کد خبر : 41
تاریخ انتشار : جمعه 22 شهریور 1387 - 1:51

زمين لرزه ۶.۱ ريشتري در لافت خمير

زمين لرزه ۶.۱ ريشتري در لافت خمير

زمين لرزه دو روز پيش( ۲۰ شهريور ۱۳۸۷ ) در جناح نيز احساس شد. اما خسارتي برجاي نگذاشته است. دو روز پيش : خبرگزاري فارس: زلزله شديد به قدرت ۶ درجه در مقياس ريشتر در عمق ۱۸ كيلومتري زمين طول جغرافيايي ۸/۵۸ و عرض جغرافيايي ۲۷ ساعت ۱۵ و ۳۰ دقيقه عصر امروز، بندر خمير

زمين لرزه دو روز پيش( ۲۰ شهريور ۱۳۸۷ ) در جناح نيز احساس شد. اما خسارتي برجاي نگذاشته است.
دو روز پيش :
خبرگزاري فارس: زلزله شديد به قدرت ۶ درجه در مقياس ريشتر در عمق ۱۸ كيلومتري زمين طول جغرافيايي ۸/۵۸ و عرض جغرافيايي ۲۷ ساعت ۱۵ و ۳۰ دقيقه عصر امروز، بندر خمير در استان هرمزگان را لرزاند.
زلزله هرمزگان تاكنون ۶ كشته و بيش از ۴۰ نفر زخمي بر جاي گذاشته است.
بيشترين تلفات در قشم و خمير بوده است.
ديروز:
خبرگزاري فارس :
در ساعت‌هاي اوليه بامداد (ديروز) وقوع سه پس لرزه شديد و پي در پي، ترس و وحشت را در مردم بندرعباس دوچندان كرد.
اين سه پس لرزه در ساعت‌‌‌هاي ۳:۳۰، ۵:۳۰ و ۶:۴۰ بامداد امروز به ترتيب به بزرگي ۳.۸، ۴.۵ و۴.۹ ريشتر به وقوع پيوست.
————————-
پس از زمين لرزه و پس لرزه هاي دو روز پيش ،‌بامداد ديروز نيز پس لرزه هايي رخ داد كه اعلام شده است مردم فعلا خارج از منزل بمانند.
در كل گفته شده حدود ۲۰۰ روستا تحت اين لرزه ها ،‌ به ميزان هاي مختلف تخريب شده است.
تصاويري از زمين لرزه در شهرهاي قشم و خمير :

براي اطلاع بيشتر مي توانيد به سايت خبرگزاري فارس نيوز مراجعه نماييد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 5 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۵
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
vahid جمعه , ۲۲ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۵:۳۵

طبق آخرین اخبار از زمین لرزه دو روز پیش: ? در جزیره قشم ۷ نفر کشته و ۴۴ نفر زخمی شدند.
كمك رسانی به مردم زلزله زده :

vahid یکشنبه , ۲۴ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۱:۵۳

صبح امروز :
خبرگزاري فارس :« زلزله مجدد در حوالي جزيره قشم، مردم را به وحشت انداخت و نيروهاي امداد و نجات هرمزگان را به حالت آماده‌باش درآورد. »
زلزله ۴.۳ ريشتری ،ساعت ۹ و ۵۱ دقيقه و ۴۸ ثانيه صبح امروز جزيره قشم را لرزاند.
زلزله های پياپی باعث شده مردم دوباره خانه هاي خود را ترك كنند.

از بحرین چهارشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۵:۲۰

من اون روز بعد ازظهر پای تلوزیون شبکه ۵ برنامه خانواده نشسته بودم که یکدفعه مجری برنامه اعلام کرد که (در حاشیه استان هرمزگان زلزله ۶ ریشتری اومده و از خسارات و تلفات ان هیچ اطلاعی در دست نیت فقط برای هموطنان هرمزگانی مان دعا کنیم)این را که شنیدم انگار اب سردی ریختند رو سرم دست و پاهام شل شد و فکر کردم حاشیه استان هرمزگان حتما جناح و بستکه و زلزله ۶ ریشتری هم که حتما همه چی با خاک یکسان شده رفتم سراغ تلفن اما دیدم موجودی ندارم حالا چه خاکی به سرم کنم؟همین طور داشتم از وسواس میمردم مدام شکل خونه خرابه و اوار از خونمون و جناح تو ذهنم مجسم میشد بالاخره با هر بدبختی که بود تا بعد از افطار موجودیمو پرش کردم افطارم هم که تبدیل به زهر مار شد من بیچاره داشتم میمردم وقتی تلفن زدم? دیدم اصلا اینا تو باغ نیستند تازه خبر زلزله رو هم من بهشون دادم ;D

vahid پنجشنبه , ۲۸ شهریور ۱۳۸۷ - ۱:۳۴

من که اصلا متوجه نشدم. خواب بودم. اثری برای اینجا نداشته الحمد لله.
ولی متاسفانه برای شهرهای این استان خسارت های زیادی چه جانی و چه مالی به وجود اورده.
امیدوارم امنیت هر چه زودتر برقرار بشه.

vahid پنجشنبه , ۲۸ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۶:۴۶

زلزله ۱۲ بار هرمزگان را لرزاند
وقوع زمين‌لرزه پنج ريشتري با ۱۱ پس لرزه شب گذشته مردم بندرعباس و قشم را وحشت‌زده كرد.
خبرگزاری فارس : «دير‌كل ستاد حوادث غيرمترقبه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فارس در بندرعباس گفت: مركز اين زمين‌لرزه حوالي روستاي گچين و ۱۳ كيلومتري اسكله باهنر بندرعباس گزارش شده است.
ياسر حزباوي افزود: تاكنون اين زلزله هيچ گونه تلفات جاني و مالي در پي نداشته است.
وي اضافه كرد: براي مقابله با حوادث احتمالي نيروهاي امداد و نجات در آماده‌باش كامل به سر مي‌برند. »

خدا به مردم رحم کنه. این زلزله ها از هفته قبل ، همین طور گاه و بی گاه ترس و وحشت رو در دل مردم بندرعباس و قشم تازه می کنه. هیچ کس خواب راحتی نداره. همه در حال آماده باش هستند.

نظرات بسته شده است.