کد خبر : 273
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 شهریور 1388 - 23:56

عید سعید فطر در شهر جناح

عید سعید فطر در شهر جناح

اول از همه، عید سعید فطر رو به شما تبریک می گم. یک ماه روزه داریتون ان شاء الله مورد قبول حق قرار بگیره . آمین ما رو حلال کنید ، اگه بدی چیزی از ما دیدید. با شعری از حافظ شروع می کنم : عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت ? ? ?

اول از همه، عید سعید فطر رو به شما تبریک می گم. یک ماه روزه داریتون ان شاء الله مورد قبول حق قرار بگیره . آمین
ما رو حلال کنید ، اگه بدی چیزی از ما دیدید.
با شعری از حافظ شروع می کنم :
عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت ? ? ? ? ? ? صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت
نمی دونم چرا این عید با عیدای دیگه فرق می کرد. به نظر من که خیلی پرنشاط تر بود و بیشتر خوش گذشت.
به نظر من یکی از دلایلش قرار گرفتن عید در تعطیلات تابستانیه. علاوه بر اون چیزهایی که در یک ماه رمضان به خاطر تعطیلات مدارس به ماه رمضان شور و نشاط داده بود، برای عید هم همین موضوع صادقه. ( توضیحات بیشتر… )
اما… صدای الله اکبر از ساعت های ۶ صبح شنیده می شد. سپس حدودا ساعت ۷:۳۰ نماز عید برگزار شد. سپس خطبه ای در مورد فضیلت های رمضان، و ارزش آن و ادامه دادن عادات در ایام بعدی سال را شنیدیم. سپس همه به طرف آرامگاه ( خاکستون ) رفتند تا یادی از گذشتگان و مردگان کرده باشند و برای آنان آمرزش بخواهند. همچنین همانجا با همدیگر سلام علیک و عید تبریکی می گفتند. ( البته یکی از نکاتی که در خطبه گفته شد ، این بود که برای جلوگیری از شیوع آنفولانزای نوع A معروف به آنفولانزای خوکی تا حد امکان روبوسی نکنند.? ;D) خلاصه کم و بیش رعایت می شد. اما پس از آن همه به خانه های اقوام خود می رفتند و پس از سلام علیک و تبریک گفتن عید، بر سر سفره ها نشستند و غذاهای لذیذی نوش جان کردند. این خانه به آن خانه و در شهر از هر طرف گروه گروه به خانه این و آن می رفتند. بچه ها هم درب خانه ها را می زدند و عیدی می گرفتند. عیدی های خوشمزه . ( البته بعضی از این بچه ها کار رفته گر ها را دشوار کردند و کوچه ها رو با پوست و جلد خوراکی ها کثیف کرده بودند ?:( اما خب، یه روز که صد روز نمی شه ?;D ) دید و بازدید از بزرگتر ها و اقوام که تمام شد، جوانتر ها در شهر با موتورسیکلت یا ماشین دور می زدند.
اینم چند تا عکس :

برچسب ها :

ناموجود