رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال شهروندان از مسئولین>دلیل تاخیر در آسفالت کانال های آب خیابان های جناح چیست؟+عکس
جناح آنلاین: مدتها از تعویض لوله آب در خیابان های شرقی جناح می گذرد اما همچنان بدون روکش آسفالت باقی مانده است و خاکی بودن آنها سبب شده علاوه بر کم کردن فضای مفید تردد ، نمای نامطلوبی به خیابانها دهد و گاها پس از بارندگی ها دچار نشست شود که عبور و مرور را غیرایمن می سازد

ناگفته نماند این مشکلات به طور معمول پس از هر بار تعویض لوله در جناح رخ می دهد و بعضا ماهها ترمیم اثرات آن به درازا می کشد و موجب گلایه شهروندان می شود . برخی از شهروندان محلات شرقی شهر چندین بار از جناح آنلاین درخواست انتشار این مشکل جهت رسیدگی مسئولین را داده اند.

اما براستی دلیل این تاخیر چیست؟ اصولا چه ارگانی مسئول این ترمیم کانالهاست؟ شهرداری یا آب و فاضلاب؟ 

پاسخ
 سپاس شده توسط vahid ، ترنم
اولا دوستان صحبتهای اقای قادری رو شنیده بودن الان این سوال رو نمیکردن دوما جناح انلاین وظیفش فقط گلایست خب شما این همه ماشاالله جلسه با مسیول و شهردار و غیره میزارید برا همین سوالاست حالا چه دلیلی داره این سوال به تیتر جناح انلاین بره سوما این همه اخبار و اتفاقات مثبت تو این شهر داره میوفته که درباره هر کدومش میشه یک فصل توضیح داد ولی متاسفانه دریغ از یک سطر خاصتا آقای شجاعی شما کجا بودید .پل اتخان با فروش زمین بیت المال با اون اوضاع درست شد برید ببینید گالری و متونش رو و اما چند پل تمام بتنی از جیب شخص و اون همه آسفالت از جیب شخص و زیر سازی و خیابان کشی و دهها مورد دیگر رو برید تو سایت بگردید ببینید یک متن کامل پیدا میکنید که این همه هزینه زحمت و هزینه رو مفصل توضیح داده باشه شهرداری به کمک خیر بالای دو میلیارد تومن هزینه کرده کجاست به ما نشون بدید کجای این سایت خبر رسانی کرده .آقای شجاعی مگه شما همیشه پاتون تو چاله گیر میکنه که میخواهید داد و هوار راه بندازید یه بار از آسفالت پلی رد نشدید شما که ماشاالله یه بلوک اگه جا به جا بشه هم متوجه میشید و دربارش کتاب مینویسید حالا این همه کارهای مثبت شما حتی دربارش یه جمله هم نمینویسید واقعا جای سوال داره یادتون میاد راه خور هنوز اتفاقی نیفتاده چقد دربارش مطلب و عکس گذاشتید و تبلیغات کردید چرا حتی یه جمله درباره کارهای شهرداری و شورا و خیر گرانقدر حاضر نیستید بنویسید
پاسخ
نکته ای که برام خیلی جالبه جناب محسوس، آیا دوره شهردار قبل هم با این شدت با انتقاد از شهرداری برخورد می کردید؟ این برخورد متفاوت شما اصلا برازنده یک فرد منصف نیست. گرچه من فکر میکنم شهرداری و هر نهاد دیگری به این تذکرها و پیگیری ها نیازمند است و نه تنها گله ای نداشته باشند بلکه اگر با دید جامعتری نگاه کنیم، مطمئنا استقبال خواهند کرد. جامعه ای که در قبال کار مسئولین سوال و انتقاد و گله ای نداشته باشد، جامعه مرده ای است که اندکی به سمت آن هم رفته ایم که باید حواسمان باشد که ضرر آن گریبان جامعه مان را خواهد گرفت.

اما اگر انصاف را رعایت کنیم، اگر چه جناح آنلاین اقدامات شهرداری و هر خبر دیگری در سطح شهر را کامل پوشش نداده اما در مقام انتقاد هم هیچ مطلبی تاکنون چه از طرف هیئت مدیره و چه از طرف کاربران نوشته نشده (شاید یکی دو مورد، که حتی در ذهنم نیست). و این نکته بسیار منفی برای سایت است در صورتی که انتقاد به بعضی از کارها وارد است. اتفاقا من خودم قصد داشتم در خصوص سرعت گیرهای سطح شهر هم مطلب بنویسم که تا الان فرصت نشده (که بسیار خطرناک هستن و مورد تصادفی هم داشته). اینطور نیست که جای هیچ سوال و انتقادی نباشه. پس به جای تقدس گرایی، انصاف گرا باشید. از مزایای رسانه ای شدن برخی از انتقادها بسیار می توان نوشت که فرصت نیست، ولی مطمئن باشید به صلاح شهر، شهرداری، شورا و مردم است.

اما اگر باز هم قانع نشدید، باید گفت به جز مطالب سایت، در خبرهای کوتاه هم بسیاری از کارهای شهرداری به صورت عکس و توضیح کوتاه پوشش داده شده. اما از مطالبی که اخیرا از اقدامات شهرداری در سایت نوشته شده است: (بدون در نظر گرفتن مطالب خبرهای کوتاه)
عکس>احداث پارک محله ای جدید در مجاورت پارک ترافیک (13 شهریور 94)
افتتاح پروژه های عمرانی بخش جناح با حضور دکتردالمن معاون عمرانی استاندار (2 شهریور 94)
عملکرد قابل تقدیر شهرداری جناح در روزهای کمبود بودجه (2 مرداد 94)

و در کل اخیرا مطالب سایت کمتر به روز می شود و همچنین متاسفانه شورا و شهرداری دوره فعلی در امر اطلاع رسانی شاید به اندازه شورا و شهردار دوره قبل هم حتی فعال نیستند یا هم وضعیت چندان بهتری ندارند. جلسات پرسش و پاسخ که کاملا پوشش داده شده است، در سایت جستجو کنید (به عنوان مثال اینجا، اینجا و اینجا و اینجا). ضمنا اگر هنر در شاکی بودن است، ما هم میتوانیم هنرمند باشیم! از آخرین پست شما تا کنون در سایت حدود 4 یا 5 ماه میگذرد! خب چرا زحمت پوشش بخشی از اقدامات شهرداری که از دید ما پنهان مانده یا وقت نداشتیم منعکس کنیم (خود شهرداری که منعکس نمی کند) را شما نکشیدید؟ قبلا که خیلی خیلی فعالتر بودید!
پاسخ
 سپاس شده توسط masoud
دوست عزیز نظر شما رو محترم میدونم خصوصا در این مورد که باید خوبی های شهر را گفت و اتفاقا به شخصه همیشه چنین دیدی داشته و کاری ندارم که مسئول چه شخصی باشد و اگر دقت کرده باشید بیشتر مطالبی که در سایت منتشر کردم این مشخصه رو داشته .ولی این دلیل نمیشه که چشممان را بر روی مشکلات شهر ببندیم.حتی کوچکترین موارد باشد که زیاد ملموس نیز نباشد.هرچند من فکر میکنم درخصوص کانال های آب اگر شما نیز در آن محلات زندگی میکردید به اهالی آنجا حق میدادید که از این موضوع گلایه مند باشند خصوصا که بعد از هر بارندگی بعضی جاها نشست میکند و گودالهای عمیق و خطرناکی ایجاد میشه و ممکنه به قیمت سلامتی و یا جان کسی تمام شود.

از طرف دیگر درنظر داشته باشید که انتقاد ما الزاما به شهرداری نیست . ما به عنوان یکی شهروند از مسئولین سوال می کنیم که مسئول این کار کیست؟شهرداری یا اب و فاضلاب؟ نگفتیم که الزاما وظیفه شهرداری است که این کار را انجام دهد!! اگر سر صحبت این دو ارگان بنشینید هردو طرف حق به جانب صحبت می کنند . اما هرچه هست دود این اختلاف به چشم مردم رفته و همیشه ماهها ترمیم این کانالها به طول انجامیده.
حال ما از طرف مردم این سوال را پرسیدیم ببینیم واکنش شهرداری و آب و فاضلاب چیست؟ اگر واقعا گلایه مردم اهمیت داشته باشد با یک توضیحات چندخطی می توانند در این زمینه شفاف سازی کنند.

در مورد پل اتخان بنده به یاد ندارم بیشتر از یک مطلب نگاشته باشم.آن هم تنها مطلب افتتاح پل بود که با عکسهایی از مراحل ساخت منتشر کردیم.(تازه ان زمان از ما انتقاد میشد که چرا مطلب و عکسی از فرایند ساخت پل منتشر نمیکنید!! فکر میکنم یادتان هست که ساخت پل در تا چه اندازه اهمیت پیدا کرده بود و مردم بعد از هر بارندگی با کلی مشکل دست و پنجه نرم می کردند) این در حالیست که برای بلوار دانشگاه باوجود درحال ساخت بودن آن مطلب نگاشته شده و تعدادی عکسهای آن منتشر شده و از زحمات شهرداری و خیرین نیز تقدیر شده.(لینک آن را وحید گذاشته)/البته این پروژه هم تموم بشه مطمنا به طور شایسته تری پوشش داده خواهد شد.

درخصوص راه خور قضیه به کلی متفاوت است.به این دلیل که این پروژه شرایط حساسی رو سپری میکنه و شما بهتر از بنده در جریان هستید که مشکل راه با شرکت نفت هنوز پابرجاست و این شرایط ایجاب میکنه که بیشتر در این خصوص اطلاع رسانی بشه.(تازه بعضا در این مورد نیز از ما گلایه میشه که درخصوص راه خور کم مطلب میذارید!! که جواب ما این بوده که باتوجه به تعداد پایین اخبار سایت بیشتر از این نمیتونیم در مورد این پروژه پوشش داشته باشیم) بسیار از اخباری که پیرامون راه خور در سایت منتشر شده بلافاصله برای مسئولین ارشد استان هم ارسال میکنیم تا اثربخشی بهتری داشته باشه. ضمن اینکه فکر میکنم این پروژه همواره برای مردم جذاب بوده.جالبه که چندماه قبل یعنی زمانی که نقشه برداری این راه انجام می شد تنها یک عکس و یک خط توضیح در این خصوص در اخبار کوتاه منتشر کردیم که به طور گسترده ای در فضای مجازی دست به دست شد. و در زمان شروع به کار هیات امنا در راه یک خبر از شروع به کار انتشار دادیم که باز به طور سریع السیری در شبکه های اجتماعی دست به دست شد گرچه در کنار خوشحالی مردم بعضی از سیاسون با پخش بیانیه هایی علیه همدیگر بار دیگر فضا را مسموم کردند و به این خاطر تصمیم گرفته شد تا زمانیکه شرایط راه به جاهای مطلوب تری نرسیده اطلاع رسانی در نحوه اطلاع رسانی پیامون این راه تجدید نظر کنیم.

فرمودید که اتفاقات مثبت میفته ولی اطلاع رسانی نمیشه.
دوست عزیز دقت داشته باشید که این سایت توسط جمعی از جوانان علاقمند اداره میشه ولی هیچکدام خبرنگار نیستند یعنی شغل خبرنگاری نداریم که موظف باشیم تمام اتفاقات شهر را پوشش دهیم یعنی فرصت و شرایط بیشتر از این اجازه فعالیت بیشتر را نمیدهد. بنده مدتی از دوستان عذر خواستم و گفتم چندوقتی مطلب نمی نویسم تا به امورات شخصی و کاریم بیشتر برسم ولی متاسفانه هیچ جایگزینی نشد و بازدید روزانه سایت به 30 کاهش پیدا کرد!!
دقت داشته باشید که از لحاظ مطلب گذاری من و شما و دیگر کاربران هیچ تفاوتی نداریم! چون به دلیل ساختار انجمنی بودن سایت این امکان برای تمام شهروندان وجود داره که مطالب و دلگویه های خود را در سایت به اشتراک بذارن.
بازهم تاکید میکنم اگر در سایت تکاپویی صورت میگیره تنها و تنها از سر علاقه است و بس و اینکه بخشی از ضعف مفرط اطلاع رسانی در شهر را کم کنیم. به شخصه در حد توانم در جهت اطلاع رسانی اتفاقات شهر فعالیت میکنم و اگر میتوانستم کوچکترین اتفاقات شهر را نیز پوشش میدادم اما همانطور که گفته شد ممکن از وقت و شرایط شخصی بیشتر ازا این اجازه ندهد و درواقع بنده فقط به اندازه یک نفر از هفت نفر هیات مدیره می توانم فعالیت کنم.نه بیشتر و نه کمتر!
پاسخ
 سپاس شده توسط vahid
آقا وحید شما کارهای شهرداری سابق در طول شش سال رو میتونید با یک سال این شهردار مقایسه کنید جناب وحید انصاف شما کجا رفته
و اما آقای شجاعی مگه شما نمیگید مشکل راه خور با شرکت نفت هنوز باقیست و در یک مرحله حساسه چرا یک بار از شخصی که قسم خوردن ده میلیارد بیارن یه بار نمیپرسید تا الان چکار کرده و الان کجاست اگه میخواین انتقاد کنید مسایل مهم تری وجود داره که بهش بشه پرداخت ولی نه تنها نمیپردازید بلکه بیخود و بی جهت تبلیغات راه میندازین
پاسخ
(۱۳ام مهر ۱۳۹۴، ۳:۱۴)محسوس نوشته: و اما آقای شجاعی مگه شما نمیگید مشکل راه خور با شرکت نفت هنوز باقیست و در یک مرحله حساسه چرا یک بار از شخصی که قسم خوردن ده میلیارد بیارن یه بار نمیپرسید تا الان چکار کرده و الان کجاست اگه میخواین انتقاد کنید مسایل مهم تری وجود داره که بهش بشه پرداخت ولی نه تنها نمیپردازید بلکه بیخود و بی جهت تبلیغات راه میندازین

به این دلیل که نمیخوام در منجلاب حواشی راه خور غرق بشم!!! اگر قراره راه به جایی ببریم با پرداختن به حواشی که ما رو به ترکستان میبره کار انجام نمیشه و نتیجه ای جز دلسردی و بی تفاوتی در پی نداره .مطمئن باشید از درگاه هایی که میدونم کارانجام پذیره یک لحظه هم درنگ نمیکنم(البته در حد وسع که هرچند ناچیز هم باشه)...
پاسخ
نقل قول:آقا وحید شما کارهای شهرداری سابق در طول شش سال رو میتونید با یک سال این شهردار مقایسه کنید جناب وحید انصاف شما کجا رفته
من منکر هیچ تلاشی نیستم و مشخصه شما متوجه منظور من نشدید. به نظرم خیلی واضح نوشتم پس به جای اینکه دوباره تکرار کنم، شما دوباره بخونید.

این سایت محلی است برای اطلاع رسانی و بازتاب انتقادات و مشکلات و بحث در خصوص مسائل مختلف عمومی. همونطور که گفتم به جای اینکه شما سعی کنید به نوشته های ما جهت بدید، بهتره خودتون دست به قلم بشید. به عنوان مثال تمام طرح های شهرداری رو در سایت پوشش بدید. واقعا هم سایت به چنین اشخاصی نیاز داره. همانطور که آقای شجاعی گفتن، ما وظیفمون نیست و همینقدر مطالبی که گذاشته میشه از سر علاقه و اینکه فکر میکنیم و امیدواریم قدم مثبتی باشه نه از سر وظیفه. پس نتیجتا شما میتونید همون جای خالی سایت که مورد انتقاد خودتون هست رو پر کنید و ما مطمئنا استقبال هم خواهیم کرد. این گوی و این میدان ...
پاسخ
اقای محسوس ای [...] چرا میسوزی جناح پیشرفت کنه وقتی خیابون رو اسفالت نکردن و برای مردم مشکل به وجود اومده چرا تو میسوزی؟ چون یه ایراد از [شهردار] گرفتن این قدر داری میسوزی؟ یا از [شهردار] مقام خدایی نساختن داری میسوزی ؟ مسولین اگه یک کم حتی سر سوزن به فکر جناح بودن نمیومدن خیابون عریض و طویل درست کنن و از جای دیگه چاله و چوله باشه و خیابون درست نکن با جون مردم بازی کنند. حالا خوبه یک آبان میری سربازی هم جناح و هم جناح انلاین از شر شما راحت میشه . همیشه حرفهاتون بوی تعصب میده . شما اگه به فکر جناح هستین و به فکر راه خور و اون ده ملیارد کزا اول برو دنبال شونزده ملیارد حاج اقاتون که قول نمیدونم چی چی رو هم تو مسجد جمعه داد. یادت نیست نه . آها اون ده ملیارد فقط یادته شونزده ملیارد چون [...]

مگه [شهردار] فعلی شما با [شهردار سابق] چه فرقی داره مگه زمین نمیفروشه برو اطراف گازال بگرد چقدر [شهردار] زمین به مهندسین رحمت کش شورا !!! میدهد بگیرید این زمین بر نوه تان ان یکی برای نتیجه تان و آن یکی بر ندیده تان ! البته برای پسر عموی هفت جد اباد مادری اقای مهندس و کلا نتیجه و نبیره و نمیدونم چی چی رو هم به کرف و لطف جناب [...] زمین دار شدن. نمیخوام از [شهردار سابق] حمایت کنم ولی جناب [شهردار] هم همانند [شهردار سابق] زمین فروش شد

جناب [شهردار] که خوب شعارش بر این بود که روکش اسفالت و نمیدونم چی چی ! چی شد روکش ها ؟ آها ببخشید احتمالا [...] ببخشید اسفالت خرابه
اقای محسوس واقعا در شرایط چنین جای جناب [شهردار] کس دیگه ای بود انتقاد جناح انلاین هم نابخردمندانه بود؟ صد در صدر نه که نابرخدمندانه اتفاقا خردمندانه و در خور تشکر بود ولی چون الان [شهردار فعلی] بر منسب مدیریت تکیه دادند و چون بودجه نیست (کپی حرف [شهردار سابق]) نمیتوانند روکش کنند وای

-------------------------
کنترل سایت: کلمات طعنه آمیز و توهین آمیز ویرایش شد.
پاسخ
نقل قول:مسولین اگه یک کم حتی سر سوزن به فکر جناح بودن نمیومدن خیابون عریض و طویل درست کنن و از جای دیگه چاله و چوله باشه و خیابون درست نکن با جون مردم بازی کنند.
ببینید وقتی خیر هزینه ای رو در اختیار شورا و شهرداری قرار میده که برای موضوع خاصی استفاده بشه(به قول شما خیابون عریض و طویل)،اونا نمیتونن از اون هزینه بزنن و برای روکش آسفالت استفاده کنن،نتیجش این میشه که هر دو طرحم بدون اینکه تموم بشه بدون بودجه رها میشه.

نقل قول:حالا خوبه یک آبان میری سربازی هم جناح و هم جناح انلاین از شر شما راحت میشه .
جناح آنلاین از دست کسی راحت نمیشه،این چه طرز برخورده؟اتفاقا جناح آنلاین هم به نظرات موافق و هم نظرات مخالف احتیاج داره.مطمین باش تا کسی نظر خودشو نگه و نظرات افراد دیگه رو هم نشنوه همچنان یکطرفه به قاضی میره.شما حق نداری کسی رو از نظر دادن منع کنی و یا ...همونطوری که شما نظرتو چه خوب و چه بد میگی.
بعدشم لفظ خودتونم چندان مودبانه و بدون غرض نیستش که به بقیه کنایه میزنین
مودبانه ترم میشه هم نظر داد و هم انتقاد کرد،پس میشه بگین فرق شما با محسوس که ازش انتقاد میکنی چیه؟میشه ضرب المثل (توه إه پاتیل إگو لیت پهن!!)

نقل قول:مگه [شهردار] فعلی شما با [شهردار سابق] چه فرقی داره مگه زمین نمیفروشه برو اطراف گازال بگرد چقدر [شهردار] زمین به مهندسین رحمت کش شورا !!! میدهد بگیرید این زمین بر نوه تان ان یکی برای نتیجه تان و آن یکی بر ندیده تان !
دقیق زمین میفروشن یا بذل و بخشش میکنن،میشه مشخص کنین؟

نقل قول:جناب [شهردار] که خوب شعارش بر این بود که روکش اسفالت و نمیدونم چی چی ! چی شد روکش ها ؟ آها ببخشید احتمالا [...] ببخشید اسفالت خرابه 
آقای محترم پس جلسات شورا و شهرداری برای چیه؟؟اگه جایی به حرفایی که زدن عمل نکردن خوب خیلی راحت وایسین جلوشون بگین که چرا فلان حرفو زدین و عملی نشد؟چرا ازشون توضیح نمیخواین؟
و اینم بهتون بگم که سیگار کشیدن یه شخص به من و شما هیچ ربطی نداره که دارین ازش استفاده میکنین

