رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرودگاه کیش چهارمین فرودگاه پرترافیک کشور در آذرماه
#1
مهرآباد، مشهد، امام‌خمینی و کیش پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های کشور در آذرماه 95

بوئینگ 747 در آذرماه امسال ۳۳ هزار و ۹۷۵ فروند هواپیما درفرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها نشست و برخاست‌کردند و ۴ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۲۰۰ مسافر اعزام و پذیرش و ۴۰ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۹۸۶ کیلوگرم بار ارسال و پست شد و فرودگاه های مهرآباد. مشهد، امام خمینی و کیش به ترتیب پرترافیک‌ترین فرودگاههای کشور شدند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بر اساس آمار ارایه شده از سوی گروه آمار اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی؛ فرودگاه مهرآباد با پذیرش ۱۰ هزار و ۶۹۳ فروند هواپیما، موفق به اعزام و پذیرش یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۶۹ مسافر و ارسال و پست ۹ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۱۷۹ کیلوگرم بار شد.

فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در آذرماه امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته شاهد ۱۶ درصد رشد در نشست و برخاست هواپیما، ۲۱ درصد رشد در اعزام و پذیرش مسافر و ۱۱ درصد رشد در ارسال و پست بار بود.

رشد ۱۵ درصدی فرودگاه بین‌المللی مشهد در اعزام و پذیرش مسافر
در فرودگاه بین‌المللی مشهد نیز ۵ هزار و ۴۷۳ پرواز حامل ۷۶۱ هزار و ۵۳ مسافر و ۶ میلیون و ۷۴۲ هزار و ۷۰ کیلوگرم بار نشست و برخاست کردند. این فرودگاه نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۳ درصد رشد در نشست و برخاست هواپیما، ۱۵ درصد رشد در اعزام و پذیرش مسافر و ۱۰ درصد رشد در ارسال و پست بار را رقم زد.

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با میزبانی ۴ هزار و ۵۳۰ پرواز، ۶۴۷ هزار و یک نفر و ۱۱ میلیون و ۷۷۷ هزار و ۴۲۵ کیلوگرم بار توانست رتبه سومین فرودگاه پرترافیک کشور را کسب کند. این فرودگاه نسبت به زمان مشابه سال گذشته در نشست و برخاست هواپیما ۳ درصد رشد، در اعزام و پذیرش مسافر ۱۲ درصد رشد و در ارسال و پست بار ۱۶ درصد رشد داشت.

روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، گزارش داده است که در آذرماه امسال ۳۳ هزار و ۹۷۵ فروند هواپیما در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها نشست و برخاست کردند و ۴ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۲۰۰ مسافر اعزام و پذیرش و ۴۰ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۹۸۶ کیلوگرم بار ارسال و پست شد.

این آمار حاکی از رشد ۱۴ درصدی در نشست و برخاست هواپیماها، رشد ۱۹ درصدی در اعزام و پذیرش مسافران و رشد ۱۶ درصدی در ارسال و پست بار است.

رشد ۱۷ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر و ۲۳ درصدی در ارسال و پست بار در فرودگاه کیش

فرودگاه کیش نیز به عنوان پرترافیک‌ترین فرودگاه مناطق آزادبا میزبانی از ۲ هزار و ۸۲ فروند هواپیما، موفق به اعزام و پذیرش ۲۶۱ هزار و ۶۳۶ مسافر و ۲ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۲۰ کیلوگرم بار شد. این فرودگاه نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۰ درصد رشد در نشست و برخاست هواپیما، ۱۷ درصد رشد در اعزام و پذیرش مسافر و ۲۳ درصد رشد در ارسال و پست بار داشت.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان