کد خبر : 722
تاریخ انتشار : چهارشنبه 30 تیر 1389 - 0:15

هم اکنون ساعت ۰۰:۰۸ زمین لرزه ای شدید مناطق جناح و فرامرزان را لرزاند.

هم اکنون ساعت ۰۰:۰۸ زمین لرزه ای شدید مناطق جناح و فرامرزان را لرزاند.

امشب ساعت ۰۰:۰۸ زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۸ ریشتر در حوالی کمشک به وقوع پیوست و مناطق جناح، فرامرزان ( مخصوصا کمشک )، اَهِل شهرستان لامرد (جنوب فارس)، بستک و حتی لارستان را به لرزه در آورد. زمین لرزه اول و اولین پس لرزه آن که بیش از ۵ ریشتر شدت داشتند، خساراتی را

امشب ساعت ۰۰:۰۸ زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۸ ریشتر در حوالی کمشک به وقوع پیوست و مناطق جناح، فرامرزان ( مخصوصا کمشک )، اَهِل شهرستان لامرد (جنوب فارس)، بستک و حتی لارستان را به لرزه در آورد.
زمین لرزه اول و اولین پس لرزه آن که بیش از ۵ ریشتر شدت داشتند، خساراتی را بر جای گذاشتند. بخشی از مشخصات لرزه و پس لرزه ها را در تصویر زیر مشاهده کنید ( قسمت قرمز رنگ دو زلزله که به خوبی حس می شد ):

و در تصویر بعد زلزله و پس لرزه ( دومین زلزله ) را روی نقشه با مشخصات آن مشاهده می کنید. ( البته اشتباهاتی در چند ساعت اول در سایت زلزله نگاری کشور و همچنین نرم افزار گوگل ارث، مبنی بر محل وقوع وجود داشته که البته چندان تفاوتی در محل وقوع نیست، و اشتباهات جزئی است و توضیحات ان در لینک روبرو http://www.janahonline.com/index.php?topic=1125.msg2770#msg2770 می توانید مشاهده کنید . )

مردم شهرهای اطراف از خانه ها و مکان های نا امن به خیابان ها آمدند تا از حوادث احتمالی بعدی جلوگیری کنند.
همچنین در ساعت ۲ بامداد، طی جلسه فوری در بخشداری جناح مسئولین بخش، شهرستان، امدادی و بهداشتی و نظامی گرد هم امدند تا برای اقدامات لازم تصمیم گیری کنند :

ویرایش : گفتنی است در روستای پسبند ۵۰ درصد خسارت وارد شده و در کشمک تنها حدود پنج خانه صدمه دیده و ویران شده است و در ضمن خوشبختانه تلفات جانی نبوده و فقط ۴۰ نفر بر اثر این زمین لرزه زخمی شده و خیلی سریع مداوا شدند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 8 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۸
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
snow white چهارشنبه , ۳۰ تیر ۱۳۸۹ - ۱:۰۱

بسیار وحشتناک بود. الانم سرم داره درد میکنه.

armena چهارشنبه , ۳۰ تیر ۱۳۸۹ - ۱:۰۷

من بسی ترسیدم :۷۳:
من مثل وحید الفرار زدم …از پشت کامپیوتر

جمسي ته بحرين چهارشنبه , ۳۰ تیر ۱۳۸۹ - ۳:۱۱

خدا رحم بکن? :a102:

vahid چهارشنبه , ۳۰ تیر ۱۳۸۹ - ۴:۱۳

ساعت ۰۰:۰۷ نیمه شب که در حال خواندن نظرات سایت بودم، زمین لرزه ای اومد که شیشه ها مثل ویبره میلرزید و تقریبا شدید بود و همه جا و این کیس و ال سی دی ما رو لرزاند. ما هم از این کامپیوتر گذشتیم و الفرار … ?;D
اما برگشتم و فیلمی خیلی کوتاه از این آکواریم که آب و ماهی توش تکون می خورد با موبایل فیلم گرفتم که خیلی تاریک بود و ارزش آپلود نداره.
به نظر من ۴.۵ الی ۵ ریشتر بود حداقل. اما باید بگم حتما مواظب پس لرزه ها باشید.
ویرایش : چند دقیقه پس از ارسال این پست یعنی ۰۰:۱۸ پس لرزه دیگر آمد و دوباره این منطقه را لرزاند و این قسمت را اضافه کرده ام. البته در شهرستان لارستان هم این لرزش ها احساس شده است.

کدخدا چهارشنبه , ۳۰ تیر ۱۳۸۹ - ۸:۵۰

راستش بغل پنجره وایساده بودم دیدم لرزید گفتم یا یکی داره اذیت میکنه یا جن اومده رفتم نزدیک پنجره یه دفه زیر پام موجی شد وای فقط سرجام میخکوب شده بودم

vahid چهارشنبه , ۳۰ تیر ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۳

۲ تا عکس از جلوی بخشداری که دیشب ساعت ۲ بامداد مسئولان جمع شده بودند، تو پست اول گذاشتم.خبری از تصمیماتی که گرفتند نداریم.
در ضمن من شنیدم که در پسبند ۵۰ درصد خسارت وارد شده. در ضمن در خبرگزاری فارس اعلام کرده که تنها ۴۰ نفر از اهالی اهل فارس زخمی شده اند و این زلزله تلفات جانی نداشته است.

d.beckham چهارشنبه , ۳۰ تیر ۱۳۸۹ - ۱۱:۳۴

خدا رو شکر که چیزی نشده البته هیجان خیلی خشه!!!!
کدخدا مگه در مدرسه تو زنگ زلزله شرکت نمیکردی؟؟ باید تمرین کنی
امیدوارم موفق بشی? :great:

farshid.ahmadi چهارشنبه , ۳۰ تیر ۱۳۸۹ - ۱۶:۳۳

خدا رحم کنه
الان ساعت ۴? هم در بخشداری جلسه در مورد زلزله دیشب برگزار میشود ــ برای دومین بار ـــ

نظرات بسته شده است.