فقط جواب شما رو دادم چون جواب محسوس رو قبلا دادن
.
.
.
.
.
اینطوری که من شنیدم توی سالهای قبل که میومدن خیابونو میکندن،بعدش رهاش میکردن و شهرداری مجبور بوده که خودش درستش کنه
اما این بار آخری که رفتن مجوز برای کندن بگیرن،شورا(میگم شورا چون اون موقع شهردار انتخاب نشده بوده)بهشون مجوز نمیدن،چون که اداره آب و فاضلاب به بهانه ی نبود بودجه از دادن هزینه ی آسفالت سرباز میزده
بعدشم که بهشون مجوز دادن هم به خاطر فشارهای مردم مبنی بر بی آبی بوده که آب و فاضلاب میگفته شورا مجوز کندن نمیده و هم آب و فاضلاب هزینه رو قبول کرده
بقیشو نمیدونم،برین از شورا و شهرداری بپرسین
پاسخ
زمین میفروشند ولی طوری میفروشند که از صدها بذل و بخشش بهتر است . دقیقا بهترین نقطه شهر طوری فروخته می شود که کسی خبر دار نمی شود آن هم به قیمتی که خودشان دوست دارند . یعنی فروختن در چارچوب بذل و بخشش (امیدوارم منظورم را دقیق فهمیده باشید)
در راستای این گودال ها هم که از متلک "خیابان عریض و طویل" استفاده شد چند نکته یاد آور شوم که 1 در زمان شهردار بودن آقای دستپاک هم قوانینی که میخواهم شرح دهم بوده و هم در دوره آقای قادری. وظیفه اصلی روکش کردن خیابان بر عهده ی شهرداری و هزینه آن از طرف آب و فاضلاب یا هر ارگانی که موجب خسارت(منظور از خسارت ، گود برداری در خیابان است نه چیز دیگری) باید قبل از شروع حفاری هزینه آن که خود شهرداری تعیین میکنید باید به شهرداری بپردازد. حال قضیه ای که کاربر گرامی ترنم به آن اشاره نمودند که نبود بودجه از طرف اداره اب فاضلاب و از طرف دیگر فشار مردمی جهت کمبود آب از سوی دیگر ، مسولین در شهرداری چه آقای دستپاک و چه آقای قادری و اشخاص دیگر به قبول کردن خراب کردن و عدم درست کردن و پر کردن صحیح گودال ها وا داشته است . مساله ای که برایم خیلی جالب بود جناب محسوس در زمان آقای دستپاک برای چنین مساعلی جناح آنلاین را متهم به عدم اطلاع رسانی و گاها متهم به پشتیبانی از آقای دستپاک مینموده است و حال که چنین انتقادی شده متهم به نادیده گرفتن حسن و خوبی های آقای قادری شهردار محترم نموده است که به نظر شخص بنده آقای محسوس ، دچار یک جناح بازی خاصی شده که از طرفی جناح انلاین و از طرفی دیگران را محکوم میکنید و جناحی را تشویق با در نظر نگرفتن حسن یا عیب طرفین . 2 اگر شهردار و شورای محترم با خیر عزیز حاج منصور یا دیگر خیرین که هزینه های هنگفتی برای شهر متقبل شده اند(دستشان درد نکند) اگر یک کم به فکر جان من و شما بودند مطمعنم خیرین عزیز نیز هزینه ناچیز پر کردن اسفالت ها(هزینه ناچیز در قبال هزینه خیابان عریض و طویل) به طور حتم قبول میکردند که مناسفانه هیچ جنب و جوش موثری تا به حال دیده یا شنیده نشده است.
در مورد حرف از کنایه ها و نامحترمانه بودن مطلب گذشته از دیدگاه شما بنده عذر خواهی میکنم کنایه ها و متلک انداختن بخشی از نوع نقد بنده است که متاسفانه موجب گاها ناراحتی هایی شده است .(البته این متن بسیار سلیقه شده است تا از کنایه استفاده نشود)
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان