رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روحانی: رشد منفی 9 درصد را به مثبت 3 درصد رساندیم/ تورم از 40درصد به زیر 16درصد رسید
#1
رئیس‌جمهور گفت:‌ ما تورم بالای ۴۰ درصد را به زیر ۱۶ درصد رساندیم، کارشناسان داخلی و خارجی عنوان می‌کنند این کار دولت از لحاظ اقتصادی شبیه معجزه است.

[عکس: 13930917000223_PhotoA.jpg]

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در اجلاس اقتصاد مقاومتی در روابط منطقه‌ای عنوان کرد : امروز مرکز آمار کشور اعلام کرد که تورم 12 ماه، به 15.5 درصد رسیده است. این در حالی است که وعده‌ای که ما به مردم داده بودیم این بود که در سال 93 تلاش کنیم تورم را به 25 درصد برسانیم.

وی با اشاره به بحث‌های صورت گرفته در حوزه برنامه‌ریزی اقتصادی گفت: ما توانستیم تورم بالای 40 درصد را به زیر 16 درصد برسانیم (این آمار مربوط به بهمن‌ماه امسال است) که از نظر کارشناسان داخلی و خارجی این کار دولت از لحاظ اقتصادی شبه معجزه است البته این اقدام، کار ملت است و دولت تنها خادم مردم است.


روحانی با بیان اینکه کشور در سال 91 و 92 از لحاظ رشد اقتصادی منفی 9 بوده است گفت: چه کسی فکر می‌کرد که ما منفی 9 درصد را در 2 سال به رشد مثبت برسانیم. رشد 6 ماه اول امسال ما نسبت به سال گذشته 4 درصد بوده است و پیش‌بینی برای پایان سال نیز رشد مثبت است.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه وعده‌ای که ما به مردم داده بودیم بهبود معیشت آنها بود گفت: وعده ما این بود که مردم بتوانند زندگی راحت‌تری داشته باشند و کشور در مسیر رشد و توسعه جامع و همه‌جانبه قرار گیرد.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما به سوابق و وابستگی سیاسی و جناحی افراد کاری نداریم، گفت: اگر کسی اعتقاد به رای مردم ندارد می‌تواند در کشور فعالیت کند اما نمی‌تواند در مدیریت سطح بالای کشور باشد چرا که مردم قبول نمی‌کنند.
روحانی گفت: اگر کسی 24 خرداد و رأی مردم را قبول ندارد باید در سمت دیگری خدمت کند، سمت زیاد است می‌توانند در پست دیگری خدمت کنند ولی مردم این را نمی‌پذیرند که رأی مردم را قبول نداشته باشند زیرا ما بار سنگینی را به دوش گرفته‌ایم.

پاسخ
 سپاس شده توسط yousef_sh ، ترنم


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان