کد خبر : 944
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 شهریور 1389 - 7:42

اخبار تكميلي زلزله >> قدرت زلزله ۵.۱ . مركز آن جناح و زمان دقيق آن ۶:۴۱ صبح بود

اخبار تكميلي زلزله >> قدرت زلزله ۵.۱ . مركز آن جناح و زمان دقيق آن ۶:۴۱ صبح بود

به گزارش جناح آنلاين زلزله امروز صبح جناح طبق اعلام مركز لرزه نگاري موسسه ژئوفيزيك دانشگاه تهران . راس ساعت ۰۶:۴۱:۰۳ در عمق ۲۹ كيلومتري زمين و فاصله ۲۰ كيلومتري شرقي جناح با قدرت ۵.۱ ?ريشتر رخ داده است . قدرت اين زلزله تنها ۰.۷ ريشتر از زلزله چند ماه پيش منطقه اهل استان فارس

به گزارش جناح آنلاين زلزله امروز صبح جناح طبق اعلام مركز لرزه نگاري موسسه ژئوفيزيك دانشگاه تهران . راس ساعت ۰۶:۴۱:۰۳ در عمق ۲۹ كيلومتري زمين و فاصله ۲۰ كيلومتري شرقي جناح با قدرت ۵.۱ ?ريشتر رخ داده است .

قدرت اين زلزله تنها ۰.۷ ريشتر از زلزله چند ماه پيش منطقه اهل استان فارس خفيف تر بود كه بر همين اساس بيم آن ميرود خساراتي در دهستان هرنگ بخش جناح به بار آمده باشد .

هنوز هيچ خبر موثقي از خسارات احتمالي اين زمين لرزه به دست ما نرسيده است .

*** اخبار تكميلي متعاقبا ارسال خواهد شد

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 7 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۷
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
armena سه شنبه , ۱۶ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۲:۵۴

چرا من متوجه نشدم؟ :smiley_confused1:

farshid.ahmadi سه شنبه , ۱۶ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۲:۵۸

من که خواب بودم و متوجه نشدم

vahid سه شنبه , ۱۶ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۴

منم خواب بودم? :NIGHT_1: :a012:

vahid سه شنبه , ۱۶ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۷:۰۰

مختصات رو درست نشون دادی، ولی یه مقایسه ای داشته باشیم بین مختصاتی که زلزله نگاری کشور اعلام کرده و مختصاتی که گوگل منتشر کرده :
مختصات زلزله نگاری کشور همونیه که تو نقشه نشون داده و حدود ۲۰ کیلومتر تا جناح فاصله داشته . مختصات گوگل نزدیکی کوخرد هست:
M 5.3, southern Iran” lat=27.1465, lon=54.5877
و فاصله جناح تا مرکز زمین لرزه بر اساس اطلاعات گوگل، ۳۳ کیلومتر است. ( منبع » http://earthquake.usgs.gov/monitoring/anss )
عمق زمین لرزه موسسه زلزله نگاری کشور گفته ۲۰ کیلومتر، درصورتی که ANSS نوشته ۲۸ کیلومتر.
البته در کل به هم نزدیکن.

ابا عبدالله سه شنبه , ۱۶ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۸:۲۳

آفتاب: زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۱ / ۵ ریشتر بامداد امروز حوالی جناح در استان هرمزگان را لرزاند.

مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام كرد: این زمین‌لرزه در ساعت ۶ و ۴۱ دقیقه و ۴ ثانیه روز سه‌شنبه به وقوع پیوست.

تا کنون گزارشی از خسارت‌ها و تلفات احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است.

سازمان زمين‌شناسی آمريکا، نیز اعلام کرد که بامداد روز سه‌شنبه (امروز)، زمين‌لرزه‌ای به قدرت ۵.۳ ريشتر، نواحی جنوب غربی ايران را تکان داد.

بر پايه گزارش سازمان زمين‌شناسی آمريکا، اين زلزله در فاصله ۱۶۷ کيلومتری غرب بندرعباس روی داده است.

ابا عبدالله سه شنبه , ۱۶ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۸:۳۸

مدیرکل مدیریت بحران استان هرمزگان به مهر گفت است: زمین لرزه صبح امروز در جناح تا کنون خسارتی در پی نداشته است و تیمهای امدادی در محل حاضر و آماده امداد رسانی به مردم هستند.

احمد غیبی در مورد زمین لرزه صبح امروز در بستک افزود: زمین لرزه صبح امروز در عمق ۲۸ کیلومتری زمین در شهرستان بستک و در ۲۰ کیلومتری شهر جناح به وقوع پیوسته است.

وی بیان داشت: این زمین لرزه روستاهای کوخرد، صالح آباد، لاوردین و برکوه را لرزانده است اما تا کنون گزارشی از خسارتهای احتمالی بدست نیامده است.
وی ادامه داد: بلافاصله پس از وقوع حادثه ستاد بحران شهرستان بستک تشکیل جلسه داده است و تیم های امداد و نجات به محلهای وقوع زمین لرزه اعزام شده اند.

غیبی تاکید کرد: ستاد مدیریت بحران استان آمادگی هرگونه ارائه خدمات امدادی به حادثه دیدگان این زمین لرزه را دارد.

farshid.ahmadi سه شنبه , ۱۶ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۹:۱۷

خیلی سریع خبر میدین ها مرسی? :s_good:
حالا این همه شما خبر خبر دارید خبر ندارین کی زلزله بعدی میاد ؟
من که گاهی سرساب زلزله نشدم? ???

نظرات بسته شده است.