رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باران پس از مدت ها بارید
#1
سال قبل ( 1386 ) زمستان یکی دو بار بیشتر باران نبارید و آن هم به مقدار خیلی ناچیز. دو سال قبل باران بسیار بارید که خیلی از دیم کاران ، توانستند محصولات خود را درو کنند. اما پارسال نه. بهار نیز بارانی نبارید، ولی دو روز قبل پس از کلی گرد و خاک و طوفان ، بلاخره رحمت خداوند نازل شد و بارانی دلنشین بارید و همه ی خاک ها را شست و زمین را سیر آب و هوا را پاک کرد. در یکی از وبلاگ ها در مورد پرشدن برکه ها ( آبگیر ) خبر داده بود. گر چه چندان باران طول نکشید، اما بعضی از برکه ها پر شده و مردم از نگرانی کم آبی در آمدند. همچنین روز قبل از آن در هرنگ هوا بارانی بود و باران حسابی بارید . اما ما فقط از سایه و هوای ابر را در جناح استفاده می کردیم. این را هم بگم که سد خاکی بزرگ هرنگ با بارانی که بارید ، پر شد.
پارسال و امسال در کل کشور این مساله وجود داشته ، اما نه به صورت این مناطق . البته این حیطه از کشور باران اندکی هم که به بارد ، حداقل آب شرب را تامین می کند، زیرا روستا ها و شهر ها کوچک و دشت های وسیع و جمعیت کم ، به آبی کمتر نیاز دارد.
البته در این میان کشاورزانی که باغ های نخل دارن و بعضی از نخل ها دارای رطب دارن، باید از قبل مراقب بوده و از رطب های خود محافظت کرده و نگذارن آب باران آن ها را خراب کند. اما این مسئله ای است که تمامی کشاورزان مطلع و همیشه مراقب هستند.
این هم تصویری از برکه ی پر از آب که با باران دو روز پیش جناح پر شده است.
[عکس: 10872me.jpg]
#2
من دو روز پیش تو اخبار شنیدم که گفت کوخرد خیلی بارون اومده و خیلی خوشحالم که میشنوم برای شما هم بارون اومده خدا را شکر میکنیم
#3
اینجا با فرستنده های ضعیفی که هست ، نمی شه اخبار استان رو هم دید . فقط یه تصویر برفکی میاد.
امیدوارم که یه روزی بتونیم مثل دیگر کشورها کانال ها رو ببینیم.
#4
اینا هم بالاخره یه روزی دست از این لج بازیشون بر میدارن مثل قبلا که ویدیو ممنوع بود ولی اخرش مجبور شد ازادش کنه امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق بیفته انشالله که مردم هم فرهنگ استفاده از اینا رو داشته باشن استفاده درست ???
#5
دیروز هم جناح بارون اومد. بعضی جاهای جناح خیلی کم اومد ولی جاهای دیگه خوب بود. می گن تو بستک تگرگ باریده و فاریاب هم خیلی بارون اومده. خوش به حالشون. ان شاءالله وضع بهتر و بهتر بشه.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان