رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موفقیتِ پررنگِ اولین فعالیت وسیع سیاسی در انتخاباتِ منطقه/خالد زمزم نژاد، منتخب مردم
#1
به گزارش جناح آنلاین آقای خالد زمزم نژاد کاندیدای راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی با کسب 60 درصد آرا پیروز انتخابات و نماینده چهار سال آینده غرب هرمزگان شد.

[عکس: zamzamnejad-piroozentekhabat-95-2-11.jpg]


این نخستین باریست که فعالیت سیاسی در سطح وسیعی در انتخابات غرب هرمزگان انجام شد و با حضور شخصیت های مطرح جریان اصلاحات در همایش های بزرگ انتخاباتی ، توانست کاندیدای این جریان را در مقابل سایر کاندیداها پیروز نماید. 

خالد زمزم نژاد با قرار گرفتن در "لیست ائتلاف امید" حمایت بزرگان اصلاحات و جریان های اعتدالگرا را به همراه داشت؛ کمااینکه پیام ویدیویی تاریخی دکتر عارف رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان کشور و منتخب اول مردم تهران خطاب به مردم غرب هرمزگان برای رای دادن به خالد زمزم نژاد کاندیدای مورد حمایت لیست امید شور و هیجان تازه ای به مردم و خصوصا فعالان سیاسی منطقه و حتی استان بخشید.

همچنین پس از 28 سال، که دوشخصیت از منطقه بستک نمایندگی مجلس شورای اسلامی غرب هرمزگان را برعهده داشتند ، نماینده ای از شهرستان بندرلنگه انتخاب شد.

طبق آمار رسمی از مجموع 100829 رای:
خالد زمزم نژاد 60759 رای (60.2 درصد)
احمد جباری 37777 رای (37.4 درصد)
2.2 درصد نیز آرا باطله اعلام شد.

آرا ثبت شده -غیررسمی- بر حسب شهرستان:
شهرستان بستک: زمزم نژاد: 16416 رای – جباری: 19004 رای
شهرستان بندرلنگه: زمزم نژاد: 31977 رای – جباری: 13302 رای
شهرستان پارسیان: زمزم نژاد: 12396 رای – جباری: 5457 رای

[عکس: ara-shahrestanha-95-2-11.jpg]


آرا -غیررسمی- بخش های شهرستان بستک:
بخش مرکزی> زمزم نژاد: 9259 رای – جباری: 8526 رای
بخش جناح> زمزم نژاد: 3628 رای – جباری: 7556 رای
بخش هرنگ-کوخرد> زمزم نژاد: 3529 رای – جباری: 2922 رای

[عکس: ara-bakhshhaye-bastak-95-2-11.jpg]


اختلاف آرا زیاد میان دو کاندید را می توان از مناظر مختلف مورد بررسی قرار داد:

1- مردم سه شهرستان بندرلنگه،بستک و پارسیان  به امید بهبود اوضاع سه شهرستان، نیروسازی در سطح ملی و دمیده شدن روح تازه در رگهای بدنه سیاسی-اجتماعی-عمرانی غرب هرمزگان خواهان تغییر بودند.

2- بلوغ سیاسی در غرب هرمزگان وارد فاز تازه ای شده است. مردم خود را مقابل اتفاقات روز سیاسی کشور مسئول می بینند. از این رو با درک شرایط کشور و ترسیم الگوی همسویی مجلسی منطق گرا با جریانات اصلاح و اعتدال حاکم بر دولت به کاندیدایی از این طیف اعتماد نمودند.

3- مردم به جریان های سیاسی با اصالت،صاحب فکر و متعهد ، اعتماد بیشتری نشان دادند تا حمایت برخی از شخصیت ها و كاندیداهای دور اول. چراکه این شخصیت ها که معمولا در چارچوب سیاسی خاصی حرکت نمی کنند ممکن است تحت شرایط منطقه ای و کنش و واکنش هایی که در این سطح کوچک وجود دارد قرار گرفته و به گاها به نسبت مواضع قبلی خود و خواست عمومی مردم همراه نباشند. 
برای مشاهده تاثیر این مورد کافیست آرا دور اول آقای احمد جباری را با دوره دوم مقایسه کنیم. حدود 8000 اختلاف آرا وجود دارد که نشان میدهد حمایت شخصیت های منطقه ای از ایشان تقریبا بی تاثیر بوده است.


*** جناح آنلاین این پیروزی را خدمت همه مردم سه شهرستان بالاخص جناب آقای خالد زمزم نژاد تبریک میگوید. ضمن آرزوی سلامتی برای ایشان امیدواریم در انجام برنامه های پیش بینی شده برای آینده موفق باشند.
 سپاس شده توسط yousef_sh ، vahid ، mohammad_p ، ابراهیم77 ، farshid_usa
#2
شهر و منطقه جناح از دیرباز تا کنون مهد پرورش نیک اندیشان و خیرینی بوده است که اوازه انها زبان زد عام و خاص بوده است. در تمامی مسائل شهر و مشکلات شخصی، حضور نیک خواهی و انسان دوستانه افراد، باعث پیشرفت منطقه شده است.
نقش حاج منصور عباسی که ایشان  شخص والا مقام در منطقه هستند در پیشرفت و کارهای عام المنفعه بر هیچ کس پوشیده نیست و نیازی به توضیحات نمی باشد زیرا تک تک مردم نقش ایشان را لمس نموده اند و نیازی به تعریف ما نمی باشد. 
در انتخابات مجلس شورای اسلامی، گر چه رای اکثریت مردم شهر و منطقه جناح بر اقای جباری بود ولی غرب هرمزگان اقای خالد زمزم نژاد را روانه مجلس کرد. ما مردمان شهر جناح از اقای جباری بخاطر هشت سال تلاش جهت ابادانی شهر جناح تشکر می کنیم. بر کسی پوشیده نیست که اقای عباسی و اقای جباری دست در دست هم برای ابادانی شهر جناح، چه تلاش هایی کرده اند که ما مردم مدیون این بزرگواران هستیم. حال  همان گونه که گفته شد، در انتخابات اقای زمزم نژاد رقیب اقای جباری به بهارستان راه یافتند که از اقای زمزم نژاد خواهشمندیم همچون اقای جباری دست در دستان حاج منصور و  دیگر خیران بزرگ شهر جناح با اتحاد و همبستگی مضاعف جهت آبادانی شهر و منطقه مان، با هم همسو و یکدل شده تا ان شاءالله شاهد پیشرفت روز افزون دیارمان باشیم. 
در اخر دوباره از مرد نکونام جناح اقای منصور عباسی تشکر می کنیم ، خدمات ارزنده جنابعالی در ذهن ما هک شده است. با تقدیم احترام جمعی از جوانان اصلاح طلب شهر جناح
 سپاس شده توسط farshid_usa
#3
به نوبه خودم پیروزی آقای خالد زمزم نژاد رو به تمامی مردم سه شهرستان بستک، بندرلنگه و پارسیان به خصوص هواداران ایشان تبریک می گویم.

امیدوارم این تغییر که با حمایت جریانِ اصلاحاتِ مورد قبولِ مردم همراه است، تغییری مثبت باشد.

این چهارسال، متفاوت خواهد بود اگر نماینده منتخب علاوه بر مسائل عمران و آبادانی که غالب مشکلات مردم منطقه را تشکیل می دهد، تفکر اصلاحطلبی را در منطقه پیاده سازی کند؛ یعنی فضای نقد را باز کند، بستر تعامل و مشورت با اقشار مختلف مردم را گسترش دهد، از همه پتانسیل های انسانی به خوبی استفاده کند و هیچ کس را بی دلیل از خود دور نسازد (که موجب زیان به منطقه شود)، صدای اکثریت مردم منطقه در مجلس باشد و... که نتیجه آن هم برای منطقه سودمند خواهد بود و هم برای شخص نماینده.

به شخصه به این تغییرات هر چند درصدی از آن محقق شود امیدوارم و باید ناامیدی برخی از تغییر را به فضای امیدواری تبدیل کرد.
 سپاس شده توسط farshid_usa


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان