کد خبر : 899
تاریخ انتشار : دوشنبه 1 شهریور 1389 - 5:13

انتقال تمام مقاطع رشته تجربي به حافظ/ دبيرستان مربوطي در چند مقطع ثبت نام ميكند

انتقال تمام مقاطع رشته تجربي به حافظ/ دبيرستان مربوطي در چند مقطع ثبت نام ميكند

جناح آنلاين : آموزش و پرورش جناح در پايگاه اينترنتي خود دو اطلاعيه را منتشر كرد . اطلاعیه اول رشته تجربی در دبیرستان پسرانه شبانه روزی حافظ جناح به اطلاع دانش آموزان رشته ی علوم تجربی ( پسرانه ) می رساند با توجه به ضمیمه شدن کلاسهای پیش دانشگاهی ، در نتیجه کمبود فضا (

جناح آنلاين : آموزش و پرورش جناح در پايگاه اينترنتي خود دو اطلاعيه را منتشر كرد .

اطلاعیه اول

رشته تجربی در دبیرستان پسرانه شبانه روزی حافظ جناح

به اطلاع دانش آموزان رشته ی علوم تجربی ( پسرانه ) می رساند با توجه به ضمیمه شدن کلاسهای پیش دانشگاهی ، در نتیجه کمبود فضا ( کلاس ) در دبیرستان شرفا شرفایی با هماهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان بستک تصمیم گرفته شد رشته ی علوم تجربی از دبیرستان شرفایی به دبیرستان حافظ واقع در ابتدای جاده فرامرزان منتقل گردد . لذا دانش آموزان کلاسهای دوم ، سوم و پیش تجربی در دبیرستان حافظ ثبت نام نمایند .

اطلاعیه دوم

ثبت نام در دبیرستان دخترانه شبانه روزی احمد مربوطی جناح

به اطلاع کلیه دانش آموزان دختر فارغ التحصیل سوم راهنمایی می رساند که دبیرستان دخترانه شبانه روزی احمد مربوطی جناح در پایه اول متوسطه ثبت نام بعمل می آورد? . همچنین در پایه های دوم ، سوم و پیش علوم انسانی مانند سال گذشته به کار خود ادامه داده و دانش آموزان می توانند ثبت نام نمایند .

برای دانش آموزان غیر جناحی امکانات خوابگاهی به طور کامل موجود است .

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? نمایندگی آموزش و پرورش جناح

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 17 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۷
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
vahid دوشنبه , ۱ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۰

من اگر بودم تیتر این مطلب رو اینطور می نوشتم : هنوز یک ماه مانده به سال تحصیلی، تصمیمات عجولانه سرازیر شد.
واقعا انتظار تدبیر بیشتری از نمایندگی می رفت. حداقل زودتر به ما می گفتین که حرفهامون به درد خودمون می خوره :banghead:. این همه حرف زدیم که اینطوری بشه؟ ما اول فکر می کردیم خوبی دور جدید نمایندگی ( منظورم تغییر تمامی پرسنل ) اینه که حرف همه رو می شنوه، ولی حالا مطمئن شدیم. مطمئن شدیم که می شنوه، ولی عمل به آن یا ترتیب اثر دادن به آن از احتمالات ۱/۱۰۰۰ است ;D. راستش ما نمی گیم که همش تقصیر از نمایندگیه و میدونیم دبیرستان شرفا شرفایی کمبود فضا داره ولی چرا تا الان هیچ هیچ اطلاع رسانی نشده و حداقل می گفتن تا شاید کسی راهی، چاهی، چیزی داشته باشه.
از این نظر ما باید خدا رو شکر کنیم که تو همین مدرسه فارغ التحصیل می شیم ( حداقل ریاضی رو نفرستادن حافظ )، از طرفی حاضر نیستیم تبعیض بین دانش آموزان باشه. حداقلش اینه به عنوان رئیس شورای دانش اموزی سابق ( خدا رحمتشان کند ، همگیشان را ) فکر می کنیم باید ازشون دفاع کرد . حالا اگر دانش آموزان تجربی راضی باشن، ما هم حرفی نداریم.
البته شنیدم که یکی از دوستان رشته تجربی به قصد ثبت نام به مدرسه حافظ مراجعه کرده و مسئولین مدرسه ایشون رو تشویق کردند که بستک معلم های بهتری دارد و بروید بستک.
حالا ما نفهمیدیم که قرار است در جناح کلاس باز شود یا در بستک. آها شاید ثبت نام تو جناحه و کلاس تو بستک ?:D
با این حال ما هم جرئت زبون درازی نداریم ( نه که کم گفتیم تا الان ) که شاید ما رو هم انتقال دادن. شاید هم جز دانش اموزان ستاره دار شدیم ( ستاره دار شدن امتیازه یا مجازات؟ ?;D)
در یک کلام، باز سعی کنید بتونید همه کلاس ها رو تو دبیرستان شرفایی راه بندازین. یه اتاق کامپیوتر هست، یکی کتابخونه یا دفتر شورا ( رحمة الله ) یکی هم مغازه ۳*۲ متری. نه یکی هم انبار. اینا رو بشه تخلیش کرد یا همینطور که هست بهره برداری کرد، سه تا کلاس درست می شه که اونوقت مشکل کلاس هم رفع می شه. ?:clap:

d.beckham دوشنبه , ۱ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۱:۳۱

اين كه خيلي بده !!!!‌ اينجوري انگيزه بعضي دانش آموزان هم تا حدي ميريزه ، به خودشون ميگن يعني ما اهميت نداريم كه همينطوري راحت مدرسمونو عوض ميكنن ؟ !

ابا عبدالله سه شنبه , ۲ شهریور ۱۳۸۹ - ۱:۲۹

بنظرم نبايد با به تندي از نمايندگي و كارهاي آن عزيزان انتقاد كنيم . انتقاد واجب هست ولي نبايد به گونه ايي باشد كه تر و خشك را باهم بسوزانيم .

بهرحال همه ميدانيم كه در بحث داير نمودن كلاسهاي تمام مقاطع و در همه رشته ها دبيرستان مرحوم شرفايي فضاي كامل در اختيار ندارد . يادمان نرود كه اين مسئله قبلا هم از طرف مسئولين به ما كه امروز انتقاد ميكنيم ابلاغ شده بود كه احتمال دارد حتي كلاس رشته رياضي به دبيرستان حافظ منتقل شود .

ضمنا اين مسئله زياد عيب و نقصان بزرگي نيست كه ما به سر خودمون و نمايندگي هرچي مسئول زحمتكش هست بزنيم . بنظر من آقاي چمن پيرا(ما البته از سر محبت بهشون ناصر خطابشون ميكنيم) زحمت كشيده اند .

امسال بازده كلاس سوم تجربي و دوم تجربي اصلا راضي كننده نبوده . حتي كلاس ۲ رياضي بعضي روسفيدمون كردن! به همين دليل و چون مكان كافي برا داير نمودن كلاسها نبوده . انتقال كلاسها اولا اجتناب ناپذير بوده و دوما اينگونه نبوده كه اطلاع رساني نباشد .
قبول دارم كه بايد از نظر دانش آموزان بهره مند بشوند مسئولين آموزش و پرورش . ولي شما در نظر داشته باشيد كه :
درحالي كه از طرفي همين مسئولين سعي دارند كه هرطور شده كلاسها در جناح داير بشود حتي در دبيرستان شيك! حافظ(البته اين دبيرستان بسيار مدرن و شيك درست شده) و دانش آموزان زحمت و ضرر رفتن به بستك را تجربه نكنند عده ايي ديگر از مسئولين كه همان مسئولين دبيرستان حافظ باشند دارند دانش آموزا را تشويق به رفتن به بستك ميكنند

اين رو گفتم كه :
اولا اين كار (انتقال بعضي كلاسها به حافظ) خير و به صلاح است . حداقل و خيلي بدبينانه ببينيم . بين بد و بدتر بد انتخاب شده و ما حواسمون باشد كه زحمات رو به باد ندهيم
دوما به مسئولين نمايندگي و همين نماينده هاشون در اينجا متذكر بشم كه چه دليلي دارد كه در حالي كه امسال با زحمات مسئولين خصوصا آقاي مربوطي دبيرستان شرفايي بسيار از نظر سطح كيفي رشد كرده و از دبيرستان مصطفويه جلوتر بود هنوز اين تبليغات ناپسند ادامه دارد؟
چرا بجا اينكه مديران دبيرستان حافظ سعي در ارتقا كيفي مدرسشون داشته باشند دارند دانش آموزان را تشويق به كوچ كردن به بستك ميكنند ؟
بنظرم سريعا بايد جلو اين تبليغات گرفته بشود . واقعا براي من سخت بود . از امسال و با زحمات آقاي چمن پيرا و آقاي مربوطي من انتظار نداشتم كه باز اين تبليغات ادامه داشته باشد .

ما شنيديم كه دبيرستان مرحوم امام(ره) بستك سطح كيفي خيلي پاييني داره و مصطفويه هم الان نميتواند از نظر كيفي زياد سر باشد نسبت به مرحوم شرفايي جناح .

vahid سه شنبه , ۲ شهریور ۱۳۸۹ - ۱:۵۴

حرف های شما تا حدودی درست. اول اینکه اگر تمام راه ها را امتحان کرده باشند و راهی نمانده بود درست. ولی گفتم که ما که دوست داریم کلاسمون تو کتاب خونه باشه، و به نظرم سه تا اتاق کتابخونه، کامپیوتر و انباری که همشون به فرم کلاس درسی درست شدن، خیلی راحت می شه آمادش کرد. من خودم حاضرم کمک بدم.

بنظرم نبايد با به تندي از نمايندگي و كارهاي آن عزيزان انتقاد كنيم . انتقاد واجب هست ولي نبايد به گونه ايي باشد كه تر و خشك را باهم بسوزانيم .

به نظرم انتقاد تند گاهی اوقات سازنده تر است. درسته نمایندگی کمترین تقصیر را دارد و مشکل از ساختار مدرسه است، ولی تصمیم رو نمایندگی گرفته. ما نگفتیم به نمایندگی که چرا کلاس ها کمه، گفتیم چرا اینچنین تصمیمی گرفتین. البته بد نیست، قبل از اینکه ما اینقدر خودمون رو به در و دیوار بزنیم، از دانش آموزان تجربی یه نظر خواهی بشه.

امسال بازده كلاس سوم تجربي و دوم تجربي اصلا راضي كننده نبوده . حتي كلاس ۲ رياضي بعضي روسفيدمون كردن!

یعنی می خواهید بگویید که اندازه کلاس ادبیات هم بازده نداشته؟ ( دوم ادبیات فکر کنم خوب بوده باشه، ولی سوم نه )
ببینید قرار نشده به خاطر اینکه کلاسی راضی کننده نبوده ، با این کار تنبیهشون کنن. بلاخره تو هر کلاسی ( مخصوصا سوم تجربی سال قبل یا پیش امسال ) دانش آموزان بسیار خوبی هستند که به نظر من بهتره همین جا باشن تا بتونن بهتر درس بخونن و جو رقابت هم احتمالا اینجا بیشتر از شبانه روزی باشه.
خلاصه فکر می کنم همونطور که ما دوست داریم تو همین دبیرستان بمونیم، تجربیا هم دوست داشته باشن همینجا بمونن.
یه نکته مهم : اون برخورد مسئولین دبیرستان حافظ با دانش آموزی که رفته بود ثبت نام کنه، از وضعیت سال تحصیلیشون خبر می ده ( سالی که نیکوست از بهارش پیداست. حالا اینجا عکس اونه ). یعنی وقتی مسئولین ( این تاکید من روی مسئولین ناشی از اینه که دقیقا نمی دونم که اون شخص، مدیر بوده، دفتر دار، معاون یا … ) مدرسه حافظ با این برخوردشون و اینکه اینجا دبیر خوب نداریم، داره هشدار می ده که ما نمی خواهیم بیاین و اگه اومدین، اونوقت بدونید که بهتون هشدار داده بودیم.
امیدوارم تصمیم بهتری گرفته شود.

ابا عبدالله سه شنبه , ۲ شهریور ۱۳۸۹ - ۲:۱۳
حرف های شما تا حدودی درست. اول اینکه اگر تمام راه ها را امتحان کرده باشند و راهی نمانده بود درست. ولی گفتم که ما که دوست داریم کلاسمون تو کتاب خونه باشه، و به نظرم سه تا اتاق کتابخونه، کامپیوتر و انباری که همشون به فرم کلاس درسی درست شدن، خیلی راحت می شه آمادش کرد. من خودم حاضرم کمک بدم.

ببين وحيد . قطعا اينها سعي داشتند تمام راهها رو پيشبيني كنند . اتاق كامپيوتر خالي بشه يعني چي؟ تنها اتاقي كه بنظرم ميشه خالي كرد (به راحتي) اتاق كتابخونه باشه . چون كه تجربه نشون داده كه از كتابخونه مدارس حداقل پيش ما استفاده ايي نميشه .

انباري رو خالي كنند اساسيه را كجا تل انبار كنند ؟ بنظرم با همه اين تدبير انديشيها تنها يه اتاق اضافه ميشه .

به نظرم انتقاد تند گاهی اوقات سازنده تر است.

نظر شما براي خودتون و خيلي ها بسيار محترمه . :s_good:

ما نگفتیم به نمایندگی که چرا کلاس ها کمه، گفتیم چرا اینچنین تصمیمی گرفتین. البته بد نیست، قبل از اینکه ما اینقدر خودمون رو به در و دیوار بزنیم، از دانش آموزان تجربی یه نظر خواهی بشه.

اين تصميم رو چرا نگيرند؟ شما بجايي كه سعي كنيد اين تصميم رو سركوفت بهش بزنيد سعي كنيد الان كه بيشتر از يكماه به بازگشايي مدارس مونده مسئولين نمايندگي و دبيرستان حافظ را مجاب به جذب دبير مجرب( كه بنظر من از معدود وجه تمايزات بزرگ دبيرستان شرفايي همينجاست) كنيد .

یعنی می خواهید بگویید که اندازه کلاس ادبیات هم بازده نداشته؟ ( دوم ادبیات فکر کنم خوب بوده باشه، ولی سوم نه )
ببینید قرار نشده به خاطر اینکه کلاسی راضی کننده نبوده ، با این کار تنبیهشون کنن . بلاخره تو هر کلاسی( مخصوصا سوم تجربی سال قبل یا پیش امسال ) دانش آموزان بسیار خوبی هستند که به نظر من بهتره همین جا باشن تا بتونن بهتر درس بخونن و جو رقابت هم احتمالا اینجا بیشتر از شبانه روزی باشه.

اولا كه شما من را تلويحا متهم به تبعيض نكنيد . ;D
دوما در هر كلاسي هست . در ادبيات و تجربي و همه . همونطور كه خودتون ميگيد .

تنها صحبتم اينه كه اگه اين بچه ها بروند اونجا شايد بشه امكانات رو در حد دبيرستان مرحوم شرفايي برا اونها ايجاد كرد . تلاشمون در اين جهت باشه . خاب؟(بقيه رو بگم؟)

اون برخورد مسئولین دبیرستان حافظ با دانش آموزی که رفته بود ثبت نام کنه، از وضعیت سال تحصیلیشون خبر می ده ( سالی که نیکوست از بهارش پیداست. حالا اینجا عکس اونه ). یعنی وقتی مسئولین ( این تاکید من روی مسئولین ناشی از اینه که دقیقا نمی دونم که اون شخص، مدیر بوده، دفتر دار، معاون یا ... ) مدرسه حافظ با این برخوردشون و اینکه اینجا دبیر خوب نداریم، داره هشدار می ده که ما نمی خواهیم بیاین و اگه اومدین، اونوقت بدونید که بهتون هشدار داده بودیم.

اولا در پاسخ به ابهام شما بگم كه اين شخص مدير دبيرستان هست احتمالا .

دوما اگر توجه كنيد من در متن اولي(پاسخ اول) صريحا گفتم كه از الان با اين رفتار زننده بايد برخورد بشود . اين رو من سعي خواهم كرد به گوش آقاي چمن پيرا برسانم . اين مساله به يكي از كاربران نزديك به آموزش و پرورش جناح اطلاع دادم تا برا اطلاع رساني به ما كمك كنند .

vahid سه شنبه , ۲ شهریور ۱۳۸۹ - ۷:۴۶

خب هدف ما رو در آخر بهش رسیدی. ای کاش زودتر می رسیدی تا به جای اینکه موازی هم صحبت می کردیم، اینقدر متضاد هم حرف نمی زدیم.

اين رو من سعي خواهم كرد به گوش آقاي چمن پيرا برسانم . اين مساله به يكي از كاربران نزديك به آموزش و پرورش جناح اطلاع دادم تا برا اطلاع رساني به ما كمك كنند .
ببين وحيد . قطعا اينها سعي داشتند تمام راهها رو پيشبيني كنند . اتاق كامپيوتر خالي بشه يعني چي؟ تنها اتاقي كه بنظرم ميشه خالي كرد (به راحتي) اتاق كتابخونه باشه . چون كه تجربه نشون داده كه از كتابخونه مدارس حداقل پيش ما استفاده ايي نميشه .

انباري رو خالي كنند اساسيه را كجا تل انبار كنند ؟ بنظرم با همه اين تدبير انديشيها تنها يه اتاق اضافه ميشه .

الان امسال از اتاق کامپیوتر به ندرت استفاده می شد و اونم مفید نبود. برای همین یکی دو تا برای مواقع لازم کافیه. انباری هم چیز به درد نخوری نداره که اینقدر ضروری باشه. کتابخونه هم که استفاده ای نمی شده، به خاطر زمان کوتاه زنگ های تفریح است و من ترجیح می دهم کلاسمان در کتابخانه باشد، تا هر وقت لازم شد، کتاب های تست بیشتری دم دست باشد. با این توصیف اگر سه تا کولر و البته کنتور حداقل تک فازی اضافه بشه، به نظرم مشکل دیگه ای نمی مونه.( و به نظرم این کارا که گفتم، کوه کندن نیست، که بگی توقعم بالاهه. نه . امکان پذیره. از درست کردن کلاس که به مراتب راحتتره )
و در ضمن بلاخره باید مدرسه از حالا گنجایش داشته باشه و ان شاء الله هر سال همه رشته ها و همه مقاطع وجود داشته باشه. ( ضمن دبیران مجرب )

اين تصميم رو چرا نگيرند؟ شما بجايي كه سعي كنيد اين تصميم رو سركوفت بهش بزنيد سعي كنيد الان كه بيشتر از يكماه به بازگشايي مدارس مونده مسئولين نمايندگي و دبيرستان حافظ را مجاب به جذب دبير مجرب( كه بنظر من از معدود وجه تمايزات بزرگ دبيرستان شرفايي همينجاست) كنيد .

اصل همون دبیران مجرب است. ولی فرعیات هم وجود داره. کلا بحث دبیران جداست و مهمترین چیز هست.

ابا عبدالله سه شنبه , ۲ شهریور ۱۳۸۹ - ۸:۰۲

من كل صحبتم اينه كه .

بايد ما كاري كنيم كه يا هردو خواسته ها (عدم انتقال و دبيران مجرب) محقق بشود يا خواسته دوم كه بيشترين پيگيري ها در اين زمينه بايد باشد محقق بشود .

قطعا دبيرستان مرحوم شرفايي بيشتر برا دانش آموزان جذابيت داره . اگر اين محقق نباشد بايد تلاش كنيم كه اونجا كه برن براشون فرقي نكند . امكانات فراهم باشد

من فقط در مورد آن نقل قول از مديران مدرسه حافظ شديدا پيگير ميشوم تا جلو اين تبليغات سو و همچنين شانه خالي كردن مسئول مربوطه گرفته بشود .

دليلي ندارد بجاي تلاش براي رفع كمبودها توصيه به كوچ كردن كنند . امسال دبيرستان مرحوم شرفايي ثابت كرد ميشود مثل مصطفويه و حتي بهتر هم بود .

vahid چهارشنبه , ۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۴:۰۶
بايد ما كاري كنيم كه يا هردو خواسته ها (عدم انتقال و دبيران مجرب) محقق بشود يا خواسته دوم كه بيشترين پيگيري ها در اين زمينه بايد باشد محقق بشود .

صد در صد دبیران باتجربه مهمتر از مکان تحصیل است ( خیلی ها که در سال های قبل به بستک می رفتن برای درس خواندن به دلیل نبود دبیر مجرب در جناح بوده نه فضای مدرسه )

قطعا دبيرستان مرحوم شرفايي بيشتر برا دانش آموزان جذابيت داره . اگر اين محقق نباشد بايد تلاش كنيم كه اونجا كه برن براشون فرقي نكند . امكانات فراهم باشد

کل حرفهای من هم همین بود. باید حداقل تلاش خود را برای اینکار انجام دهیم، اگر نشد، به اجبار همین تصمیمی که گرفته شده اجرا شود.

من فقط در مورد آن نقل قول از مديران مدرسه حافظ شديدا پيگير ميشوم تا جلو اين تبليغات سو و همچنين شانه خالي كردن مسئول مربوطه گرفته بشود .

پیگیر بودن، فقط جلو این کار را خواهد گرفت، اما جلو اعمال بعدی را هم می تواند بگیرد؟

کدخدا چهارشنبه , ۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۵:۲۹

ممنون از اینکه به در خواست این جانب عمل کردید انشاالله صبح جوابیه را به صورت کامل میذارم الان برم بخوابم? :۳۴:

کدخدا چهارشنبه , ۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۷:۲۰

واما . . .

هنوز یک ماه مانده به سال تحصیلی، تصمیمات عجولانه سرازیر شد.

به هیچ و جه عجولانه نبوده بلکه در طی جلسات متعدد با معاون آموزشی بستک آقای راهدار و آقای رهنورد بازرسی اداره و با حضور مسئول نمایندگی و مدیران و معاونان مدارس مربوطه و در طی جلسات مدیران شهر جناح مورد بررسی و بازبینی قرار گرفته است و این امر اتخاذ شده است .

البته شنیدم که یکی از دوستان رشته تجربی به قصد ثبت نام به مدرسه حافظ مراجعه کرده و مسئولین مدرسه ایشون رو تشویق کردند که بستک معلم های بهتری دارد و بروید بستک. 

به هیچ وجه چنین چیزی رخ نداده بلکه مربوط به دبیرستان شرفایی و آقای مربوطی است که ایشان سپس حرفشان را پس گرفته و سعی در جذب هر چه بیشتر دانش آموزان دارند .

حالا ما نفهمیدیم که قرار است در جناح کلاس باز شود یا در بستک. آها شاید ثبت نام تو جناحه و کلاس تو بستک

یه قرارهایی بوده البته برعکس به این ترتیب که قرار بوده امسال دبیرستان حافظ جناح دبیرستان نمونه شهرستان بشه ولی مجوز به دبیرستان نمونه پسرانه برای شهرستان بستک ندادند

در یک کلام، باز سعی کنید بتونید همه کلاس ها رو تو دبیرستان شرفایی راه بندازین. یه اتاق کامپیوتر هست، یکی کتابخونه یا دفتر شورا ( رحمة الله ) یکی هم مغازه ۳*۲ متری. نه یکی هم انبار. اینا رو بشه تخلیش کرد یا همینطور که هست بهره برداری کرد، سه تا کلاس درست می شه که اونوقت مشکل کلاس هم رفع می شه. 

به هیچ وجه امکان پذیر نیست . مطمئن باشید قبل از شما این پیشنهادات داده شده و با دلیل نص و فصیح رد شده است .
ا

ين كه خيلي بده !!!!‌ اينجوري انگيزه بعضي دانش آموزان هم تا حدي ميريزه ، به خودشون ميگن يعني ما اهميت نداريم كه همينطوري راحت مدرسمونو عوض ميكنن ؟ !

اتفاقا خیلی هم بهتره چون دیگه سروصدای وسط شهر رو ندارین دانش آموز از جاهای دیگه می آن و رقابت بیشتر میشه همه رشته ها در دبیرستان است . انشاالله اگر بودجه جور بشه آزمایشگاه هم در مدرسه را میفته و اگر نیفتاد با سرویس به آزمایشگاه خواهید رفت امسال سال عطفی در آموزش و پرورش جناح خواهد بود انشاالله .

قبول دارم كه بايد از نظر دانش آموزان بهره مند بشوند مسئولين آموزش و پرورش .

خیر در اینجا اصلا لازم نبود ابا عبدالله عزیز چون هر چی باشد اونایی که تصمیم گرفتن از من و شما بیشتر تجربه داشتن دانش آموزان که همیشه می خواهن با دوستانشون باشن این کار درستیه ولی نه در همه جا .

درحالي كه از طرفي همين مسئولين سعي دارند كه هرطور شده كلاسها در جناح داير بشود حتي در دبيرستان شيك! حافظ(البته اين دبيرستان بسيار مدرن و شيك درست شده) و دانش آموزان زحمت و ضرر رفتن به بستك را تجربه نكنند عده ايي ديگر از مسئولين كه همان مسئولين دبيرستان حافظ باشند دارند دانش آموزا را تشويق به رفتن به بستك ميكنند

به هیچ وجه اینطور نیست قبلا تو ضیح داده شد .
ل

ی گفتم که ما که دوست داریم کلاسمون تو کتاب خونه باشه، و به نظرم سه تا اتاق کتابخونه، کامپیوتر و انباری که همشون به فرم کلاس درسی درست شدن، خیلی راحت می شه آمادش کرد. من خودم حاضرم کمک بدم.

شما که فعلا سر جات هستی اگه لازم شد این کارا انجام میگیره ولی وقتی مدرسه کانلا مدرن و آماده باشه چرا بریم انباری و . . .
در ضمن باید عرض کنم طبق مصوبات شورای آموزش و پرورش کتابخانه جزء لا ینفک مدرسه بوده و باید در مدرسه باشه .

به نظرم انتقاد تند گاهی اوقات سازنده تر است. درسته نمایندگی کمترین تقصیر را دارد و مشکل از ساختار مدرسه است، ولی تصمیم رو نمایندگی گرفته. ما نگفتیم به نمایندگی که چرا کلاس ها کمه، گفتیم چرا اینچنین تصمیمی گرفتین. البته بد نیست، قبل از اینکه ما اینقدر خودمون رو به در و دیوار بزنیم، از دانش آموزان تجربی یه نظر خواهی بشه.

پس از تغییرات در کادر نمایندگی به هیچ وجه تصمیم به تنهایی گرفته نمیشود قبلا هم توضیح دادم . نیازی به نظر خواهی هم نیست وقتی جا نیست باید برن دبیرستان مدرن و نوساز حافظ . هدف بهره مندی بهینه از فضاهای آموزشی است و به هیچ وجه تبعیضی در کار نیست .

ببینید قرار نشده به خاطر اینکه کلاسی راضی کننده نبوده ، با این کار تنبیهشون کنن. بلاخره تو هر کلاسی ( مخصوصا سوم تجربی سال قبل یا پیش امسال ) دانش آموزان بسیار خوبی هستند که به نظر من بهتره همین جا باشن تا بتونن بهتر درس بخونن و جو رقابت هم احتمالا اینجا بیشتر از شبانه روزی باشه.

خیلی بچه گانه فکر کردید شرمنده قصد توهین هم ندارم ولی هدف به هیچ وجه تنبیه کسی نیست بلکه برای خودشون بهتره .

مطمئن باشید امسال هر دبیری در دبیرستان شرقایی تدریس کنه در دبیرستان حافظ هم تدریس خواهد کرد .

اولا در پاسخ به ابهام شما بگم كه اين شخص مدير دبيرستان هست احتمالا .

قضیه مربوط به دبیرستان شرفایی بوده که رفع شده است .

دوما اگر توجه كنيد من در متن اولي(پاسخ اول) صريحا گفتم كه از الان با اين رفتار زننده بايد برخورد بشود . اين رو من سعي خواهم كرد به گوش آقاي چمن پيرا برسانم . اين مساله به يكي از كاربران نزديك به آموزش و پرورش جناح اطلاع دادم تا برا اطلاع رساني به ما كمك كنند .

طبق درخواست شما اطلاع رسانی شد و البته من هم این جواب ها را براساس گفته های ایشان می نویسم البته از آنجایی که ایشان در بستک جلسه داشتند و من هم میخوام سریع انجام وظیفه کرده باشم در بعضی از جاها از اطلاعات خودم به شما پاسخ داده ام .

خواسته دوم قابل محقق تره .
جذابیت دبیرستان حافظ هم به زودی دیده خواهد شد و فقط به دلیل نا آشنایی میگید جذابیت نداره وسط سال هم نگین میخواهیم بریم حافظ دوستان عزیز . از ما گفتن .

دليلي ندارد بجاي تلاش براي رفع كمبودها توصيه به كوچ كردن كنند . امسال دبيرستان مرحوم شرفايي ثابت كرد ميشود مثل مصطفويه و حتي بهتر هم بود .

کوچ توضیح داده شد میگی نه برو بپرس . مصطفویه و . . .? نداریم فقط مدارس جناح و حومه و بس
ق

طعا دبيرستان مرحوم شرفايي بيشتر برا دانش آموزان جذابيت داره . اگر اين محقق نباشد بايد تلاش كنيم كه اونجا كه برن براشون فرقي نكند . امكانات فراهم باشد
کل حرفهای من هم همین بود. باید حداقل تلاش خود را برای اینکار انجام دهیم، اگر نشد، به اجبار همین تصمیمی که گرفته شده اجرا شود.

هیچ گونه اجباری در کار نیست و در کل به نفع دانش آموزان خواهد شد .
دوستان عزیز فکر نکنم دیگه سوالی مونده باشه من نظرات شما را با ناصر در میان گذاشتم و با درک خودم از گفته هاش جواب دادم کسورات را ببخشید .

ابا عبدالله چهارشنبه , ۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۲۰:۳۷

اول با پاسخ به آخرين جملت شروع ميكنم . قصورات هست . نه كسورات ;D

دوما اكثر پاسخهاي شما به وحيد بوده و نه من . ايشان انشاالله جواب خواهند داد . بنده بسيار بحث كردم كه دبيرستان حافظ چندان جذابيتش با دبيرستان شرفايي فرق نداره . ولي ايشان قبول نكردند .

به هیچ وجه چنین چیزی رخ نداده بلکه مربوط به دبیرستان شرفایی و آقای مربوطی است که ایشان سپس حرفشان را پس گرفته و سعی در جذب هر چه بیشتر دانش آموزان دارند .

ايني كه بنده شنيدم قطع و يقسن دارم كه اين استاد بزرگوار از مسئولين دبيرستان حافظ اند . بنده به شخصه اميدوارم آقاي مربوطي از خدماتشون دلسرد نباشند .
بنده تابحال از آقاي مربوطي به جد نشنيده بودم .
من به همين استادي كه چنين پيشنهادي دادند بسيار ارادت دارم . منظور من اين بود كه بهرحال ايشان در حافظ اسكول مسئوليت پذيرفته اند و درست نيست بجاي تلاش براي رفع مشكلات از مسئوليتها شانه خالي كنند

خیر در اینجا اصلا لازم نبود ابا عبدالله عزیز چون هر چی باشد اونایی که تصمیم گرفتن از من و شما بیشتر تجربه داشتن دانش آموزان که همیشه می خواهن با دوستانشون باشن این کار درستیه ولی نه در همه جا .

يعني آقاي چمن پيرا قبول ندارند كه در خيلي از مسائل نظرات دانش آموزان هم كارساز هست؟

شما که فعلا سر جات هستی اگه لازم شد این کارا انجام میگیره ولی وقتی مدرسه کانلا مدرن و آماده باشه چرا بریم انباری و . . .
در ضمن باید عرض کنم طبق مصوبات شورای آموزش و پرورش کتابخانه جزء لا ینفک مدرسه بوده و باید در مدرسه باشه .

اينجوري كه وحيد پيش ميره آخر ميگه برا خالي كردن نمازخانه و دفتر و … هم آستينم رو ميزنم بالا 😀 😀 ;D ;D ;D ;D

vahid چهارشنبه , ۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۲۱:۴۳
به هیچ و جه عجولانه نبوده بلکه در طی جلسات متعدد با معاون آموزشی بستک آقای راهدار و آقای رهنورد بازرسی اداره و با حضور مسئول نمایندگی و مدیران و معاونان مدارس مربوطه و در طی جلسات مدیران شهر جناح مورد بررسی و بازبینی قرار گرفته است و این امر اتخاذ شده است .

در این مورد امیدوارم که اینطور باشه و جلسات مفیدی بوده باشه و تصمیمات به نفع دانش آموزان باشد، نه به نفع دیگران. البته باز هم به نظرم تصمیم جالبی به نظر نمی رسد.

این که شما می فرمایید خود من هم بوده ام و جنبه شوخی داشته ( البته اگر طرف هم جنبه شوخی داشته باشد ). و دلیلش هم به خاطر نمرات پایین این دانش آموزان بوده و اینطوری می خواسته یه تنبیه براشون باشه و صد البته قبل از اینی بوده که تصمیمی در مورد کلاس ها گرفته بشه و همانطور که می دانید بلاخره کمبود سه کلاس ( با وضع فعلی ) باعث می شود اگر به تجربی ها گفته نشود، به کلاس های دیگر بگویند. ( بلاخره معلومه که قبل از تصمیمات جدید بوده، چون اگر بعدش بود که دیگه به دبیرستان شرفایی برای ثبت نام مراجعه نمی کردند ).

یه قرارهایی بوده البته برعکس به این ترتیب که قرار بوده امسال دبیرستان حافظ جناح دبیرستان نمونه شهرستان بشه ولی مجوز به دبیرستان نمونه پسرانه برای شهرستان بستک ندادند

ما نمونه های بستک رو دیدیم. اونجا خبری نیست که قرار باشه اینجا خبری باشه. اصلا ملاک نمونه بودن چیه، هی هر مدرسه ای رو دیدن می خوان نمونش کنن؟ پشتوانه مالیه یا سطحش؟

اتفاقا خیلی هم بهتره چون دیگه سروصدای وسط شهر رو ندارین دانش آموز از جاهای دیگه می آن و رقابت بیشتر میشه همه رشته ها در دبیرستان است . انشاالله اگر بودجه جور بشه آزمایشگاه هم در مدرسه را میفته و اگر نیفتاد با سرویس به آزمایشگاه خواهید رفت امسال سال عطفی در آموزش و پرورش جناح خواهد بود انشاالله .

;D یه لحظه فکر کردیم تو تهران زندگی می کنیم. ?;D ?ناراحت نشیا ولی سر و صدای دانش آموزان بقیه صداها رو پوشش می ده.

خیر در اینجا اصلا لازم نبود ابا عبدالله عزیز چون هر چی باشد اونایی که تصمیم گرفتن از من و شما بیشتر تجربه داشتن دانش آموزان که همیشه می خواهن با دوستانشون باشن این کار درستیه ولی نه در همه جا

بله، مشکل از همینجا شروع می شه. در مورد اینکه دانش آموزان همیشه می خوان با دوستانشون باشن، باید به اطلاعتون برسونم که نمی دونم به خاطر همکاری کلاس ما بود یا همت مدیر به تنهایی، ولی الحمدلله تو این دو سال دبیرستان شرفایی پیشرفت زیادی کرده که به همت مدیر و همکاری شدید دانش آموزان بوده. قبلا هم آدم های به گفته شما با تجربه زیاد بودن، ولی ما که حاصلی ندیدیم. اگر اینطور باشد، بی تجربه بودن نتایج بهتری داده ?;D

به هیچ وجه اینطور نیست قبلا تو ضیح داده شد .

ما از خود طرف شنیده ایم و اگر دروغ گفته ( که بعید می دانم و دلیلی برای اینکار وجود ندارد) مسئولیتش با خودش است.

اتفاقا اون انباری از اول کلاس بوده. کلاس رو کردن انباری، و اینطور نیست که انباری رو بکننش کلاس.
اتفاقا ما می گیم اینطوری بشه، حداقل یکم از کتابخونه استفاده می شه. فعلا که هیچ. شاید هم کتابخونه جزء لاینفک دکور مدرسه هست؟ ?:smiley_confused1:

هدف بهره مندی بهینه از فضاهای آموزشی است و به هیچ وجه تبعیضی در کار نیست .

منم از اول گفتم اگر دانش آموزان تجربی هم همین عقیده رو دارن، ما حرفی نداریم. ولی خب یه بار ازشون سوال شده که شما حس می کنید تبعیضی هست یا نه؟

خیلی بچه گانه فکر کردید شرمنده قصد توهین هم ندارم ولی هدف به هیچ وجه تنبیه کسی نیست بلکه برای خودشون بهتره .

اولا متشکرم که اینقدر مطلبهای من رو موشکافانه نقل قول کردید. اینقدر راحت حرفهای من رو بچه گانه فرض کردید، ولی ازتون ناامید شدم، چون اگر دقت کنید در جواب به اباعبدالله این حرف رو زدم. جای دوری نیست، یکم بالاتر می تونید ببینید.

مطمئن باشید امسال هر دبیری در دبیرستان شرقایی تدریس کنه در دبیرستان حافظ هم تدریس خواهد کرد .

حرف شما رو با نقل قولی از پست های قبلی بهتون جواب می دم : «صد در صد دبیران باتجربه مهمتر از مکان تحصیل است ( خیلی ها که در سال های قبل به بستک می رفتن برای درس خواندن به دلیل نبود دبیر مجرب در جناح بوده نه فضای مدرسه )» . هدف اصلی و اولویت اول معلوم است که با دبیر است، ولی اولویت های دیگری هم داریم از جمله مکان کلاس.

طبق درخواست شما اطلاع رسانی شد و البته من هم این جواب ها را براساس گفته های ایشان می نویسم البته از آنجایی که ایشان در بستک جلسه داشتند و من هم میخوام سریع انجام وظیفه کرده باشم در بعضی از جاها از اطلاعات خودم به شما پاسخ داده ام .

متشکر.

جذابیت دبیرستان حافظ هم به زودی دیده خواهد شد و فقط به دلیل نا آشنایی میگید جذابیت نداره وسط سال هم نگین میخواهیم بریم حافظ دوستان عزیز . از ما گفتن .

در مورد قسمت اول باید بگم ما هم حرفمون همونه و تا حالا هم هرچی گفتیم، همین دبیران بوده اند و فقط چند روزیست بحث مدرسه پیش آمده.
در مورد قسمت دوم : الحمدلله ما از آینده خبر نداریم. ولی اگر دبیرستان شرفایی طبق روال سال های قبل باشد و کسی قصد سنگ اندازی نداشته باشد( که نمونه های آن در سال های قبل دیده ایم که خدا رو شکر فعلا کارشون بی نتیجه مانده و امیدوارم همیشه اینطور باشه)، از دبیرستانمون و کادرش راضی هستیم که این باید برای نمایندگی جای خوشحالی باشد چرا که باعث ارتباط خوبی بین دانش آموزان — مدیر و مسئولین مدرسه —- نمایندگی آموزش و پرورش، خواهد شد.

دوستان عزیز فکر نکنم دیگه سوالی مونده باشه من نظرات شما را با ناصر در میان گذاشتم و با درک خودم از گفته هاش جواب دادم کسورات را ببخشید .

نه خیلی هم خوشحال شدیم و متشکریم. و فقط این رو بگم که خدای نکرده جای سوء تفاهمی نمونه و ما این مطلب رو کشدار نکردیم که بازدیدکننده هامون زیاد بشه، نه، فقط و فقط به خاطر اهمیت موضوع برای ما بود. ( خدا رو شکر تا حالا مطلبی رو برای افزایش بازدید نگذاشتیم و نخواستیم ایراد الکی بگیریم )
ضمنا حرف های ما باعث فراموشی خدمات نمایندگی در یک سال اخیر نمی شود و هر چیزی سر جای خودش و به خاطر آن خدمات متشکریم و به خاطر این مشکلات هم انتقاد می کنیم ( فقط انتقاد که امیدواریم سازنده باشد ).

دوما اكثر پاسخهاي شما به وحيد بوده و نه من . ايشان انشاالله جواب خواهند داد . بنده بسيار بحث كردم كه دبيرستان حافظ چندان جذابيتش با دبيرستان شرفايي فرق نداره . ولي ايشان قبول نكردند .

من به ترتیب جواب ها رو دادم و ممنون از یادآوری ?;D

بنده تابحال از آقاي مربوطي به جد نشنيده بودم .

درسته، من هم گفتم به شوخی شنیدم ولی نه به جد.

اينجوري كه وحيد پيش ميره آخر ميگه برا خالي كردن نمازخانه و دفتر و ... هم آستينم رو ميزنم بالا ? ? 

اگه دقت کنید و اگر هم دقت نکنید، به وضوح مشخص است که رمز موفقیت و پیشرفت چشمگیر دبیرستان شرفایی ( هم آمار از نظر کمی هست و هم به صورت کیفی می شه دید ) به خاطر دانش آموز مداریش بوده. حتی اگه اینی که گفتین لازم باشه هم انجام خواهد شد. ?;D

کدخدا پنجشنبه , ۴ شهریور ۱۳۸۹ - ۲۰:۵۹
يعني آقاي چمن پيرا قبول ندارند كه در خيلي از مسائل نظرات دانش آموزان هم كارساز هست؟

من گفتم در این مورد لازم نبود در تمام موارد و دلیل من هم برگزاری جلسات و استفاده از نظرات دانش آموزان بود که در طول سال بود که برگزار شد .
در ضمن مسئله کوچ کردن به بستک بعد از حرف قطع به یقینی که زدید داره پیگیری میشه البته قبلا جواب منفی شنیدیم ولی از آنجا یی که جنابان اطمینان دارند دوباره داری پیگیری میشه ولی خود شخص مورد نظر جناب ابا عیدالله زمانی مدیر ما بوده و از مخالفان رفتن به بستک است تا جایی که ما را از رفتن به بستک برای رشته ریاضی منع کرد و این قدر به ما گفت تا موندیم جناح رفتیم رشته تجربی
مدرسه نمونه هم نگفتم به دلیل پشتوانه مالی یا سطح داشته باشه بلکه بیشتر به خاطر مکانش است .
جهت اطلاع بگم مدارس نمونه دولتی یک راست با سازمان سمپاد در ارتباطه و تمام پشتوانه مالی وزارت آموزش و پرورش و انجمن نخبگان ایران تامین میشه وقتی فقط دانش آموزان نخبه در یک مدرسه تحصیل کنند خود بخود سطح مدرسه میره بالا و ادارت آموزش و پرورش فقط وظیفه خدمت رسانی به مدرسه مربوطه را دارند و نحوه تدریس و تحصیل کاملا از طرف تهران نظارت میشه

با هرگونه سنگ اندازی برخورد شدید خواهد حتی اگر از طرف باباها باشه
آقای مربوطی هم که مدیر بسیار خوبی هستند و در حال حاضر بهترین گزینه مدیریت دبیرستان شرفایی هستند البته فشار کاری زیاده
از دوستان خواهش میشه حالا که تا حدودی برملا شدم نمیخواد برن تو بلاگ ما اسم از من ببرن چون مجبور میشم نظرات را حذف کنم و خودتون میدونید بعضی وقتا انتقادات تنده از طرف من که برای بینندگان سایت خوش طعم نیست و بعد میان زیر پام رو خالی میکنن البته امروز صبح چند تا تشر خوردم ولی بماند خودم را زدم به نفهمی? اونم به خاطر اینکه تو سایت بر ملا شدم

ابا عبدالله پنجشنبه , ۴ شهریور ۱۳۸۹ - ۲۳:۳۰
از دوستان خواهش میشه حالا که تا حدودی برملا شدم نمیخواد برن تو بلاگ ما اسم از من ببرن چون مجبور میشم نظرات را حذف کنم و خودتون میدونید بعضی وقتا انتقادات تنده از طرف من که برای بینندگان سایت خوش طعم نیست و بعد میان زیر پام رو خالی میکنن البته امروز صبح چند تا تشر خوردم ولی بماند خودم را زدم به نفهمی? اونم به خاطر اینکه تو سایت بر ملا شدم

من كه اسمي نبردم .? 🙂 برا ايني كه تو سايت برملا شدي تشر خوردي؟ من كه سر در نميارم :smiley_confused1:

من گفتم در این مورد لازم نبود در تمام موارد و دلیل من هم برگزاری جلسات و استفاده از نظرات دانش آموزان بود که در طول سال بود که برگزار شد

قطعا همينطور هست

در ضمن مسئله کوچ کردن به بستک بعد از حرف قطع به یقینی که زدید داره پیگیری میشه البته قبلا جواب منفی شنیدیم ولی از آنجا یی که جنابان اطمینان دارند دوباره داری پیگیری میشه ولی خود شخص مورد نظر جناب ابا عیدالله زمانی مدیر ما بوده و از مخالفان رفتن به بستک است تا جایی که ما را از رفتن به بستک برای رشته ریاضی منع کرد و این قدر به ما گفت تا موندیم جناح رفتیم رشته تجربی

چون منم اين رو شنيدم خيلي تعجب كردم كه كساني كه تا ديروز مخالف بوده چي شده كه امروز اينطوري رفتار ميكنند
انشاالله رفع بشود

از پيگيري شما بسيار متشكرم

vahid جمعه , ۵ شهریور ۱۳۸۹ - ۰:۵۵

من در جریان مسائل اون وقت ها هم هستم ولی اصلا حرفی نزدم که خدای نکرده کسی بهش بربخوره، و گرنه هم حرف از اون سنگ اندازی ها دارم و هم در این مورد که گفتین. ولی خب چه فایده شاید بعضی ها طی زمان نظرشون ۱۸۰ درجه تغییر می کنه و اینه می شه که ما از الانش می گیم و شما از گذشتش. اونوقتا که لازم بوده امثال شما برن بستک( به خاطر نبود دبیر و… )، نذاشتن، حالا که لازم نیست( به دلیل وجود دبیر خوب و… )، می گن برین.? :smiley_confused1:

مدرسه نمونه هم نگفتم به دلیل پشتوانه مالی یا سطح داشته باشه بلکه بیشتر به خاطر مکانش است .
جهت اطلاع بگم مدارس نمونه دولتی یک راست با سازمان سمپاد در ارتباطه و تمام پشتوانه مالی وزارت آموزش و پرورش و انجمن نخبگان ایران تامین میشه وقتی فقط دانش آموزان نخبه در یک مدرسه تحصیل کنند خود بخود سطح مدرسه میره بالا و ادارت آموزش و پرورش فقط وظیفه خدمت رسانی به مدرسه مربوطه را دارند و نحوه تدریس و تحصیل کاملا از طرف تهران نظارت میشه

یعنی ملاک اینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟? :smiley_confused1: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به نظر من اگه قرار باشه مدرسه ای نمونه بشه تو جناح، به خاطر تمام جنبه ها نه به خاطر مکان، دبیرستان شرفایی بیشتر لیاقتش رو داره گرچه حالا که گفتین منتفیه پس در این مورد حرفی نمی زنیم.

آقای مربوطی هم که مدیر بسیار خوبی هستند و در حال حاضر بهترین گزینه مدیریت دبیرستان شرفایی هستند البته فشار کاری زیاده

خوبیش اینه تعارف با کسی نداره. این ویژگیش هم خیلی به درد مدرسه خورده.

اولا شما نباید تو هر وبلاگی با یک اسم نظراتتون رو بنویسید. دوم اینکه اگر هم می دانید که اسمتان بر ملا خواهد شد ، بهتر بود از اول با اسم خودتون می نوشتید. راستی تو کدوم سایت اسمتون برملا شده و به خاطر کدوم سایت تشر خوردید؟ ( به نظر من هر کی چنین کاری کرده، بهتره اسمشون رو بگین تا بقیه هم بفهمن تا چه اندازه انتقاد ناپذیرن )
به هر حال به خاطر وظیفه شناسیتون متشکریم.? :۰۳۹:

کدخدا جمعه , ۵ شهریور ۱۳۸۹ - ۵:۳۰

خوواهش میشه انشاالله آموزش و پرورش بتونه جوابگوی مسائل مربوط به خودش باشه
اختتامیه بحث اعلام می شود البته اگر کسی سوالی نداشته باشد
با تشکر

vahid جمعه , ۵ شهریور ۱۳۸۹ - ۸:۰۵
اختتامیه بحث اعلام می شود البته اگر کسی سوالی نداشته باشد

باشه. پس تاپیک قفل می شه. اگر هم کسی سوالی داشته باشه، می تونه در قسمت ” آموزش و پرورش و مدارس ” مطرح کنه.

نظرات بسته شده است.