تحلیلها را با کمک کاربران دغدغه مند رونق دوباره میبخشند و ان شاالله دوباره سایت به جایگاهی که باید باشد برسد.بنده هم درصورت فراغت در کنار بقیه دوستان به فعالیت خواهم پرداخت
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد جویبار ، mohammad_p
خسته نباشید
هفت سال گذشت ولی سال هفتم متاسفانه سال افول جناح آنلاین بود .البته در مقاطعی بروز بودن سایت در بخش خبری و همچنین مصاحبه های جذاب که آقای شجاعی زحمتش رو میکشیدن به وضوح دیده می شد. عجب اینکه با این تعداد اعضای هیئت مدیره فقط یک نفر فعال بود. با این روند اکثر کاربران فعال سایت هم دیگه رغبتی به ارسال مطلب نداشتن.
از حق نگذریم چن تا اتفاق خوب هم در سال هفتم داشتیم:
مصاحبه های جالب و خواندنی با مسئولین شهر و اشخاصی که به نحوی به شهر ما مربوط بود مثل مسئول کمپ شرکت گاز
پیگیری خبری اتفاقات راه خور
پیج فعال جناح آنلاین در اینستاگرام
و مسابقه عکاسی، که کار جدید و جالبی بود

ولی برای یه سایت مثل جناح آنلاین که اخبار بیس اصلی کارهشه استمرار در فعالیت و بروز بودن خیلی مهمه که متاسفانه زیاد محقق نشد.

ان شاالله در سال هشتم این نواقص برطرف بشه و بقیه اعضا هم کمی فعال تر بشن.
پاسخ
 سپاس شده توسط mohammad_p
?با سلام و خسته نباشید خدمت عزیزان در جناح آنلاین?

از زحمات هفت ساله شما بزرگوارن تقدیر و تشکر می شود ، ?نکته ای هم که مد نظرم هستش و آن هم بوی انتقاد می دهد ، ?مشکل سایت هستش که باید دو مرتبه رفرش شود تا سایت بالا بیایید ، ?با وجود تغییرات کلی و جزیی سایت در چندین سال از دوری من با سایت که به وضوح پیداست ولی مشکل اصلی سایت با وجود وعده های پشتیبان های سایت هنوز درست نشده است که این موضوع هم بر بازدیدکنندگان و هم برای کاربران خسته کننده شده است ولی متاسفانه هیچ گونه تغییراتی برای حل این مشکل بوجود نیامده است و ما منتظر حل این مشکل هستیم نه وعده ?برای آینده ! خواهشمندیم در چند ماه دوری از درس و دانشگاه حداقل این مشکل را برطرف نمایید / من الله توفیق
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان